Автор Тема: Статия на Тесла относно безжичното предаване на енергия  (Прочетена 41599 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Здравейте,

ето една хубава статия за безжичното предаване на енергия, написана от Тесла.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Интересна книга. Оригинал за еднопроводно и безпроводно предаване на енергията. Описание и изработка на феромагнетик на Тесла.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Здравейте,

ето една хубава статия за безжичното предаване на енергия, написана от Тесла.

Да, това е оригиналната публикация чиито превод (но от друг източник), е направен тук: http://mazeto.net/index.php/topic,1984.msg59616.html#msg59616
Само имайки предвид, че в днешно време "безжичното" има определена конотация за въздушно разпространение на електрическите вибрации, предполагам, че "безкабелно" би било по-добре като превод, или може би, да се каже така както си е: трансмисия на електрически вибрации използвайки Земната система - земята като проводник, където от една страна имаме проводящо изместване ("conducting displacement", или по друг начин казано, нееластично изместване), и въздуха като (зареден) диелектрик, където от другата страна имаме еластично изместване ("elastic displacement") - изразено с термините дефинирани от Oliver Heaviside.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 06:15:48 am от epwpixieq-1 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
здравейте, бих искал да обобщя накратко като посоча нагледно разликите между двата вида системи, тази на Херц и тази на Тесла, описани във файла за безжичното предаване на енергия

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
То самото AC на разстояния по-дълги от 10-15 метра си е направо свръхпроводимост, в сравнение с DC-то...
И това, междувпрочем, е най-голямото откритие на Тесла, което се експлоатира към днешна дата!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
ако сте забелязали вторичната на оригиналния Тесла трансформатор се състои от две отделни намотки, съответно обозначени с A и B на изображението, което вероятно има определен важен смисъл, а днес никой не се съобразява да прави Тесла трансформатора по този начин. Нека  за пример разгледаме несбалансирания маховик (маятник) на Млечков и Ганчев, който се задвижва посредством малка вложена сила а генерира големи механични вибрации, именно тук е и аналогията с оригиналния Тесла трансформатор със две вторични, където на входа чрез LC резонанс се формира определено количество реактивна енергия, която циркулирайки в кръга създава условия благодарение на динамиката си за формиране на електростатична енергия в околната среда, като смисъла на двете вторични A и B e разделянето на контура от средата тъй-като намотката B изпълнява ролята на диод, който пропуска електростатичната енергия само в една посока към средата при, което във околната среда трябва да се намира електростатична енергия еквивалентна на тази съсредоточена в LC резонанса същевременно при ниска консумация на енергия от захранването необходима само за подържането на осцилациите в контура.


Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Тесла усъвършенства тази свръхпроводимост с въпросния патент и постига НЕ БЕЗЖИЧЕН ПРЕНОС, а СВОБОДНО ЕЛЕКТРИЧЕСТВО.
Тесла, никога не е имал патент за предаване на електрическите вибрации "безжично" а БЕЗКАБЕЛНО, което само по себе си не значи без проводник. Разликата е в това, че ние асоциираме "безжичното" с радио вълни, което е абсолютно грешно. Безкабелно, както Тесла го изразява в патентните си е преснемане на енергията през земната кора. Затова важна част от установката е заземяването и. Тороида в горната част на кулата, обсипан с метални плусфери по повърхността си, в комбинация с въздуха разбира се, е просто огромна капацитивна повърхност.
Намотките, първична, вторичните и третичната и тяхното динамично взаимодействие, чрез исрището, и външната енергия подавана на системата,  играят ролата на трансфорамтори на тази електростатична енергия, събрана от тороида, и превръщайки я в електродинамична я "помпят" в Земята.
Тази установка има в основата си схемата на Тесла „hairpin“ схемата, като преди година направих сравнителен анализ между двете тук: http://mazeto.net/index.php/topic,1812.msg90102.html#msg90102

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
колега epwpixieq-1, напълно споделям и подкрепям вашия пост, тъй-като е възможно функционирането на Тесловия трансформатор да е именно така както сте го описал а не както аз, благодаря
бих искал да пусна и едно изображение на Теслов трансформатор с диелектрична антена

alan

  • Гост
Колега    x_name41 и аз се извинявам за закъснението, може би съм още по-назад от Вас, но мисля че грешите в уравнението за ТТ.

Известно е, че тока не противоречи на самия себе си, нали така?

От къде взимате аванс да говорите глупости?  Знам някои работи, но не бих ги споделил в ефир:)

Ако съм грешен - поправете ме..

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
в продължение на предишния ми пост по оригиналния Тесла трансформатор представен на изображението по горе, бих искал да вметна, че вторичната намотка обозначена с A е оразмерена за цяла дължина на вълната, която отговаря на честотата на електромагнитния резонанс със съсредоточени параметри във LC контура на входа, докато другата вторична намотка обозначена като B e оразмерена на четвърт вълнов резонанс с разпределени параметри...

alan

  • Гост
За да имаш цяла дължина на вълната ти трябват минимум 3(три) метра и диаметър фи 0,31 м.

Съсредоточени параметри на входа е абсурдно да се очаква, понеже там няма достатъчно и от двете LC.

Как така четвъртвълнов резонанс със цяла дължина и то с разпределени параметри?

Вие малоумен ли сте?

Преди да публикувате нещо към децата, първо си направете макет и докажете фалшивите си твърдения първо на вас.  ;)

То така лесно се пускат фейк нюз без грам мозък, но последствията се виждат после... ето Вие сте един от примерите (руснаците не са безгрешни) и Евгени ще Ви са сърди тоже!  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
До голяма степен имате право.
Само че, той не пренася а изпомпва електричество. Не пилее блуждаещи токове в земята, а "добива токове".

Подобрява свръхпроводимостта до свръхгенериране. Това свръхгенериране в проводника се губи при свръхпроводими температури. Това идва да подскаже, че не са необходими прекалено ниски температури за свръхгенериране.

Колега, когато ми покажете някъде къде Тесла, в неговите патенти или лекции, има изказване че "добива токове" тогава бих се замислил върху тази възможност, но няма да намерите такова изказване. "Добив" на токове няма. И като започнахте да пускате термини като "свръхпроводимост" и "свръхгенериране" ми стана ясно че изобщо не сте запознат с трудовете на Тесла. Моля ви не говорете неща само и само да се каже нещо. На Интернет 99.9% от това което се пише за Тесла са абсолютни глупости, дайте да изградим малко структура в познанията си ( вие пък и колективно на страниците на форума), и отново наблягам вземете да четете Тесла В ОРИГИНАЛ, и тогава си позволявайте да пишете. Ако сте ограничен с Английския, можете да прочетете това което аз съм писал за Тесла, понеже в голяма степен съм се стремил да пресъздам точно неговата мисъл, благодарение на дългия опит които имам в изследване на неговата работа, и само в отделни случей съм си позволявал моя интерпретация, която е ясно отличена.

alan

  • Гост
Нов майстор тричко на хоризонта:)
Каква криодинетика ?

то не мармалад от сливи, тука се иска чалъм!

Ако предположим, че Земята е плоска, хоризонтално може ли да се изплюеш?

Твойта майка също ражда в същото полужение, обаче в никакъв случай не искам да присъствам..

Пия си колата и ям салатка от кисели краставички с майонеза, без да споменавам името Господне..

Господа и Дами, не бъркайте трушията с компоти!  Има разлика и то съществена ..

Ако бях млад.... щях да Ви кажа, но уви сега само чукам безусловно..

Не искам нищо, само гравитация да има...    ;D


Колега, ще си сипя още едно, а ти си помисли..

Ръгат пясък тук-там, мятат лопати и ми праят само шум, тва нормално ли е?

Не искам да живея на кръстопът - махам се!

Искате или не, това е!  ;D

Няма да дам каквото и да било, не заслужавате :) 

Ще си купя самотен остров и ще си прая ток на воля :)

Не мислете че съм мръднал, просто понякога мечтите се сбъдват...  ;)

alan

  • Гост
    Мдаа, ще хапна едно шкембе и глътна пенлива загорка, че и без това е облачно.

Батерията като показва 23%, не е добра поличба.

Всъщност Тесла не е открил променливия ток, само го е приложил в трифазния мотор, а какво е асинхронника?

Ще надуе дядо кавала, та да викне... запее..

Преди време като отказвах цигарите, докторката ми вика: Георге, без резки движения! А де, кой да чува?
Отидох до гьола и са осрах... няма да казвам как.

Около Сливен има едно местенце с лечебна кал, намазах са и така се качих в колата, прибирайки се ме среща един набор - вика ми "Не мога да те позная", ти да видиш...
Мойте в къщи изтръпнаха, не бил съм плащал тока, Е! хубава работа  :)

За какво съм взел ваучери, за тоз дет духа ли?

Та мисълта ми беше за променливия ток, защо е променлив, има ли интензитет, защо фазомера свети на единия край само, защо в учебниците за 7-ми клас пишат, че радиото е измислено от А.С.Попов?

Тесла когато е припаднал до ручейчето, почти в несвяст гледайки на горе, му проблеснало Слънцето с триножна трилъчка... по онова Време какви ли цигарки са пушили?
Трябва да питаме едни други съфорумци с чувство за хумор.

Изпих си биричката, тука уай-фая безплатен, даже Рамбо доволен...

alan

  • Гост
    Бъркате се, какво значи ФУНДАМЕНТАЛНА ФИЗИКА, пиедестал ли е, трупче за повдигане, дърво за дялане, какво?

Хайде изяснете се и после задавайте въпроси с понижена трудност.

Както се знае в средите, Тесла не е измислил въртящия стол, а защо му се приписват извънземни технологии?

Защото има неуки и меко казано платени индивиди с ниско самочувствие, което е нормално за века в който живеем.
Още от римско се знае, че някой ден и това ще се случи, но какво Ви дреме? Никой не се е родил научен, то трябва и малко запас да има...  ;)