Автор Тема: Картография (ЕКАТТЕ и зони в КС 1970)  (Прочетена 7184 пъти)

Strashimir

  • Гост
Картография (ЕКАТТЕ и зони в КС 1970)
« -: Септември 24, 2013, 06:47:44 pm »
Не намерих подходящо място във форума и реших, че тука ще пиша - все пак за софтуери става въпрос.

Имам следния проблем:

Имам землище, на което му имам ЗЕМ файла (стандартизиран формат за описание на землища). Координатната система на масивите във файла е по координатна система от 1970. На мене ми трябва да са в GPS координатна система - WGS84. Намерил съм програма, която конвертира от КС 1970 в WGS84 - казва се BGStrans (има я свободно да се разпространява).

За съжаление КС 1970 работи с 4 зони, т.е. България е разделена на 4 зони, като всяка от тях си е със собствена координатна система. BGStrans иска да посочиш зоната в която се намира землището. Аз знам ЕКАТТЕ номера на землището, но не знам в коя зона се намира. Мога визуално да намеря къде е, като го видя на карта и да преценя дали попада в една от 4-те зони (пак визуално). Това е доста неточен метод, особено за землищата които са близо до границата на две зони. Ако допусна грешка трябва пак да извършвам конвертирането :-(

Имам да обработя няколкостотин землища по този начин. Ясно е, че визуалния метод не върши работа. Какво търся?

Търся да намеря документ в който е описано кое землище (ЕКАТТЕ) в коя зона по КС 1970 г. се намира. Така, ще мога да напиша един скрипт, който да сортира землищата по директории според зоните в които се намират и после да ги подам за конвертиране на BGStrans.

Някой чувал ли е за решение на проблема?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Картография (ЕКАТТЕ и зони в КС 1970)
« Отговор #1 -: Септември 24, 2013, 10:11:40 pm »
не, за съжаление не съществува решение на проблема засега, евентуално ако си направите труда да потърсите в архивите на администрацията, може би ще ви помогне по някакъв начин, но е твърде относително. Всъщност тематиката на форума май няма нищо общо със темата, която сте пуснал. Въпросното място във, което сте пуснал темата не засяга подобни въпроси, като разглеждания от вас, то има отношение към технически и софтуерни решения имащи отношение към алтернативната енергетика, а не към земеделието!

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Картография (ЕКАТТЕ и зони в КС 1970)
« Отговор #2 -: Ноември 24, 2013, 12:32:14 pm »