Автор Тема: Материали за електромотори (електротехническа стомана)  (Прочетена 14192 пъти)

Неактивен algologic

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Търси се електротехническа стомана или силициева ламарина както я наричат често (тънка 0,2-0,3мм) за направата на статора на правотоков безчетков мотор с постоянни магнити. Ако някой знае къде може да се намери, да пише. След задълбочено търсене се оказа, че само една фирма предлага такава, но не и на склад, а само по поръчка и то голяма. Всичко останало като магнити и бобинажна тел е сравнително лесно за намиране. Тук бих помогнал аз, ако някой изпитва затруднения. Нямам високи изисквания към материала, важното е да се намери някакъв.
« Последна редакция: Септември 20, 2013, 03:55:14 pm от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Имам 0.32мм,  размер на листа 140х700 - около 50 листа. Стоаманата е японска.
Пиши на лични ако имаш интерес

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Здравей algologic, мога да ти помогна с каквото ти е необходимо за цялостна изработка на прототипа. На лични по-добре.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Колега,ако можеш да помогнеш с съветите си за навиване на бобини ,ще е много добре .. имам някой идеи ..

g_mihuev

  • Гост
Колеги дайте някакви координати на тази фирма която е едиствен доставчик на силициева ламарина.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Аз също си търся силициева ламарина, по възможност много тънка и лесно огъваема (ще се прави на цилиндри с малък диаметър). Ако някой има за продан, нека пише.