Автор Тема: Самоделен хибрид?!  (Прочетена 10296 пъти)

alexer

  • Гост
Самоделен хибрид?!
« -: Септември 18, 2013, 12:56:42 pm »
Здравейте на всички в този чудесен форум. От доста време го чете, но скоро се регистрирах и се радвам, че съм тук.  :)
Браво на всички оптимисти, които си реализират идеите с много труд, знания и себеотдаване.

Вие ме вдъхновихте и се замислих (за момента само теоретично - нямам необходимите знания) дали е осъществимо, разбира се в разумни граници направата на хибрид от кола с предно предаване.
Моята идея е например по един двигател в задните главини от няколко Kw мощност (гледах такива по китайските сайтове), като целите, които искам да постигна с това са:
-излизане от сняг/кални локви
-само потегляне на асфалт и ускорение до 20-30-40км/ч (колкото биха могли електродвигателите)

Дали са надеждни тези ел. двигатели, колко акумулатора и какви биха били нужни само за тази цел, дали през останалото време ще повишават значително разхода и предполагам могат да регенерират спирачно усилие в електричество?
Ще се радвам на всякакви мнения и критики по въпроса.  :)

Поздрави!

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #1 -: Септември 18, 2013, 03:20:25 pm »
alexer
Добре дошъл!
Надявам се да ти бъдем в помощ.
Виж тези линкове може да ти свършат работа:
http://mazeto.net/index.php/topic,8574.msg54084.html#msg54084
http://www.skif.biz/index.php?name=Pages&op=page&pid=115
Успех!

rpavlov

  • Гост
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #2 -: Септември 18, 2013, 07:18:22 pm »
Избрал ли си автомобила, каква марка и модел, защото това е важно?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #3 -: Септември 18, 2013, 08:06:57 pm »
Това което се монтира в задните джанти му се вика хъбмотор
Цитат
Хъб мотори
Тези мотори се монтират обикновено на мястото на задните колела, а джантата се захваща за тях.
Това е един от най-лесните начини за конверсия.
това е извадка от един такъв сайт:
http://evparts.alle.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B8/%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/
Продават ги тук в София. От Китай сигурно е по-евтино но и по-рисковано. По този проблем едва ли някой може да ти даде добър съвет, освен някой който знае надежден доставчик, но който намери такъв не споделя, а започва да търгува.     
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 08:12:11 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #4 -: Септември 18, 2013, 09:11:18 pm »
Тези мотори са перфектни, ако караш по паркет или по теракот.....Всяка вибрация и дупка им разказва играта.....Обикновено в родни условия издържат 1 година и изпушват. Гаранция Франция, Америка плаща...А Китай произвежда...:) :D

alexer

  • Гост
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #5 -: Септември 19, 2013, 08:08:53 am »
Добро утро,
@valex, благодаря, вчера започнах да чета темата.
@rpavlov ами да, по принцип си мисля за моя - 1300кг, предно предаване, бензинов двигател, голям багажник, няма газова.
@Радико интересен сайт, 15kw са доста, не бях попадал на такива в китайските сайтове, но е с правописни грешки и нещо никакво доверие не ми вдъхва.
@elektros и аз така съм чувал, но за съжаление само слухове - нищо конкретно, дали им се разбиват само лагерите? Ако са те дали подлежат на смяна? Мислих си и за вариант с полуоски да закарам въртящ момент до колелата, а ел. двигателите да са в багажника, но така няма да остане място за багаж и ще има рязане, пробиване, заварки...

А някой дали е виждал кола с такива мотори в главините (самоделна) на живо?  :)
Хубав ден!
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 08:13:44 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #6 -: Септември 19, 2013, 07:43:35 pm »
Не знам какво общо имат правописните грешки с това което се предлага, но както и да е. Око да види, ръка да пипне. Ако си от София това е начина. Отиди на място и провери точно как стоят нещата. Дали наистина е
Цитат
Гаранция Франция, Америка плаща
или нещата стоят по друг начин. Защото аз имам информация, че нещата се внасят от Германия. Айфоните и те са китайско производство и за тях ли важи:
Цитат
Гаранция Франция, Америка плаща
   

rpavlov

  • Гост
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #7 -: Септември 19, 2013, 07:56:05 pm »
"1300кг, предно предаване, бензинов двигател, голям багажник, няма газова"
това се отнася за голяма част от автомобилите, конкретизирай марка и модел,
ако не е тайна разбира се.

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #8 -: Септември 19, 2013, 09:57:38 pm »
Здавейте, Приятели!
Не съм съвсем сигурен, че трябва да се намесвам, но може и да помогна.

Преди време докато се ровех в Мазето.нет и търсех информация - по-специално за турбини попаднах на информация за една личност, която оказа се че е наш съфорумник- по-точно бивш съфорумник.
Човека май се е опитал да каже нещо, но както е "прието" е бил игнориран. Причините не искам да коментирам......но както и да е 
Стана ми любопитно и се свързах лично по телефона с човека.Проведох само един разговор и трябва да ви кажа, че останах очарован. Смело мога да твърдя, че това е един достоен за уважение българин.  Не, не правя реклама, но във връзка с темата мисля,че ще е образователно да се види това:
http://www.tonchev.org/hcarbg.html

Нека Силата бъде с Нас!
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 10:11:43 pm от Чичо НОНЧО »

alexer

  • Гост
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #9 -: Септември 20, 2013, 11:21:06 am »
@Радико, не знам защо, но не мога да се доверя на търговци, които допускат грешки. Бих ги разпитал, но все пак с резерви.
@rpavlov разбира се, че не е тайна - колата е ford probe 96 (изключително безпомощна на сняг  :) )

За сега основните трудности, до които достигнах са:
- монтажа на двигателите в главините
- надеждността на двигателите
- затруднения в изчисленията за повишаване на разхода на гориво при непрекъснатото им "търкаляне" - те всъщност имат ли вграден съединител или редуктор?
- електрониката и управлението не ме притесняват, тъй като аз не искам да правя пълноценен хибрид, като Prius например, а нещо съвсем любителско
Сега през почивните дни ще премеря разстояния в джанта/главина, за да добия представа.
И все пак я погледнете по-критично идеята ми - къде пропускам нещо?  :)
(Има един виц, че всички откриватели на вечния двигател са бягали по физика...)
Хубав и слънчев ден!
« Последна редакция: Септември 20, 2013, 03:57:15 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Самоделен хибрид?!
« Отговор #10 -: Септември 20, 2013, 06:13:15 pm »
Цитат
@Радико, не знам защо, но не мога да се доверя на търговци, които допускат грешки. Бих ги разпитал, но все пак с резерви.
Много Мнооого са ти промили мозъка моето момче.
Първо на първо защо реши, че става дума за търговци. Това е един обикновен представител на изчезващата средна класа. Като доста от хората в този форум той има собствен бизнес, пренавива електромотори Цял живот това е правил Ремонтира всичко което се задвижва от ток. Използвал съм доста пъти услугите му поради естеството на работата ми и мога да твърдя, че много малко хора в София са по наясно от него с електродвигателите, но Щом така по те кефи, довери се на други търговци коитото не допускат правописни грешки защото единственият инструмент който познават добре е химикалката а електродвигател са виждали само на картинките по PDF документите на машините които продават.