Автор Тема: Граждански контрол за чистота на въздуха, водата и храната  (Прочетена 74916 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Почти всички написани до момента неща са верни!
Само, че не се отчита факта, че трябва да се променят нещата не отвън - навътре, а обратно! Ние имаме "заключени зони" в организма си на ДНК ниво. Те ни пречат да си контролираме телата. Коя е причината при изгубен крайник той да не може да порасне отново-за 7 години няма клетка в организма, която да не е обновена? Защо тогава да е невъзможно?
Разполагаме с някои практики за отключване на част от зоните - медитативни и други, но това са само проблясъци на общия фон.
Ние ползваме от 3 до 10% от мозъка си, защо? Приели сме този факт като даденост, без да се питаме кой и защо ни е ограничил?
Други интелигентни видове са по-напред от нас- делфините ползват до 50% от своя мозък! При тях няма разделяне на СЪЗНАНИЕ И ПОДСЪЗНАНИЕ,ЗАЩО?
Ние постоянно търсим връзка със своето подсъзнание в жалки опити да ХАКНЕМ собствения си софтуер! Защо? Кой е с права "администратор" в него?
 

Прави са някои колеги, че първо трябва съзнанието да се промени!
Човек е странно тъпо животно - когато върви по наклон към пропаст, констатира го, преживява шока от откритието и...продължава по инерция!
Програмирани сме така, да възприемаме, че лошите неща се случват само на другите (докато не ни припари под задника, тогава другите пък ни приемат като "частен случай").
Това е антиподът на колективното съзнание, за жалост не знаем дали не е закодирано в самата ни ДНК...
Колко от вас изхвърлят боклука си разделно? Аз го правих, докато не разбрах, че всичко е парлама за пред Европа-субсидии и т.н. а всъщност - отива на едно място!
Колко от нас не са изхвърляли в контейнера стара батерия от мобилен телефон, лаптоп ?
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 12:56:12 pm от atos »

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
    Така им се пада на бандитите. Нека са в кауша. Кога ги прибраха? Да не е накой циганин, откраднал кокошка?
Някои са програмирани погрешно. Радват се на чуждото нещастие. И причини винаги могат да измислят, психологически или психиатрични. Лош материал.
От глобалното затопляне парното едва насмогва у нас, ама други може да стоят под палмите, знам ли. Много пъти се писа, че парниковият ефект е измислица или, че поне не е доказан. Набеденият за него СО2 е полезен ...за растенията, а след това за хората. Докато се унищожава природата и се изсичат горите, така ще е. Лоши капиталисти и шушумиги.
В Япония където чичко Ленин ги е научил изхвърлят разделно. Истинско приключение е да си изхвърлиш чадъра. Дръжката била пластмасова, изхвърляш при пластмасата. Другото при текстил. Спиците освен метални са остри и опасни. Обелката от банан ще я държиш 3 дни в къщи, защото се изхвърля в четвъртък! :o :o :o
И ние ще станем такива. Нали сме европейци. Но все излиза "Преоблякъл се Илия и пак тия.."И аз все му викам куме Иване, ама той гледа - за....чорапа  да ме хване. Хайде стига толкова, че стана сложно. Програмата казва "не асимилирам".
« Последна редакция: Януари 03, 2015, 10:44:31 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Всеки ден не е Велик ден! Но днес е. И отново става дума за козунаци, Е-та и менделеевата таблица в тях. Аз никога не бих си купил козунак от магазина, но ми донесоха един и реших да експериментирам как ще ми подействат химикалите в него. Отрязах си малко и хапнах. След час, два усетих леко парене в хранопровода, което след още час премина, но през ноща се събудих и имах чувството, че съм пил бензин или боя - ужасен вкус, който още не преминава.
   Съдържанието на козунака е: Брашно тип 500, вода питейна, микс за козунак/ захар, глутен, бяло пшенично брашно, антислепващ агент - калциев карбонат, суроватка, йодирана сол, ароматизант лимон, емулгатор натриев стеароил 2-лактитат, оцветител каротини, комплекс ензими, антиоксидант аскорбинова киселина /, растителна мазнина, стафиди, мая, захар кристал. Годност до 20.04.2015.
   На мен все още не ми става ясно защо хранително-вкусовата промишленост продължава да използва толкова химикали. Не ми е ясно и как така Исус бил "изкупил" човешките грехове. Нищо не е изкупил! Човеците продължават да трупат грехове и да оправдават действията си чрез подобни фрази. Така ли се изчистват грехове - чрез убиване на невинни хора? Напротив така ставате още по-грешни. А с химикалите в храните се извършва чудовищно престъпление и затова обявявам за извратен всеки, който произвежда и консумира такива храни. И после да няма оплаквания, че сте хванали рак или бъбреците са ви отказали и имате нужда от трансплантация. Ако няма балами, купуващи боклуци, няма да има и тарикати, които ги произвеждат и продават.
   Прилагам два файла, описващи състава и някои действия на Е-тата в храните. Извратено е да се ядат такива неща!
   Аз лично вече няма да купувам и консумирам млени и цедени храни, в които могат да се слагат незабелязано  всякакви добавки. Това са храни като брашно, хляб, сокове и тем подобни пакетирани и бутилирани храни и напитки. Изгубих окончателно доверие в преработвателната хранителна индустрия! Ще купувам само цели плодове, грудки и семена, и сам ще приготвям храната си докато дойде времето, когато и сам ще си я произвеждам.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Иван Димов, в някои магазини може да се намерят (поне в София) видове хляб, на които поне не пише, че е слагано емулгатори и подобрители (което, разбира се, също не е гаранция)
Едно решение може да бъде машина за печене на хляб - хляба ти се пече от съставките, които ти си сложил, което е много по-сигурно от магазинния. Забелязал съм, че от такъв хляб, правен дори с машина(на ръка е още по хубаво)  с  много по-малко хляб се нахранвам, особено, ако е с пълнозърнесто брашно, още, повече от лимец.
Но не на всички им харесва, свикнали сме с купешки може би.
Докато се приготвя хляба, особено на ръка ако е, може да се влагат в него положителни мисли и утвърждения, молитва, пеене на песни с положително влияние (мантрични) и др.

За плодовете - имай предвид, че някои вносни май ги обработват с химикали - лимони, ябълки - парафин лие или нещо друго, не съм сигурен, но ако след измиване о киснене с гореща вода има като малки маслени точици, вероятно е обработвано - съответно да се белят, а да не се ядат с кората.

Готови обелени ядки също не е желателно да се купуват, не е известно преди колко време са обелени и опечени, и дали не са гранясали мазнините в тях - понягога си личи дори на вкус. Това особено за орехите!

За нитратите - то вече дали изобщо може да се намери нещо без нитрати, ако не е отглеждано в домашен двор или на село от роднини за собствена употреба. Вкуса им е много по различен -потвърдено е многократно експериментално. Едно скъпо решение поне за соианци може да е ползване на "био отглеждани" зеленчуци от фирма "Гимел" - но там дали не се получаваше около 1 лв. за ЕДНА краставица....

Дали не е време за СЕлския кооператив... 8)

angelmr

  • Гост
   
   Съдържанието на козунака е: Брашно тип 500, вода питейна, микс за козунак/ захар, глутен, бяло пшенично брашно, антислепващ агент - калциев карбонат, суроватка, йодирана сол, ароматизант лимон, емулгатор натриев стеароил 2-лактитат, оцветител каротини, комплекс ензими, антиоксидант аскорбинова киселина /, растителна мазнина, стафиди, мая, захар кристал. Годност до 20.04.2015.
 

И сега ако някой обясни какви са притесненията от състава?





За нитратите - то вече дали изобщо може да се намери нещо без нитрати, ако не е отглеждано в домашен двор или на село от роднини за собствена употреба.


За нитратите, гарантирам ви, НЯМА начин да намерите зеленчуци без нитрати. По какъвто и да е начин да са отглеждани. Просто нитратния йон е този чрез който растенията усвояват азота. Съответно си го и натрупват. :) Нитратите винаги са били част от естественото ни хранене.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Цитат
Нитратите винаги са били част от естественото ни хранене.

Проблемът е че нитратите, се превръщат в нитрити! Това вреди.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Като ги киснеш в вода 4 часа и я смениш няколко пъти и няма да има нитрити (не че жената го прави!!!)

angelmr

  • Гост
Проблемът е че нитратите, се превръщат в нитрити! Това вреди.


Всъщност И НИТРИТИТЕ са част от естественото ни хранене от както има хора. Просто защото са част от естествения азотен метаболизъм на растенията. За това стомаха притежава силна антиоксидантна защита, така че да се справи с въпросните нитрити. Естествено ако му вземем оръжията за борба (храним се еднообразно с малко антиоксиданти в храната) или пратим прекалено много противници (нитрити) защитата няма да издържи. :) Но в умерените количества които бихме поели от 100-200 грама луканка, или 1 килограм зелена салата, комбинирани с достатъчно антиоксиданти (червено вино за луканката или самата салата за салатата) проблеми няма да има.

angelmr

  • Гост
Като ги киснеш в вода 4 часа и я смениш няколко пъти и няма да има нитрити (не че жената го прави!!!)

Нитрити по начало почти няма, така че можеш и да ги изкиснеш с повечко усилия. Обаче ще изкиснеш и останалите полезни водоразтвотими компоненти и ще остане само неусвоима целулоза и други полизахариди. :) А ако киснеш луканката (че колбасите са един от най-значимите източници на нитрити в храната ни) то ще остане такава безвкусна тричава маса, че я остави на гения измислил кисненето да я яде. ;)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Ако те назобят да ядеш амониева селитра с маруля, с 300% над допустимите норми, не е като да няма значение.😒

angelmr

  • Гост
Ако те назобят да ядеш амониева селитра с маруля, с 300% над допустимите норми, не е като да няма значение.😒

По принцип всичко е отрова, дори и водата, а кислорода да знаеш колко страшна отрова е... Нитратите са една от слабите отрови. По начало листните зеленчуци си натрупват повечко нитрати. Натрупването в следствие на прекомерно торене може да предизвика някакви притеснения, но много мижави. Има далеч по-сериозни проблеми с които да се борим, от колкото нитратите от прекомерното торене. Преди няколко години се обсъждаше преосмисляне на допустимите норми за нитрати и тяхното повишаване, по тази причина иначе консервативното европейско законодателство допуска до 5 ГРАМА на килограм при някои зеленчуци, което за минерален микрокомпонент е огромно количество. Та 300% отгоре бих казал че е вероятно да видиш. Не съм е занимавал от години с нирати, но не мисля че е много вероятно да попаднеш на пазара на марули със съдържание на нитрати от 10-15 грама на килограм.