Автор Тема: Интересен експеримент с вода  (Прочетена 37975 пъти)

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #15 -: Септември 16, 2013, 12:49:56 am »
@praktik,
Като си толкоз много Практик вземи солна киселина и го пробвай практически!
К во  само фулиш.......

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #16 -: Септември 16, 2013, 02:24:28 am »
Относно това, че мислите влияят на водата. Аз съм сигурен в това. Мислите създават реалността т.е. мислите влияят на всичко. Аз изследвам материализацията на мислите от над 5 години. Експеримента с ориза е лека демонстрация на това. Същия експеримент може да проведете с 2 лампи. Гарантирам, че лампата която изберете да мразите, ще сдаде багажа много бързо. Другата ще свети години, години наред. :D

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #17 -: Септември 16, 2013, 05:32:52 pm »
@praktik,
Като си толкоз много Практик вземи солна киселина и го пробвай практически!
К во  само фулиш.......
Спокойно бе чичко, много си настръхнал, ще го пробвам и още как .

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #18 -: Септември 16, 2013, 09:22:40 pm »
Обещах че ще изпробвам леда със и без солна киселина, преди малко погледнах шишетата с еднакъв обем вода в тях, които бях поставил вчера във фризера да замръзнат, в едното бях поставил около 150 милилитра кислол, 5% солна киселина, шишетата ги извадих с напълно замръзналата вода в тях преди 3 часа . Сега като погледнах, установих че в това шише което нямаше солна киселина, леда се беше разтопил повече . Шишетата бяха поставени да се размразяват на едно и също място . Изглежда че солната киселина, повишава с малко точката на топене на леда .

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #19 -: Септември 16, 2013, 09:36:44 pm »
Пробвайте да замразявате вода с обикновена сол (NaCl). Ще се изнанадате от резултата. Зависи естествено от концетрацията.

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #20 -: Септември 16, 2013, 09:39:54 pm »
Пробвайте да замразявате вода с обикновена сол (NaCl). Ще се изнанадате от резултата. Зависи естествено от концетрацията.
Мисля че солта натриев хлорид, понижава точката на топене на леда, защото се използва за размразяване на заледени участъци по пътищата.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #21 -: Септември 16, 2013, 09:46:27 pm »
@praktik извинявам се грешката е моя не съм прочел внимателно материала,но принципа че структурата е много важна пак е показан ,макар и да не съм го прочел точно. :)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #22 -: Септември 16, 2013, 09:56:08 pm »
Също може да се пробва и вода с алкохол (етилов спирт, може и метилов). Пак има интересни проявления. И пак зависи от концентрацията :) :) :)

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #23 -: Септември 16, 2013, 10:09:16 pm »
Мисля да пробвам с магнитна вода,( вода променила структурата си, вследствие на действие на магнитно поле върху нея )дали ще има по различна точка на топене на леда от ненамагнитена, тоест това не е правилният термин, а вода която не си е променяла структурата, вследствие на въздействие на магнитно поле върху нея.

elektros

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #24 -: Септември 16, 2013, 10:12:37 pm »
@praktik   Това е много интересно......А как точно ще я намагнитиш, със силни неодимови магнити или с електромагнитно поле и колко време?

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #25 -: Септември 16, 2013, 10:23:09 pm »
Цитат
@praktik   Това е много интересно......А как точно ще я намагнитиш, със силни неодимови магнити или с електромагнитно поле и колко време?
Бих пробвал и с двата варианта, със силни неодимови магнити, и силен електромагнит но в момента не разполагам със силен електромагнит. Също може да се експериментира, с намагнитване ( промяна на структурата на водата ) със силни магнитни импулси. Просто ми трябва силен електромагнит, някой може да прати схемичка за изработване на такъв, едно U образно меко желязо и намотки от двете му страни, дали ще свърши работа ? а импулсите ще ги постигна с механика.

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #26 -: Септември 16, 2013, 10:27:31 pm »
За времето на намагнитване, може да е произволно голямо, примерно 12 или 24 часа .

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #27 -: Септември 16, 2013, 10:37:12 pm »
Ще заредя едното шише този път с един пръчковиден магнит, като замръзнат утре, ще видя какво е положението с топенето.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #28 -: Септември 16, 2013, 11:32:16 pm »
Мощен електромагнит от МОТ: http://www.youtube.com/watch?v=wzXRFp0DDrU

Strashimir

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #29 -: Септември 17, 2013, 12:15:32 am »
Ще заредя едното шише този път с един пръчковиден магнит, като замръзнат утре, ще видя какво е положението с топенето.

1. По-скоро постави два мощни магнита в хладилника и чаша с вода между тях - да замръзне директно в камерата под непрестанното въздействие на магнитни силови линии.

2. Постави пръчковидния магнит в чашата вода (ако може в средата) в камерата - да замръзне така. После кажи какъв е резултата.

3. Малко по-сложен експеримент, изискващ постоянно гледане (заснемане) и контролна чаша с вода - замрази вода без да я обработваш магнитно, НО като я извадиш сложи два мощни магнита от двете страни на леда - да видим дали ще има ефект. Трябва да е задължително с контролен лед, който НЕ Е в магнитно поле за да се види дали е по-бързо или по-бавно размразяването (като, че ли трябва да се снима с видео, което може на забавен кадър да снима...).