Автор Тема: Интересен експеримент с вода  (Прочетена 37987 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #30 -: Септември 17, 2013, 12:43:42 am »
Здравейте,
Магнитът освен магнитно поле излъчва и торсионно. Водата е диамагнит и не реагира на магнитното поле. Реагира на торсионното поле.  Ако дължината на магнита е два пъти по-голяма от диаметъра то имаме силно торсионно поле (L по-голямо от 2D).
В провеждания експеримент геометрията на магнита е много-важна за опита.
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 12:46:48 am от mi68 »

Ctah

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #31 -: Септември 17, 2013, 09:31:38 am »
Мощен електромагнит от МОТ: http://www.youtube.com/watch?v=wzXRFp0DDrU

   Това второто май беше алуминий ???
Ще разглобя микровълновата без другите да знаят...дошло й времето ;D

  Получава се нещо като "магнитната пушка", обаче там е ал. пръстен... интересно ;)
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 09:49:59 am от Ctah »

Ctah

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #32 -: Септември 17, 2013, 10:03:16 am »
   Това второто май беше алуминий?

Не!  Не е алуминий, ей сега пробвах :(
При маг. пушка нещата са ДРУГИ!

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #33 -: Септември 17, 2013, 12:47:13 pm »
Здравейте,
Магнитът освен магнитно поле излъчва и торсионно. Водата е диамагнит и не реагира на магнитното поле. Реагира на торсионното поле.  Ако дължината на магнита е два пъти по-голяма от диаметъра то имаме силно торсионно поле (L по-голямо от 2D).
В провеждания експеримент геометрията на магнита е много-важна за опита.

Точно такъв магнит съм сложил, диаметър, 2 сантима, дължина, около 10 сантима. Довечера ще видя какво ще излезе.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #34 -: Септември 17, 2013, 12:57:57 pm »
Алуминий е, пръстенът накрая е меден. Тук действат токовете на Фуко и се получава отблъскване. Могат да се направят нагледни експерименти и с неодимов магнит, примерно като се пусне да пада през алуминиева или медна тръба.
Аз един от МОТ-овете си го модифицирах във високоамперажен звяр - 1-2V на 700-800А (не съм сигурен в точните стойности, но е някъде там) с подмяна на вторичната с дебел (1 см.) проводник. Чудесен е за точкови заварки и разни щуротии като топене на различни метали.
Може и един такъв електромагнит да си спретна.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #35 -: Септември 17, 2013, 04:22:05 pm »
За времето на намагнитване, може да е произволно голямо, примерно 12 или 24 часа .

От много замразяване на водата накрая да не получите тежка вода, това е единия от методите за получаването й, другият е чрез електролиза ;D
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 07:31:53 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #36 -: Септември 18, 2013, 12:19:26 pm »
С намагнитена, по точно вода в която е престоял магнит, няма разлика в точката на топене на леда. Това го констатирах опитно.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #37 -: Септември 18, 2013, 09:20:00 pm »
Здравей колега,
 Торсионното поле има осева симетрия. Това значи, че имаме два полюса и един екватор. За това завъртане на 90 градуса има огромно значение (забравих как се казваше тази трансформация). 
 При централни полета, примерно гравитационно няма значение къде се намираш, примерно полюс или екватор гравитацията на практика е еднаква. Същото важи за електростатично поле. Магнитното поле има осева симетрия, има полюси но за екватор незнам.
 В заключение опита проведи три пъти, с различен полюс и с екватор на магпита/торсионно поле/!
« Последна редакция: Септември 18, 2013, 09:24:51 pm от mi68 »

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #38 -: Септември 18, 2013, 10:11:21 pm »
Цитат
В заключение опита проведи три пъти, с различен полюс и с екватор на магпита/торсионно поле/!
Какво ще рече това ? как да променя полюса на магнита ?

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #39 -: Септември 18, 2013, 10:49:26 pm »
Приятелю  @praktik,
Моля не ме разбирай грешно - не се заяждам, но 3 пъти изчетох цялата тема и не можах да разбера какво точно търсим тук. Вероятно малко по-бавно схващам, но ако някой ми подскаже.......
Може би ще мога да помогна!
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 08:09:30 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #40 -: Септември 18, 2013, 11:35:17 pm »
Здравейте,
 Темата е демонстрация на стационарно торсионно поле и промяна на физико-химични свойства на водата, чрез него.
 Под полюси разбирам С и Ю на магнита, Север (С) отговаря дясно торсионно поле, на Юг (Ю) ляво торсионно поле. Средата на магнита е екватор, както си сложил магнита във водата при първия опит.
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 08:10:16 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #41 -: Септември 19, 2013, 12:46:55 pm »
Цитат
Здравейте,
 Темата е демонстрация на стационарно торсионно поле и промяна на физико-химични свойства на водата, чрез него.
 Под полюси разбирам С и Ю на магнита, Север (С) отговаря дясно торсионно поле, на Юг (Ю) ляво торсионно поле. Средата на магнита е екватор, както си сложил магнита във водата при първия опит.
mi68 Искаш да знаеш положението на пръчковидния магнит в шишето, просто пуснах магнита в шишето и той застана хоризонтално на земната повърхност. Аз мисля, че положението на магнита нищо няма да промени, все си мисля да експериментирам с жироскопиращ магнит, да се върти по ос перпендикулярно на магнитните силови линии.
...

Цитат на: Чичо НОНЧО в Вчера в 22:49:26

    Приятелю  @praktik,
    Моля не ме разбирай грешно - не се заяждам, но 3 пъти изчетох цялата тема и не можах да разбера какво точно търсим тук. Вероятно малко по-бавно схващам, но ако някой ми подскаже.......
    Може би ще мога да помогна!


Здравей, колегата mi68 го е обяснил. "Темата е демонстрация на стационарно торсионно поле и промяна на физико-химични свойства на водата, чрез него.
 Под полюси разбирам С и Ю на магнита, Север (С) отговаря дясно торсионно поле, на Юг (Ю) ляво торсионно поле. Средата на магнита е екватор, както си сложил магнита във водата при първия опит."
« Последна редакция: Септември 19, 2013, 03:35:15 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Интересен експеримент с вода
« Отговор #42 -: Септември 21, 2013, 07:26:18 am »
Здравей колега,
 Въртенето на магнит перпендикулярно на магнитнити линии е познатото въртящо се магнитно поле. Може да се получи с трифазен или монофазен/двуфазен/ ток. Тук се получава динамично торсионно поле. Смесването е пълно. Да отпочнем от страничното торсионно поле. Примерно магнита е външен във вертикално положение в пластмасова чаша, примерно със север, отгоре е шишето с вода.
« Последна редакция: Септември 21, 2013, 01:00:41 pm от Maistora52 »