Автор Тема: КАНДИДАТ ЗА МОДЕРАТОР  (Прочетена 5173 пъти)

Неактивен GTV

• Активен
  • **
  • Публикации: 281
  • Рейтинг: 28
КАНДИДАТ ЗА МОДЕРАТОР
« -: Септември 02, 2013, 11:12:06 pm »
 МОЛЯ ЗА ПОДКРЕПА  ;)

Соларна, Ветроенргиина, Геотермална, Биомаса и др. с  COP>1  :) :) :)

(забележка: GTV - поправи сам думата "Ветроенргиина" - в която си допуснал две правописни грешки)
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:52:07 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 576
  • Рейтинг: 327
  • Захапи идеята си като булдог и... работи!
    • Магнитни двигатели
Re: КАНДИДАТ ЗА МОДЕРАТОР
« Отговор #1 -: Септември 03, 2013, 08:47:23 am »
GTV - Форумът има модератор. Ако искреното ти желание е да оправяш правописа и стила на изразяване на някои от пишещите колеги, длъжен съм да те разочаровам - сам ти не спазваш пунктуацията и правописа на думите, и не би трябвало дори и да мислиш да се занимаваш с тази дейност.
Поздрави!
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 07:50:52 am от Maistora52 »

Неактивен elektros

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
  • Рейтинг: 59
« Отговор #2 -: Септември 05, 2013, 08:24:45 pm »
GTV,  търси подкрепа от друго място, тук до момента никой не ти отговаря!  Може би има причина, и най-вероятно е в теб и в твоето отношение....

Неактивен mzk

• Много Напреднал
  • Публикации: 1 613
  • Рейтинг: 131
  • http://analogov.com
    • analogov.com
« Отговор #3 -: Септември 05, 2013, 09:07:53 pm »
Ако GTV работи като Майстора, не виждам какво пречи да бъде втори модератор в съответните раздели.

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 109
  • Рейтинг: 153
  • изчислителна техника
« Отговор #4 -: Септември 05, 2013, 09:25:05 pm »
Майсторе
Дай на GTV малко 'власт' за 1 месец да се види дали ще се справи.
Знае ли се - може да излезне нещо от тестовия период. Ти нищо не губиш. Най-доброто е да си намериш замесник :)

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 660
  • Рейтинг: 234
  • Трудният начин е по-лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #5 -: Септември 05, 2013, 10:22:44 pm »
GTV сам се кандидатира за модератор в момент когато не се търси такъв.
Доколкото схващам нещо във форума не му харесва и иска да направи някакви промени, които не е ясно какви са и дали ще са по сърце на голяма част от участниците, но може пък и да е за добро знае ли човек, все пак още имаме спомена за Алтиум. Мисля, че е редно да си публикува програмата. Защо се кандидатира, какви са му целите, как смята да ги постигне, след което да се гласува и ако спечели солидна подкрепа да действа   
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 03:50:10 pm от Maistora52 »

Неактивен elektros

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
  • Рейтинг: 59
« Отговор #6 -: Септември 05, 2013, 10:40:06 pm »
Демокрацията  има решение за това- избори! Да гласуваме!  Предполагам има кой да го организира технически!

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 109
  • Рейтинг: 153
  • изчислителна техника
« Отговор #7 -: Септември 05, 2013, 10:51:46 pm »
Нали знаете, че демокрацията е терор на мнозинството върху малцинството :)
А великите и запомнящи неща в историята на човечеството са направени от единици хора.
Ако при Архимед е имало демокрация щяха да му забранят закона за плаваемостта на телата :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 03:51:01 pm от Maistora52 »

Неактивен tobo1

• Активен
  • **
  • Публикации: 203
  • Рейтинг: 35
« Отговор #8 -: Септември 05, 2013, 11:56:10 pm »
...
да си публикува програмата.
Защо се кандидатира,
какви са му целите,
как смята да ги постигне
...

+1

Неактивен GTV

• Активен
  • **
  • Публикации: 281
  • Рейтинг: 28
« Отговор #9 -: Септември 06, 2013, 12:31:46 am »

БЛАГОДАРЯ ЗА ПОДКРЕПАТА! :)
         Ще се опитам да отговоря на въпросите във Времето.

GTV - Форумът има модератор. Ако искреното ти желание е да оправяш правописа и стила на изразяване на някои от пишещите колеги, длъжен съм да те разочаровам - сам ти не спазваш пунктуацията и правописа на думите, и не би трябвало дори и да мислиш да се занимаваш с тази дейност.
Поздрави!

Майсторе, като че ли трябва да се съглася с теб. Но сега когато гледам Лицето ти, получавам асоциация за един друг човек. Той е използвал много прилагателни и съюзи за да подчертае цветността на живота. Ако свалиш очилата, подстрижеш късо косата и затъкнеш лула между зъбите....... какво ли ще се получи???

https://www.facebook.com/pages/%D0%AA%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82-%D0%A5%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B3%D1%83%D0%B5%D0%B9/123372697717591
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 03:52:49 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
    • Магнитни двигатели
« Отговор #10 -: Септември 06, 2013, 07:43:51 am »
За Хемингуей - добре! Благодаря! - аз обаче в първия миг се уплаших, да не би да заприличам на Сталин... за всеобщ ужас! Добре че не си ме асоциирал с него! - веднага щях да си подам оставката.
...
В този дух и ред на мисли отварям анкета тук в тази тема - вижте най-отгоре и гласувайте за избора на GTV за модератор в посочените от него раздел и теми.
Анкетата ще е отворена един месец, и за това време GTV трябва да отговори на въпросите на колегите и реши - ще успява ли да се справи, ще има ли време за това (сутрин и вечер по половин час) и най-вече ще има ли "дебели нерви" да устои...
Естествено във всеки един момент може да си подаде отвод защото нищо не бива да е насила...
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 02:01:54 pm от Maistora52 »

Неактивен tobo1

• Активен
  • **
  • Публикации: 203
  • Рейтинг: 35
« Отговор #11 -: Септември 06, 2013, 07:49:05 am »
Майсторе, мисля че преди да пускаш анкета,  трябва да видим отговорите на зададените от Радико въпроси - изведени са в цитат в по-горния ми пост.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 07:51:54 am от tobo1 »

Неактивен ELPUNTO

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 312
  • Рейтинг: 157
    • balkanmysteries.com/bg
« Отговор #12 -: Септември 06, 2013, 12:34:29 pm »
Категорично съм против ! GTV още НЕ е дорасъл за това отговорно място. Когато се научи да уважава и цени труда на колегите си, тогава може би  . . . .  но в другия си живот. GTV опитай се да разбереш и приемеш факта. че от идеята до реализацията й има много . . . много дълъг път. А боричкането за първенство кой пръв е измъдрувал нещо е смехотворно. Нищо ново няма под слънцето, всяко "ново" човешко откритие, отдавна е направено от ВИСШИЯ КОСМИЧЕСКИ РАЗУМ.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 03:54:26 pm от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 760
  • Рейтинг: 135
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
« Отговор #13 -: Септември 06, 2013, 12:51:21 pm »
   Аз пък искам гаранции, че GTV не е например от bTV или друга TV. Защото ако не знаете, повечето от медиите са контролирани от хора с власт и пари, които не желаят СЕ-то да им развали "рахатлъка". Пък и много шпионаж се е загнездил в медиите и ни държи в шах - затова икономиката ни е толкова "процъфтяваща". Имам достатъчно лична информация на тази тема и ако почна да я споделям, ще настанат повсеместни сътресения.

п.п. И освен това GTV е "новобранец" във форума. Вчера дойде, а днес иска да "командва". Нека да минат няколко години да го опознаем.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 12:54:43 pm от Иван Димов »

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
    • Магнитни двигатели
« Отговор #14 -: Септември 06, 2013, 02:26:56 pm »
Да-а! Видно е, че е сложно.
Искам да поясня, че модераторските права се отнасят само до редактиране на правописа и стила на даден текст в съответен пост. Модераторът няма пълномощията на Администратор и не може да променя структурата на Форума. Това с администрирането е друга "ракия"...
Но и модерирането (поправянето) на даден текст не е никак проста работа. На съответния модератор (по-правилно е да се нарича "редактор") трябва да са му ясни доста тънкости не само на езика на който редактира, но и на стиловите особености, с които се представя даден текст от даден автор. После - клавиатурата трябва да му е по-позната и от вилицата и лъжицата. После - автоматичният текстови редактор на Форума също си има своите особености... Той не поправя всички грешки - просто не може - той е автомат и ако се разчита само на него - отиде прасето у гьола!
После, не всеки текст може да се пипа на ангро - има диалекти, има градски и провинциален жаргон, има говорни особености на регионите, на отделните автори, на самия текст като тема на изказ и ако това се редактира, ще се окепази идеята на автора и неговият стил...
Не на последно място са и т.нар. чуждици, които са повече или по-малко популярни и не всеки се справя с тях... да не говорим за чисто техническите термини, които трябва да се гледат "под лупа" за да не стане гаф в информативната насоченост на текста...
Много са проблемите на един език...
Аз имах предишен опит - бил съм редактор на списание "Непознат Свят" три години (още през далечните 1990-93 год.) пък и по литература даскалицата просто ме "въртеше на шиш" докато стане"нейното"...
Никой да не се заблуждава, че това е лесна работа - модераторството - то е и ОТГОВОРНОСТ!
Имаме Форум, и този Форум се чете от всички точки на Света... от западна Европа, от Щатите, от Лат. Америка, от Индия, от Русия... И ТОЙ ТРЯБВА ДА Е РАЗБИРАЕМ, ТОЧЕН, КОРЕКТЕН И ПРАВОПИСНО ИЗРЯДЕН...
Иначе ставаме за смях!
Поздрави!
Продължавайте с гласуването!