Автор Тема: Импулсен Ток  (Прочетена 68214 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #60 -: Септември 09, 2013, 01:19:06 pm »

Другата схема също е много важна и, тъй като стана въпрос за ЕДНА БОБИНА, то ако се вгледате ще откриете това:  товара - лампите са свързани с една бобина.

Останалото е система за възбуждане на бобината и ИМА МУСТАЦИ НА ДРОСЕЛИТЕ. Другото е да огледате къде е първичната и дали има и ако няма какво има там, как се възбужда бобината?


Тук ролята на първичната се "играе" от кондензатора.
Имаме взаимодействие на двете взаимнодопълващи се магнитно и електрически полета, които трябва да са под прав ъгъл.

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #61 -: Септември 10, 2013, 10:30:31 am »
От двете страни има плочи и при затваряне на ротационния ключ те създават мощно електрично поле под прав ъгъл на бобината  - и аз мисля така. Въпросът е каква е ролята на мустаците и защо ги е оставил?
Качвам схемата на тесла трафа , за да видите и тук има мустак на първичната - една свободна навивка. Тъй като магнитното поле обхваща всички то съответно в тази навивка ток тече ОТВЪН-НАВЪТРЕ КЪМ БОБИНАТА. Остава да се изрази тока в първичната:

j1  +  j2 = j3,       j3>j1

j1-ток от захранване (пулс)
j2-ток от сток (антена).....................Ще дам таблица за зареждане на антена близо до стълбове.
j3-ток във вторичната (товар)

Тук ще се спра, защото с добавяне на 2-3 компонента и правилно оразмеряване за мощност можете да направите схемата на видеото - Аквариум 1,2. Твърде просто е.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Импулсен Ток
« Отговор #62 -: Септември 10, 2013, 07:44:23 pm »
Ззравейте,
  Нещо не ми се връзват нещатата. i1+i2=i3 e з-н на Кирхов. Важи за постоянен и квазистационарен режим. В резонанс и стояща вълна не важи.
  Ако може колега докажи твърдението си.
П.П. Според мен това може да е вярно заради тока на разместването.

Velektra

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #63 -: Септември 10, 2013, 09:21:15 pm »
....
Качвам схемата на тесла трафа , за да видите и тук има мустак на първичната - една свободна навивка. Тъй като магнитното поле обхваща всички то съответно в тази навивка ток тече ОТВЪН-НАВЪТРЕ КЪМ БОБИНАТА.
Мустака в първичната на тесла трафа само показва, че като движим захранващия проводник по първичната намотка, постигаме необходимата резонансна честота. Същото може и с кондензатора, но е много по-трудно. Така че няма нищо нередно и съществено в мустака на първичната.
Освен това в тесла трафа няма съществени магнитни полета, за да влияят на тази малка част (мустак) от първичната.

От двете страни има плочи и при затваряне на ротационния ключ те създават мощно електрично поле под прав ъгъл на бобината  - и аз мисля така. Въпросът е каква е ролята на мустаците и защо ги е оставил?
Аз мисля, че не се създава МОЩНО електрическо поле, а се създава ПРОМЕНЛИВО електрическо поле с цел да се създаде променливо магнитно и т.н.
Аз съм скептично настроен към тази схема, защото за да се получи това променливо електрическо поле се разрежда (дава се накъсо) кондензатора. Много грубо е това. Кондензатора се "пълни" с енергия от динамото и след това, тъй като полето трябва да е променливо и "тряс" даване накъсо кондензатора и после пак го пълним.
Все едно имаме двигател (електрически или бензинов например), който е поставен на количка. Вместо да го свържем например с ремък да върти колелата ние изведнъж бутаме един прът някъде във въртящите му се части и го спираме рязко и така количката се движи благодарение на инерцията от рязко спрения двигател.
Може примера да не е от най-добрите, но долу-горе това се случва с кондензатора. Енергията му я даваме накъсо (на въздуха - фойерверк).
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 04:04:15 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Импулсен Ток
« Отговор #64 -: Септември 10, 2013, 11:50:54 pm »
Здравейте,
 Тесловият трансформатор няма как да се изчисли заради, сгъстяване на електромагнитното поле, вихрови токове, да не говорим, че зависи от фазата на Луната и други космически фактори.
 Първо за да имаме ударно възбуждане трябва да разреждаме апериодично кондензатора. Реално, първичната има индуктивност и става трептене на заряда. За това Тесла ползва гасящо искрище. Тъй като първичната е дебел проводник или тръба, имаме силни вихрови токове, съответно голямо индуктивно съпротивление. Това лесно се демонстрира с "подкова  на Тесла ", където проводник с дължина 1м спира всички ВЧ токове.
 Така, че "мустакът" е за настройка, лично мнение.
 Показаният вариант е симетричен трансформатор, може не симетричен, ползва се заземление. Конструкцията е такава, че първичната е винаги външна на вторичната, имаме сгъстяване на полето.
Остава въпросът колко ще се сгъсти полето и във вторичната страна колко е усилването?  Усилването зависи от товара. Трябва високоомен товар, демек, отворена верига по ток на проводимост. 
 Философията може да се обърне на огледално симетрична.  Възбуждането да стане капацитивно, чрез решетъчен кондензатор. Трябва да се зарежда от самоиндукция на бобина, това в земни условия изглежда по-просто.
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 11:29:59 am от mi68 »

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #65 -: Септември 11, 2013, 10:16:16 am »
Това е таблица, която показва зареждане на проводник близо до далекопровод. Цялата тази енергия можете да я свалите с импулси в първичната на трафа и свързване на мустака с антената. По-ясно от това не мога да ви го кажа - следва проста схема. И стига с тези глупости за влияние на луната върху тесла тесла траф. Около нас има телевизионни кули, летищни радари, военни радиостанции, кулите на мобилните оператори, далекопроводите, сутрин и микровълновите фурни .....изобщо не ми пускай глупости за луната.
Мустака не е за настройка. А схемата с ротационния ключ не е лесна за разбиране - един бивш любим админ я мислеше за филтър от дрелка с два дросела и кондензатор.
Генератора дава прав ток (автомобилен алтернатор), импулсите са еднопосочни, полето е еднопосочно и се търси самоиндукция за мощност. Тук размера на бобината е фактор, както и честотата на късото съединение от ротационния ключ. Мислете просто, моля.
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 10:47:23 am от Maistora52 »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Импулсен Ток
« Отговор #66 -: Септември 11, 2013, 11:01:15 am »
Извинявай "Master" Spirit1,
Мислех, че този форум е за СЕ, а не за крадене на електроенергия от далекопроводи!
В цитираните от теб статии е много ясно казано, че при самоиндукция на бобина не може да се получи повече енергия от вложената - продължаваш да заблуждаваш баламите, но те намаляват!
« Последна редакция: Септември 11, 2013, 03:50:57 pm от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #67 -: Септември 17, 2013, 10:42:28 am »
Това е оригинална "моя схема".

Тя показва как един импулс 1 от прав ток в първичната води до импулс 1 във вторичната, при което тока минава през товара и зарежда кондензатора.

В следващия момент няма импулс в първичната и КОНДЕНЗАТОРЪТ СЕ РАЗРЕЖДА ПРЕЗ ТОВАРА КЪМ ЗЕМЯ - импулс 2.

Това е една основа - прав ток директно поражда променлив ток - при това имате COP > 1, max 1.8 - 2

Схемата лесно се развива в схема с нарастващо кпд - аритметична прогресия.

Схемата лесно се развива в супер генератор ако се свърже антена с няколко навивки към първичната.

Моите уважения към тези, които истински търсят и работят, за своя успех и този на другите.

Не чакам нищо от вас господа  - споко.

Ctah

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #68 -: Септември 17, 2013, 10:59:46 am »

Не чакам нищо от вас господа  - споко.

   Няма и да дочакаш !
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 11:06:46 am от Ctah »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Импулсен Ток
« Отговор #69 -: Септември 17, 2013, 11:58:18 am »
Браво, spirit_e
открил си импулсното захранване. Дерзай смело резултатите са близко!
Успех!

Ctah

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #70 -: Септември 17, 2013, 01:07:24 pm »
грешите, не отчитате функцията на заземяването и затова набързо давате подобни заключения!

  Знам накъде биеш x_name41, като има земя , трябва и антена
Пробвано е !

  Освен 21W лампа от мигачите - друго не може да захрани!
Иначе става идеално ус-во за зарядка ;)  DC-DC

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Импулсен Ток
« Отговор #71 -: Септември 17, 2013, 01:55:29 pm »
Това е оригинална "моя схема".

Тя показва как един импулс 1 от прав ток в първичната води до импулс 1 във вторичната, при което тока минава през товара и зарежда кондензатора.

В следващия момент няма импулс в първичната и КОНДЕНЗАТОРЪТ СЕ РАЗРЕЖДА ПРЕЗ ТОВАРА КЪМ ЗЕМЯ - импулс 2.

Това е една основа - прав ток директно поражда променлив ток - при това имате COP > 1, max 1.8 - 2

Схемата лесно се развива в схема с нарастващо кпд - аритметична прогресия.

Схемата лесно се развива в супер генератор ако се свърже антена с няколко навивки към първичната.

Моите уважения към тези, които истински търсят и работят, за своя успех и този на другите.

Не чакам нищо от вас господа  - споко.

Аааааах, ах, ах......

Колега, моите уважения, че търсиш СЕ, но нея тук отново я няма! Нещо грешиш!
Когато импулса от вторичната намотка захрани последователната верига на лампата и кондензатора, първоначално токът ще е максимален и ще започне да намалява пропорцоинолно на зареждането на кондензатора. Т.е. първоначално върху лампата ще имаме максимално напрежение, а после то ще намалява със зареждането на кондензатора и ще е максимално върху кондензатора, когато той ще е зареден, но тогава токът пък ще е "0". Или с други думи върху товара - лампата ще имаме средна стойност на мощността на импулса 50%, а следващите 50% ще получи при разряда на кондензатора, минус загубите в кондензатора. Демек КПД-то ще е под 1-ца - винаги.

С други думи кондензаторът измества само оста "Х" /от координатната система/ в средата на правоъгълните импулси и ги прави единствено променливи спрямо товара - лампата, а не еднополярни. Но тая допълнителна енергия от д'e я видя?

Както Bat_Vanko подсказа, това е често срещана схема и в умножителите на напрежение и в променливотоковите усилватели - но там СЕ и извънземни няма.

spirit1, я обясни ако обичаш, от д'е и как се бере тая СЕ в схемата ти?

Velektra

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #72 -: Септември 17, 2013, 02:34:04 pm »
spirit1, я обясни ако обичаш, от д'е и как се бере тая СЕ в схемата ти?

Аз мога да обясня.
Както каза Спирит1 на първичната се слага антена с няколко навивки и става супер-генератор.
След това устройството се слага под един стълб на мощен далекопровод или до клетка на GSM оператор.
Шегата настрана, но благодарение на Спирит1 разбрах как да натрупам първоначалния капитал и след това, като имаш пари, лесно се прави устройство за СЕ.  ;)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Импулсен Ток
« Отговор #73 -: Септември 17, 2013, 07:04:02 pm »
Обаче трябва да се обърне внимание на една немаловажна подробност - има огромна разлика между изобретатели и мечтатели!!!!

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Импулсен Ток
« Отговор #74 -: Септември 17, 2013, 08:00:00 pm »
Айде и аз да коментирам малко, че ми омръзна от месеци да чета .... ;)
Ако установката на спирит е изградена от идеален ферит, свърхпроводник, идеален кондензатор и импулса е идеален правоъгълник мисля че ще имаме СЕ....
Аз реших да работя с въздушни намотки, кондензатори, искрища/комутатори и антени.
« Последна редакция: Септември 17, 2013, 08:28:15 pm от Радeв »