Автор Тема: Импулсен Ток  (Прочетена 68243 пъти)

Ctah

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #30 -: Септември 04, 2013, 02:21:57 pm »
  НЯКОЙ ДА Е МИСЛИЛ, ЧУВАЛ ТОВА  - ЕДНОБОБИНКОВ ТРАФ!
  Отде Го изкопа тоа термин бе...АЛО-О-О-О!!!
У вашето училище сигурно и на  други нечувани термини ви учат :o

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Импулсен Ток
« Отговор #31 -: Септември 04, 2013, 06:10:55 pm »
И аз да се намеся, че с това ново именуване на величините, за 50kV(киловолта) или за 50kW(киловата) става дума?

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Импулсен Ток
« Отговор #32 -: Септември 04, 2013, 08:18:40 pm »
АЛО-О-О,  НЯКОЙ ДА Е МИСЛИЛ, ЧУВАЛ ТОВА  - ЕДНОБОБИНКОВ ТРАФ!
Браво spirit1, за това откритие Вие печелите клечката на близалката! ;) Само дето това чудо по дебелите книги се именува "автотрансформатор". Приставката "авто" не идва от автомобил!
Същата схема , но със сечение за 50кВт може да завърти двигател за електромобил С ЕДИН АКУМУЛАТОР ----------------------------АЛО-О-О-О ---------С ЕДИН АКУМУЛАТОР.
Убедем съм, че ще успееш да завъртиш двигател за автомобил, при това с товар, но колко ли ще издържи този един акумулатор!
П.П. Няма всестранно развити личности, има все по-странно развити...

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #33 -: Септември 05, 2013, 10:23:07 am »
Показвам ви, че трябва да се научите да мислите по-различно и да виждате повече, по-широко. Колкото и лудо да ви изглежда е просто - схемата с една бобина от документа показва точно това. Бобината се зарежда от акумулатора и след изключване на акумулатора бобината завърта двигателя като му ПОДАВА НЕОБХОДИМОТО МУ НАПРЕЖЕНИЕ - САМА ГО ВДИГА. Не е ли това преобразуване на DC/DC.

Не съм се изложил - напротив , за пореден път виждате нещо, което е далеч пред вас и затова ви е неясно. Да го формулирам пак:

Бобината е в ролята на двигател, който завърта елмотора като взима една малка мощност и я преобразува във здрав ритник. Колко ще издържи акумулатора ли?

Ако го свържете вие ще фалира за минути, а ако го свържа аз в кръг ще кара нонстоп.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Импулсен Ток
« Отговор #34 -: Септември 05, 2013, 10:33:03 am »
Това започва да ми прилича на ел-перпетуум мобиле!
... Къде ли е Господ, в цялата тази инсталация?! :D :D :D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Импулсен Ток
« Отговор #35 -: Септември 05, 2013, 11:21:45 am »
Майсторе, Господ ли търсиш? Недей. Той се появи във вид на дух1 Божи.  ;)
Как смеете Вие неуките да се съмнявате в Неговите възможности!
Той откри за Вас "еднобобинковия траф" (автотрансформатора); повишаващия трансформаторен инвертор; самоиндуктивността на бобината; и ред други, които вече ще се изучават в средните училища.
Ако го свържете вие ще фалира за минути, а ако го свържа аз в кръг ще кара нонстоп.
Е, снимай и покажи, за да си посипя главата с пепел!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Импулсен Ток
« Отговор #36 -: Септември 05, 2013, 11:24:00 am »
Показвам ви, че трябва да се научите да мислите по-различно и да виждате повече, по-широко. Колкото и лудо да ви изглежда е просто - схемата с една бобина от документа показва точно това. Бобината се зарежда от акумулатора и след изключване на акумулатора бобината завърта двигателя като му ПОДАВА НЕОБХОДИМОТО МУ НАПРЕЖЕНИЕ - САМА ГО ВДИГА. Не е ли това преобразуване на DC/DC.

Не съм се изложил - напротив , за пореден път виждате нещо, което е далеч пред вас и затова ви е неясно. Да го формулирам пак:

Бобината е в ролята на двигател, който завърта елмотора като взима една малка мощност и я преобразува във здрав ритник. Колко ще издържи акумулатора ли?

Ако го свържете вие ще фалира за минути, а ако го свържа аз в кръг ще кара нонстоп.

Ех, що ли не слезе началника небесен да си прибере вересиите земни  :o :( ??? Не знам Дух ли си или що, но що не си вземеш шантавите писания и да ги туриш на друго място из Нет-а, подходящи бол има.

Предлагам модератора да ограничи тъпотиите на въпросната личност, щото иначе всеки с елементарни познания по ел.техника ще изпадне в бурен смях. Отделно излагацията  >:(

Това може да се изтрие по преценка на Майстора, но държа да се прочете все пак.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Импулсен Ток
« Отговор #37 -: Септември 05, 2013, 11:38:48 am »
Тук ще трябва да подкрепя spirit1. Подобна схема и аз пуснах в темата за Тестатиката, ама кой да гледа. Схемата я видях при Динатрон, където се преобразува високо напрежение в ниско с голям ток и се използва само една бобина. Принципът на преобразуването е един и същ, даже имам съмнение, че една от схемите на Капанадзе също използва коментирания принцип. Става дума за така наречения "накопител" или място, където се натрупва енергия - това е бобината, която свързана към акумулатор постепенно вдига тока си според времеконстантата си до определена максимална стойност. После енергията на магнитното и` поле се ползва като при това напрежението се самонагажда според товара и това е съвсем елементарно (L.dI/dt). Аз даже си мисля, че е по-добре да се напомпва в по-голяма бобина, а при свиването на полето да се ползва само част от нея (по-къса бобина). Засега обаче само умувам, защото съм се концентрирал в други опити.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Импулсен Ток
« Отговор #38 -: Септември 05, 2013, 02:19:43 pm »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Импулсен Ток
« Отговор #39 -: Септември 05, 2013, 07:51:00 pm »
Здравейте,
  С бобина (автотрансформатор) става при еднопроводно/безпроводно свързване тип Тесла. Ползва се униполярния  капацитет, скаларно електромагнитно поле, имаме сериен (напрежителен) резонанс по пълен ток. Ползват се двата тока, ток на разместване (сменяване) и ток на проводимост.
  Модерно може да се направи токов (паралелен) резонанс, при симетричен товар (разбирай със средна точка), с вилка на Авраменко. Ако е еднофазен товара се ползва грец, еднопроводно/безпроводно свързан.
« Последна редакция: Септември 06, 2013, 07:54:04 am от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #40 -: Септември 05, 2013, 08:14:18 pm »
Здравейте,
  С бобина (автотрасформатор) става при еднопроводно/безпроводно свързване тип Тесла. Ползва се униполярния  капацитет, скаларно елекромагнитно поле, имаме сериен (напрежителен) резонанс по пълен ток. Ползва се двата тока, ток на разместване (сменяване) и ток на проводимост.
  Модерно може се направи токов (паралелен) резонанс, при симетричен товар (разбирай със средна точка), с вилка на Авраменко. Ако е еднофазен товара се ползва грец, еднопроводно/безпроводно свързан.
Нищо не разбрах!? :'(

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Импулсен Ток
« Отговор #41 -: Септември 05, 2013, 08:18:56 pm »
Да има хора, които гледат, гледат..., други виждат.
 Виждам, че трябва схема да начертая, за да се вижда, другата седмица дано се организирам.
П.П. прегледай отговор №5 от темата!
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 08:23:09 pm от mi68 »

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #42 -: Септември 06, 2013, 11:17:50 am »
Виждам, че  моето "сдъвкано" описание си е свършило работата. Един ме разбра на 110% (И.Димов),  а в същото време друг (гецата) вижда някакви разговори с бог за вересий. Искаме да вървим напред Геца, с този поглед в миналото 3-4години назад няма да стане. Можеш да се сърдиш само на твоя приятел - админ, на който дадох толкова много:
1.Файл с 13 стр. описание и схеми на Капаген - 100кВт
2.Файл със схема и описание на друг Капаген - Оверунити мотор 01,02,03 (в туба)
3.Мои оригинали на индуктивен импулсен елемент 1+1, а не както са трафовете 1:1
4.Схеми (едно и двутранзисторна) на самозахранване (с каскада от елементи 1+1)

Накратко не мрънкай повече, а използвай копи/пасте и си маркирай моите коментари и ги отдели в един файл. Така ще си имаш нещо като файла Teslafull.pdf само, че ще е spirit1.pdf

Извинявам се на останалите - сега по резонанса - Тимур не е ходил на семинари иначе щеше да знае това:

По патентите на Тесла има "МУСТАЦИ НА БОБИНИТЕ" , което ги прави отворени системи т.е. теорията не важи.

Бобина с импулс, но свързана към антена почва да сваля и , когато импулс липсва. Всеки, който е теглил бензин от резервоар с маркуч знае, че едно дълбоко дръпване стига и БЕНЗИНА ТЕЧЕ САМ.

ЗА ПРЪВ ПЪТ СЕ СПОМЕНАВА ТУК ОТ МЕН    .........................   САМОТОК НА ЕЛЕКТРИЧЕСТВО.

за добро настроение:

http://www.youtube.com/watch?v=0c6nMQAAJD4&html5=1


Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Импулсен Ток
« Отговор #43 -: Септември 06, 2013, 06:10:43 pm »
Хора дайте да подходим малко по-сериозно към идеите на spirit1. Разбрахме, че не става дума за автотрансформатор. Всеки такъв има поне три извода от самата бобина.
http://ru.m.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80
Мислите ли, че ще намерим СЕ като следваме досегашните закони и теореми? Защо хора с лаборатории за милиони нямат напредък за разлика от изобретатели които работят в "гаражи" с малки технически познания и голямо въображение? Моля да не отхърляме всяка идея с лека ръка само защото не може да се обясни с досегашните закони.
Поздрави
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:08:58 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Импулсен Ток
« Отговор #44 -: Септември 06, 2013, 07:34:04 pm »
Цитат
Бобина с импулс, но свързана към антена почва да сваля и , когато импулс липсва. Всеки, който е теглил бензин от резервоар с маркуч знае, че едно дълбоко дръпване стига и БЕНЗИНА ТЕЧЕ САМ.
ЗА ПРЪВ ПЪТ СЕ СПОМЕНАВА ТУК ОТ МЕН    .........................   САМОТОК НА ЕЛЕКТРИЧЕСТВО.

Чудесен пример, бензина се движи от по-високи ниво "с по-голям потенциал" към по-ниско ниво. Все пак ако разположим тубата по-високо от резервоара не можем да източим нищо. Та spirit1 кажи как да сложа "електрическата туба" някакси по-надолу, за останалото нямам грижа. Къде е нивото spirit1 покажи ми го и ще ти покажа 1001 начина да преточиш енергия.   
« Последна редакция: Септември 07, 2013, 04:10:41 am от Maistora52 »