Автор Тема: Импулсен Ток  (Прочетена 68207 пъти)

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Импулсен Ток
« Отговор #15 -: Август 31, 2013, 09:45:57 pm »
http://en.wikipedia.org/wiki/Joule_thief

Какво му се чудите...
Хитро нещо е импулсната техника, има 1000 предимства като ефективност и ниско тегло на схемите, може доста неща да се оптимизират така и се прави така или иначе, обаче в това няма С. Е.  8) Освен ако някоя (неизвестна за мен) подобна схема не клати Ефира така между другото. И да, от всичко изчетено до тук си правя извода че някои популярни С.Е. патенти и схеми подвеждат именно поради некоректно измерване на импулсни токове и напрежения. Човек и с най-добри намерения може да се заблуди особено когато честотите и напреженията са високи.
Ако някой има на идея импулсна схема която "повлича" етера чрез стръмни импулси, може би това една от верните пътеки. Поздрави на всички.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Импулсен Ток
« Отговор #16 -: Август 31, 2013, 11:08:56 pm »
Според мен понятия като етер или ефир не бива да съществуват, тъй-като те прикриват съвсем умишленно истинската същност на самата среда. А колкото до импулсния ток във него няма как да има каквото и да било СЕ, но благодарение на него може да се постигне висок коефициент на полезно действие при импулсните захранвания примерно. :)

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #17 -: Септември 02, 2013, 10:53:13 am »
Много се забавлявам тук - човека поиска една схема, а другите му развиха теория за ефира.

Сега сериозно - МОЛЯ  някой с две изречения да ми формулира понятието СЕ!?

Какво влагате в него, когато го използвате с повод и без повод във всеки коментар?

Приемете, че наистина много ще ми помогнете, благодаря.

GTV

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #18 -: Септември 02, 2013, 02:30:07 pm »
.........
Сега сериозно - МОЛЯ  някой с две изречения да ми формулира понятието СЕ!?
.........


 Може и с едно! :D
     Всяка система със COP>1 е СЕ.

Много се забавлявам тук - човека поиска една схема, а другите му развиха теория за ефира.
 ..........

   Ти като че ли го играеш на ментор тук, макар че от време на време ти куца теорията. ;D
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 08:15:29 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Импулсен Ток
« Отговор #19 -: Септември 02, 2013, 05:48:05 pm »
Всяка енергия, която не подлежи на държавно администриране и преразпределяне се нарича свободна енергия. Тя може да идва от вятър, от слънце, от бездните на ада... важното е да е неконтролируема от монополите.
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 08:15:01 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #20 -: Септември 02, 2013, 08:40:07 pm »
Всяка енергия, която не подлежи на държавно администриране и преразпределяне се нарича свободна енергия. Тя може да идва от вятър, от слънце, от бездните на ада... важното е да е неконтролируема от монополите.
Много, точна дефиниция за СЕ  ;)

GTV

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #21 -: Септември 02, 2013, 09:52:33 pm »
 
Много, точна дефиниция за СЕ  ;)

 Ако можеш да докажеш! :D

Всяка енергия, която не подлежи на държавно администриране и преразпределяне се нарича свободна енергия. Тя може да идва от вятър, от слънце, от бездните на ада... важното е да е неконтролируема от монополите.

 При този режим - ставаш сутрин рано и четеш, а вечер пишеш глупости, регистрираш само участие :D

   ДОШЛО Е ВРЕМЕ ДА СЕ КАНДИДАТИРАМ ЗА МОДЕРАТОР В СФЕРАТА НА ВЪЗСТАНОВЯЕМИТЕ ЕНЕРГИИНИ ИЗТОЧНИЦИ! МИСЛЯ ЧЕ ИМАМ И ТЕОРЕТИЧНАТА, КАКТО И ПРАКТИЧЕСКАТА ПОДГОТОВКА!
     http://vbox7.com/play:m6949cd81a :)

     
« Последна редакция: Септември 02, 2013, 10:08:40 pm от GTV »

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Импулсен Ток
« Отговор #22 -: Септември 03, 2013, 09:26:30 am »
 ;D
Това какво мислите колега, няма много голямо значение!
Поне един мотивационен пост напишете, и нещо като професионална автобиография.
Тъй де... да знаят хората какъв сте и какво сте направил, то инак всеки дето е направил една вятърна въртележка или е купил евтини китайски, соларни панели и си ги е монтирал на къщата може да твърди, че е квалифициран.
 ;)

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #23 -: Септември 03, 2013, 09:59:12 am »
Нещо не разбирам - в темите за тесла траф всички пишете как има повече енергия на изхода на вторичната, а сега всички твърдите, че няма свободна енергия в импулсния ток? Парадокс !?

Нали тесла трафа си работи с импулсен ток в първичната - и вземете попрочетете за самоиндукцията на бобина при импулсен ток.

Там се казва (в учебник):  След спиране на импулса токът продължава да тече известно време в същата посока. Схема със захранване на лампа 220В  от батерия 4.5В ще ви кача скоро без транзистори - само една бобина работеща на самоиндукция. Една проста бобина работи като преобразувател - траф в случая повишаващ.

КОЙТО МИСЛИ, ЧЕ НЯМА  СЕ  В ИМПУЛСНИЯ ТОК Е МНОГО ДАЛЕЧ ОТ ИСТИНАТА. ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РЕЗОНАНС....

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #24 -: Септември 03, 2013, 11:14:55 am »
Ето документа от Учебният експеримент по физика (Б.Попов, Просвета 1992г)

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Импулсен Ток
« Отговор #25 -: Септември 03, 2013, 11:27:40 am »
Май доста разбуних духовете в тази тема...
Извинявам се ако съм разводнил нещата. Не съм целил да обидя никого, нито да омаловажа информацията, която давате. Схемите в горните постове са полезни, дори лично на мен ще ми вършат добра работа. Като казах че в импулсните няма С.Е. имах предвид че простото управлявано  "премигване" на ток и напрежение извън обхвата на възприятията на наблюдателя или извън параметрите на някои захранващи прибори може да създаде илюзията за "допълнителна енергия"
Предполагам че всички ще се съгласите че не целим такъв ефект. Колкото до самоиндукцията, която определено играе роля при доста импулсни схемни решения, да специално за там си ревизирам мнението. А Трансформатора на Тесла е друга бира, но не искам да коментирам преди да ми остане време да си направя два три и да експериментирам с тях.
@x_name41
Добре, не ви се харесват понятия като "Етер" и "Ефир", защото са остарели и прикриват същността на средата. Същите тези понятия ги мяркам на доста други места пак в този форум с цели теории по въпроса. Мързи ме да търся и цитирам сега. Какво е "новото име" на Средата. Какво да кажем за термини като "физически вакуум"например? Не претендирам че разбирам много, запоследните няколко години попаднах на информация от различни изследователи, които твърдят че са или на прага , или постигнали някакво проявление на С.Е. Някои от нещата ги има или ги имаше преди в този форум. Всичко обаче сочи към едно- съществува "преносна среда" най-малко за електромагнитните явления, доколкото изобщо можем да кажем че ги разбираме в дълбочина. Та какво е коректното име за тази среда?
« Последна редакция: Септември 23, 2013, 06:10:49 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Импулсен Ток
« Отговор #26 -: Септември 03, 2013, 02:26:27 pm »
Космолозите например използват термини като "тъмна материя" или "тъмна енергия"... невидими и необясними... досущ като етера - от др.гръцки, или същото, но в славянски еквивалент- ефир.
Нямат голямо значение самите названия... мисля, че трябва да се използват вече популярните такива, без да се предизвиква понятийна суматоха.
В крайна сметка става въпрос за енерго-информационни полета... На практика всичко се свежда до тях... А на който дадено широко разпространено понятие не му харесва да предложи Ново и да го обоснове теоретически.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Импулсен Ток
« Отговор #27 -: Септември 03, 2013, 09:07:07 pm »
Най добре е да не се занимаваме с ефира и етера защото ако още не сме се самоунищожили с атомната енергия то с тези енергии ни е почти сигурно.Според мен С.Е трябва да се търси в самата електрическа енергия а не в съседната галактика.

spirit1

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #28 -: Септември 04, 2013, 10:40:29 am »
Изглежда толкова много сте набрали инерция...Схемата , която качих показва преобразуване с  ЕДНА БОБИНА.

АЛО-О-О,  НЯКОЙ ДА Е МИСЛИЛ, ЧУВАЛ ТОВА  - ЕДНОБОБИНКОВ ТРАФ!

Същата схема , но със сечение за 50кВт може да завърти двигател за електромобил С ЕДИН АКУМУЛАТОР ----------------------------АЛО-О-О-О ---------С ЕДИН АКУМУЛАТОР.

Знанията ми и уменията ми нямат значение - просто вижте кое е полезно и мислете повече.

Почвате да ме товарите с излишни забележки, когато ви давам неща , за коиот сънувате.

Трудното е не да направиш една машина, схема............., а да се научите на позитивно отношение, позитивно мислене и държание, респект малко трябва. Няма нищо срамно в това някой да знае повече - срамно е да не се опитваме да учим и разберем, да приложим това.

Velektra

  • Гост
Re: Импулсен Ток
« Отговор #29 -: Септември 04, 2013, 01:32:48 pm »

Същата схема , но със сечение за 50кВт може да завърти двигател за електромобил С ЕДИН АКУМУЛАТОР ----------------------------АЛО-О-О-О ---------С ЕДИН АКУМУЛАТОР.


АЛООооо, Духчо, може ли да направиш това нещо и да пуснеш един клип!
Ако може на двигателя да е вързан и товар естествено. На празен ход и баба знае.