Автор Тема: Меланинът - гориво на бъдещето  (Прочетена 15158 пъти)

Неактивен valex

• Специалист
  • Сериозен
  • Публикации: 1 147
  • изчислителна техника
Re: Меланинът - гориво на бъдещето
« Отговор #15 -: Август 30, 2013, 04:32:23 pm »
Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 661
« Отговор #16 -: Август 30, 2013, 05:16:02 pm »
Здравейте,
  Като гледам темата, се амбицирам да си направя торсионен генератор, да експериментирам да видя ще се разложи ли водата?

spirit1

• Гост
« Отговор #17 -: Август 31, 2013, 10:29:24 am »
Вече си ме знаете - като видя нещо просто го споделям. И така:
1.Електролизата е неправилен термин - правилният е ПОЛЯРИЗАЦИЯ.
2.При поляризация с два електрода на вода (силен ток) се образува силен заряд около всеки електрод с неговия си заряд.
3.Стефан Найденов използва ПАЛАДИЕВА ГЪБА (Паладий С ГОЛЯМА ПЛОЩ). Паладия е от елементите, които се зареждат (+).
4.Оригинална идея, теория, за пръв път пускана тук е: ЕЛЕКТРОЛИЗА (ПОЛЯРИЗАЦИЯ)  С  ЕДИН ЕЛЕКТРОД  (+).
5.Водородът се отделя до паладия и както добре знаем бързо се самозапалва - ЕТО ВИ ПРОСТО ОБЯСНЕНИЕ С НАУЧЕН ПОДХОД и  без торсионни полета.
При поляризация с магнитно (торсионно) поле ви трябва мощен кондензатор паралелно на бобината И АКО помислите И НАПРАВИТЕ АНАЛОГИЯ  - ЕДНА БОБИНА ПОД ЧАША БИ ТРЯБВАЛО ДА СТИГНЕ ................................ама надали.

Трябва да обогатим знанията си - за това са семинарите.

Когато някой ми посочва грешките  го наричам учител,
когато ми помага го наричам приятел,
когато ми пречи става мой враг...........................................Китайски мъдрец
« Последна редакция: Август 31, 2013, 11:29:02 am от Maistora52 »

Неактивен rpavlov

• Beginner
  • *
  • Публикации: 68
« Отговор #18 -: Август 31, 2013, 11:24:23 am »
     Taзи статия за меламина ми хареса много, защото обяснява освен слънцеядството, защо много от сметките за консумираната храна и получената енергия от нея не се вързват по никакъв начин, диетите са ми слабост. С тази добавена енергия, около 1/3 от общата нещата си идват на мястото.

Неактивен dimko1

• Наблюдаващ
  • Публикации: 13
  • Скайп: agenta9991
« Отговор #19 -: Декември 30, 2013, 10:43:20 am »
Преди година време разглеждах структурната формула на хлорофила. В него има основно и най-много водород, и доста по-малко въглерод.
...
Знаем и това, че онзи янки от началото на миналия век, не е ползвал паладий, просто влизал в аптеката, купувал няколко "препарата" смесвал ги, сипвал ги във водата, която наливал в резервоара и ... колата тръгвала...
Но, знаем още, че Найденов уж бил разбрал за зелената течност от един дядка от Габровския балкан, който си я правел сам... събирал разни растения из полянките и ... после вече не се казва какво прави...
За да има катализа (ускоряване или забавяне на химичната реакция) трябва да има съответния подходящ катализатор.
Хлорофилът и меланинът не са катализатори.
Химиците тук, да вземат да пробват със смес от хлорофил (спиртен извлек от зелени листа), ацетон (разтворим е във вода май??!), вода, и нещо за вкус и мирис... може и да пламне!!!
 :D :D :D 8) 8) 8)
                ТОВА ЗА ГАБРОВСКИЯ БАЛКАН ДЕТО СЪБИРАЛ НЯКАКВИ РАСТЕНИЯ ТОЯ ДЯДКА ДА НЕ Е ГАБРОВСКА ШЕГА, МАЙ НА ТАКАВА МИ МЯЗА ;D ;)
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 05:25:50 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 671
    • Магнитни двигатели "AMAG"
« Отговор #20 -: Декември 30, 2013, 11:57:37 am »
Не е шега Димко, цитирам по памет от книгата на Ст. Найденов. Друг е въпросът, че самият Найденов може да е "послъгал"...
Мисля си и друго, чувал съм за т.нар. "метиленово синьо" - някой знае ли каква "попара" е това, освен че може да е някаква боя, оцветител, може и да е някакъв химически реактив...
А "зелената течност" да е боядисана нарочно "зелена" за да всява страх и ужас в душите на непосветените.

Неактивен Сашо

• Beginner
  • *
  • Публикации: 69
« Отговор #21 -: Декември 30, 2013, 08:09:41 pm »
но използва и основа като забърсва колбата

Неактивен Сашо

• Beginner
  • *
« Отговор #22 -: Декември 30, 2013, 08:15:25 pm »
това е формулата на меланина http://www.chemspider.com/Chemical-Structure.4884931.html
това е структурната формула на хлорофила http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB
Ацетонът, известен още като диметил кетон или пропанон, е химическо съединение, представляващо безцветна, лесно запалима течност, най-простият кетон. Формулата му е CH3-C(O)-CH3. Той е добър разтворител за много полярни и неполярни органични вещества. Участва в присъединителни реакции, не полимеризира.

Ацетонът се получава при умереното окисление на 2-пропанол в присъствието на меден катализатор. Може да се разтвори във вода, етанол, етер и други. Най-известната му употреба е в домашния лакочистител. Той намира приложение и при направата на пластмаса, киноленти, ацетатна коприна, синтетичен каучук, бездимен барут, някои лекарства и други химикали. Като добър разтворител на много полярни и неполярни органични съединения се използва за почистване на замърсени повърхности, като разтворител за бои и лакове, разтворител при различни органични синтези и пр. Много от пластмасите се разтварят или набъбват в ацетон, това трябва да се има предвид при почистването с този разтворител!

Среща се и в човешкото тяло в малки количества. Например, когато при продължително гладуване или диета запасът от въглехидрати се изчерпи, се разлагат мазнините, при което се получава и ацетон (това се изразява под формата на т.нар. "ацетонов дъх"). В по-тежки случаи се стига до така наречената кетоацидоза, която е и един от симптомите на диабета.

Вдишването на ацетонови пари предизвиква замайване и опиянение ("дишане на лепило"). Ацетонът разтваря добре мазнини, затова причинява изсушаване и напукване на кожата.

Неактивен Сашо

• Beginner
  • *
« Отговор #23 -: Декември 31, 2013, 11:06:44 am »
Не е шега Димко, цитирам по памет от книгата на Ст. Найденов. Друг е въпросът, че самият Найденов може да е "послъгал"...
Мисля си и друго, чувал съм за т.нар. "метиленово синьо" - някой знае ли каква "попара" е това, освен че може да е някаква боя, оцветител, може и да е някакъв химически реактив...
А "зелената течност" да е боядисана нарочно "зелена" за да всява страх и ужас в душите на непосветените.
Майсторе тук е обяснено за метиленово синьо  http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/v03ab17/%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D1%82%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D1%85%D0%BB%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B4-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%8C%D0%BE

Неактивен dimko1

• Наблюдаващ
« Отговор #24 -: Март 06, 2014, 09:55:09 am »
Паладий колега, Паладий.
Това е използвал, става с него само дето е по-скъп от златото и енергията добита с него е най-скъпата в света. Става само за ефектни фокуси
И Найденов го направи тоя фокус пред япончетата, кефеше ме погледите на японците,гледаха като насрано дете майка си.......................

Неактивен dimko1

• Наблюдаващ
« Отговор #25 -: Март 06, 2014, 10:04:17 am »
Аз имам от тази зелена течност - "Мента" се нарича :):):)
И сега си търся катализатор - "Мастика" :):):)
         Браво на тебе, открил си формулата, даже може да се използва и за пиене.................. ;D :D :D :D :D :D :D