Автор Тема: Резонансните Адаптори за икономия на ток  (Прочетена 70417 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #45 -: Януари 17, 2015, 09:35:00 pm »
teofilius
При моите нескопосани експерименти преди близо 8 години постигнах ефективност не повече от 120% =1,2. 
Ще споделиш ли по каква схема си постигнал тези резултати?

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #46 -: Януари 17, 2015, 10:02:21 pm »
  Ами като не разбираме физиката на бъдещето: студено, топло, хладко, синьо, зелено електричество, етер, бозони, божията частичка, антиматерия...сега ще си мислим, че нещо ни будалкат.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #47 -: Януари 17, 2015, 11:12:02 pm »
Очаквайте следващата тема да бъде с отворена от  "ОЛЕЛЕ-МАЛЕ"  :P

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #48 -: Януари 18, 2015, 12:45:45 am »
Варианта с поясненията на руски език си е изцяло мой с леко подобие на този на Том Берден с тази разлика че управляващото магнитно поле и поток не отива в изходната бобина което е ключово и важно. Варианта с показаните примерни размери  е този, който правих на времето и имах някакъв насърчителен резултат. На изхода преди товара задължително се включва грец и кондензатор, така че към товара отива прав ток и напрежение. Управляващото напрежение задължително да не е повече от 50 херца, като е добре да си е двупериодно. Валери е постигнал много добри резултати при по ниски честоти около 25 херца. Ключово е да се работи с ниски честоти и да се настройва коефицента на запълване. Последното не съм го правил на времето. Изходната бобина трябва да има достатъчно навивки за да получим желаното напрежение. Управляващата намотка е един от най-важните параметри и тук си трябва опитване. Идеята и това което Валери е споделил че управлението е с ток. Колкото се може по-голям ток и по-малко напрежение при достатъчен брой ампер-навивки. Аз съм работил с около 20-30 волта при около 10 А, но нямам спомени за точен брой навивки. Магнитите са неодимови. Магнитопроводите трябва да са така разчетени че да не са наситени, но близо до насищането от полето на постоянния магнит, а управляващото магнитно поле трябва да насища управляващия магнитопровод така, че полето на магнита да се отклони към изхода. Не мога да ви дам някакви по-конкретни параметри защото не ги помня, а и съм си играл с налучкване, а крайния резултат така и не ме задоволи въпреки някои интересни явления, като многократно случаи при които при включване на товара на изхода, входния ток и консумация намаляваха доста. Тоест - на празен ход устройството консумира повече от когато е включен товар. Другото - добре е да има много малка междина между управляващия кръг и изходния магнитопровод. При мен е въпрос на усет тъй като имам всичко нужно за да повторя  и подобря резултатите, но тази тема не ми е достатъчно належаща за сега. Мога да споделя още някои изцяло мои схеми за подобен вид МЕГ ако някой се интересува, но останалото е усет, експерименти и малко изчисления.  ;)
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 08:40:42 am от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #49 -: Януари 18, 2015, 09:07:57 pm »
Е сега вече ме не сдържа да напиша нещо, а наум ми идват разни нецензурни работи  :) teofilius, любезни...абе що не взе да прочетеш поне какво е писано в темата за ИНКОМП, ами разлайваш кучетата напразно, а ?..  >:( А в добавка и какво е правено от други хора по темата. А, и не само ти си ходил при въпросния г-н Иванов. Та, тия дето ходихме там интересно що не видяхме нещо работещо. По-точно видяхме нещо като нищо - няколко светещи халогенни лампи, върху затворена метална кутия плюс купища приказки за велики дела и бизнеси за милиони. Цялата одисея, заедно с историята за излъганите руски инвеститори я има описана. Относно заявената от теб, постигната 120% ефективност не ми се коментира, барабар с теорията за ниска честота  :o на комутация.
Съжалявам, колега, но просто не трябваше да ги пишеш тия неща при положение, че по темата е работено сериозно от няколко човека и нещата изобщо не са такива, каквито ги описваш. Еле пък как се нагаждат по усет.
При мен е въпрос на усет тъй като имам всичко нужно за да повторя  и подобря резултатите но тази тема не ми е достатъчно належаща за сега. Мога да споделя още някои изцяло мои схеми за подобен вид МЕГ ако някой се интересува, но останалото е усет, експерименти и малко изчисления.  ;)
Ами давай де, че вече ни хвана треската. ;D Може пък ние да сме грешните или пък ни липсва усет, казва ли ти някой  ;D
Иначе конкретно  по въпроса за т.н. резонансни адаптери писах някъде по-напред. Всичко тия приказки са за наивници, а те не са малко за жалост. Лошото е, че и коментираните Чоби и брат му създават същите приказки, мда.
Добавка: Ако нещо на админите им помрачавам настроението с горните писания нека да трият безгрижно.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #50 -: Януари 18, 2015, 10:17:01 pm »
На мен лично Валери не ми е показвал нищо скрито в кутия а открито, ясно и очевадно. Има-няма издънки пред руснаци  и други - не ме интересува. Нито ми се пише нито работи по тази тема, поне докато се ядосам :))))))

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #51 -: Февруари 01, 2015, 03:57:24 pm »
Пълни глупости, глупости на търкалета, на квадрати и кубове.
Че и препратка към този форум където били "обнародвани резултатите от 5 годишни експерименти"...
Това вече прелива чашата на търпението ми...