Автор Тема: Резонансните Адаптори за икономия на ток  (Прочетена 70447 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #30 -: Ноември 11, 2014, 09:23:43 pm »
Леле, това ме кефи  :) :) .Особено идеята да ползваш мостов изправител, само за да му ползваш единия диод. Схемата направо кърти. Ха Ха Ха. 10 мин. се смях без да се спра. Извинете, но не се стърпях да не споделя това с Вас. Няма да питам за колко пари се продава това.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #31 -: Ноември 12, 2014, 09:45:35 am »
Здравеите,
Вчера направихме първите замервания. Икономия има. Икономисва се едната полувълна. ;) При тест с 500 ватов прожектор, параметри на входа 230 волта 0,5 ампера, на изхода имаме 110 волта и малко под един ампер. Не свети с пълен накал. Всичко това  ще се снима и ще се добавят осцилограми.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #32 -: Ноември 12, 2014, 02:03:46 pm »
Колега vsl, вярно е, точно това се икономисва :) . По принцип всеки диод в схема на изправяне на променлив ток, в момента на пропускане на полупериода, генерира високочестотен шум. Тази паразитна, генерация, съдържа и сигнали с честота 455 kHz- които чудесно се приемат от всякакви радиоприемни устройства в близост до изправителя и внасят в приемането смущения с различен ефект. Затова и в схемата на въпросното устройство е сложен кондензатор от 470nF, който се явява практически късо за тези паразитни сигнали. Използването на така конструираните дросели (феритен пръстен и 5-6 навивки) са с индуктивност не по голяма от 0.05-0.1 mH и като такива за честота от 50 Hz практически нямат никаква роля, освен ако се предполага че има високочестотни хармоници (1MHz и нагоре, за които въпросните дросели имат голямо Z), които да не постъпват в товара. Като цяло, мисля, че в осцилограмата няма да имаш нищо повече от чудесна половинка от 50 Hz -цовата синусоида леко заоблена в долния край, заради кондензатора. При голям товар обаче, това заобляне може и да не го видиш. Успех със замерванията, може пък да не съм прав и да ни изненадаш.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #33 -: Ноември 13, 2014, 12:46:20 am »
Имах един съсед в блока ... на извода на мивката от стената между тръбата и батерията беше сложил по 1 шайба с отвор някъде ф6 за да ограничи дебита. И докрай да отвиеш крана - чешмата църцори само.
Беше сложил трансформатор на предпазителя на осветлението - сваляше напрежението от 220 на около 180 волта. Така пестял ... от крушки - за 10 години имал само 1-2 изгорели. Това, че у тях беше сумрачно като в църква ... явно не му пречеше много.
Но за мен това са ... тъжни неща, изобщо не са повод за хвалба. Още малко и ще ни докарат да си светим с факли и лоени свещи и да се топлим с огнище насред хола, както са го правили предците ни преди векове. После ще почнем да си гледаме кокошки и прасета по балконите, да готвим на дърва насред поляната пред блока. Ще навлечем овчите ямурлуци, ще нахлузим цървулите, ще се изкъпем (за пръв и последен път за тоя месец) и ще се запътим като едни горди европейци към светлото бъдеще...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #34 -: Ноември 13, 2014, 01:40:00 am »
В тоя ред на мисли е по-градивно да се търси не как да пестим постоянно енергийни ресурси, а как да увеличим прихода им от естествени източници. Иначе, както казва juliang - тъжна история, наистина!
Покрай това постоянно,ежеминутно пестене се деформира и мисленето на човек, психиката се изкривява.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2014, 08:11:17 pm »
Това е стар репортаж. Вече сме го коментирали. Раздели 9000лв на цената на kWh и пресметни колко години ще може да си плаща тока и да си живее безпроблемно. :)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2014, 10:12:47 pm »
Може да ги е крал от някой соларен парк!  ;D

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #37 -: Януари 17, 2015, 06:18:19 pm »
Това пък що за въпиюща глупост е и кой "гений" го е измислил?!
Като с грец и кондер изправиш и филтрираш напрежението, и то стане 310V - да, лампата ти ще светне по-силно, но същевременно при едно и също вътрешно съпротивление ще дърпа и повече ампери от мрежата, демек - мощност!

Нищо не спестяваш, нито "оползотворяваш" по-добре - ефектът ще е същият, ако с един траф повишиш напрежението от 220 променливо на 310 променливо...

Ако при 220V лампата консумира 100W ел. мощност, това означава, че нейното съпротивление е ~500 ома. Съответно при 310V консумираната от нея мощност ще бъде... почти 200W! (P = U^2/R ) и съответно електромерът ще отчете близо 2 пъти повече.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #38 -: Януари 17, 2015, 06:29:05 pm »
Ти ако разгледаш другите писаници... Аз се чудя да се смея ли или да плача.
Интересното е че и Чоби се споменава в най-пресните публикации.

П.С. Залагам си мустака, че пишещия там ОЛЕЛЕ-Е е точно нашия г-н Чоби :) Абсолютно същия изказ, проблемите със зрението налагащи му да пише само с главни букви, пълно пренебрежение към запетайките...
И абсолютно същите обещания, които чухме тук, само че от 2006-та година:
Цитат
259. ОЛЕЛЕ-Е   (13.05.2006 23:39)
А СЕГА НЕЩО ВЕСЕЛО : УТРЕ ПУСКАМ ПЕТА ЛЕКЦИЯ>В НЕЯ ЩЕ ОПИША УСТРОЙСТВО С МАЛКО МОДЕРНИЗАЦИЯ И УПЪТВАНЕ КАК ДА СЕ ИЗПОЛЗВА КАКТО ТО ТАКА И ПРЕДНОТО УСТРОЙСТВО>ШЕСТА ЛЕКЦИЯ ЩЕ БЪДЕ ПРЕДСТАВЕНО УСТРОЙСТВОТО КОЕТО Е НЕДЕЛИМА ЧАСТ ОТ КОМПЕНСАТОРА - ПРЕОБРАЗУВАТЕЛ НА ПОСТОЯННО В ПРОМЕНЛИВО НАПРЕЖЕНИЕ 50 ХЕРЦА ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА ПЪЛНОЦЕННО В СЕМЕЙНИТЕ НУЖДИ>В СЕДМА ЩЕ ПРЕДСТАВЯ НАПЪЛНО ЗГЛОБЕНА ЦЯЛАТА СХЕМА БЕЗ ГАТАНКИ И КОЙТО ЖЕЛАЕ ВЕЧЕ ЩЕ МОЖЕ САМ ДА СИ ГО ИЗРАБОТИ>
ОБЕЩАВАМ МАЛКО ПО-КЪСНО ДА ВИ ОТКРЕХНА И ВРАТИЧКАТА КЪМ МЕГА НЕ БЪРЗАЙТЕ>САМИ ВИЖДАТЕ КАКВО СТАВА>АМИ АКО ТАЗИ ВРАТИЧКА СЕ ОТКРЕХНЕ ОТ НАПИРАЩИТЕ "П Р И Я Т Е Л И" ВРЕМЕТО ВЕЧЕ ЧУКА НА ВРАТИТЕ
« Последна редакция: Януари 17, 2015, 06:42:42 pm от juliang »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #39 -: Януари 17, 2015, 07:03:15 pm »
А този teofil, teosfera да не е нашият колега teofilius?!
Ако е така - много, много, много жалко...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #40 -: Януари 17, 2015, 07:13:03 pm »
И аз като PyroVeso
Дори нещо повече предлагам темата да се заключи с едно резюме, че това са пълни глупости.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #41 -: Януари 17, 2015, 07:20:22 pm »
Лошото е че в Интернет нищо не се губи... Още малко инфо от същото място, потвърждаващо подозренията ми:

Цитат
61. ОЛЕЛЕ-Е   (10.02.2006 09:41)
Господин Дишков, ако желаете лична среща и да видите лично, за това, за което става дума обадете се на ТЕОФИЛ. Той е координатор и менинджър, за всичко отнасящо се до тези неща. Ще се радвам на една плодотворна среща. Вратите ми са отворени за всички сериозни и амбициозни колеги. С УВАЖЕНИЕ: Д.ЧОБАНОВ
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 09:08:45 am от Maistora52 »

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #42 -: Януари 17, 2015, 07:24:02 pm »
Оле-Лееее-Лееееее..........
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 09:09:38 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #43 -: Януари 17, 2015, 08:28:34 pm »
Да аз съм публикувал тази информация и тези """""лекции"""" на Димитър Чобанов. Не мисля че нещо в случая е жалко. Всички ние се надяваме в един момент дали ние или някой друг но да открием светия граал на СЕ. Както и да е. 2006  пребивавайки в Испания чрез Интернет контакт се запознах с Димитър Чобанов - ОЛЕ-ЛЕЕЕЕЕЕ :). Той споделяше постоянно  и се хвалеше, че има устройство и принцип за получаване на повече енергия от вложената, но както и сега, всичкия контакт с него и това нещо да разкрие вървеше много мудно. Той предложи  и аз се съгласих да публикувам в тогавашния ми сайт това, което той е открил, и всичко което тогава той сподели и даваше, изявявайки се като лектор, беше това нещо с греца, което само на пръв поглед и за не достатъчно запознати с материята изглежда да е повече енергия от вложената и че има полза. Лично аз доста експерименти правих и то различни но на неговата основа така, че да ми е напълно ясна темата и не от това което той твърди а от личен опит. В този форум, Той също беше пуснал тогава лекциите си ако не се лъжа и доста хора бяха с големи очаквания както, и допреди седмица-две във връзка с Пешо-мобила, но на всички стана ясно, че всяко чудо  е за три дни. Ако някой иска нещо да дава на народа, или го прави или не го прави. Лошото е че както и в руските форуми така и тук, големите """""изобретатели""""" разтягат ластици и е ясно, че не искат нищо да дадат, а само да получат слава, а ако може и пари. Димитър Чобанов - като се прибрах в БГ 2006 му бях на гости за един ден. На практика ми показа някакви електронни устройства без подробности и без яснота. Стигна се до там, че той има нужда от инвестиране в работата му и всичко което очакваше от мен бяха пари. Аз нямах излишни пари, а  и нищо насреща и така приключихме взаимоотношенията си като добри познати - не като врагове. Той тогава работеше по нещо като МЕГ, а аз направих грешката да го свържа с човек, които има пари и желае такова устройство. Резултата е, че приятеля ми от Севлиево инвестира и плати повече от 8000 лева за един сандък с "електроника" трансформатори и  супер силни неодимови магнити, което устройство нито работи, нито за икономия става, дори и на 1% . Даже го сънувах и после като бях Севлиево беше същото като в съня ми. Дори не ме е интересувала схемата.  Така приключих с Димитър Чобанов, но за съжаление имам затруднения да изтрия стара и невярна информация от стария ми сайт от онова време. По онова време и малко по късно, Чобанов се свърза с руснаците от групата на Потапов, а вероятно и други, и по слухове инвестираха много пари в него но също нищо не получиха. В последствие аз се свързах с Валери Иванов, свързах го с един руски инвеститор, който инвестира доста пари в ИНКОМП. Бях на гости при Валери когато Кочуров (ако си спомням ясно) директора на фирмата свързана с Потапов беше на гости при Валери и общувахме заедно.  По отношение на Инкомп Валери е разкрил всичко ключово и принципно както на мен така и в форума. Това което ми е демонстрирал работи наистина, но просто трябва да се направи качествено. Той е по-добър в математиката и изчисленията при трансформатори, индуктивности  и ИНКОМП и това беше ключово той да има добри резултати. При моите нескопосани експерименти преди близо 8 години постигнах ефективност не повече от 120% =1,2.  Когато общувахме с него му дадох идея и за едни по-добър вариант на ИНКОМП, тъй като по същите принципи работих още 1999г, и после, след месеци видях същото изпълнение на видео и снимки с ИНКОМП. От тогава не съм правил опити по темата тъй като насочих усилията си в друга посока. По онова време вече се ограничиха и контактите ми с Валери, понеже той реши, че не съм му от полза. Според мен Валери от онова време до сега не е  направил нищо ново, но само е усъвършенствал ИНКОМП, а и при Чобанов вероятно е същото.  По отношение на Валери и изобретението му няма нищо, не ясно за мен, а за Чобанов не желая да коментирам. Не правя реклама на никой от тях и не вярвам, че някой от тях ще задоволи мечтата на мечтателите в този форум за СЕ.
« Последна редакция: Януари 19, 2015, 09:17:14 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #44 -: Януари 17, 2015, 08:58:19 pm »
Ето и цитат на Димитър Чобанов от далечната 2006  пък всеки сам да си прави изводи за него http://teosfera.narod.ru/gb/14 
Цитат
  176. ОЛЕЛЕ-Е   (19.04.2006 20:17)
ДИДО БРАВО МОЕТО МОМЧЕ. Както разбирам имаш познания в електротехниката.Първо ще благодаря на VDW за неговата загриженост по отношение на техниката за безопасност.Прав е човека>трябва да се внимава.Явно той го казва с най-добри намерения>Още веднаж му благодаря.
Сега за крушките:ако едната е свързана последователно - първата - във веригата на греца т.е. единият проводник отива директно към греца, а другият първо се отбива към крушката,а след това отива на греца,а втората е свързана към кондезатора, то и двете ще светнат,но различно.Това е защото те независимо от свързването са последователно свързани към захранването.Ако двете са еднакви, то първата ще свети по-слабо,а втората по-силно заради кондезатора.
СЕГА ЕДНА БОМБА.
ЗА ПРЪВ ПЪТ В СВЕТА В Б Ъ Л Г А Р И Я . В НАШАТА МИЛА Р О Д И Н А ЩЕ СЕ ПРОИЗВЕЖДА МЕГ-а.
Очаква се около 15 - 20 май да са на пазара с мощност 6 kw. 225 V.
МОМЧЕТА. ТОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО. КУЧЕТАТА СИ ЛАЯТ - КЕРВАНА СИ ВЪРВИ.
НИКОЙ НЕ Е СПРЯЛ ПРОГРЕСА.МОЖЕ ДА ГО ПОЗАБАВИ,НО ДА ГО СПРЕ - НИКОГА.
НЕКА НЯКОИ ДА СИ ПИЙНАТ ПО ЕДНА СТУДЕНА ВОДА.
ЩЕ БЪДЕМ СВИДЕТЕЛИ НА ПЪРВИТЕ СТЪПКИ НА НАЙ-НОВАТА ЕРА.