Автор Тема: Резонансните Адаптори за икономия на ток  (Прочетена 70393 пъти)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #15 -: Август 28, 2013, 06:54:13 pm »
Мощността е правопропорционална на тока и напрежението, колега. Спирам до тук, че станахме за смях.....
Майсторе, ако прецениш за правилно действието почистване, направи го.
« Последна редакция: Август 28, 2013, 07:08:12 pm от g1905 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #16 -: Август 28, 2013, 07:51:27 pm »
Здравейте,
Отвореният трептящ кръг е известен като антена. Може да работи в приемане или предаване. При определени условия може да имаме приход 2-5%. На устройството няма технически данни и трябва да се внимава.

@praktik

  • Гост
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #17 -: Август 28, 2013, 08:32:01 pm »
@praktik разбирате, че не си струва труда нали?
Ако човек не познава основата на електротехниката, закона на ОМ, няма какво да прави изобщо тук в този форум. Едно време даскала ни, по физика, казваше, "който не знае закона на ома, да си оди у дома:)
« Последна редакция: Август 29, 2013, 02:29:50 pm от Maistora52 »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #18 -: Август 29, 2013, 07:01:29 pm »
Е-е-е, ти пък... не знаеш ли колко е първият, вторият,... осемнадесетият и т.н. хармоник на 0Hz?! Просто умножаваш по 1, 2,... 18... :)

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #19 -: Август 29, 2013, 07:27:13 pm »
Мисля, че spirit1 успява да разтърси форума, здраво.
« Последна редакция: Август 29, 2013, 08:58:51 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #20 -: Август 29, 2013, 09:04:20 pm »
Според мен сте се хванали да спорите за глупости, произтичащи от непълна и/или заблуждаваща информация.
Няма схеми, няма таблици, няма осцилограми... значи няма НИЩО!
Има само "нещо" в целофанови пликчета (в първия пост) и още нещо подобно в следващите постове на Христо Димов), което може да е същото това НИЩО.
Моля spirit1 да представи своите разработки по подобаващ начин без да опонира за това или онова, и да предизвиква дискусионна суматоха. Ако тези продукти (от постовете на Христо Димов) са негови - той е на ход, иначе ще заключа темата.
« Последна редакция: Август 29, 2013, 09:12:05 pm от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #21 -: Август 30, 2013, 03:17:06 pm »
Аз не предизвиквам суматохата, не съм качвал снимки и не съм започвал тази тема, а г-на ...

На клиента му е необходимо да знае, че:

1.Адапторът поставен преди нагревателите води до пестене на енергия.
2.Адапторът води до намаляване на сметката за ток.
3.Адапторът се изплаща още първия месец и после всеки месец ви носи по 20лв (спестени).

Вече обясних - това не е уред с КПД>1, нито уред с акцентиране на cos fi, нито е уред за игра и експерименти, а е като лампа - слагаш го и забравяш.

Схемата с патентно описание се продава, с бизнес план - 0897066239

Няма регулатори, семистори или тиристори в малкия адаптор. Не съм длъжен да ви давам каквато и да е схема на адаптора - не съм пуснал тази тема.

Вземете се в ръце - моля.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2014, 10:23:06 am »
Здравеите,

Здравейте spirit1, може ли да обясните във вашето описание, какво имате предвид в следното изречение: "Сигналът на изхода на адаптора е постоянен ток с високочестотни хармоници." как така постоянен ток с ВЧ хармоници. Какви са тия ВЧ хармоници в постоянния ток. ако дадете една осцилограма на напрежението и тока на изхода и на входа на вашето устройство, мисля ще бъде достатъчно. Разяснете моля.

Някой има ли такъв адаптор? Снимайте моля една осцилограма. Не е ли точно това принципа за постигане на СЕ? Нали точно това търсим, " НАРУШАВАНЕ НА СПОКОЙСТВИЕТО НА ОСНОВНИЯ ТОК".

Моля, въздържаите се от заядливи коментари.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2014, 10:56:15 am »
Цитат
На клиента му е необходимо да знае, че:

1.Адапторът поставен преди нагревателите води до пестене на енергия.
2.Адапторът води до намаляване на сметката за ток.
3.Адапторът се изплаща още първия месец и после всеки месец ви носи по 20лв (спестени).

Не
Не е досттъчно клиента да знае, необходимо е и да вярва в това за да може да се самоизлъже.
Хайде холан аман от такива измамни продукти Ако този уред наистина  пестеше електроенергия това щеше да е лесно доказуемо, електромера е измерителен уред както всички други. Невъзможно е да влияе на електромера пък да не влияе на ампермер.
Така, че бих те посъветвал тези локуми да ги разправяш в: www.garaja.net там е подходящото място.
Тук има прекалено много специалисти по електрическите  въпроси и няма да хване дикиш.
Елементарната търговска логика гласи, че ако автора на това творение, или търговеца можеше да  докаже нагледно ефективността му щеше вече да има поне 20 клипа в тубата.
Бих предложил накрая някой от модераторите да постави едно голямо червено резюме накрая: "измама" и да заключи темата до евентуално представяне на повторим експеримент доказващ ефективността на устройството, какъвто естествено, няма да дочакаме. По скоро Кадуцеус ще намери начин да докаже ефективността на неговия уред.
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:38:13 am от atos »

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2014, 11:01:37 am »
Ей- ей- ей!! Помолих учтиво да не се заяждаме. Който няма какво да каже да си замълчи. Нито му правя реклама нито имам нещо общо. Просто съм любопитен. Разгледайте последната картинка от този пост.
http://mazeto.net/index.php?topic=9027.msg61758#msg61758 кажете какъв според вас е нейният принцип на действие.
Не може ли да разнищим едно нещо до край? Без заключени теми и баннати колеги?
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 02:15:35 am от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2014, 06:38:36 pm »
знаете ли, навремето ми беше хрумнала следната идея (всъщност може би не само на мен): на входа на фазо-коригиращо устройство да се черпи реактивна енергия от мрежата, а на изхода консуматора да консумира активна енергия. Мисля че даже имаше една руска схема със тиристори където на фазата и нулата има фазовъртящи звена, а между тях се включва консуматора, не помня точно какво беше но ако го намеря някъде из архива бих го сложил тук, всъщност май Христо Димов Христов я беше пуснал тази схема?

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #26 -: Ноември 02, 2014, 09:14:20 pm »
Е да де, ама тогава няма да има "икономия" от едната вълна ;)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #27 -: Ноември 10, 2014, 11:32:09 pm »
Ето обещаното от мен. Утре пробите. Продуктът пристигна в кутийка и с инструкции. Всичко точно. Дали върши работа?
« Последна редакция: Ноември 11, 2014, 12:25:11 am от atos »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #28 -: Ноември 11, 2014, 05:58:08 pm »
@vsl  това да не би да е творение на Симеон или Spirit  който беше изгонен от форума за измами и подвеждане (случая с тестатика и ножовките)?

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Резонансните Адаптори за икономия на ток
« Отговор #29 -: Ноември 11, 2014, 07:34:20 pm »
@vsl  това да не би да е творение на Симеон или Spirit  който беше изгонен от форума за измами и подвеждане (случая с тестатика и ножовките)?
Точно така. Много ме човъркаше любопитството и го взех.