Автор Тема: Въпрос относно кондензатор в DC верига  (Прочетена 4974 пъти)

stealthhack

  • Гост
Имам следният въпрос:
1. имам показаната на картинката схема, интересува ме в това положение кондензаторът може ли да работи без да има опасност за работата му?
2. При изключване на S2 и включване на S1 кондензаторът ще се зареди ли до номиналният му волтаж?
3. При изключване на S1 и включване на S2 в моментът на включване волтажът през веригата ще бъде: Vbat1+Vbat2+Vc ?
4. При вече включена верига през S2 системата след 30сек. спира да върти двигателчето(в случая ползвах вентилаторче за РС на 12V), защо при условие че всеки един от елементите е зареден и подава по 3,7V или общо 7,4V?
5. Ако сложа диод паралелно на кондензатора дали двигателчето ще продължи да се върти с 7,4V?
Ако на някой му се струват елементарни въпросите, моля да ме извини но ми е интересно и искам да го разбера.
« Последна редакция: Юли 08, 2013, 11:27:20 am от stealthhack »

momchilandonov

  • Гост
Re: Въпрос относно кондензатор в DC верига
« Отговор #1 -: Юни 15, 2014, 12:27:47 pm »
4. Предполагам, че със зареждането си на кондензатора му нараства много съпротивлението и през вентилатора спира да протича достатъчно ток, за да се върти :).
1.Странно ми се вижда, че кондензатора е вързан на обратно. Грешка ли е или нарочно и ако може някой да обясни.
2. Зависи от пада на напрежение в диода, но трябва да си стигне номинала понеже не би трябвало да е много голям пада.
3. Точно толкова трябва да е.