Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188100 пъти)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #210 -: Август 03, 2015, 01:08:38 pm »
Някой срещал ли е такав трансформатор като на видеото? Втория траф , който преобразува добре тока.
https://www.youtube.com/watch?v=4-flVbCreIM

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #211 -: Август 03, 2015, 03:24:25 pm »
Малко инфо относно фитонката, спомената във видеото  :) Цитат от дадения по-долу линк
.............
В основном это физика, как КВУВ (Эфира), так и его эенргий. Итак, что такая за энергия не нормальная? На самом деле мы об нее спотыкались постоянно и в электрике и в электронике! Особенно, когда в СВЧ полезли! Помеха, типа!
Как сказать, помеха! На этой помехе пирамиды работают и кристаллы строятся и ДНК работает!
Как только ее не называют! Квантоны, продольные волны, спинальная энергия, солютоны, фитоны, оргон (физ).
Где искать? В обычных электрических и электронных устройствах она идет перед фронтом ЭМИ, ядерный ЭМИ гонит перед собой очень много фитонки – она то и сжигает всю электронику, поэтому то и не экранируется ЭМИ!
Фитонка обладает очень высокой проникающей способностью! Ее не останавливают никакие экраны – ослабляют, да, но для нее все проницаемо! Лучшие экраны из алюминия.
..........................
http://or122.narod.ru/
Поздрави!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #212 -: Август 03, 2015, 10:14:00 pm »
Здравейте,
Фитонката е смесен вариант на постоянно токов и променливотоков вариант на трансформатор, междинна зона.
Кратки пояснения на двата вида трансформатори:
-променливотоков(традиционен) ползва закон за електромагнитна индукция
Предимство голямо КПД, недостатък, действие-противодействие или Ленц ефект
-постояннотоков(градиентен) ползва надлъжна електростатична индукция
Предимство, действие-съдействие или липса на Ленц ефект, недостатък ниско КПД
Близко до ума е смесен вариант за да се комбинират предимствата на двата трансформатора наречен Фитонка. При него Ленц ефекта е минимален и високо КПД, градиента се изменя периодично по синусоидален закон.
« Последна редакция: Август 04, 2015, 12:49:36 am от atos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #213 -: Август 04, 2015, 10:42:54 am »
Фитонката не е траф, а явление. Проявление на хладното електричество /оргонен ток/ като виолетов разряд или при висока мощност и честота - бял пламък, получаван при смесени оргонно-електрически схеми. Прочети добре линка - също така може да видиш и руския форум Матрикс, те са отишли доста напред по въпроса. Василатос също добре го е описал, в раздела за Тесла.
Поздрави

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #214 -: Август 08, 2015, 08:33:43 pm »
Здравейте,
Фитонка е явление правилно, но трансформатор работещ на това явление как да го наричам?
Разбира се конструкцията на трансформатора може да е различна.
Примерно иман конструкция на трансформатор без ферит. Първичната и вторичната намотка са с еднакъв брой навивки. Ако трансформатора работи на магнитен поток (потоков трансформатор), то първичното и вторичното напрежение трябва да са  приблизително еднакви. При моя експеримент имам увеличаване на напрежението с 7дБ, което е приблизително удвояване на напрежението при еднакъв брой навивки на първична и вторична намотка. При подходящ товар се вади и мощност и ефекта се запазва. В този усилвател трябва да се въведе ПОВ или самовъзбуждане да стане генератор на СЕ. За сега ми гори електрониката, но този въпрос ще отлежи и ще го реша, все пак имам документи за електроинженер, няма се излагам като задачата е решена от архитект Капанадзе.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #215 -: Август 11, 2015, 04:50:47 pm »
   От известно време се опитвам да подобря следната моя схема - прилагам схемата и видео с експеримента. Интересното е, че при включване на ключа К входният ток намалява повече от два пъти, а в същото време крушката осезателно увеличава светенето си. Това за мен е направо аномалия. През ключа К амперметър показва 3.5А докато в най-горния клон на схемата показва около 2А. В същото време входният ток през Ту-Ту-то е 0.7А. Явно два тока се сумират (събират) през ключа К. Входното напрежение е 68V и крушката свети като за 50W и въпреки аномалията още май няма СЕ. Поне не се вижда осезаемо. Умуването продължава!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #216 -: Август 19, 2015, 03:46:49 pm »
   Правя едно уточнение, защото бях останал с впечатлението, че нещо не меря правилно токовете. В схемата от предния ми пост бях казал, че токът в средния клон е 3.5А докато токът в горния клон е 2А и следователно токът в най-долния клон би трябвало да е 1.5А. Показанието на уреда на входа обаче е 0.7А. Това е така, защото напоследък модернизирах моя Ту-Ту генератор като използвах за основа пуш-пула на Акула0083. Получи се много сполучлив Ту-Ту генератор, който е само с половината елементи от старата версия и съответно с наполовина по-малко топлинни загуби. Разликата от старата му версия е тази, че при нея какъвто ток тече през бобината на резонанса, такъв тече и през захранването - ако видя на амперметъра 2А това значи, че и през бобината е 2А. В новата версия обаче ако входният ток от източника е 1А, това означава, че токът в резонансната бобина е 2А. Това е така заради двата кондензатора. И следователно щом показанието при моя експеримент е 0.7А, значи в бобината всъщност е 1.4А. И така долу-горе се спазва законът на Кирхов за токовете:  1.4А + 2А = 3.5А.
   Само ще отбележа, че при моя Ту-Ту генератор и в новата му версия също няма схема за управление - превключването на транзисторите става автоматично и вариацията на честотата не е пречка Ту-Ту-то да се превключва точно, когато е нужно съвсем автоматично.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #217 -: Септември 05, 2015, 02:50:07 pm »
   Прилагам файл с информация за вторична намотка на трансформатор, съставена от две еднакви бобини, но с насрещни магнитни полета. Твърди се, че при подобно изпълнение всеки трансформатор става източник на СЕ.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #218 -: Септември 05, 2015, 04:44:55 pm »
   Прилагам файл с информация за вторична намотка на трансформатор, съставена от две еднакви бобини, но с насрещни магнитни полета. Твърди се, че при подобно изпълнение всеки трансформатор става източник на СЕ.

Доколкото разбрах по този начин се опитват да се борят с ефекта на Ленц. А как става СЕ-то след това?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #219 -: Септември 05, 2015, 07:26:54 pm »
Здравей колега,
Мога да отговоря на въпроса. Целта е да се постигне кръстовище, или трансформация на 90 градуса. При това имаме преобразуване на магнитното поле в електрично съответно използването му в кондензатор, безиндуктивна бифилярка или разделяне пак на магнитно поле в две бобини. Проведох такива опити и дава малко СЕ.
Спрях се на по-добър подход да се ползват центробежните сили тук СЕ е  повече.
В процеса на работа възникна и трети подход вместо кръстовище използване на неутрална (нулева) точка, тук става инверсията.

moco

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #220 -: Септември 05, 2015, 08:01:47 pm »
Проведох такива опити и дава малко СЕ.
Спрях се на по-добър подход да се ползват центробежните сили тук СЕ е  повече.
mi68 би ли обяснил колега, какво означава малко СЕ и повече СЕ  ::)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #221 -: Септември 05, 2015, 09:50:00 pm »
Разбира се. Малко СЕ разбирам от 1 до 5%, или КПД 101-105%. При такова ниско усилване ПОВ е много дълбока и генераторния режим е много нестабилен.
СЕ е повече при центробежни сили, говорим за над 100% или КПД над 200%, при това усилване ПОВ е слаба и генератора е стабилен. Опитно съм измерил усилвателя, а превръщането в генератор не съм реализирал, фанал ме е канапа и губя интерес към мероприятието, уморен съм. Мога да кажа " СЕ, че то е много просто!"

moco

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #222 -: Септември 05, 2015, 10:47:14 pm »
Благодаря за разяснението! Дали е 1 или 300%, все е СЕ, Поздравления!
Това е като да имаш малко или много акъл, все си човек нали  :)
фанал ме е канапа и губя интерес към мероприятието, уморен съм. Мога да кажа " СЕ, че то е много просто!"
Това за канапа не се притеснявайте, временно е и ще отмине  ;)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #223 -: Септември 06, 2015, 08:51:34 am »
   Ето аз как го разбирам този принцип. Прилагам файл. Двете вторични бобини са с равен брой навивки, свързани са последователно и когато през товара протече ток, той е с противоположна посока в двете вторични бобини. Именно затова първичната бобина не усеща товара - защото двете вторични действат разнопосочно. В същото време въздействието върху едната вторична бобина е по-голямо от това на другата вторична и в резултат върху товара се получава напрежение и ток. С други думи, ускорението в бобина 1 е по-голямо от спирането в бобина 3. Също и спирането в бобина 1 е по-голямо от ускорението в бобина 3. Важно е само да тръгне някакъв ток през товара и колкото този ток е по-голям, толкова ефектът е по-силен. Понеже двете вторични са с равен брой навивки, ток през товара трудно тръгва и затова е добре да се сложи и допълнително захранване към товара за да стартира процеса по-лесно. Малка пространствена несиметрия също е полезна. В "тубата" има доста подобни експерименти.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #224 -: Септември 07, 2015, 07:11:14 pm »