Автор Тема: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе  (Прочетена 188285 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #15 -: Март 01, 2015, 10:18:07 pm »
Ейй, хора! Преди три години Капанадзе  не посмя да вземе 10 000 евра за презентация - това беше официално... с едно варненско милионерче му предложихме и още, и щяхме да ходим до Грузия да го видим ей така за разходката и той се покри.  НЕ се занимавайте с глупости!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #16 -: Март 01, 2015, 10:26:07 pm »
Coke2k, ти ще изчерпиш темите във форума с които можем да се занимаваме. Кажи ти какво правиш, да правим и ние като тебе и да не си губим времето.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #17 -: Март 01, 2015, 10:53:16 pm »
Vsl - тоя въпрос към Владимир Димитров, Милинтрон и тем подобни .... аз нищо не правя , така е по лесно. Аз достатъчно съм направил и сега само си плащам за да гледам представлението. Обяснявам за последно:
Капанадзе е измамник, Теофил мн. Добре знае това и ще го потвърди ако иска.
Чоби е измамник -лично го проверих.
Какво още да ви кажа. Всеки който има повече от 50 лева в джоба си ще се увери сам.  А, аз ли..... аз не искам да ме мамят разни паляци. Това е.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #18 -: Март 01, 2015, 11:31:13 pm »

Капанадзе е измамник, Теофил мн. Добре знае това и ще го потвърди ако иска.
Чоби е измамник -лично го проверих.

  coke2k Капанадзе не е измамник и Теофил много добре знае това, аз също знам, че не е измамник, защото съм виждал работещо негово устройство лично, не мислех да го споделям, но вече се изнервих.Ти също знаеш, че не е измамник, но аз не знам, защо пишеш тези неща и се опитваш да разколебаеш и малкото хора, които работят по този въпрос. Защо? Според теб всички, са измамници.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #19 -: Март 02, 2015, 07:08:40 pm »
 coke2k според мен ти си измамник... защото не е честно и коректно да се лъжат хората ей така на база подхвърлени "убедителни" неща, казал тоя нещо казал оня нещо, без да си го проверил лично, все едно че казал някой че няма самолети и хоп, за теб самолети няма, ма това не значи че и за останалите не трябва да има, меко казано несериозни неща, надявам се да размислиш и да прецениш трезво колко глупаво и неразумно постъпваш (или може би професионално изкривяване?)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #20 -: Март 02, 2015, 10:47:58 pm »
Капанадзе не е измамник и установките му са реални и истински. Смятам по скоро че в коментарите си  и отговаряйки на въпроси е казал малко истини и повече полуистини и някои лъжи.   
  Чоби - истини, полуистини и лъжи. Не ми се занимава да говоря лошо за него но от каквото е споделил никой нищо не е постигнал и се съмнявам, че някой нещо ще направи да е работещо но надеждата последна умира.  И да е направил нещо работещо то за сега е твърде горд и самоуверен а хората тук във форума са твърде малоумни в неговите очи, та аз лично нищо не очаквам от него. Бих могъл да поддържам някакви отношения с него но ще си е загуба на време. 
  И все пак смятам че наближава времето принципите открити от Капанадзе, Дон Смит, Тесла и др. да бъдат преоткрити от по-обикновени хора като нас и да бъдат предоставени на цялото човечество....

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #21 -: Март 02, 2015, 11:31:58 pm »
@x_name41 Как смяташ, Бедини измамник ли е?

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #22 -: Март 16, 2015, 10:45:48 pm »
В отговор на mito_kupona: Този накопител ( кондензатор изобразен на патента ) според мен е бобина от кола. Като цяло патента много подлъгва според мен, но ако не се лъжа някъде се спомена, че е изобразено като запалване на автомобил. Защото под номер три на патента е написано като "точки", а е обяснено като чукче на колата както действа или разрядник кой както иска да го възприема.
Качвам две примерни схеми нарисувани от мен, на които според мен е направен генератора. Моля без критики, а да се отнесем сериозно и нека не отклоняваме темата в други посоки като това дали не е измамник Капанадзе и тем подобни защото все пак не напразно ще има патент човека.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #23 -: Март 16, 2015, 11:09:19 pm »
Не съм сигурен, но от известно време допускам, че генератора на Капанадзе не работи точно на 50Hz понеже във всичките си видеа като консуматор пуска само лампи и нагреватели, но не знам до каква честота работи трансформатор в границите на нормалното за да може да преобразува за самозахранването.
« Последна редакция: Март 17, 2015, 01:00:03 am от nizo »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #24 -: Март 17, 2015, 12:34:16 am »
Не съм сигурен, но от известно време допускам, че генератора на Kапанадзе не работи точно на 50Hz понеже във всичките си видеа като консуматор пуска само лампи и нагреватели, но не знам до каква честота работи трансформатор в границите на нормалното за да може да преобразува за самозахранването.
„Накопитель“, може да бъде кондензатор, а може да бъде и бобина вкарана във вълнови резонанс, тогава в нея се получава стояща вълна, където именно се съхранява и натрупва енергията, защото няма излъчване.
Пич, Капанадзе се пише с главна буква, все пак това е име на човек и трябва да му отдадем нужното уважение.
    В момента се боря с първата част на схемата и скоро ще дам резултати.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #25 -: Март 17, 2015, 08:10:38 pm »
Шест навивки от медна тръба на диаметър 120мм, е равно на около, 2.5м четвърт вълна или 10м вълна. Тоест около 30мхц честота.
За получаване на токова съставляваща в дипола, или проводника минаващ през средата към земя трябва модулация.
Там има вълнов резонанс съставен от две антени.
Една от вън и една вътре.
Все едно ТТ, на която имаш екран свързан с лампа към земя.
Остава само да модулираш за да има ток.
Честотна модулация.
Патента е доста изкривен но се загатват някои детайли.
Стува ми се че, при зелената кутия е разделил товара от антената.
Надявам се , не бъркам ?
« Последна редакция: Март 17, 2015, 08:24:13 pm от atos »

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #26 -: Март 18, 2015, 12:47:50 am »
Според мен шестте навивки от медна тръба е с дължина метър и половина. Защото вкъщи имам такава тръба, но тя е 70 см. дължина и 10мм. дебелина измерих преди да я направя на спирала. Когато я направих на спирала излезе три навивки и почти и половина.

Наскоро попаднах на едно видео на което се показват резултати и реших да го споделя.
https://www.youtube.com/watch?v=KKauzhuO4Zs
Не е много прилежно направена установката, поне може да се видят намотките къде и какви са, дори и с малко вглеждане се вижда как са свързани и с каква посока на навиване.

Неактивен milintron

  • любител на гатанки
  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 117
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #27 -: Март 18, 2015, 03:11:22 pm »
Точно за това става въпрос. Много добро видео.

Неактивен tsurko

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 46
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #28 -: Март 18, 2015, 11:04:16 pm »
Здравейте.
Качвам две снимки на който съм нарисувал схемата до колкото успях да видя от видеото което публикувах, надявам се да е точна.
Направи ми впечатление свързването на двете намотки с кондензатора в единия край, а в другия им край отиват в заземяване.
Искам да попитам понеже не съм много на 100% наясно втората намотка тази която е навита на вътрешната PVC тръба каква е нейната функция, като приемна на Тесла трансформатор и съответно резонираща в първата тесла за да я усили или се явява за да допълни първата в предаването на енергия.

Velektra

  • Гост
Re: Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе
« Отговор #29 -: Март 19, 2015, 06:18:22 pm »
Здравей, tsurko!
Тая схема, която си дал може да се пробва, но аз бих добавил следните изменения (картинката по-долу).
По въпроса за "накопителя" смятам, че всеки елемент е най-добре да си върши работата за която е създаден.
Кондензатора за съхранение и натрупване на енергия, а бобината за създаване чрез преобразуване на енергии.
Съхранението и натрупването на енергия от бобина чрез стояща вълна е по-неефективно, отколкото същата да се съхранява и натрупва в кондензатор (мое мнение).