Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Да преоткрием Тесла чрез Капанадзе

(1/46) > >>

vsl:
Здравейте,

На скоро четох публикацията в Century Illustrated Montly Magazine. На станица 205 към средата на първата колонка, в темата за Discovery of unexpected properties... ... out any wire се говори за разтоварване на кондензатори през бобина. Това нещо много прилича на индукционен нагревател но явно има и някаква друга функция. Първичната на Капанадзе не ви ли прилича точно на това? В цялата статия не се дава точно описание на фрее енерги генератора но се казва какво му е помогнало да стигне до него.

Тръгнал съм да снемам текста от картинките за да може да се преведе по лесно цялата статия. Става бавно, може би не съм уцелил точната програма.

Давайте да мислим каква ще да е схемата на този индукционен нагревател с искра и как се изчислява. Трябва да е нещо просто. Тъй като кондензаторите и всичко останало се побира в зелената кутия на Капанадзе.

Имам индукционен котлон специално купен за тази цел, но в краен случай може да се преправи.

nizo:
vsl, не мисля, че има нещо супер странно в описаното. Тесла ли го е писал? Според написаното високочестотни електромагнитни вълни топят метали с почти взривен ефект. Това е същата технология, която и сега се ползва в микровълновите печки. Сложи метал в една микровълнова и гледай за какво иде реч:

http://www.youtube.com/watch?v=u_yg5eKjA4U

Писал е също, че е прокарвал целия ток на генераторите на Ниагара през тялото си?! Хич не ми се вярва. Тесла има един експеримент наречен "Hairpin experiment". Там се получава студено електричество което може да пипаш. Според мен Тесла е искал да ги шашне и е прекарал извода през 2 високоволтови кондензатора с малък капацитет и е пипал смело. Да не забравяме, че по онова време много малко хора са знаели какво е електричеството, камо ли за hairpin експеримента, който изглежда странно дори днес.

Виж това видео на експеримента:

http://www.youtube.com/watch?v=rDWF50fUoYY

Радико:
Във вторият клип виждам един много странен и необясним за мен факт:
В началото на клипа "2,40 мин." при пускането се запали дъга от близо 5 см. разстояние, а после към петата минута от клипа отвъртя крушката и между контактите на фасунгата, които са на 3-4 милиметра разстояние не прескочи дъга. Как стана тая работа не можах да разбера. Някой ако има обяснение да пише.
Не ми се вярва да е някаква измама защото доколкото схващам това е постановка онагледяваща физически ефект. 

nizo:
Радико, няма измама. Това е експеримент, който може да проведеш сам. Експеримента е описан в книгата "THE INVENTIONS, RESEARCHES AND WRITINGS of Nikola Tesla", като описаните от Тесла ефекти са същите като във видеото. 2-та вертикални пръта са дадени на късо най-отгоре. Не е кой знае колко странно. Горната част на конструкцията е нещо като намотка с 1 навивка, чието магнитно поле се свива и излиза от краищата и като електричество (back EMF) ... т.е. няма нищо странно, че лампите светят повече когато са към 2-та края.

Радико:
Да бе така е. за високите честоти една намотка е много голям импеданс, но защо не прескочи искра във фасунгата, дали защото контактните пластини вътре правят много остри завойчета и това е също непреодолим импеданс, или  има някаква друга причина. Понякога на пръв поглед един такъв дребен детайл може да подскаже пътя към много сериозни неща. 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия