Автор Тема: Акумулатори за електромобил  (Прочетена 14206 пъти)

Synthy

  • Гост
Акумулатори за електромобил
« -: Юли 05, 2013, 05:25:05 pm »
Чета ли чета аз, и навсякъде се ползват ли-йон батерии. Аз имам един въпрос: какво ще стане, ако се ползват добрите стари оловни акумулатори? Само теглото ли е проблема с тях, или ли-йон имат някакво друго много голямо предимство пред оловните?
« Последна редакция: Юли 06, 2013, 08:52:42 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #1 -: Юли 05, 2013, 05:38:19 pm »
Ами аз преди известно време работех в фирма за отдаване под наем на вишки и повдигателни платформи. Обикновените  стартерни акумулатори при режим пълен заряд / почти пълен разряд не издържаха и половин година. Необходими са специални "Тягови" акумулатори за да издържат година - година и половина. Основната разлика спрямо автомобилните "стартерни" акумулатори е в тройно по-голямото количество електролит което побират. И пак не повече от 500 работни цикъла. литиевите акумулатори  дали йонни дали LiFePo4 издържат 2000-3000 цикъла заряд / разряд, стига да не са ментета де.   
« Последна редакция: Юли 06, 2013, 08:54:27 am от Maistora52 »

stealthhack

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #2 -: Юли 06, 2013, 02:57:16 pm »
Ами аз преди известно време работех в фирма за отдаване под наем на вишки и повдигателни платформи. Обикновените  стартерни акумулатори при режим пълен заряд / почти пълен разряд не издържаха и половин година. Необходими са специални "Тягови" акумулатори за да издържат година - година и половина. Основната разлика спрямо автомобилните "стартерни" акумулатори е в тройно по-голямото количество електролит което побират. И пак не повече от 500 работни цикъла. литиевите акумулатори  дали йонни дали LiFePo4 издържат 2000-3000 цикъла заряд / разряд, стига да не са ментета де.
Тяговите карат малко защото батерията се подлага на стрес със всяко потегляне на превозното средство, искаш скорост даваш ампери, за това в US си слагат кондензаторна банка която да обира пиковете на консумация и да не стресира батериите толкова.
Кондензаторната батерия има следните предимства.
- висока енергонапрегнатост за единица обем.
- при наличие на достатъчно голяма кондензаторна батерия, дори и оловните акумулатори могат да дадат пробег еквивалентен или близък на литиево-полимерните си събратя.
- възможност да подадеш на мотора мигновенно много ток без да пада напрежението на батерията(на англ. се нарича Voltage Sag).
- не се влияят от температурата на околната среда.
- може да рекуперират цялата енергия при регенерация (спиране) на автомобила (даже по-бързо възприемат тока от която и да е батерия в момента).
При една и съща оловна батерия, колкото е по-голяма кондензаторната батерия толкова по-голям пробег ще има превозното средство.
Огромен недостатък за момента е цената (въпреки всичко ефектът се получава дори при 1/2 цена (Батерия + кондензатори) на еквивалентен литиево-полимерен пакет).
« Последна редакция: Юли 07, 2013, 07:28:41 pm от Maistora52 »

angelmr

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #3 -: Юли 08, 2013, 11:14:04 am »
А от къде може да се намери такава кондензаторна батерия? Електрониката ми е далеч от основната специалност, така че не мога да си я направя сам, а вече съсипах един комплект тягови акумулатори с моя електровелосипед. Така че въпроса ми е дали има комерсиални модели или ако няма дали има кой тук да направи такава.

elektros

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #4 -: Юли 08, 2013, 02:43:19 pm »
Идеята е много добра,  слагаш по един кондензатор на клетка, предварително зареден разбира се, и получаваш супер батерия....
http://www.alibaba.com/product-gs/803153632/Super_Capacitor_10000f_For_Mobile_Power.html
Перфектно, стига да има кой да го финансира.... ;)
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 09:43:51 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #5 -: Юли 09, 2013, 12:16:50 am »
Здравейте!
http://www.youtube.com/watch?v=Pk869dPTxNg
И на мен са ми много интересни суперкондензаторите.... Но поради ниската си енергийна плътност, стават предимно за буфер. Т.е. за ударно отдаване/съхраняване на енергия. При серийните електромобили и хибриди съм срещал да пишат за тях в спецификациите.
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 08:09:39 am от Maistora52 »

Synthy

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #6 -: Юли 10, 2013, 02:29:28 pm »
Значи.. оловни акумулатори с тези суперкондензатори и би трябвало всичко да си дойде на мястото, така ли? Хъм.. Остава и да се намери суперкондензатор за 200V :D
Но при положение, че обмислям асинхронен двигател да слагам (ако изобщо стигна до реализация), кондензатора едва ли ще помогне много... Обаче ако е преди инвертора... май ще стане, а?

stealthhack

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #7 -: Юли 11, 2013, 10:48:45 pm »
Значи.. оловни акумулатори с тези суперкондензатори и би трябвало всичко да си дойде на мястото, така ли? Хъм.. Остава и да се намери суперкондензатор за 200V :D
Но при положение, че обмислям асинхронен двигател да слагам (ако изобщо стигна до реализация), кондензатора едва ли ще помогне много... Обаче ако е преди инвертора... май ще стане, а?
Оловен акумулатор --> кондензаторна банка --> контролер --> двигател.
Въпросът е да е на DC захранването свързана!

@praktik

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #8 -: Юли 27, 2013, 07:22:18 pm »
Имам  един  въпрос: ако  на  един електролитен суперкондензатор за 7,5  волта , му подам напрежение от  шест  волта, ще  се  зареди  ли,  и  какво  ще  му  бъде  напрежението  ?
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 08:05:37 am от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #9 -: Юли 27, 2013, 09:17:31 pm »
Естествено че ще се зареди. Напрежението му ще бъде точно 6 волта, нали си го зареждал с 6 не може да стане 16  ;)
Това че е на 7.5 волта означава, че това е допустимото безопасно за него напрежение на което може да зареди. Със сигурност ще може да издържи и на 10 волта защото е предвиден и някакъв запас, но не се знае колко време. При 7,5 волта се получават разни пикове от смущения които достигат примерно 10-15 волта, при 10 волта работно пиковете ще са 15-20 волта и много бързо ще повредят тъничкият в микрони изолационен слой на кондензатора.     
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 08:06:48 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Акумулатори за електромобил
« Отговор #10 -: Юли 27, 2013, 09:47:23 pm »
Мисля да монтирам такъв кондензатор на моторетката ми, която е с шест волтова инсталация - ще сложа такъв кондензатор успоредно към акумулатора, щото на включен  фар и на баир не достига ток, моторът гасне, и не от друго, а от това, установил съм го. Кондензаторът ще играе роля на токов балансьор.
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 08:08:52 am от Maistora52 »