Автор Тема: Кинетичен двигател на Боби  (Прочетена 5118 пъти)

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Кинетичен двигател на Боби
« -: Юли 02, 2013, 01:52:09 pm »
Здравейте!

От доста време не съм посещавал форума, но ще ви зарадвам с един двигател.
Става въпрос за кинетичен двигател, дело е на един мой приятел и колега, казва се Боби.
Повече информация ще ви дам до 2-3 дена за да снимам чертежите на машинката и да постна обяснения и всичко нужно за да може всеки от вас който има желание да си го направи.

По принцип двигатела го има направен, но тука има едно голямо но  :) докато е правел частите една по една във времето което е около 10 години един от маисторите е объркал размера на едно зъбно колело и съответно двигателя не може да работи. Доколкото знам някои от вас разполагат с машини и ще се радвам ако могат да помогнат с изработката на това зъбно колело. По този начин ще разполагаме с работещ модел.
Също ще помоля някой който знае добре Английски да го преведе на Английски или на какъвто език знае, понеже идеята на Боби е да го даде на всички.

Извинявам се на админите ако съм сбъркал раздела.
Днес ще се видя с него , предполагам утре ще направя снимките на чертежите и се надявам до 2-3 дена да ви предоставя всичката налична информация.

Неактивен rokssi2

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Кинетичен двигател на Боби
« Отговор #1 -: Юли 02, 2013, 04:58:25 pm »
Защо не погледнеш тук: http://www.stima-engineering.com/bg/Modulni_kolela-c202  Не са скъпи и след 2/3 дни е твое.
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 07:10:42 pm от Maistora52 »