Автор Тема: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции  (Прочетена 40886 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2015, 04:17:17 pm »
1. И сега ако можеш да обясниш какво точно се натрупва в организма и как вреди, цена няма да имаш. :)
2. Не че нещо, но обикновено най-големите паникьори са толкова некомпетентни в областта на химията, свойствата на веществата, промените които претърпяват по време на технологичната преработка и тнт., че чак не ми се коментира.
3. Имат само огромното его че са всезнаещи. А в същото време не знаят какво е това соев изолат, къде и колко се слага от него, как действат токсините и какво означава пределно допустима експозиция и тнт.
4. А по въпроса за бързото стареене и стерилитета, предците ни от преди половин-един век са можели само да се надяват да доживеят до 70. Средната продължителност на живота е била доста под 60 години.
5. Средната продължителност на живота в държавите където е най-силно навлязла модерната хранителна технология вече наближава 80. Средната!!! Колкото и да се вайкате, средната продължитленост на живота РАСТЕ! Дори и в България колкото и бедни да сме и да се храним с най-големите боклуци и ГМО.
По точки по-лесно се отговаря:

1. Не съм специалист, не съм химик и пр., но се доверявам на такива, които са правили изследвания по въпроса. Аз мога само да предполагам какви са отровите на база собствените си знания. Това са предимно белтъци - ензими и инхибитори и разни видове токсини. Тъй като въпросът с ГМО не е изследван до край, то има и процес, които не би могъл никой учен към настоящия момент да опише. Вместо това те описват само крайният ефект - болестта.

2. Обикновено най-големите паникьори са за мен най-големите учени, защото именно те доказаха вредата от ГМО. Именно те разобличиха илюминатския заговор за редуциране на земното население чрез ГМО.

3. Само един глупак може да си помисли, че някой имал его на всезнаещ, пък дори не знаел какво е соев изолат, къде и колко се слага от него, как действат токсините и какво означава пределно допустима експозиция и т.н. Трябва ли някой да задълбава в такива подробности на синтеза на соята до молекулярно и квантово ниво, за да има право да си каже мнението по даден въпрос и да изглежда скромен, за да не го помисли някой за всезнаещ с голямо его? Айде няма нужда...

4. Стерилитет при предците ти не е имало. Тогава са прихващали от боговете без полов акт - справка Библията.  ;) По отношение процесите на стареенето си прав само за едно - продължителността на живота на предците ни е бил по-кратка, но по други причини, тук ГМО не причом! В миналото са живеели малко поради две основни причини: липса на витамини, не е имало селско стопанство и са ядели предимно месо. Доказателство в днешно време са ескимосите - живеят до 40-43 г. На второ място са инфекциите. Тогава не е имало антибиотици и са умирали от банални инфекции. Отново не е свързано с ГМО.

5. Средната продължителност на живота по света и у нас не расте защото се е развила модерната хранителна технология, а защото технологията в медицината позволява да поддържа хронично болните дълго време живи, но непълноценни, чрез животоспасяващи лекарства - химии и трансплантация на органи. Да, това дарява живот, но отнема неговата пълноценност, осакатява. Разбира се има и други причини, като тежкия физически труд и т.н. Трябва човек да е абсолютен дебил, без значение дали е с диплома или не и да не отчете съвременната статистика от модерното хранене, което води до най-тежките заболявания. Най-ярък пример е Китай. Преди да преминат към западния модел на хранене - месо, захари и ГМО, ракът, диабетът, сърдечносъдовите заболявания, имунните заболявания са били непознати за тях, хайде да бъдем по-точни в някакви мижави граници.

Отново пожелавам приятен апетит на онези, които не са се паникьосали от ефектите на ГМО. Такива могат и спокойно да хранят децата си с ГМО и да им обясняват синтеза на соята на воля. Аз няма да им преча и моето его също няма да го направи.  :D
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2015, 05:54:46 pm »
angelmr, проблемът е точно описан от колегите!

И наистина няма по-точен и добър анализатор от вкусовите или обонятелните рецептори - милиони години те са били това, на което се осланят всички живи същества, определяйки дали една храна е подходяща или не за тях!

Моята котка не иска да яде кренвирши - отговори ми защо? Месо яде всякакво.

При ГМО няма опасност само от отровни вещества, те са вторичен ефект и не винаги ги има!
Тялото ти изработва ензими, които не ги е имало преди, не е имало нужда да ги има...в резултат - и ти мутираш!
Плавно, неусетно, но факт!
И да, човек има способност към привикване, пристрастяване или както щеш го наречи (само някои по-висши форми на живот имат подобна "адаптивност" - примати, делфини...).
Едва ли ще убедиш кучето си, че ракията е вкусна...или тютюна...

В по-скъпите животински храни обаче също има нарочно сложени вещества, които "убеждават" животното, че това е неговата вкусна храна.
Манипулацията е повсеместна.

И друго...в някоя храна пише ли каква е БИОЛОГИЧНАТА И СТОЙНОСТ?
Аз съм уверен, че това понятие е мнооого неизвестно (или прикривано) от всички поддръжници на изкуствените храни!

Я някой по-сведущ от мен да ми обясни защо рибата е толкова по-вкусна, колкото по-бързо се сготви след улавянето си? Какви точно химични реакции го предопределят?

Има огромна разлика дали ще си набавиш витамин "С" от плодовете, които ядеш или от таблетки! Ще го оспориш ли?
Голяма е разликата и дали ще си набавиш желязо "Fe" (така нужно за производството на хемоглобин) от таблетки или коприва и спанак, например!
Примерите са много...


Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #17 -: Ноември 04, 2015, 06:32:43 pm »
   Аз не разбирам от ГМО, но понеже съм тотален пълен трезвеник по рождение, имам много точен вкус и обоняние. Мога да надуша пушач от километри. Интересното е, че миризмата на тютюн мога да я усетя и в храната. Скоро ядох картофи, които направо си смърдяха на цигари. Не знам дали са престояли някъде, където се е пушило или са расли на нива, в близост до тютюневи насаждения, или пък може би предната реколта на тяхната нива е била тютюн. Факт е обаче, че имаха вкус на "цигарен дим". Силно се надявам да не са били генно модифицирани. Не знам за вас, но аз се стягам и скоро ще организирам ТКЗС в някое  село. Така поне ще знам, че ям качествена храна.

Yoro

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #18 -: Ноември 04, 2015, 06:38:59 pm »
Не вярвам, че ще намериш село в което не е пръскано с препарати и торове.
Май такава чиста почва няма....

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #19 -: Ноември 04, 2015, 06:47:31 pm »
Бе то има мое да се намери, ама вече без химия нищо не става.

Yoro

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #20 -: Ноември 04, 2015, 07:00:38 pm »
Става и без химия.От години си купувам селскостопанска продукция от производители които не ползват друго освен оборски тор.Ако искаш ще ти дам телефон и адрес.За борба с паразити ползват съвсем различни неща.Никакви препарати от тези които се използват масово.За това не се пише защото трябва да се продават препарати....ПАРИ...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #21 -: Ноември 04, 2015, 07:11:20 pm »
Така и аз да карам подред! :)

Първо наистина ли си мислите, че с вкусовите рецептори можете да установите съдържание на токсичен микрокомпонент? Ами да изхвърляме всичките хроматографи и спектрометри и да ближем храната. ;)

Явно все още си млад и доста заблуден за да пишеш това. Никой уред създаден от човека не е по-чувствителен и по-съвършен от човешките такива. Примери да ти давам ли? А за доматите говоря от личен опит.!!! Мисля че, това не се поставя под съмнение. Ако твоето тяло не различава вкуса на качественната природна храна от отровите които ни пробутват, това е друг въпрос. Значи тялото ти е затлачено със такава химия че, просто не усеща разликата между двете. А тя разликата е огромна. Повярвай ми! Не говоря празни приказки.

Второ, огромното болшинство стабилизатори и емулгатори са същите като тези използвани от бабите в бабешките рецепти! :) Само където сега производителите са задължени да ги обозначават с Е-та.

Нашите баби и дядовци са използвали само чисто натурални емулгатори. Нямало е техногенна среда която да ги трови. А разликата между натурален и изкуствено създаден емулгатор е огромна. Не ми се навлиза във физико-химична теория.

Трето, в храните синтетика няма. Проверете какво означава термина.

Грешиш много. В сегашните храни е пълно със синтетична химия но, никой не го казва. Ако някога си ял чиста и свежа натурална храна и после ядеш от хипермаркетната синтетика първоначално ще получиш главоболие, после ще ти стане тежко на стомаха и накрая ще се изходиш със запек. Гарантирано!

Четвърто, това за бързото стареене вече го описах каква глупост е, прочетете едно мнение по-нагоре.

За бързото стареене го написах като тенденция. Все още никой не е усетил напълно резултатите от тези мизерии. Средният период при който се усещат и виждат симптомите на дадено въздействие върху човешкият организъм е около 20-30 години(за сега). Това се отнася както за храната така и облъчването с радио честоти и други.

И пето чисто наркотични вещества няма. Тук сте напипал част от проблема. Има естествени компоненти на храните, които организма ни е свикнал да разпознава като нещо добро и означаващо качествена храна. Най-често това са нискомолекулните захари и свободните аминокиселини. В традиционните храни те присъстват в малки количества. Проблема е че за да бъдат направени съвременните храни още по-привлекателни, при тях се увеличава съдържанието на нискомолекулни захари и свободни аминокиселини. А това вече започва да създава разнообразни проблеми включително и пристрастеност към вкуса, който на подсъзнателно ниво приемаме като добър за организма ни. Самите компоненти са ценна част от храната. Но прекаляването с тях може да създаде пристрастеност, без самите нискомолекулни компоненти да са токсични.

Понеже съм от хората които обичат  практическата насоченост, ще ти дам следният пример. Малко предисловие. Имам едно чудесно качество което си създадох с годините и то е - да слушам и усещам своето тяло, а не какво ми бръщолеви Ума. Какво иска, кога му е добре, кога му е зле, какво го затормозява от какво се гнуси и т.н. 
Та обясни ми следното нещо. Защо след като си купя примерно "Петрохан" от магазина и го ползвам като храна, след това всеки ден ми се иска от Петрохана. А при чистото месо закупено направо от месарницата на производител не е така. Напълно достатъчно ми е веднъж седмично да имам в менюто си месо и през другото време не се сещам за него.?!?! А за отработените след хранене човешки продукти да не ти обяснявам. От Петрохана или там какъвто и да е колбас получавам запек и хранителна тежест в стомаха.? Така че, не ми излизай със наизустени доводи и изводи който не са твой. Осъзнай себе си и тогава ще говорим.
И не случайно дадох примера със мишката. Но, явно мишката макар и неграмотна има усет кое е полезно и кое е вредно за нея. За разлика от тебе!!! Нищо лично! Просто факт!
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 11:22:06 am от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #22 -: Ноември 04, 2015, 07:22:22 pm »
Случайно и аз усещам нещата като теб.Това което ти писах понеже съм неверник съм установил лично.От там си купуват доста хора селско стопанска продукция понеже просто няма аналог.Това са стари сортове и отгледани както трябва.Не си длъжен да ми вярваш.Като опиташ ще се убедиш.Щом усещаш нещата.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #23 -: Ноември 04, 2015, 07:27:26 pm »
Малко е извън темата, но е интересен факт:
Навремето, когато е нямало химия с която да пръскат растенията, са ползвали естествени инсектициди. Такива са отровните растения, като кукуряк, тютюн, татул, бучениш, змийска хурка и т.н. Интересното е при тях, че унищожават напълно инсектите, но дори и попаднали в самите растения с малките си концентрации благоприятстват здравето на човека. Те успешно убиват паразити и микроорганизми в човека, които химията не може. Например с кукуряк пръскат срещу колорадски бръмбар и сега в някои райони на страната. С кукуряк се лекуват хора от тежки инфекциозни заболявания. Аз пък съм си правил и употребявал настойка от тютюн. Особено полезна е настойката от кукуряк. Змийската хурка е най-полезната за хемороиди и т.н. Въобще най-големи ползи за здравето има от най-отровните растения!

Ето така трябва да се отглеждат растенията, а не да се превземаме тук, като говорим за ГМО соев изолат и пределно допустима експозиция.
Да ти хвали някой ГМО-то, колко било полезно, е все едно да те убеждават в медицинския университет, как химическите препарати ще ти излекуват хроничното заболяване.

Yoro

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #24 -: Ноември 04, 2015, 07:35:57 pm »
И аз съм на същото мнение и това което пиша е факт.Старите сортове вече се срещат на малко места.Там където пазарувам се използват точно такива естествени препарати и продукцията им има невероятен и неповторим вкус и аромат.
Няма никакви синтетични препарати...

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #25 -: Ноември 04, 2015, 07:37:31 pm »
Случайно и аз усещам нещата като теб.Това което ти писах понеже съм неверник съм установил лично.От там си купуват доста хора селско стопанска продукция понеже просто няма аналог.Това са стари сортове и отгледани както трябва.Не си длъжен да ми вярваш.Като опиташ ще се убедиш.Щом усещаш нещата.
Ех, няма да се впускам в дълги обяснения за сортове и отглеждане въпреки че мога защото отглеждаме промишлено зеленчуци за пазара, само ще ти кажа че вкуса идва от сорта и не се разваля от химията.
Това че купуваш вкусни домати не означава че не са пръскани с нищо, само ще ти дам един пример, лани имаше голямо нападение по доматите от една пеперуда и без химия си направо фалирал, как се чисти 10 декара домати без химия, само ни ми давай за пример разни биологични разтвори като отвара от едикаквоси, провери какво има в отварата първо.
Не искам да спорим по въпроса, ако има въпроси и мога ще дам отговор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #26 -: Ноември 04, 2015, 07:39:38 pm »
Друг интересен факт за ГМО-то:
Както винаги западния свят прави експериментите си на Африканския континент. Така беше и с ГМО-то. Пускаха им помощи, храни от ГМО, да ползват хората там за опитни зайчета. Даваха им семена да сеят с ГМО, за да се "хранят" децата им, да растат "здрави". Оказа се, че "простите" африканци не искат вече ГМО. Предпочитат да умират от глад, но да не ядат ГМО. Има доста клипове в тубата, от които се вижда как им хвърлят със самолети и парашути зърно ГМО, а те го запалват. Правете си сметка какво представлява ГМО-то, щом африканците дето не ходят на училище са разбрали "ползите" от него. Нужно ли е да си високо образован, за да проумееш последиците от ГМО? Много жалко, ако има такива, а го твърдят - за тях...а за децата им да не говорим.

Yoro

  • Гост
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #27 -: Ноември 04, 2015, 07:43:25 pm »
Ако искаш чиста продуция ще те свържа.Човека едвам насмогва но има..
Щом опиташ ще разбереш веднага разликата...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #28 -: Ноември 04, 2015, 07:55:39 pm »
За съжаление angelmr е прав поне във едно нещо:
Бъдещето принадлежи на ГМО храните независимо дали го искаме или не. Друг е въпроса това бъдеще щастлив живот ли е или е всеобщо измиране като през мезозоя.
Няма нищо лошо в генните манипулации, ние самите сме плод на такива манипулации правени от предишни по високоразвити същества, но къде са сега те. останал е само тук там по някой градеж дето се чудиме как е направен. Ако сравним познанията за ДНК на съвременните учени и това което вършат, то си е аналогия на това 10-12 годишни деца да влязат в електроразпределителна постстанция и да правят превключвания от любопитство и да се кефят на "фоерверките" отвън. 
А относно кофтият вкус на доматите, колеги в грешка ста ама не много голяма. Този вкус не се дължи на присъстващи отрови, дължи се на липсващи съставки. Това са растения отгледани с така нареченото градско земеделие, познато е още и като вертикално земеделие. Хидропоника или аеропоника, там няма  хербициди, няма пестициди защото растенията се отглеждат в стерилна среда израстват без никакви дефекти обаче и без много важни за нас вещества, които не успяват да натрупат поради ускореният растеж. И поради това, че за по евтино производителите в Турция спестяват скъпите микроелементи в торовете. Не, че ако ги има нещата ще се променят много, но поне стават малко по-вкусни. Както и да ги отглеждат, баластните вещества в тези растения са в пъти повече от нужното и затлъстяването е неизбежно.
П.П. Митите картофи по хипермаркетите да не си мислите, че ги мият от калта. Въобще не е необходимо те кал, земя, пръст не са виждали поколения наред. Честно казано няма да се учудя ако се окаже, че немитите са всъщност специално оцапани с пръст за по естествен вид.   
« Последна редакция: Ноември 05, 2015, 11:25:30 am от atos »

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Доказано: ГМО храните = затлъстяване и инфекции
« Отговор #29 -: Ноември 04, 2015, 08:11:42 pm »
Ех, ех, тая телевизия и тия медии дето ви промиват мозъка.
Вкуса идва от сорта, как да ви го обясня, новите сортове са безвкусни не от химията а от това че са направени да са по-трайни и по-издръжливи на транспортиране и съхранение също по-високодобивни и по-бързо растящи.
Митите картофи са мити точно от кал за да имат вид и цена, няма картофи хидропонно отглеждане виж краставици има.
Я провери например в Гърция с каква сума субсидират земеделието и виж тогава защо Гръцките зеленчуци са по-евтини от нашите.
А относно оборския тор той вече не е същия като преди доста години, сега кравите пасат пръскани ливади и фуражи и серат концентрирана отрова с която само си мислите че торите безвредно екологичния посев.
Все пак съм по-навътре в нещата относно зеленчуците и тяхното отглеждане.