Автор Тема: Тема за размисъл  (Прочетена 107857 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 763
  • Рейтинг: 187
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
Re: Тема за размисъл
« Отговор #30 -: Юни 12, 2013, 05:58:46 pm »
Ако позволите, да се включа и аз, невежата в магнетизма,в тази тема за размисъл,с едно предложение : Да преименуваме форума във "ФОРУМ ЗА МАЛКО ПОХВАЛИ И МНОГО ОПЛЮВАНЕ НА ТЪРСЕЩИТЕ С.Е." Така, нещата ще си дойдат точно на място, по български, като казана в АДА !?

Неактивен mi68

• Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 540
  • Рейтинг: 178
« Отговор #31 -: Юни 12, 2013, 07:29:18 pm »
Тема на размисъл.
 Една птичка пролет прави ли? Не. Трябват много птички. Магнитна сила прави ли СЕ. Моят отговор е Не.  Теоретично не се разбира СЕ, после общи приказки и обвинения.
Първият етап е да има несиметрия, Майстора правилно го е направил, отлична оценка.
Втори етап как се справя със загубите, лоша оценка.
Устройството работи на 99% но се иска минимум 101%.  Точно това, обяснявам - трябва втора птичка. Примерно електростатика или гравитация. Гравитацията оставям на страна, заради сложността. Разглеждам електростатиката. Двете тела да се наелектризират с +Q (положително) спрямо Земята. Съображения: Експериментално е доказано, че:
-Q пробива при 1 200В
+Q пробива при 2 200В
По-малко утечка има при положително зареждане.

П.П. Може се ползват и центробежни сили. Трябва ролята на ръката да се избегне с помощта на друга сила. Качване на проценти на тази височина е много трудно. Иска се ново виждане. Даже в биологията противоположностите дават резултат.
Мъж и жена дават дете, други комбинации са неплодотворни. 
« Последна редакция: Ноември 15, 2013, 10:28:54 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 484
  • Рейтинг: 212
« Отговор #32 -: Юни 12, 2013, 07:40:48 pm »
Аз пък имам друго предложение за прекръстване:
"Форум за хвалби, мания да бъда забелязан, че съм наистина Велик изобретател, да излъжа всички по-тъпи от мен, че разполагам с работещо Фри Енерджи Устройство, и за капак да си фабрикувам клипове ментета, за да оправдая пред себе си неуспешния си труд"

Неактивен tobo1

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 176
  • Рейтинг: 29
« Отговор #33 -: Юни 12, 2013, 08:45:28 pm »
Хайде изчакайте малко и ще се види кой крив, кой прав.
Сякаш някаква злоба и неприязън има в нечии изказвания.
Кому е необходимо това?

Неактивен Михаил Кузмов

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 763
  • Рейтинг: 187
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #34 -: Юни 12, 2013, 08:54:34 pm »
Не е сякаш !! Просто, духът на форума е отражение, на това което се случва в българското политическо пространство ! Жалко ! Много жалко ! Очевидно е , не можем да бъдем заедно, дори и в благородни намерения !!

Неактивен Чичо НОНЧО

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 104
  • Рейтинг: 22
« Отговор #35 -: Юни 12, 2013, 09:26:04 pm »
Че те-Българите кога за последно са били заедно?
 Май беше на Шипка!

Неактивен Иван Димов

• Експериментатор
  • Стабилен
  • Публикации: 736
  • Рейтинг: 126
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
« Отговор #36 -: Юни 13, 2013, 10:22:09 am »
   Някои от пишещите тук ми приличат на разглезени хлапета, на които татко им не им е купил новото "СЕ-шоколадче". Пък са и много припрени и нетърпеливи. Ами като бързате толкова, хващайте се за работа - колко експеримента направихте досега? Много бързо сте се отчаяли и загубили вяра в собствените си сили. Идеите идват само при този, който не се отказва да опитва отново и отново. Освен това, интернет е пълен с клипчета на експериментатори от цял свят и така се обменя опит. Проблемът ви е да различите добрите от лошите (фалшивите). Но това е ваша работа и едва ли някой ще ви сервира СЕ-то с пожелание за приятен ден. Няма да го направи не само поради световната конспирация, но и поради неуважителното отношение към изобретателите.

Неактивен Orenda

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 149
« Отговор #37 -: Юни 13, 2013, 11:00:49 am »
Михаил Кузмов, много грешиш, стискаме палци на Майстора, както казах виждали сме такива постановки, с малки разлики и всички те стигат само до тук :'( Някои се изказват по-хапливо но не бива да се приема като обида. Коментари като твоя предизвикват още такива коментари и така темата бяга от правилната дискусия. (подминавайте спама и хапливите коментари)
mi68 е прав ако се комбинира с нещо като тестатика или се прибави още един побутваш магнит от другата страна, може и да се получи (такава комбинация не съм виждал). Ако Майстора поиска помощ за нещо или за някоя част все ще измислим нещо за да го направим, едва ли има някой от форума, който да не се замисли как може да помогне.
Поздрави и успех на всички

Неактивен Orenda

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 149
« Отговор #38 -: Юни 13, 2013, 11:12:55 am »
Още нещо
Виждам добра идея за комбинация и с Бедини, като на самото бедини е направено в комбинация с електростатика. За няколко оборота ще се получи силен електростатичен импулс, няма да е достатъчен но знае ли човек.
 Няма за какво да мислим след като не знаем цялата идея на Майстора.

Неактивен Иван БГ

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 341
  • Рейтинг: 324
« Отговор #39 -: Юни 13, 2013, 04:39:01 pm »
Здравей, Майсторе. Пиша за първи път в този форум. Следя го от много време, но все не намирам смисъл да се включа в него. През 2011 год. на 11 декември във форума за екзотични енергии бе написана статия за десетте заповеди за изобретателите работещи в това направление. В осмата заповед се казва: "Ако някой посочва недостатък в мисленето ви, или в измеренията - прецени ги - не се ядосвай." Важен е пътят към храма.
Аз се занимавам с магнити от 2004 год. Моделът във видеото работи, за да се усъвършенства, трябва да се увеличат броят на мембраните т.е. (ротора). Те трябва да бъдат три пътеки по три пръстена с изместване по оста 1/3. Буталата т.е. (статора) трябва да бъдат кратни на две. Изпращам ти два чертежа, ако мислим в една посока ще разбереш за какво става дума.
Бъди! Иван

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 562
  • Рейтинг: 303
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #40 -: Юни 13, 2013, 05:20:50 pm »
Сърдечно ти благодаря Иване БГ!
От добри мнения винаги има полза... За разлика от някои други, които просто не са мнения.
И ти и Оренда и другия Иван, и още мнозина във форума тук за щастие имат непоколебимо позитивно мислене - не само конкретно, но и изобщо. Това е чудесно. Така се върви в избраната посока. Иначе всички падаме вкупом в калта!
Варианти пробвам всякакви, стига да мога да ги изпълня с наличните инструменти.
Това, което предлагаш е добро. Ще се пробва по-нататък.
Иначе - за информация на "само четящите" - темата за "размисъл" показа истинските мотиви и "физиономии" на всички ни. И стана ясно с кого наистина може да се работи СЪВМЕСТНО!
А това на клипчето в началото на темата вече има подобрен вариант, който не се налага да се придържа ЗДРАВО с ръка... за да не бяга... ЗАЩОТО ПРИ ВСИЧКИ ЕКСЦЕНТРИЦИ И КОЛЯНОВИ валове се поставят И ПРОТИВОТЕЖЕСТИ... те трябва да се смятат много прецизно, да се изработват много точно иначе "животното" тръгва като "изоглавено"...
Та така и при мен - нямаше противотежести, и ... изобщо няма какво толкова да обяснявам повече... обяснил съм и съм показал ПРИНЦИПА. Той работи. Който не вярва - да си го направи сам и ще види.
Поздрави!
ПП. В подкрепа на общите ни размисли в посоката която е НЕОБХОДИМА - вижте на дадения линк какво прави Царя на Механиката - Ludwig Schuch ... и размишлявайте... има за какво!
http://www.youtube.com/watch?v=UftP7OioPCg
« Последна редакция: Юни 14, 2013, 12:30:21 pm от Maistora52 »

Неактивен prp

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 181
  • Рейтинг: 84
    • Free Gary McKinnon
« Отговор #41 -: Юни 13, 2013, 07:37:31 pm »
Здравей Майсторе когато гледам установката се сетих за следния клип:
http://www.youtube.com/watch?v=dSmhS2QXoKU

Прилича на това което искаш да направиш дали автора не го е постигнал вече?

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 562
  • Рейтинг: 303
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #42 -: Юни 13, 2013, 08:00:41 pm »
PRP, това е схема по-близка до Бедини - участва електромагнитна генераторна установка, която захранва минимоторче. То върти магнит, който би трябвало да задвижи електромагнитната установка.
Принципът е съвсем друг.
При мен няма участие на никакви тоци. Само магнити и механика.
Ако беше до тоците - "и баба знае така"! Преоткриване на електродвигателя!
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 08:02:31 pm от Maistora52 »

Неактивен fade

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 109
  • Рейтинг: 62
« Отговор #43 -: Юни 13, 2013, 09:17:38 pm »
Олеее... тука голяма дискусия се разгоряла! Каква я мислех, каква стана! Майсторе, съжалявам, но исках само да отбележа некоректността на филмчето, и че с него даваш само поводи за конфликтни дискусии. Сега ако това е била целта ти ... няма да коментирам, защото си мислех, че нивото на форума е малко по високо от това на дискусия в кварталната кръчма. Гледах пак филмчето току що, видях че придържаш с ръка люлката с актюатора по някаква известна само на теб причина, но така наистина събуждаш само подозрения. също така след пускането на актюатора защо системата спира... това също е много смущаващо, но както и да е.
Ако това което казваш, (че енергията е толкова голяма, че разрушава системата) е вярно, си мисля, че трябва да контролираш системата, може да сложиш някаква спирачка (дори от велосипед) с която да черпиш енергия и така ще можеш да контролираш скоростта на въртене, и няма да се само-разрушават тези паянтови конструкции. Ако запазиш оборотите в приемливи граници няма да ти трябват противотежести и динамичен баланс. Противотежестите са за механизми в които има големи скорости на въртене.  Да, знам, че работиш с това което имаш под ръка, но примерно можеш да подпреш с една опора под 45 градуса стойката на актюатора, за да не се клати толкова зловещо напред назад и т.н.
Относно "Царя на механиката -Ludwig Schuch" ами не знам дали е цар на механиката, но е цар на илюзията!
Виждал сам нещо негово на живо, и знам как е направено, само докато гледах филмчето и разбрах повечето от тези неща как работят... нищо фантастично няма в тях никаква СЕ (Свръх-естествена енергия) Предпочитам да я наричам така, а не свободна.  :)

Неактивен fever_wits

• Beginner
  • *
  • Публикации: 53
  • Рейтинг: 0
« Отговор #44 -: Юни 14, 2013, 12:48:16 pm »
От последния линк, който пусна Майстора се виждат много машинки които сами се захранват, ако няма някоя външна "магия" да ги захранва. Не е въпроса дали се захранват сами или с външна енергия, въпроса е, КОЛКО енергия могат да отдадат под формата на топлина или електричество. Защото дори и малко да се помага на мотора на Майстора (не казвам че е така, просто докато не го видим на живо не коментирам това) ако произведената енергия е повече, то тогава за мен Майстора е направил нещо работещо.
Колеги спрете да търсите под вола теле, а си задайте въпроса къде е телето и има ли такова изобщо ? ;)
« Последна редакция: Юни 14, 2013, 02:03:44 pm от Maistora52 »