Автор Тема: Тема за размисъл  (Прочетена 103933 пъти)

Неактивен Velektra

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 601
  • Рейтинг: 142
  • Няма ли равновесие - има енергия!
Re: Тема за размисъл
« Отговор #15 -: Юни 10, 2013, 08:22:23 pm »
Ми68, не трябва да се ползва гравитацията, защото в един момент тя помага, но след това трябва енергия, за да се преодолява. Освен това, ако спре Земята да се върти, какво правим тогава?  ;D
Майсторе, обиколи с камерата постановката да видим дали няма нещо скрито.
Както виждам - колкото по-проста става схемата, толкова май започва да работи.
Но аз все още смятам, че такова "животно" нема.

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 470
  • Рейтинг: 211
« Отговор #16 -: Юни 10, 2013, 09:02:27 pm »
..........Майсторе, обиколи с камерата постановката да видим дали няма нещо скрито........

Нима мислиш и се съмняваш, че Майстора се опитва да заблуди?

Много заблуждаващи клипове в областта на СЕ има в интернет и се чудя що за хора са ги правили и какви са мотивите им?
Някой има ли обяснение?

Неактивен Радико

• Много Напреднал
  • Публикации: 2 545
  • Рейтинг: 221
  • Трдният начин е по лесен
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
« Отговор #17 -: Юни 10, 2013, 10:00:29 pm »
Ами обяснението е много просто и го има поне на няколко места в този форум.
Пак ли да повтарям,че няколко хиляди долара подхвърлени на хора като Кеше примерно осигуряват отдалечаване на времето когато много хора ще се доберат до СЕ и съответно подсигурява милиарди долари печалби.
Да обаче аз не виждам Майстора да е забогатял внезапно та да е взел да прави и той платени отклоняващи вниманието публикации. Според мен устройството на клипа го придържа с ръка за да може да го спре навреме и да не се случи като с първия експеримент: Да се разхвърчи на всички страни Освен това бърза да покаже клип на работещо устройство заради обвиненията, че не е вярно, което е много погрешна стратегия защото има хора които и в зоопарка пред клетката на жирафа да ги заведеш пак ще викат:
 - Е те такова животно нема
На клипа ясно се вижда, че въпреки все още доста несъвършената конструкция машинката има потенциал да отдава енергия не само да се върти. мърдането на ръката ми се струва.че не е помощ по скоро е трудно удържане на реакцията на опората. магнита бута ръката не обратното.
Успех на всички.       

Неактивен Toshe

• Наблюдаващ
  • Публикации: 30
  • Рейтинг: 11
« Отговор #18 -: Юни 11, 2013, 12:55:57 am »
За съжаление, дори наистина да има работещ принцип, то съществуват много проблеми с конструкцията, после с оптимизирането, с усъвършенстването, така че да може да се извлича наистина някакво по-сериозно количество енергия. Изобщо виждам поне няколко етапа, преди да има един сериозен модел като единична бройка, който да отделя примерно 200-300 вата  свободна енергия и може да работи една седмица без да има повреди и сериозно износване на конструкцията.

Неактивен Ctah

• "летец изтребител"
  • Активен
  • **
  • Публикации: 239
  • Рейтинг: 111
« Отговор #19 -: Юни 11, 2013, 08:05:36 am »
Цитат
Много заблуждаващи клипове в областта на СЕ има в интернет и се чудя що за хора са ги правили и какви са мотивите им?
Някой има ли обяснение?

Що?  Ти нямаш ли обяснение?     МЪНИ - МЪНИ,мъни...

Неактивен EDM electronics

• Специалист
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 470
  • Рейтинг: 211
« Отговор #20 -: Юни 11, 2013, 08:45:50 am »
   Що?  Ти нямаш ли обяснение?     МЪНИ - МЪНИ,мъни...

Имам разбира се. Но се опитвам с въпроси да събудя аудиторията да изразява свободно мнението си, макар и то да е критично, ако има защо.
Впрочем, това е една дискусия за друга тема /нова/, която аз съм подготвил за есента, когато започнат да "броят излюпените пилета". Ама тогава ще се окаже - сигурен съм, че "инкубатора" не бил включен и се намесили илюминатите. ;D

Това да фабрикуваш ментеливи клипове е сериозно "морално престъпление" спрямо добросъвестните търсачи на СЕ.
Колегата Радико греши, не парите се основният мотив на такива хора!

Чудя се, авторът на темата денонощно ли копае основи и зида, та не хвърли един поглед и не взема отношение по направените разсъждения?

Неактивен Orenda

• Специалист
  • Подготвен
  • Публикации: 149
  • Рейтинг: 22
« Отговор #21 -: Юни 11, 2013, 11:49:17 am »
Здравей, EDM electronics
Предполагам за Майстора е много трудно да коментира, защото аха да тръгне но не тръгва. Виждаме почети работеща конструкция 99%, много е трудно да ти трябва съвсем малко и да си в задънена улица, а когато намериш изход да разбереш че се въртиш в кръг. Поздрави за майстора въпреки че се съмнявам да тръгне, стискам палци и се моля да го измисли МЕГ-а също стигна до тук, както и много други. Нека го обмисли да помедитира малко, да покопае гаражите, да впрегне мускули за да почине главата. От много време това е първият сериозен експеримент правен във форума. Мно хора спряха да пишат защото форума избяга от същността си дано този опит върне свободното споделяне и експериментите да започнат. А онези като мен които експерементират и спряха да пишат да споделят резултати

Неактивен Bat_Vanko

• Сериозен Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 446
  • Рейтинг: 157
« Отговор #22 -: Юни 11, 2013, 01:34:33 pm »
 ;D Щом като Майстора копае гаражи - значи ще купува кола!
 ;D Щом ще купува кола - значи вече са му платили!
 ;D Ха сега върви доказвай, че нямаш сестра!

Неактивен Ctah

• "летец изтребител"
  • Активен
  • **
« Отговор #23 -: Юни 11, 2013, 02:42:10 pm »
   Тъй, тъй Bat_Vanko, тъй!

Обаче колегата Orenda е мнооого прав!!!
Цитат
Мно хора спряха да пишат защото форума избяга от същността си

Що така бе? Не сме всички от първо, второ или шесто у-е... нали?

Принципно имам много какво да кажа, ама друг път и обстоятелства! ;)

Неактивен Ksurnev

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 319
  • Рейтинг: 27
  • Това, което БОГ не е дал на човека, никой не може.
  • Скайп: ksurnev
« Отговор #24 -: Юни 11, 2013, 04:30:09 pm »
Аз като по-прост, се запитах: Защо на клипа се чува кукувица?
Отговорих си веднага: Клипа не е правен сега. Вероятно е правен преди да се счупи стария модел.
За това е тема за размисъл.
Поздрави на Тайфата от Смолян.

Неактивен caduceus

• Експериментатор
  • Сериозен
  • Публикации: 1 143
  • Рейтинг: 223
« Отговор #25 -: Юни 11, 2013, 08:28:26 pm »
По повод цитата на Orenda да кажа и аз - ами защо ми е да пиша тук, като ми се бъзикат разни неуки хора и ми заключват темите? Естествено не говоря за Майстора, той ми възстанови правата след като бях изгонен от старата тайфа модератори начело с Краси Алтиума. Но темата "Оптимизатори на Кадуцеус" още е заключена и с подигравателен последен пост от МЗК, въпреки положителната анкета и мнения в нея. Само защото точно на Голфа му се уцели лош резултат, като впоследствие се оказа такъв на всички бензинови VW мотори на които софтуерът не реагира добре на обработеното гориво. Но само на тях, другите са ОК!
http://mazeto.net/index.php/topic,6079.315.html

Аз междувременно си работя и вече имам четири модела горивни оптимизатори, за почти всички видове двигатели и уредби, както и два продукта в друга област, намиращи се в лабораторни изпитания и пред пазарна реализация. От какъв зор да се ядосвам, още повече че си имам вече освен сайт и форум, в който си пиша каквото си искам и работя в екип с разбрани хора? А като мен са още десетина работещи практически бивши потребители на форума.
Така че - продължавайте да си приказвате тука, искрено ви желая успех!  :)
« Последна редакция: Юни 11, 2013, 08:34:30 pm от caduceus »

Неактивен vsl

• Активен
  • **
  • Публикации: 242
  • Рейтинг: 98
  • Скайп: vslengineering
« Отговор #26 -: Юни 11, 2013, 08:44:19 pm »
Здравеите,

Тема за размисъл наистина стана. А дано се произнесат още от "старите кучета". ;) Дано след тази тема се възвърне старият дух на форума и да започнат да се пишат пак от онези старите постове пълни с идеи. Говоря за постовете които се четяха още преди аз да стана потребител. Онези постове, които с интрига се четяха и с всяка линия бяха по близо до свободната, безплатна енергия.

Поздрави

Неактивен Ctah

• "летец изтребител"
  • Активен
  • **
« Отговор #27 -: Юни 12, 2013, 07:48:32 am »
  Майсторе!
Обади се най-накрая, щот ше имаш много работа после :D

Цитат
А дано се произнесат още от "старите кучета"
Повечето ценни неща са изтрити

И ако се върви така, по-добре МЗК да спира тока и да ходим при гого >:(
Сори

PS  Май ще е по-добре тоя алумин да се върне, да вкара форума във такт...
Алумине! върни се бе човек, липсваш ми :-*
пак сори
« Последна редакция: Юни 12, 2013, 08:42:44 am от Ctah »

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 529
  • Рейтинг: 287
  • СВОБОДАТА, Санчо, е на върха на копието!
    • Магнитни генератори "AMAG - Terra, Tornado, Terminator
« Отговор #28 -: Юни 12, 2013, 10:41:07 am »
Отворих тази тема за ваш размисъл и умуване кое-как! На мен нещата са ми ясни, и както казах някъде -  не се включвам в разни безсмислени дискусии.
Чакам да ме "догоните"... щото аз всъщност не бягам! - просто си работя, а други просто си седят! - и чакат!
Просто ситуацията е такава. Не съм казал никъде, как работи показаното устройство... никого не съм излъгал... Темата е за РАЗМИШЛЕНИЕ... т.е. Размисъл!
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 03:11:57 pm от Maistora52 »

Неактивен Ctah

• "летец изтребител"
  • Активен
  • **
« Отговор #29 -: Юни 12, 2013, 11:02:18 am »
    Почести към работещите хора!
Браво майсторе, НЕ мисля, че ще те ГОНИМ...трябва ли да продължавам или да замълча за винаги?

М/у другото, записах се за МАРС... Ако искаш, ела с мен...и не само ТИ, ще е интересно!

Не си прая духалка, просто "ей така"  Сериозно!...
Отиваме и връщане НЯМА!!!