Автор Тема: Манипулиране на реалността  (Прочетена 93728 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #60 -: Декември 18, 2018, 10:11:15 am »
А сега де?
Фурнаджийската лопата...ряпа да яде :D
Това че обикновенята кола и електромобила се движат почти еднакво, не означава че зад силите които ги движат стоят едни и същи енергии. По същия начин стои и въпроса с прозрачността. Различни материали са прозрачни по различни причини.

Значи...щом не се излъчват същите, се синтезират нови на място. Знаем, че почти всяка материя при поглъщане на достатъчно топлинна енергия, започва да излъчва фотони (да свети). От това следва, че атомите имат почти неизчерпаем запас от фотони, даже дали не са и направо съставени от тях или както е казал Тесла - всичко е светлина!
Фотона е и вълна, недей забравя. А за да излъчиш вълна не ти трябва да губиш материя. Пак се връщаме в 6-ти клас...

Остава да ме убедиш в начина, по който се запазва информацията (матрицата), подреждаща тези изходящи фотони по същия начин, по който са влезли входящите...иначе в огледалото можеш да се видиш като...вълк, примерно :D
Вероятно и проводника по който тече бинарното представяне на данните между два компютъра трябва да е интелигентен и да разбира от програмиране, за да може да пренася данните. Или печатарската преса да може да печата само български произведения, щот не знае английски...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #61 -: Декември 18, 2018, 04:47:26 pm »
Това че обикновенята кола и електромобила се движат почти еднакво, не означава че зад силите които ги движат стоят едни и същи енергии. По същия начин стои и въпроса с прозрачността. Различни материали са прозрачни по различни причини.
Е, та...еднакви са - все кинетична енергия, независимо по какъв начин е получена!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #62 -: Февруари 04, 2019, 12:11:06 am »
<a href="https://www.youtube.com/v/InzaJaqoV2I?start=222" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/InzaJaqoV2I?start=222</a>

hyparh, във видеото от 3:42 минута натам Стивън Гриър говори за метода на производство на извънземните апарати и апаратури като споменава важни детайли около процеса на създаването им и доколкото разбирам те използват друго измерение наречено "астрално" (като онова, което определя в какъв вид ще са нашите тела), където проектират 3д плана и чертежите на апарата и след това го пренасят в нашето измерение, където той се проявава на материално ниво със всичките му подробности (подобно на процеса на 3д принтиране) а методът на проектиране се наричал инфра-ултразвуков при, който електрона излизал извън предела на скороста на светлината (вероятно става въпрос за електронен лъч, на който скороста му се забавя под светлинната щом се касае за инфра-ултразвуков метод или може би греша?. Бихте ли превели до колкото е възможно по смисъл казаното тъй-като англииският не ми е добър, благодаря

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #63 -: Февруари 08, 2019, 10:02:08 pm »
Привет, x_name41
Разправя, че имат технология, която им позволява да материализират и дематериализират около себе си както техните специални костюми, така и космическите кораби. А информацията за тях стои във вид на "план" или "чертежи" (образно казано) в по-високо ниво на обитаване или измерение (или просто обитание с по-висока честота), като при влизане в резонанс се получава материализацията или един вид проектиране на по-ниска вибрация в нашето пространство. По този начин летателните им апарати са безшевни и изградени от изключително чисти елементи без примеси. Казва, че, ако човек забележи подобен апарат, но съставен от отделни сегменти, значи е наше производство.
Според неговите наблюдения светлината, излъчвана от НЛО, е изключително впечатляваща и някак много чиста, понеже излиза от материали, които ние не можем да произведем. Прилича на светещ със собствена светлина кристал.
Използвала се био-нанотехнология, като съзнанието на кораба е свързано с това на пилотите, а самият кораб може да възстановява сам нанесени върху му щети, подобно на заздравяване на рана.

С терминът "инфра ултразвуков" по-скоро се опитва да направи аналогия със звук над и под чуваемия диапазон, съотнесено към това, че извънземните работят с материи с различна честота (образно казано под или над нашата) като замесва и скорости над светлинната.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2019, 03:21:08 am »
Казано по друг начин, в по-високо измерение, информацията за 3D проекция си е налична в носител, както тук си я складираме в DVD, примерно? Освен това може да се синтезира "там" и да се "проектира"(прожектира) тук, като резултатът ще е материално (за нас) тяло!
Ако допуснем това за възможно (че има такава технология и същества, които я владеят), трябва да преразгледаме малко теорията за "Холографската същност на Вселената"! Може да я прекръстим на "Холографската същност на Земята, както я възприемаме", понеже не е сигурно, че цялата Вселена е в 3D, може би ние виждаме само тези измерения от нея?
И това съвсем сериозно!!!

Като свържем твърдението, че Земята и обширен регион около нея е "капсулована" изкуствено в 3D с по-горната информация, би било естествено да се предположи, че в по-горно измерение може лесно да се "начертае" в 3D каквото си поискаш и да се проектира тук, като материя (крайно изделие) и за това ще е нужна единствено енергия като разход.
По същия начин, по който може да се проектира (или изреже от лист) образ с лазер върху стена, но с измерение "по-нагоре". 3D принтери имаме и сега (тепърва прохождаме там), но методът, който ползваме е плавно равнинно наслагване, докато тук става дума за директна и светкавична проекция!
Разбира ли ми се мисълта?
Методът, спрямо нашата среда, който ползваме е същият, който биха ползвали двумерни същества (спрямо тяхната среда), за да си проектират равнинна фигура - обхождане на "Н" едномерни пространства (отсечки), без излизане от равнината. Ако ние, от позицията на нашето 3D пожелаем да направим двумерна проекция, ползваме третото измерение, за придвижване на информацията (лъча в случая), перпендикулярно, който прави образ на екрана/стената директно.
По подобен начин, ТЕ придвижват "своя лъч" (информацията) през по-високо измерение и като го "пльоснат" в нашата (холограмна) 3D, той се проектира в материално за нас тяло. Тази информация се движи "перпендикулярно" на нашето 3D (Радико би ме разбрал със сигурност).
Излиза, че те могат да правят в нашата "среда" каквото си пожелаят, включително да лекуват човешки тела от неизлечими болести и дори от загуба на крайници.
Намирам връзка по този начин и с използваните от (някои от) нас нанотехнологии на матричен принцип, за които съм споменавал и преди - буквени, цифрови и мандални матрично запечатани мисъл-форми. Разликата е, че сме ограничени от триизмерната си осъзнатост и сме принудени да ги ползваме, без да излизаме от нашето 3D(както двумерни не биха били способни да излязат от D, за да прожектират картина).
Да, очаквам вече опоненти ;D ;D ;D
Но...това е връзка между няколко независими и различни вида информация и за мен не са открити несъвместимости досега...










Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2019, 11:27:34 am »
Да атос напълно те разбирам и съм съгласен "условно" с това което пишеш. По същият начин съм съгласен и с изявлвнията в клипа. Защо условно? Ами защото това са хипотези да не забравяме. Автора на клипа използва изразяване като, че ли е бил там и е видял всичко въпреки, че убеден съм самият той е наясно, че това е хипотеза. В този ужасно опорочен и перверзен момент от развитието на света в който живеем ако не говориш по този идиотски начин няма шанс някой да обърне внимание на това което казваш. Така и автора той не е виждал кораб без врати и отвори, просто развивайки хипотезата си е стигнал до логичния извод, че те стават излишни. Но какво да се прави като си сред вълци трябва да виеш като си в лудница трябва да се правиш на луд. Също така ми прави впечатление, че за огромен процент от хората е невъзможно въобще да си изградят модел на нещо повече от 3D. Най пресния пример е от по горния пост на Хипарх:
 (или просто обитание с по-висока честота)
Прави струва все го докарва до там до където се простират сетивата му. В такива моменти започвам да се чудя наистина ли мисля по толкова различен начин от другите.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2019, 01:24:26 pm »
Радико, при теб пък е обратното - правиш, струваш и накрая все се набутваш в допълнителните измерения :D Погледнато от по-различна гледна точка, те въобще не са необходими или като компромисен вариант може да сложим думата "измерения" в кавички.
Нещата извън нашите абстракции в главите ни, може да не са чак толкова засукани (или поне не по този начин), а да лежат на прости принципи, повтарящи се на всички нива. Сам го каза преди време - реалността може да се окаже не чак толкова интересна (бих добавил - за разлика от фикцията).

Поздрави на 4-то и 5-то измерение и умната с тях :D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2019, 02:28:21 pm »
Всъщност...и двата изказа са еднакво верни (или еднакво неточни).
Тук говорим за два възможни модела на проявление:
1. Самото пространство има повече от 3 измерения, това е много трудно за представа и разбиране. Всичко, което съществува в по-горните измерения, може да се проектира с част от същността си в 3D, което познаваме, а може и да изчезва!
https://www.vbox7.com/play:d036ae7ef0
2. Пространството си има не повече от 3 измерения, просто нивата на съществуване на материята са "на различни честоти" и по този начин се получава така, че всяко по-горно ниво е невидимо и почти неосезаемо за съществуващите в това под него! Обаче, изхождайки от мисловния човешки модел, няма как да се обясни, освен да се нарече "друго измерение", което е неточно!
По-правилно би било - "друго честотно ниво на съществуване".


Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2019, 02:49:16 pm »
Хипарх
Ако приемеш, че гравитацията не е това, което Айнщайн ни поднесе ще имаш повече успехи в това начинание.
В смисъл приеми че няма земно притегляне, а има етерен натиск.
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 02:59:30 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2019, 03:08:34 pm »
Да, Атос, много добре систематизира нещата. Аз съм привърженик именно на втора точка. Може би тук е момента да отбележа, че преди години аз също бях голям почитател на многомерността и особено на 11-те измерения, с които борави М-теорията. Но по-късно, след като се запознах с някои по-различни гледни точки, ми се струва по-вероятна именно т. 2 с различните честоти на съществуване. Нещо подобно на етерните поднива на Ледбитър, като всяко от тях може да има много различни характеристики от това над и под него и да са (почти) невидими помежду си, а в същото време обитават едно и също пространство.

Ventsy74, това (или поне нещо много подобно) отдавна съм го приел :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2019, 04:15:01 pm »
Зная, че е излишно да се опитвам да те убеждавам, но до сега никой не е успял да направи някакво що годе смислено обяснение как в един ограничен 3D обем можеме да наблюдаваме ЕДНОВРЕМЕННО магнитни и гравитационни взаимодействия  а да не можем да наблюдаваме взаимодействие между хипотетичните причинители на магнитното и гравитационно налягане. А статистическия закон на Мърфи от теорията на вероятностите е категоричен, че такова взаимодействие трябва да се случи. Факта,че не се открива означава, че просто въпросните сили са резултат от нещо друго а не от действието на частици. Е аз това друго съм го осъзнал. То дава смислено обяснение на всички физични проблеми породили безумни обяснения, както от страна на стандартния модел, така и от поддържания от теб модел, който между впрочем се различава от стандартния "архаичния стандартен ",  демек преди Айнщайн, само по имената на частиците.
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 03:02:35 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2019, 05:43:37 pm »
По тази логика пресичащите се електромагнитни вълни (или фотонни излъчвания) от десетки и стотици излъчватели навсякъде около нас, би трябвало да се придвижват всяка във свое собствено измерение, за да не си пречат. А те не си пречат, но самата идея за толкова измерения (за всеки херц, милихерц, нанометър и т.н.) ми се струва абсурдна и аз не мога да я приема. Излиза, че трябва да има безброй измерения за целия електромагнитен спектър и отвъд. А ти даваш за пример две взаимодействия (магнитно и гравитационно), които реално могат да са много "отдалечени" помежду си - много повече от 101,1 и 101,7MHz примерно - и съответно нямат никакъв шанс да си взаимодействат (поне при обикновени условия).

Е аз това друго съм го осъзнал.
Кое е това другото нещо? Споменавал си го и преди, но поне аз не си спомням да си давал разяснение по въпроса. Ще е интересно да се разгледа тази гледна точка, понеже всяка идея може да се окаже полезна. Струва ми се, че това е някаква необосновано ревниво пазена тайна от теб :)

От друга страна мога да предложа обяснение чрез херметичния модел. Фотоните на електромагнитните лъчения са разделени от огромни разстояния спрямо техния размер и затова два лъча дори с една и съща честота, не си пречат. Фотонните сблъсъци са изключително редки и по-скоро са приплъзвания заради зоналните силови полета около частиците. Точно както при "сблъсък" между две галактики не настава тотален хаос от милиони сблъсъци и експлозии, а звездите и планетите елегантно се разминават, с малки изключения.
Колкото по-малки са градивните частици, толкова по-енергетични са те, движат се и трептят по-бързо и разстоянията между тях (спрямо размера им) прогресивно се увеличават, съответно шансовете за съприкосновение намаляват все повече. Това "раздробяване" на все по-малки частици (завихряния) продължава до достигане на етероните като основни градивни елементи. А етерите може би се разделят на допълнителни подвидове, обуславящи формирането на светове с различни честоти.
Има толкова много поднива от частици във всеобхватното 3D пространство, че има място за абсолютно всяко лъчение и взаимодействие без те да си пречат. Но тези поднива не могат да се нарекат измерения в смисъла, който обикновено се влага, както отбеляза Атос.

Арахая

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2019, 05:54:03 pm »
Аз си мисля, че с около 1200 грама сиво вещество, което исторически е препрограмирано да възприема собствената си „реалност“ чрез сетивата по определен начин, трудно би могло да се възприеме нещо извън 3Д за момента. С ума и заученото от него няма как да стане. Да не говорим, че има и теория, а и изследвания в тази насока, че например с кратковременната(оперативната)памет можем да оперираме само с 7±2 chunks(елемента). И в точка 1 и 2 се говори за 1 пространство. Че ако трябва да говорим за 2 пространства и техните измерения, съвсем ще зацапаме мигачите, хихихи. Не разбрах, не можах да си представя, разликата между точка 1 и 2  като проявление в матереиалното и в законите... Различните измеренията в точка 1 равнозначни ли са на "друго честотно ниво на съществуване" в точка 2? Тоест... В точка 1 се говори за едно пространство с много измерения, които биха играли ролята(биха се възприели като) на  "друго честотно ниво на съществуване" в тримерно пространство или едно тримерно пространство с много различни честоти на съществуване на материята, които биха играли ролята на различни измерения на пространството в точка 1? Съвсем се омотах...  Чисто умствено, за мен, точка 2 е по-лесна за възприемане. 

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2019, 06:28:40 pm »
Попрочетох от тук от там писанията ви и ще се опитам и аз да внеса една идея! Но, това е само идея! Ако вземем един призматичен кристал и го поднесем на слънчева светлина то в отражението ще виждаме палитра от цветове и ако променяме ъгъла спрямо светлината ще получаваме наблягане върху различни нюанси на спектъра(честоти) който виждат очите ни. Именно това става и с нашето възприятие. Човека като създание на същата тази вселена която ни заобикаля е способен да променя спектъра си на възприятие(честотата си) или по-точно наблягането върху дадена честота. Проблема идва от това че, съвременният човек не знае как да го прави! А е загубил това знание защото е вкаран целенасочено в капана на изразните средства. Това е нашият затвор! И докато всеки не го разбере за себе си, отърване няма! Проблема на мнозина който пишат по форумите е че, са вкопчени в думите и изразните средства подредени в определена логическа схема! А изразните средства са много бедни и отразяват само едно съгласие между хората!Това е вид дресировка на която сме подложени. Нищо повече! За това е толкова трудно да се описват неща и действия от друг порядък(честотен или още енергиен спектър). Просто защото вкопчените в думите хора не осъзнават какво реално вижда човека който се опитва да обясни нещо извън техният обхват. Той е настроен на друг честотен спектър и се опитва да обясни неща който възприема в този спектър. Това е! В този Друг честотен спектър общоприетите понятия или са безполезни или неадекватни или неточни. За това трябва и тези който слушат или гледат обясняващият да осъзнават(виждат) същите енергии. Тогава идва директното познание - А той иска да каже ТОВА!!!!!!!!!!! Възниква възприемане и директно знание което, настоящото мислене нарича - Интуиция! Тоест директно познаване! Така че, не се мъчете да обличате обяснението в изразни средства, като пилета в кълчища, пречиствайте възприятието си от боклука на социума и тогава ще дойде осъзнаването. Тоест директното познание! А там думи не са нужни!   

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2019, 06:53:24 pm »
Цитат
По тази логика пресичащите се електромагнитни вълни (или фотонни излъчвания) от десетки и стотици излъчватели навсякъде около нас, би трябвало да се придвижват всяка във свое собствено измерение, за да не си пречат. А те не си пречат,   
Не всички електромагнитни вълни се разпространяват в една среда и за това си взаимодействат. Лесно е за доказване, би трябвало да си наясно с факта също така факт е, че въпреки, че си наясно с този факт си написал цитираното по горе напълно погрешно твърдение заключението е, че не мислиш къде е истината а мислиш с какви доводи да ме обориш.
А да има неща които ревниво крия от този форум, но те не са от теоретичната част. Доста голяма част от теорията ми е представена в този форум, но на разкъсани парчета в различни теми, просто така се случи. Представям по малка част когато пееценя, че има шанс да бъде осмислена от някой и друг човек. И зарежи тия фотони за пример ялов е примера защото води до парадокс: един силничък неодимов магнит прави около стотина килограма привличане на площ примерно около 5-6 квадратни сантиметра. Това означава наличие около него на постоянен приток на "частици" с определена солидна маса, опитай се да си представиш колко вода ще е нужно да блика от фонтан за да упражни такава сила върху някакъв предмет. Казваш ама те са малки по размер да но независимо от размера им имаме нужда от константна маса според силата. Като намалиш големината им се налага увеличаване на броя им с квадрата на намалението на големината, това означава много по голяма вероятност от колизии а такива не са засечени въпреки години наред сизифов труд от учените. Все едно да ми кажеш, че ако насоча да пръскат един срещу друг два маркуча от единия вода от другия бензин и струите безпроблемно ще се разминат.