Автор Тема: Манипулиране на реалността  (Прочетена 93743 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #30 -: Септември 26, 2013, 06:12:25 pm »
hyparh, доколкото съм информиран предназначението на восъка не е като диелектрик, а за охлаждане (поне според обяснението на руски). Всъщност както бях отбелязъл някъде, по отношение на електрогравитацията, оптималната форма или структура на несиметричния кондензатор за постигане на значителна подемна сила и ефективност е клетъчната (във формата на пчелна пита), или от множество миниатюрни кондензаторчета, нещо подобно е и при Гребенников. Между другото тук някъде бях споменал за връзката между гравитацията и електростатичното поле между плочите на един кондензатор, какъвто е Земята. Трябва да се отбележи все пак че всяка плоча на този гигантски кондензатор е заредена и от двете си страни, и това може би обяснява някои неща като въпроса със сателитите :)
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 08:25:20 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #31 -: Септември 26, 2013, 06:30:08 pm »
@praktik, малко сложно ми звучи, усещам как ще се разтече тръбата ако се пробвам :D

hyparh, доколкото съм информиран предназначението на восъка не е като диелектрик а за охлаждане (поне според обяснението на руски)

Не съм на "ти" с руския, но в английския вариант пише, че действа и като диелектрик. Пък е и логично, имаме потенциал около 100kV между двете намотки. В дъното на публикацията имаше списък с подобрения, като едно от тях беше заместването на восъка с глицерин поради по-високата му диелектрична константа --> по-добра производителност на устройството (в каквото и да се изразява тя).
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 09:29:48 pm от hyparh »

@praktik

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #32 -: Септември 26, 2013, 06:55:13 pm »
Цитат
@praktik, малко сложно ми звучи, усещам как ще се разтече тръбата ако се пробвам :D
Не е така, всичко е до майсторлъка, така се извиват PVC тръби, нагряваш по малко, е може да не се образува съвсем правилен геврек, но ще стане .
Успех.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #33 -: Септември 27, 2013, 09:29:12 am »
Провери по детските магазини за подходящ геврек. Има сума ти детски дрънкалки с тази форма. Ако не, направи го от папие-маше, както правехме модели на ябълки и круши в училище.
Успех,
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 06:14:16 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #34 -: Септември 27, 2013, 10:00:11 am »
Провери по детските магазини за подходящ геврек. Има сума ти детски дрънкалки с тази форма.

Точно това се сетих и аз.
Мерси.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #35 -: Септември 27, 2013, 11:40:04 am »
   hyparh, не знам защо, но точно същата намотка ми се върти из главата от доста време. Само че аз мисля да я направя само с една жица като първо навия вътрешната част и върху нея ще намотая външната. Така мисля да получа бобина с по-голяма от обикновено индуктивност L. При променлив ток в нея мисля, че ще имам по-висок качествен фактор Q при резонанс.
   И смятам, че не ти е нужен кух геврек. Навиваш първо вътрешната бобина и върху нея бинтоваш изолатор колкото е нужно (примерно платнени ленти, напоени с епоксидна смола) и като изсъхне, отгоре навиваш втората бобина. Особено внимание отделяш на изолацията на изводите на вътрешната бобина.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #36 -: Януари 23, 2014, 05:20:21 am »
здравейте hyparh, обръщам се към вас с молба да разясните какво най общо казано обяснява човекът във видеото, смятам че ще бъде интересно, благодаря!

<a href="http://www.youtube.com/v/oWibiswdSis?version=3&amp;amp" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/oWibiswdSis?version=3&amp;amp</a>
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 05:24:11 am от x_name41 »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #37 -: Януари 23, 2014, 11:38:52 am »
...Бръмбарът не е майски нито юлски..
Има много видове бръмбари, които по законите на аеродинамиката не могат да летят.  :P

шмель=земна пчела

п.с. Да разгледаме обикновения майски бръмбар — според изчисленията на учените той изобщо не трябва да лети. С такова тегло и конструкция на крилата, за да излети, той трябва да има коефициент на подемна сила от 2 до 3, а фактически неговият коефициент е по-малък от единица. Бръмбарът обаче не само че лесно се вдига от земята, но и лети много добре.

Из “Движението при животните” в zoomania.org

Може би сте чували и преди историята с майският бръмбар, но той, горкичкият, явно не е разбрал, че науката го е обявила за негоден за летене. И си лети…

По същият начин – и по абсолютно същият модел – много хора правят на пръв поглед невъзможните неща. Просто защото не знаят – или не вярват – че са невъзможни.

« Последна редакция: Януари 23, 2014, 11:42:38 am от madsatbg »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #38 -: Януари 23, 2014, 08:33:57 pm »
здравейте hyparh, обръщам се към вас с молба да разясните какво най общо казано обяснява човекът във видеото, смятам че ще бъде интересно, благодаря!

Интервюираният наименовам с X, а интервюиращият с Y.

X: Основната част от машината, защитаваща планетата ни от големи астероиди, е инсталирана в паралелно време и измерение под земята.
Y: Съществува в паралелно измерение, но няма физическа локация?
X: Има физическа локация на Земята. 95% от системата е в непосредствена близост до нас във физическата реалност. Според космическия цикъл, тази система, която е активна днес и ни защитава от метеорити (особено такива с извънземни болестотворни микроорганизми), скоро ще престане да работи.
Y: Каква е причината?
Х: Защото ще спре двигателната й сила. Когато Земята се върти около Слънцето с дадена скорост и на дадено разстояние, в определени моменти земното ядро започва да излъчва специална енергия. Това е много тесен и прецизен енергиен спектър. Когато този спектър бъде изместен, двигателната сила ще спре.
Y: Нека видим дали съм разбрал. Говорим за две наближаващи събития. Едното ще е през 2012 г., а другото след около 100 години. Ти говориш за събитието през 2012 г., когато инсталацията ще спре да работи. Правилно ли съм разбрал?
X: Точно така. Това ще е само началото. За да спре напълно да работи защитната системата ще са необходими около 40 години. Ако успеем да влезем в контакт с тези, които контролират машината в паралелното измерение, ще спрем да комуникираме с нашата система (?), ще можем да я поддържаме включена, ще разберем точния принцип на действие и ще имаме големи шансове да защитим планетата си. Между другото намерих видео в Япония, което показва активността на тази инсталация. За това видео ще направим специално предаване по руската телевизия.
Y: Това е чудесно. Отишъл в Япония да заснемеш инсталацията?
X: Всъщност самата инсталация не се намира в Япония, а само нейните проявления/активност се забелязват там. Ако разгледате материала внимателно, ще забележите, че тази активност всъщност с случва в паралелно измерение. Затова виждате обекти, подобни на проблясващи светлини, да се появяват и изчезват.
Y: Да, виждат се като топки и експлозии...
X: Да, но без звук, понеже са в друго измерение.
Y: Това има смисъл.
X: Проектът “Новият Атлантис” е много сериозен проект за подготовка на нашата цивилизация за бъдещи събития, започващи през 2012 г., също подготовка на човечеството към пробуждане, както и подготовка за елиминирането на астероидни заплахи, каквито със сигурност ще има през следващите 350 години.
Y: Изглежда доста голям период, но първо трябва да преминем през събитията от 2012 г., за да започне това предизвикателство.
X: Да. Предстоят ни много сериозни събития през следващите 7-8 години. Ако посетите уебсайтът ми, ще прочетете за това. Някои държави ще имат наистина сериозни проблеми. Русия, Беларус, Украйна, Казахстан, ще бъдат в позиция с много по-смекчени ефекти през 2012 г. Канада също влиза в тази група. Но други територии като северната част на Южна Америка,  Европа, северната част на Африка, Иран, Ирак, ще преживеят ужасни катастрофи. За съжаление може да загинат десетки хиляди и дори милиони хора, заради изключително силни земетресения. Така, че сега е моментът да се замислим как да вземем участие в проектът “Нов Атлантис”. Томас, аз съм ти много благодарен за това интервю и, че то ще достигне до хората и да знаят, че имаме шанс. Но дали ще се възползваме от този шанс? Това зависи от мен, теб и всички, които ни слушат.


На мен ми звучи като епизод от сериала "Експериментът" ("Fringe") :)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #39 -: Януари 23, 2014, 09:17:01 pm »
hyparh, знаете ли нещата които казва човекът изглежда се припокриват с някои от онези неща заложени в предишните постове в тази тема. Интуицията отдавна ми подсказваше правилната посока за възприемане на концепцията за паралелните измерения, както казва човекът онзи свят се намира в друго пространственно физическо материално измерение което съществува в определен честотен спектър или диапазон (както нашето всъщност) и отделните проявления на различните енергии които използваме се проявяват и в други светове. Ето примерно ако вземем използваната от нас ядрена енергия, то тя не се проявява само в нашия свят, тя се проявява и в други светове (когато я използваме в нашия свят за мирни или военни цели) и може би във това има резон защо някои от "извънземните" цивилизации са разтревожени за използването на ядренната енергия в нашия свят, защото тя има последствия и върху други светове. Тази концепция всъщност дава обяснения и на редица странни явления и загадки, като например възможноста една стая отвън да е по малка по размери и обем отколкото вътрешното и пространство (нещо като Алиса в страната на чудесата) и други. Всъщност животът на Слънцето и на другите "необитаеми" планети в слънчевата система и галактиката като цяло, също може да се обясни със тази концепция  :)
« Последна редакция: Януари 23, 2014, 09:34:28 pm от x_name41 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #40 -: Януари 24, 2014, 07:11:24 am »
Преводът е много полезен Хипарх.
Уви, той ни насочва към бръщолевенията на шизофренични мозъци - т.е. т.нар. "Х".
Завалията "Х" е прекалил с някой опиат, или така си е роден, или нещо се е повредил междувременно, или не може да прави разлика между реалност и фантастика - с две думи: изкукал е!

@praktik

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #41 -: Януари 24, 2014, 06:10:32 pm »
Противник съм на всякакви хипотези за паралелни вселени, измерения повече от 3 и тем подобна псевдонаучна плява. Хора не си мътете мозъка с такива глупости. Но по начесто да си приказваме за креационизма и еволюционизма. Ще ми се да направя анкета за креационистите и еволюционистите в този форум . Аз лично да си кажа се колебая ту между едните , ту между другите. Но по ме тегли към креационизма.  :)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #42 -: Януари 26, 2014, 06:24:14 am »
ето във посочената книга по долу има момент във който се посочва че резонанса се използва строго по предназначение, даже от самите извънземни

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2018, 02:33:16 am »
представям на вашето внимание статия отнасяща се до разсекретен документ на ФБР, съдържащ информация за неща разисквани в темата и други подробности.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #44 -: Декември 15, 2018, 01:32:27 am »
hyparh, знаете ли преди време забелязах прилика и сходство между вашата статия във този пост и тук със темата за времепреместващото устройство на Джон Титор. Приликата се състои във съчетанието на електрическата и магнитна компонента по сходен начин, но като че ли при внимателно разглеждане във детайлите става ясно, че от "General Electric" сякаш са знаели точно какво правят и с каква цел, докато конструкцията във посочения руски линк прилича по скоро на любителска и все едно не се знае кое и как (на посоки един вид)