Автор Тема: Манипулиране на реалността  (Прочетена 93732 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #15 -: Септември 13, 2013, 10:10:09 pm »
А, Хътчисън на младини е правил страхотни експерименти с положителни резултати, ама сега нещо се е смахнал ;D Абонирал съм се за негови клипчета в тубата, но мисля да го махна, че качва само глупости и то в промишлени количества. Или сам се е отказал от изследванията си или някой го е отказал...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #16 -: Септември 15, 2013, 02:34:45 am »
А, Хътчисън на младини е правил страхотни експерименти с положителни резултати, ама сега нещо се е смахнал ;D Абонирал съм се за негови клипчета в тубата, но мисля да го махна, че качва само глупости и то в промишлени количества. Или сам се е отказал от изследванията си или някой го е отказал...
определено е така, аз също виждам че нещо не е наред, :) самият Стив Уесли (евреина от англоезичния форум, дето ходи при Капанадзе) същото нещо ми го потвърди лично
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 02:36:48 am от x_name41 »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #17 -: Септември 15, 2013, 10:10:09 am »
Възможно е да е подкупен или принуден, или да са му направили нещо. Ако всичко беше наред за толкова години щеше да е направил сериозен пробив с тези технологии. Просто го давам за пример, защото "ефектите", по спомен в едни доста стари клипове бяха доста интересни. Разбира се като всичко в мрежата винаги има вероятност да е fake. Ако може да се съсредоточим върху показаното в "The race to the zero point"? Реално ли е, трик ли е и ако ефекта е действителен как го прави. Според мен си струва да се проучи.
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 04:00:33 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #18 -: Септември 15, 2013, 10:56:21 am »
един интересен експеримент,  клипа беше изтрит та добре, че го свалих предварително. :) А между другото, по темата бях пуснал това тук преди доста време но така си и остана, глас в пустиня :)
« Последна редакция: Септември 15, 2013, 11:12:26 am от x_name41 »

elektros

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #19 -: Септември 15, 2013, 11:20:01 am »
Това е уникално, стига да не е манипулация.... :) Клипа си е на мястото, въпроса е дали всичко това може да се повтори!

Velektra

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #20 -: Септември 15, 2013, 01:43:16 pm »
Това е уникално, стига да не е манипулация.... :) Клипа си е на мястото, въпроса е дали всичко това може да се повтори!
Естествено, че може! Дори и без GSM. Трябва ти само по-тънка корда.
А и заглавието на темата е сполучливо:"МАНИПУЛИРАНЕ на реалността".

@praktik

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #21 -: Септември 15, 2013, 02:33:46 pm »
Цитат
Естествено, че може! Дори и без GSM. Трябва ти само по-тънка корда.
А и заглавието на темата е сполучливо:"МАНИПУЛИРАНЕ на реалността".
;)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #22 -: Септември 15, 2013, 03:50:11 pm »
Не се връзвайте на такива клипчета с GSM-и и хвърчащи батерийки. Спомням си преди няколко години беше много нашумял клип, на който на маса подреждаха в кръг няколко GSM-а, а в средата са сложени няколко зърна пуклива царевица. Когато набраха едновременно всички GSM-и, царевичките започнаха да се пукат ;D При положение, че и тогава вкъщи се навъртаха няколко GSM-а (и един Мобифон), с брат ми решихме да тестваме. Мисля бяхме наредили четири и с други четири набирахме. Естествено нищо не се получи :D
Относно Хътчисън ефектите съм чел много. Това, което се дава като информация, е да се използват Ван де Грааф генератор (или някаква електростатична машина) и два или повече теслови тр-ра, като явно се подреждат така, че да се получи взаимодействие между полетата им. Накрая тази зона се "облъчва" с радиовълни с ниска мощност. Самият Хътчисън не е сигурен в точните честоти и последвали от него опити за повторно получаване на ефектите са почти безплодни. Аз вярвам, че могат да се постигнат подобни неща, още повече, че и наш Стоян Съргойчев (Stoyan Sarg) е постигал Хътчисън ефект, който се е изразил в огъване на феритна пръчка (извила се е като макарон) при определени честоти и полета.

elektros

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #23 -: Септември 15, 2013, 06:33:55 pm »
Задавате ли си въпроса защо досега не е обяснен със законите на аеродинамиката факта, че майския бръмбар лети? И защо след като немски авиоинженери установяват това несъотвествие, всички след това си мълчат и никой нищо не казва? Явно мистерията е разгадана и не е било необходимо да се ходи до Сибир, за да се лови техния бръмбар, който също не може да лети по тези закони....Според мен всичко се крие в звука: създавайки специфичен резонанс с малките си крилца, бръмбара изпада в частична безтегловност и успява да излети... Руснака, който в момента е в затвор за държавна измяна, също е открил това,  като е направил и малка дървена платформа, която се издига във въздуха, захранвана с 9 v батерия ....
...Гребенников!
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 04:04:42 am от Maistora52 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #24 -: Септември 16, 2013, 11:09:42 am »
1. Човекът е Виктор Степанович Гребенников - както посочи и Майстора в поправката.
2. Не е в затвора, а почина преди десетина години.
3. Не е съден за държавна измяна, а е лежал на младини в Гулаг в Сибир за приказки и голяма уста.
4. Няма звуков резонанс, а етерно натрупване и излъчване на оргон във вид на лъч. Като е гледал дето не трябва в самоделно негово устройство, си е изгорил ретината на окото от лъча.
5. Бръмбарът не е майски нито юлски, а бръмбар носорог. Като лети, бръмчи като въртолет и рядко може да се види. Лети доста изправен под ъгъл и с корема напред, не хоризонтален като птиците ;)
6. Ако случайно си хванеш такъв и го утрепеш, за да му вземеш надкрилките /не крилата/, течността в каналчетата вътре в тях изсъхва /тя е като лимфа/ и не ти вършат никаква работа. Пресни - да.
7. Захранването на платформата не е от 9 волта батерия Крона, а от магнето с педал - батериите в силно оргонно поле не работят по стандарт - или се изтощават много бързо в негативната част, или се самозареждат в позитивната и после губят заряда когато си решат. Затова се ползва механика.
8. Това което ви показвам с този пост, е че е смешно да се пише за нещо, за което само сте чували и нищо конкретно не знаете. Горе-долу както папуасите забивали пирон - ако някой си спомня притчата която писах преди време  ;D  Дяволът се крие в подробностите
Поздрави

« Последна редакция: Септември 16, 2013, 11:16:33 am от caduceus »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #25 -: Септември 16, 2013, 12:52:33 pm »
Гребенников в собственоръчно написано писмо си е признал, че е поизлъгал малко:
http://ogvsg.narod.ru/cherednichenko_yu_n_page_o_gravitoplane_vsg.html

elektros

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #26 -: Септември 16, 2013, 02:15:24 pm »
Привет! Разбира се, няма как да съм сигурен в всичко, което зная и което съм написал...
caduceus , само с едно не съм съгласен- майския бръмбар наистина не трябва да лети, това съм го чел още навремето в списание :Космос:, може би има още такива насекоми, които използват антигравитация, за които все още не знаем... ;) А всичко за Гребенников като цяло е обвито в мистерия, така че нормално е да има различни и противоречиви версии. Факт е, че е направил антигравитационна платформа, освен нея доколкото съм чувал е конструирал и самозахранваща се трансформаторна установка.
« Последна редакция: Септември 16, 2013, 02:17:23 pm от elektros »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #27 -: Септември 26, 2013, 04:15:11 pm »
Време за ъпдейт от поредното ровичкане из мрежата :) Намерих прегледна схема на "гравитационната намотка", която дискутирахме по-горе. Тук вече нагледно се вижда простата конструкция на устройството и може по-леко да се размишлява. Представени са и някои етапи на обмен/индуциране на електрическите и магнитни полета между намотките. Единствено необходимата модулация не е отбелязана, но тя може да се постигне по различни начини. Най-интересното, според мен, се вижда от последната картинка - там виждаме, че "нещото" всъщност представлява един странен асиметричен кондензатор, чийто плочи представляват двете намотки. Между "плочите" съответно имаме силен диелектрик в ролята на восък, смола или там каквото може да се излее/инжектира в тороида. Дори може да се разглежда като вариант на теслов тр-р, на който намотките образуват затворени кръгове. Въобще може да се разглежда като много неща наведнъж (евентуално и като елементарна частица в уголемен вариант??)

Ето какво казва някой си G. Hayman относно устройството (превод):

"Ако някой може да ми покаже пълни изчисления на получените електромагнитни сили и полета от това устройство, ще бъда страшно впечатлен. Разяснението към тази схема може и да не е в пълни детайли, но въпреки това представлява изключително труден за решаване случай с познатата ни теория за електромагнетизма. Изглежда само с експерименти можем да си направим някакви изводи относно това какви ще са резултатите от такова електромагнитно поле."

Източник: http://www.ovaltech.ca/spctrvl/shadowhawk.html

ПП. На някой да му се намира кух пластмасов геврек? ;D

« Последна редакция: Септември 26, 2013, 04:46:38 pm от hyparh »

@praktik

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #28 -: Септември 26, 2013, 05:58:38 pm »
Привет! Разбира се, няма как да съм сигурен в всичко, което зная и което съм написал...
caduceus , само с едно не съм съгласен- майския бръмбар наистина не трябва да лети, това съм го чел още навремето в списание :Космос:, може би има още такива насекоми, които използват антигравитация, за които все още не знаем... ;) А всичко за Гребенников като цяло е обвито в мистерия, така че нормално е да има различни и противоречиви версии. Факт е, че е направил антигравитационна платформа, освен нея доколкото съм чувал е конструирал и самозахранваща се трансформаторна установка.

Мисля, че тайната се крие във вихрите, флуидни, електрически, магнитни, гравитационни . Торнадата в центъра си анулират силата на тежестта. Опити са му майката.
« Последна редакция: Септември 27, 2013, 08:27:43 am от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Манипулиране на реалността
« Отговор #29 -: Септември 26, 2013, 06:08:18 pm »
Цитат
ПП. На някой да му се намира кух пластмасов геврек?
Прави се , една PVC тръба, пълна с пясък, и само на 2 сантима от краищата, да няма пясък, става като се тури хартия, 2 санта от краищата. После се нагрява с горелка, и двата края се доближават един към друг, така че да се образува геврек, със не съединени краища. Като позастине, хартиите се махат, пясъка се изсипва, в единият край се прави необходимото разширение, отново с горелка . После двата края се подпъхват , и ето ти геврека  :)