Автор Тема: Проблем с зарядно устройство за лаптоп  (Прочетена 4599 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Здравейте, значи проблема е следния, имам зарядно за лаптоп предназначено за зареждане от автомобил, което съм си сглобил сам и работи, но не мога да го използвам поради факта че нямам подходяща кутия за него, а кутията от старото ми мрежово зарядно не става тъй-като платката е малко по голяма от кутията, а проблема е че върху нея е и радиатора, който заема същата площ (платката е монтирана върху радиатора). Оригиналната платка на старото мрежово зарядно също е изрядна и няма пробили или дефектирали компоненти, защото в края на краищата проблема се оказал в прекъснат и недобре контактуващ проводник на един дроселен филтър вътре, а сега като зная че работи не мога да рискувам по обратния път да го сглобя, защото бялата изолация вече е премахната а и ме е страх да не гръмне както се случи с предишното, та си мислех за някаква модификация на самата оригинална платка с замяна на някои компоненти и премахване на някои блокове, но това ми се струва нецелесъобразно някак си. Другият вариант е да го правя наново така, че да се побере във кутииката а пари за универсално зарядно не ми се дават, макар че са евтини (около 20 лева) защото освен това трябва към него така и така да презапоявам специалния триизводен кабел със идентификационен чип, иначе няма как да опознае компютъра и да го зарежда ако е без него. Просто се чудя какво да го правя така че да се побере във кутийката ???
« Последна редакция: Май 02, 2013, 08:53:25 pm от x_name41 »

Ctah

  • Гост
Re: Проблем с зарядно устройство за лаптоп
« Отговор #1 -: Май 04, 2013, 01:25:02 am »
    Как може да знаеш принципа на грузинеца, а с такова нещо да се "балаболкаш"??? :-X

Цитат
което съм си сглобил сам и работи

  А пък се оправдаваш, че нямаш техника и инструменти за прост опит :o  като
бифилярка или катушко-кондензаторна намотка ::)

 П.П.  Елементарните  трудности ще ги решим по проста формула ;)
Пиши на "лични" и всичко ще е ОК ;)
« Последна редакция: Май 04, 2013, 01:53:30 am от Ctah »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Проблем с зарядно устройство за лаптоп
« Отговор #2 -: Май 05, 2013, 02:45:09 am »
Ctah, виж на лични!