Автор Тема: Двигател-генераторна група с магнитно зацепване  (Прочетена 46763 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
  Магнитното поле е затворено. Стационарното е соленоидално, променливото вихрово (индукционно). За магнитен монопол не ми е ясна архитектурата на полето и евентуалните състояния.
 Тръгнах да правя опита с двете тороидални намотки, но не намирам феритните тороиди, намерих само един. Този недостатък го превърнах в предимство, анализирах фотото на Тесла. Тук виждам съпосочност или разнопосочност на хомогенно електрично поле от плосък кондензатор и хомогенно магнитно поле от две палачинкови намотки (може соленоид да се ползва). Прави ново еднородно електромагнитно поле. Традиционното има напречно, по посока на разпространението, завъртане на 90 градуса между магнитното и електричното поле.
 Бобината и кондензатора образуват трептящ кръг. С проста логика еднородното електромагнитно поле създава обем, характерно за масата, следователно имаме гравитационни вълни.
 Опитът с тороидални намотки не създава еднородно електромагнитно поле, следователно е забавление и го изоставям.
Започвам да репликирам фотото на Тесла, за захранване ще ползвам индуктор-индукционна бобина от ДВГ с транзистор, модернизиран вариант на румкорфова спирала (бобина). Ще работя със затихващи трептения от епохата на Тесла, преди откриването на активните електронни и полупроводникови прибори. Проста експериментална база.

П.П.
 А) В традиционното електромагнитно поле магнитното и електрично поле са разположени като знака "+"  на кръст, и имаме:
- активна мощност-бягаща вълна, магнитното и електрично поле са във фаза
- реактивна мощност-стояща вълна, магнитното и електрично поле имат фазова разлика 90 градуса
- смесено състояние между първите две. Магнитното и електрично поле образуват дясна тройка на разпространение.

Б) В еднородното електромагнитно поле магнитното и електрично поле са разположени като знака "-" черта, права, и имаме:
- съгласуваност-съпосочност на магнитното и електрично поле, действие съдействие
- разсъгласуваност-противоположност на магнитното и електрично поле, действие противодействие
 Може да се предположи за съществуване на нов тип бягащи и стоящи вълни.
- соленоид-намотките са разположени една до друга
- палачинка-намотките са разположени една върху друга
Двата типа намотки имат S и N магнитни полюса
Тороид няма S и N магнитни полюса. Може ли да се каже, че това е магнитен монопол ?
 Имаме частен случай на късо двойно прекъсване (до диаметъра или изправен ъгъл=180 градуса) на тороид, тогава имаме S и N магнитни полюса. Този вариант го обмислям за експеримент.
Има широко поле за нова серия експерименти и изява.
« Последна редакция: Май 26, 2013, 12:18:17 pm от mi68 »

Velektra

  • Гост
Много скучен стана форума!
Майсторе напиши нещо, че напоследък само за кондензатори се пише, ама много са сложни тия неща и нищо не мога да разбера. Как се зареждат, как се разреждат...
Работиш ли по двигателя?
Иван Димов вървят ли заварките? Какво правиш, ако не е тайна?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Velektra, заварките продължават, досега заминаха една кутия електроди. Две трети от работата е готова - ще правя експеримент, който да докаже невалидността на ЗЗЕ. Следващата ми стъпка ще е да обявя конкурс за набиране на скучаещи за много интересна и в бъдеще доходна работа.

Velektra

  • Гост
Щом е доходна работата, още сега ме запиши.
Само бъдещето да не е онова светлото от соца дето го чакаме цял живот.

tanevi2010

  • Гост
Re: Двигател-генераторна група с магнитно зацепване
« Отговор #79 -: Декември 30, 2013, 08:09:36 pm »
Апелирам  към Майстора 52   и  Иван Димов. Намерете  начин и време  заедно и ли  по отделно ,  ЕЛАТЕ   при,  мене , зада ви  покажа   4 годишния си  труд.  Соще един стругар  сме направили за това време   49   репликации.  При много от  тях  сме влагали  свои идеи  и комбинации.  Целта ни е  да  направим  чисто  магнитен  мотор.  Обадете  се , за да  ви  посрещна , иначе няма да се оправите.  Имам  и  прекрасно вино.  Последния модел  /цял ден днес  мръзнах / ,   аха  да  тръгне.  Задвижен с дрелката  работи  1-2 минути и спивра.  Имам идея  как  да го направя.  Елате  да се  консултираме-  4 глави мислят  по-добре от две. Особено  ако  и  четирите  са  болни от  темата  "магнитни мотори.  Хайде отпразнувайте Нова година   заповядайте ! Може  пък  заедно  да успеем ?  Ще  ви  чакам - обадете се ! Минчо Танев.   е-мейл  tanevi2010@abv.bg  потреб. име  tanevi2010 
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 03:40:02 pm от Maistora52 »

elektros

  • Гост
Re: Двигател-генераторна група с магнитно зацепване
« Отговор #80 -: Декември 30, 2013, 08:13:50 pm »
Аз си мисля, че виното ще е основен катализатор на процеса..... :D Радвам се, че има чистосърдечни и добронамерени хора в този форум!:)

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Двигател-генераторна група с магнитно зацепване
« Отговор #81 -: Декември 30, 2013, 09:32:06 pm »
  tanevi2010, благодаря за поканата, но аз няма да дойда поради множество причини. Иначе идеята за такива срещи е много добра и е желателно да се събират повечко хора, но не така публично, защото така улесняваме конспираторите. Една конспирация може да бъде победена само от друга конспирация. Знам го защото долу-горе разбрах езика за комуникацията им. Те само с едно почесване, където не ги сърби и знаят какво да правят, а по-сериозните им планове ги виждаме "маскирани" във филмите, които уж забавляват "простолюдието".