Автор Тема: ТЕС - енергийна техника  (Прочетена 11334 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
ТЕС - енергийна техника
« -: Април 22, 2013, 09:39:14 pm »
                                  ТЕХНИКА ЗА ЕМОЦИОНАЛНА СВОБОДА

Случайно попаднах в интернет на тази техника. Състои се от въздействие на акупунктурни точки от тялото, чрез потупване с пръсти, представляващи енергийни меридиани, като същевременно се изговаря на глас "проблемът" за да се запише в мозъка, и до края на процедурата /около 1 мин./ резултата е налице.

Създателят е американецът Гари Креиг. Всъщност, техниката не е негова, взета е от източната медицина, а той само я е компилирал и опростил до най-главното. Така се получило нещо, което действа учудващо бързо -  за броени минути.

Техниката е разпространена в БГ от диетолога Огнян Симеонов през 2007 г. Приложена е на хиляди хора в България и в 99% от случаите действа безотказно. Прилага се за болежки и лечение на болести, но и за всичко останало, непример свързано със закона за привличането. С помощта на тази техника има излекувани хора от много тежки болести, като множествена склероза например.

Аз първоначално се отнесох скептично, когато видях клиповете, дори ми стана смешно  :D. Определено имах резерви, макар че съм отворен доста за "новото" и непознатото. Запознах се с почти целия материал по въпроса в интернет, докато се реших пак с насмешка да се пробвам. И оооо чудо! Нямах някакъв сериозен проблем или болежка, но малкото което имах изчезна още по средата на първия сеанс. Направих още два и вече нищо не чувствах.

Ако някой има практика по въпроса, моля, нека сподели?

Ето линкове с видео-лекции:
http://www.youtube.com/watch?v=srB02RWXHeM

http://www.youtube.com/watch?v=YyADd97zcLQ

http://www.bnews.bg/article-64563

http://www.youtube.com/watch?v=Zq54PdqW4Sg

http://www.youtube.com/watch?v=MXHNv6_Esn8

Техниката се практикува изключително от лекари психолози.
« Последна редакция: Април 22, 2013, 09:57:35 pm от EDM electronics »

Неактивен oneman

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Направи го за да го разбереш
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #1 -: Април 22, 2013, 10:19:03 pm »
Много е бавно. И с много приказки, като за жени. :)

Пробвай бързия вариант Faster EFT ( бърз ТЕС) www.fastereft.com
Тук е едно уводно видео http://www.youtube.com/watch?v=Yr_tVGD0qNE

Тук има част от материалите на руски http://faster-eft.com.ua/video/page/

Метода действа превъзходно. Точно като на филмчетата. Най-важното е, че не ти трябва ръководител.
Пробвал съм го със стотици проблеми - дейста на 100% безотказно.
Горещо го препоръчвам!


Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #2 -: Април 23, 2013, 10:28:57 am »
Здравейте, ползвам техниката, още съм с хронична ангина дори след отстраняване на сливиците, не че не работи просто си имайте едно наум когато я ползвате, особено за сериозни и хронични проблеми. Ползвам я вече година моето мнение е по-добре с ТЕС отколкото без него

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #3 -: Април 23, 2013, 10:51:09 am »
Далече съм от мисълта, че с тази техника еднократно приложена, ще излекува мигновенно хронично заболяване. Но, че премахва внезапно симптомите, е направо учудващо. Казват, че лекува и тежки заболявания, но не казаха колко време трябва да се прилага упорито техниката. Вероятно ежедневно, до изчезване на болестта.
« Последна редакция: Април 23, 2013, 11:06:58 am от EDM electronics »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #4 -: Април 23, 2013, 12:31:16 pm »
 За хронични и по-тежки заболявания, поне месец по 10 пъти на ден, като след всеки ТЕС се пие вода поне 200 мл. препоръчително и да смучете едно кристалче морска сол докато тесвате. Пак повтарям премахва симптомите вярно е, но ако е сериозен проблема не го лекува.
 Техниката е силна и доказана за главоболие, настинки, грипове(леки) и най-вече за емоционални проблеми, депресии, страхове, стрес, всичко което е на психична и нервна основа.
 :o Може да направите следния експеримент: работите по проект и сте до задънена улица, ТЕС и след това продължавате, при мен работи 8) (намирам решение на задачката)
За съжаление болното гърло остана, но борбата продължава (погледнете темата; http://mazeto.net/index.php/topic,6351.msg36715.html#msg36715 това за онези които не са запознати със ситуацията ми, вижте кога съм създал темата)
« Последна редакция: Април 23, 2013, 01:48:13 pm от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #5 -: Април 23, 2013, 01:25:09 pm »
Оренда, ако не си пробвал с ММС ти го препоръчвам! Препоръчвам ти и шведска горчивка, порових се и забелязах, че си пробвал с хомеопатия и макар според мен щом има такова упорито хронично нещо изискващо антибиотици и засягащо бял дроб да не може без tubercullinum, все пак добре са направили хомеопатите и е имало ефект.
 Аз смятам, че по някаква причина имунитета ти се обърква. Не е възможно да си здрав спортист, макар и бивш и да имаш слаб имунитет! В тази връзка искам да вметна интересен факт- Дан Колов е починал от някаква тъпа пневмония! Ясно е че при него нещата също не са били до слаб имунитет! Имунната ни система не е просто силна и слаба- тя е индивидуална за всеки от нас- има хора, които са резистентни и на СПИН например- това не ги прави различни от нас, защото са податливи на нещо друго! При големите епидемии през вековете са оцелявали не просто най- силните и най- адаптираните, защото е можело хората податливи на чума да речем, да не се подават на едра шарка, а хората, които боледуват от всичко и го прекарват тежко- те оцеляват. В светлината на това точно хомеопатията е тази, която ориентира имунитета и го учи с кого как да се отнася. За това ако имаш интерес- пиши- ще ти препоръчам някои хомеопатични продукти заедно с туберкулинума и в съчетание с ММС и шведска горчивка имам надежди, че ще се оправиш от тези гадории дето са те натиснали! И да вметна още веднъж- класическите хомеопати не се ориентират само по симптомите както правя аз- те взимат под внимание още една камара неща, които според мен излишно оскъпяват прегледите! Е може би за това аз не съм хомеопат, но на мен и на близките ми приятели и роднини, моите знания в областта вършат работа!
« Последна редакция: Април 23, 2013, 01:51:30 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 528
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #6 -: Април 23, 2013, 03:43:42 pm »
........И да вметна още веднъж- класическите хомеопати не се ориентират само по симптомите както правя аз- те взимат под внимание още една камара неща, които според мен излишно оскъпяват прегледите!

Ми класическите хомеопати не се ориентират по наличните симптоми преди всичко, защото търсят основното хронично заболяване, довело до всичко останало, т.е. първичното - псоричното заболяване. Ако то не се излекува, впоследствие заболяването, което се лекува дава рецидив.

Четох например, какво споделя един класически магистър-хомеопат:
Според него, над 50% от хората са заразени с хламидии. Дори и да имат отрицателен титър - до 10, съгласно нормата, това не означава, че нямат в себе си хламидии. Едва когато титъра стане 1-ца, това значи, че организмът е изчистен, и чак тогава настъпва истинското и трайно лечение с хомеопатията, едва тогава. Лечението на хламидии става с Chlamidia.

Мога да пусна статията при интерес.

Има и друго. Класическите хомеопати лекуват с големи разреждания, там ефектът е по-голям и липсват оздравителни кризи. Напоследък чета, че там където хомеопатията не е помогнала, помагат големите разреждания над 10М и дори вербалната хомеопатия - при нея се постигат техн. невъзможни разреждания. Това последното съм го запланувал да изпробвам някой слънчев ден. То много ми прилича на ТЕС.
« Последна редакция: Април 23, 2013, 05:00:20 pm от EDM electronics »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: ТЕС - енергийна техника
« Отговор #7 -: Април 23, 2013, 05:46:10 pm »
Chlamidia за хламидии- много точно- стига да работи! Чувал съм тази версия за хламидиите! Много ми прилича на версията за лаймската болест- по същия начин предполагат, че повечето хора си я носят у себе си с години, а бактерият е в мутирала форма- в такава, че да оцелее в организма без да е толкова агресивен. Предизвиквал над 60 симптома. Химическите следи на самолетите(има тема тука за това) те са пълни с метали, пластмаса и комбинации от вируси и антибиотици. Нещата с ваксините стоят по подобен начин- натъпкани сме до козирката със серуми, които са безвредни осакатени организми, за да може като дойде истинският да го разпознаем. Истинските причинители на съвременните ни страдания са всичките тези сбъркани неща дето ни ги натрисат и объркват имунната система- от там алергиите, автоимунните заболявания, СПИН(който може въобще да не е вирус), рахит, малформации, аутизъм и пр. Във ваксините има най- общо казано 3 убииствени неща- антифриз, живак и микроорганизми. Моите хомеопатични знания опитват да борят и трите, но тук се предполага за три неща да не се ползват 170 продукта колкото са на Боарон!
 Интересен факт е и това, че ешерихия коли, например, при изследванията също показва разнообразни резултати- ту я няма и човека е чист, но има симптоми,ту е там, а на него нищо му няма, без никаква връзка- също като хламидиите. Ето защо първичното заболяване, което търсят класическите хомеопати представлява РЕАКЦИЯТА на организма КЪМ първичното заболяване, а всеки организъм е различен и реагира различно към едно и също нещо. За това личният ми подход не е такъв, което не означава че трябва всички да правят като мен.
 Клин-клин избива, или" подобното бори подобно"- както си писал- chlamidia бори хламидии! Според класиците, обаче, tubercullinum не бори туберкулоза! Аз търсих обяснение от един хомеопат за това, но не ми се отговори, което ме навежда на мисълта, че липсват знания, което, пък, означава, че няма аргумент! Иначе за разрежданията има доста какво да се пише- това, което се налага като принцип, обаче, е, че до 30 то разреждане ефекта се увеличава, след което отново спада, но това е за най- силните продукти. По- слабите може и да стигнат едва до 5-то.
 Температурата е симптом- въпреки това има конкретен продукт за температура, който не бори причинителя, а симптома, макар на дълбоко ниво! Пример: една позната се отказа от хомеопатията заради това, че боледувала от тежък грип- използвала хомеопатия, оздравяла, но започнала да боледува по-често от нормално и всяка следваща настинка била все по- тежка!
 Лично аз не бих лекувал чрез хомеопатия без силен биопродукт, който да накара тялото да "мисли", защото ако употребя продукт- вещество, то няма да е както е сложно устроената жива клетка бореща се за оцеляване. Това е като да се биеш с интелигентни войници, или да трябва да се справиш с някаква стихия да речем- войникът е там, за да те убие и да оцелее, а стихията няма нищо против теб- тя е просто неблагоприятно обстоятелство. Войникът може да те подведе, че си се справил с него и да се скрие някъде чакайки удобен момент, а стихията минава и заминава! Биопродуктът кара имунната система да "мисли" как да "убие" войника, а не само да подтисне ефекта от оръжията му, които са подобни на ефекта от стихията, а биопродуктите, които си струват в хомеопатията са малко.
 Пак се отплеснах, за това спирам, че и темата е друга!