Автор Тема: Антигравитация и Свободна Енергия  (Прочетена 98264 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #195 -: Септември 09, 2018, 01:57:39 pm »
X_name, само от общи съображения: представи си, че целия този метален леген трябва да го вдигнеш във въздуха с перка (като дрон). Бая духане, фучене и вятър ще падне, нали?

Е, сага пък си представи, че тази магнитохидродинамика, дето си я дал в патента, трябва да създаде същия този вятър надолу, само че този път от йонизиран въздух... Как ще стане това? С въртенето на едно дискче ли?
Това трябва да духа и да вее, та чак да роши косата на експериментатора!
Нищо подобно не се наблюдава обаче.

Не знам доколко си запознат с магнитохидродинамиката, но тя няма нищо общо с антигравитацията. Тя си е вид реактивно движение на електропроводящ флуид (най-често морска вода) в магнитно поле. Такива са двигателите на повечето военни подводници - абсолютно безшумни, за да не може да ги засече врагът. Флуидът се задвижва след като се пропуска някакъв ток през него, който при движението си взаимодейства с външно магнитно поле и по този начин флуидът се ускорява в определена посока.

А и като видях първоначалния надпис "Гаража" не можах да се въздържа да не направя аналогия с един наш "герой" с подобни компетенции и тръгнал по същия път :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #196 -: Септември 09, 2018, 06:28:48 pm »
С това може ли да се направи фейк? Може естествено! Обаче хората не само показват, ами и разказват! Гледайте няма нищо удивително! Кой знае пък, някои недоучили със сигурност ще се удивят!
https://www.popularmechanics.com/science/amp15902858/copper-strong-magnets/
Весо гаража си е гараж, демек, друга бира!!

montanar

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #197 -: Септември 09, 2018, 06:45:39 pm »
С това може ли да се направи фейк? Може естествено! Обаче хората не само показват, ами и разказват! Гледайте няма нищо удивително! Кой знае пък, някои недоучили със сигурност ще се удивят!
https://www.popularmechanics.com/science/amp15902858/copper-strong-magnets/
Весо гаража си е гараж, демек, друга бира!!

къде трябваше да ахнеме при показаното от теб  ???
нормална физика токове на Фуко - нищо СЕ не видях - никаква антигравитация .....

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #198 -: Септември 10, 2018, 08:03:31 am »
Който разбрал, разбрал какво исках да напиша!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #199 -: Септември 10, 2018, 08:23:38 am »
ново видео от Чекурков и неговия "торпилиус"  ))
<a href="https://www.youtube.com/v/2JrkOfqm6eY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/2JrkOfqm6eY</a>

ами да, скептицизма до голяма степен е оправдан но все пак мисля, че и изтъкнатите съображения до голяма степен не са коректни поради една или друга причина. Тъй-като магнитохидродинамиката е широкоспектърна и едва ли е представена официално в цялостен вид, при което често се случва човек да сбърка поради ограничените си разбирания представени му официално от учените (все пак човек се опира на знанията получени от познанията натрупани при класическата наука).

бих искал да представя и един материал взет от братушките където е заложен подобен концепт но изпълнен в друга (коаксиална) конфигурация

п.п. над метална повърхност левитацията не е новина или сензация, новина е левитацията над диелектрична и метална повърхност, тъй-като ние всъщност се движим предимно над диелектрична повърхност или среда.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #200 -: Септември 10, 2018, 01:17:09 pm »
Колеги простете ми сравнението, но все едно слушам криско да обяснява. Пълни глупости говори това дете. Туй позитроните занищо ги няма - проста работа все едно да плюйш костилки.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #201 -: Септември 11, 2018, 03:53:48 pm »
Къде и как ги е видял тези позитрони и електрони Алексей не знам, как ги е измерил, също не знам, а едва ли някой знае и някога ще знае. За да не изпадаме в тъпи ситуации е по-добре да се използват термините заряди. Зарядите могат да се регистрират по някакъв начин, къде са се натрупали, с каква поляризация са  и т.н. и да спрем да гадаем и да говорим глупости.
   Да допуснем, че това което показва Алексей работи. Според мен на същия принцип работят и устроиствата на Шаубергер и на Гребенников, а има и други подобни. Основният принцип е да се спре потока ефир към земята и обекта започва да левитира, да се издига и преодолява гравитацията, задвижван от противоположния поток идващ от към земята. При гребенников се получава поток, облак от микровихри, който спира потока ефир към земята или гравитационна леща, а при Шаурбергер и Алексей нещата, са малко по-различни. Те създават електромагнитен торус в средата на който се движат зарядите от минус към плюс и най-вероятно тези заряди, са завихрени. Според мен завихрянето става, когато зарядите преминават през електромагнитното поле на торуса и неговата атомна решетка се явява, като много ситна мрежа, която завихря зарядите в нужната посока, за да се неутрализира потока ефир към земята, който представлява поток от микровихри въртящи се в определена посока. А гребенников е решил този въпрос, като използва много ситна метална мрежа.
Специално при Алексей се получават две въртящи се магнитни полета в различни посоки от двата диска с магнитите, които създават условия да се стичат електростатичните заряди получени при подаването на високото напрежение именно в центъра на електромагнитния торус, който се получава от дисковете. Не схванах, каква роля изпълнява качера, с който се подава второто високо напрежение, как модулира постоянното високо напрежение. Според Алексей качера е импулсно устроиство, да да, ама не. На изхода на качера винаги се получава идеална синусуида, защото той работи винаги в резонанс, въпреки че базата на транзистора се  „клати“ с еднополярни положителни импулси, може и обратни, зависи от полярността на транзистора. Еднополярни импулси се получават по друг начин. Алексей даже се изказа, че може да се направи двутактен качер, за да дава и положителни и обратни импулси. Ето тук нещо не схващам нещата или нещо не съм разбрал. А пък за ултразвуковите вълни нямам на идея, защо и как се използват в това устроиство.
Имам готовност да спретна тази установка, имам малък струг, медни, алуминиеви и други метални дискове, неодимови магнити с две думи всичко необходимо, само времето ми е малко, но си струва да се опита.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #202 -: Септември 11, 2018, 04:08:36 pm »
Зарядите могат да се регистрират по някакъв начин, къде са се натрупали, с каква поляризация са  и т.н. и да спрем да гадаем и да говорим глупости.

Да с регистрацията на зарядите и къде са се натрупали можем да се досещаме, но как да им разберем поляризацията, по учебниците, или по показанията на мултицета?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #203 -: Септември 12, 2018, 02:03:12 pm »
авторът все още движи конструкцията по вертикала, но вероятно скоро ще я задвижи и по хоризонтала в 4 посоки, като същевременно с това той, (а може би и други тръгнали по неговия път) ще имат възможност да открият и някои фантастични особенности или свойства на конструкцията за които за момента са в неведение

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #204 -: Септември 12, 2018, 02:46:10 pm »
Ултразвука има същото действие което е и при опитите на Хътчисън. При постановките на Хътчисън телата които облъчва с ултразвук са върху проводими повърхности придаващи им електростатичен заряд. Бих предположил че при ултразвука в съчетание с електрически поляризиран въздух или среда и заредено тяло се създава несиметрично електрогравитационно или гравитационно (антигравитационно) поле . Това е само едно бегло нахвърляне на идеи но само експеримента ще покаже как работят нещата.  За сега постановката на Чекурков повече мяза на фейк и ако реално би работила  тя е толкова не симетрична и не-балансирана че веднага би се преобърнала. Според мен използва корда за да я държи във въздуха а и видеото не показва достатъчно околното пространство за да е  убедителен че не е фейк.

mentgele

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #205 -: Септември 12, 2018, 10:55:12 pm »
  Яя, интересно е станало, не бях поглеждал от доста време. Не желая да се трие нищо от модераторите, само не искам да се обиждате - това говори за ниско еволюционно развитие.
  По принцип съм съгласен с всеки от вас... и с PyroVeso даже, обаче нещо все ме гложди - тия как са го направили? И Тесла и Майер, и  Лидскайлин, и Сърл, и .... Само Никола Тесла си признава : " Не аз направих тези неща, бяха ми спуснати отгоре".

  А, и  тортата още не съм я пускал, ама грам. Последно  мосфетите излезнаха ментаци и временно ми мина мерака та си продължих с довършването на къщенцето.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #206 -: Септември 12, 2018, 11:26:12 pm »
Антигравитацията става и с лазер.

montanar

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #207 -: Септември 13, 2018, 01:41:59 am »
А с перки най добре  ;D

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #208 -: Септември 13, 2018, 08:37:16 am »
Антигравитацията става и с лазер.
А с перки най добре  ;D

 ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #209 -: Септември 13, 2018, 10:37:18 am »
Антигравитацията става и с лазер.

Във връзка с това: https://www.youtube.com/watch?v=Sq7GaO8iqu8