Автор Тема: Антигравитация и Свободна Енергия  (Прочетена 98309 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #135 -: Юни 29, 2018, 10:27:09 am »
Единствено с цел уточняване на понятията:

Hyparh, това понятие "свободна енергия" е неправилен, буквален превод от англоезичното "free energy", което означава по-скоро "безплатна енергия", като "free" пък е съкращение от "free of charge" (отнася се за нещо, което е "освободено от задължението да го платиш", демек - безплатно).

Иначе във физикохимията под "свободна енергия (на Гибс)" се разбира тази енергия, която е вътрешно присъща на всяко материално тяло (поради трептенето на изграждащите го частици), но не е точно измерима, нито лесно изчислима. Кинетичната и потенциалната енергия, енталпията могат да се измерят много точно, ентропията може да се пресметне, но свободната енергия е просто някакъв енергиен фон, на който се развива всичко останало. Може да бъде измерена и изчислена само промяната ѝ, но не и самата тя. Но за тази енергия определено на става въпрос във форума.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #136 -: Юни 29, 2018, 10:31:04 am »
Накрая ако никой го не ще този форум, няма проблем да се включа аз  ;D Какво като са ме изключвали админи като алтиум навремето за глупости, аз обичам да се връщам на бял кон. Пари дал Господ, време няма - и затова не мога да пиша често, та само още работа ми трябва на главата. Пък Атос си модерира човекът достатъчно добре, понякога му се чудя на търпението...
Но да знаете - всичката празнодумна тролска сган, дето си чеше егото и езика и е с по два-три ника, ще си отиде скоропостижно и ще остават само хора с акъл и практика, щото иначе виждате какво се получава в момента... Та най-общо казано, не ви трябва на баир лозе  :), но форумът трябва да остане жив, защото има много ценни неща в него /както и в моя дето е заспал в момента, но го поддържам/. Хората които имат нещо да кажат полезно, пак ще си пишат свободно, а тези които показват - съвсем.
А и имам морален ангажимент към колеги оттук, които ми помогнаха навремето...
Хипарх
Относно разликата в енергийната структура и съдържание на металите в рудниците и обработените, виж завещанието на Николас Фламел - той твърди, че в естествените находища има астрален живот, а металите след обработка вече са мъртви. Точно затова не може да се направи СЕ или алхимична трансмутация с такъв метал... От умрели хора бебе не става, трябват живи - и да пошават малко по правилния начин  ;D Това става чрез телуричната обработка и после свързване по дадена технология - на Весо може да му е интересно като химик ;) Това има пряка връзка и с антигравитацията, показано е директно и от Луи Рота с анти-G машината му.
Поздрави!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #137 -: Юни 29, 2018, 11:06:48 am »
atos, няма да навлизам в полемика, не ми се хаби енергия на вятъра. И за да не се изкушавам друг път да влизам във форума, т.к. са ми банални почти всички теми, а силите на пантите на вратите и векторите на Луната направо ме отегчават, та за да си спестим излишни пререкания в бъдеще, моля да ми сложиш бан на профила завинаги. Така ще си направим взаимна услуга.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #138 -: Юни 29, 2018, 12:00:57 pm »
   Асене, хитър си ма твоята работа няма да стане по две експоненциални причини:

Първо - едно е да ти отърва, друго е да седнеш удобно на точната кълка.

Второ - капацитет и морал са две сложни понятия за уважаваните от малцинството рейтинговложители, нима старото и готино не го продаваха със валута в корекомите?

Мисля, че EDM малко го гони онова на средната възраст, нормално е - всички сме хора.  ;)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #139 -: Юни 29, 2018, 12:09:41 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=0s5dMYXGPnU
Преди време бях писал за Леонов.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #140 -: Юни 29, 2018, 12:18:01 pm »
Ksurnev, хората изпадат в шок от новите технологии,
ти добре си писал за Леонов, нещо конкретно би ли оповестил?  :)

Гънките на хомо еректус не позволяват скорост над допустимата, а тя е на хлебарка като бавна-задна.  ;D
« Последна редакция: Юни 29, 2018, 12:32:42 pm от atos »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #141 -: Юни 29, 2018, 02:12:04 pm »
Alan,тук има разни неща но, най-вече неговата теория.
Не дава подробности за принципа.
http://www.km.ru/science-tech/2015/01/16/nauka-i-tekhnologii/753573-rossiya-uspeshno-ispytala-antigravitatsionnyi-dvi
http://theoryofsuperunification-leonov.blogspot.com/2011/07/video-tests-2009-of-quantum-pulsed.html
Много пренебрежително пишеш за Homo Erectus, това някъде може ти свие лош номер.
Отгоре на всичко се изразяваш малко мутренски, няма лошо, но прави неприятно впечатление у доста хора.
СЕ от Смолян - Коцето.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #142 -: Юни 29, 2018, 02:28:18 pm »
     Защото подсъзнателно майката го дава на непослушното дете, неподозирайки ефекта на Хендерсън и Лукас...

Ааааах нейната майка...
Майтапа на страна, обаче в Русия всичко е възможно понеже могат да си го позволят.

Тука има само фили на Путев (както го нарича един наш политик), токущо научили се да кормят риби и палят агънца по хайдушки, а дават наклон на закостенели фрее-енерджи балами загубили значителна част от живота си по писане из форумите и абстрахиране на собственото чувство за малоценност.

Не ми се визира, защото ще стане умисъл, а форумът не позволява ни най-малка гавра със другарчетата, било то и непослушни.  ;)

vdomov, моите уважения за острата наблюдателност!

Ksurnev извинявай, не знаех че пиша по мутренски, каквото и да значи това - смисъла дава повече отколкото представата.  :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #143 -: Юни 29, 2018, 02:44:48 pm »
Казах малко... ,а не като. Ако си се засегнал - прощавай.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #144 -: Юни 29, 2018, 02:59:02 pm »
    Няма проблем, не се считам за комшийка на някой.  ;)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #145 -: Юни 29, 2018, 03:08:24 pm »
Здравейте,
След минаване на един оборот стигаме до началото. При алтиум нямаше СЕ както и сега. Проблемът не е в модератора.
Първо не е дадено определение какво е СЕ.
СЕ ако е разпределена в пространството то трябва да се кондензира в удобен вид. От термодинамична точка трябва да имаш отрицателна ентропия.
От философска гледна точка щом имаме отрицателна ентропия то някъде трябва да има положителна.
Да имаме отрицателно ентропия трябва да имаме имплозия, кондензация. Но материята има центробежна сила и следователно експлозия.
Тесла задава въпроса: може ли студено тяло да предаде топлина на топло? Отговор директно неможе, индиректно може, като топлината се певърне примерно в електричество. Имаме кръговрат и вечно движение или СЕ.
Спорове да ли има оргонна енергия или няма са глупави. Усилията трябва да са към разбиране как става прехода от едното към другото.

Преди три години ми се взриви една установка, изгоря ми 25А бушон на таблото за 220В. Бях се уплашил и непипах СЕ, само теоритизирах. Тогава защо не ме изключиха от форума защото нямам нишо практично?
Сега се връщам към този опит забелязвам, че вътрешния диаметър към външния на палачинковата бобина е приблизително 1:2 т.е. имам параметрично усилване.
Забелязвам, че това е по-скоро случайно, имах такъв диск с дупка в центъра, но тази бобина е вдъхновена от палачинковата бобина на Тесла. Сега забелязвам детайла, че някой бобини на Тесла са с дупка в центъра.
Просто, но три години време.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #146 -: Юни 29, 2018, 03:35:01 pm »
     Колега mi68, те бушоните от 25А идват слаби за тез твойте бифилярни палачинки.

Тъй кат гледам и други люде са се уплашили като теб, щот само теоритизират и не барат поялника.

Сега по въпроса - палачинката ако е с двоен проводник, каква е дължината на жицата и каква индуктивност получаваш?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #147 -: Юни 29, 2018, 05:04:00 pm »
Здравей колега Аlan,
Отговорям извън темата.
Бифилярната бобина работи във времеви LL резонанс с паразитен разпределен капацитет между двата проводника. По-скоро трябва да се изчисли времеконстаттата на RL веригата. Реципрочното на времеконстантата  е резонансната честота, измерена 260кХц. Диаметър на бобината 40 см, ф на проводника 0,5 телефонен, може и 0,4 от UTP, дължина около 10 метра двоен. Индуктивност не съм мерил, но резонансната честотата е доста ниска за едноредова бобина.   

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #148 -: Юни 29, 2018, 05:06:40 pm »
   Асене, хитър си ма твоята работа няма да стане по две експоненциални причини:

Първо - едно е да ти отърва, друго е да седнеш удобно на точната кълка.

Второ - капацитет и морал са две сложни понятия за уважаваните от малцинството рейтинговложители, нима старото и готино не го продаваха със валута в корекомите?

Мисля, че EDM малко го гони онова на средната възраст, нормално е - всички сме хора.  ;)
Не те познавам, че да ми говориш на малко име. А ако пък да, вероятно си някоя шушумига от тези с повечето никове, дето само ръсят мозъци - без нито едно нещо, направено с двете им леви ръчички  ;D  Така излиза май, видно от последните ти масирани глупости тук.
Леле, каква чистка трябва в това блато... умириса се всичко. Язък
Със здраве.

alan

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #149 -: Юни 29, 2018, 05:38:13 pm »
    mi68, едноредова с двоен UTP кабел, това ясно, как измери резонансна от 260kHz? Това от пик до пик ли е и с какъв генератор подаваш или самоосцилира пущината?
Четох по-нагоре в постовете ти, не ми стана ясно.

caduceus, помислих че ти давам съвет, а ти като някои от комунягите веднага искаш пицата да е сервирана, че и топла да е.

Нямаш представа масираните ми глупости колко са верни, а за левите две ръчички да не говорим, когато ги целуваше, друга песен пееше.

Въобще няма как да ме провокираш, гледай си там форумчето щото гледам Антон се е развихрил и сам си пише, умирисана работа както казваш.  ;D

   Поздрави и на теб!