Автор Тема: Антигравитация и Свободна Енергия  (Прочетена 98378 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #45 -: Декември 31, 2013, 01:42:39 pm »
GTV греши, като поставя времето за първично и от там прави заключения за останалите неща.
"Спре ли движението, спира времето и обратно." Няма обратно.
Времето е функция на движението. Времето нито спира, нито тръгва. То или го има или го няма в зависимост от това има ли или няма движение.
Какво е енергията? Движение!
"Времето е в нас и ние сме във времето. То нас променя и ние него обръщаме!"
Левски не е имал пред вид времето като мерна единица, а това в исторически смисъл. Както ставащите събития, в дадена историческа епоха (определено историческо време) в която живее човек му влияят и го променят, така и ние хората с нашите действия или бездействия влияем на епохата (времето в което живеем).
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 01:44:40 pm от Velektra »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #46 -: Декември 31, 2013, 02:00:53 pm »
  Чета и намирам мислите ви за много хаотични, само Майсторът е подреден. Ето каква е истината в сбит вид. Времето е абстракция, създадена от човека с цел СРАВНЕНИЕ на две събития, от които едното е периодично и го наричаме ЧАСОВНИК. Броенето в часовника наричаме време, но то съществува само ако имаме равномерно периодично движение в него (въртене или люлеене).
     Пример:
  1. Земята е ЧАСОВНИК.
  2. Събитието, което искаме да СРАВНИМ е обиколката на Земята около Слънцето.
  3. Времето е число - 365. Толкова пъти се е завъртял часовникът-Земя докато е направил цяла обиколка около Слънцето.
   Така с този часовник-Земя можем да сравняваме и други събития, а пък може да използваме и други подобни часовници.
   Всичко това е "боза", затова купете си и локум за нова година и "разтягайте" на воля.
   Весели празници!
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 02:03:06 pm от Иван Димов »

Velektra

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #47 -: Декември 31, 2013, 02:18:07 pm »
Иван Димов, стига се подмазвай на Майстора.
Ами да разтегна последния лукум за тая година  :)
Природата въобще не се нуждае и не я интересува понятие като ВРЕМЕ.
Тя се нуждае от МАТЕРИЯ (маса, килограми), ПРОСТРАНСТВО (метър, инч, минч) и ДВИЖЕНИЕ (скорост, километър за час).
Това е.

Аз отивам да сядам на масата. (Отдалеко - та да е леко!  ;))
ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА 2014 ГОДИНА!!!!!!!
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 02:20:17 pm от Velektra »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #48 -: Декември 31, 2013, 02:32:17 pm »

"Спре ли движението, спира времето и обратно." Няма обратно.


Движение без енергия няма. Следователно време има там, където има енергия, а пространството е енергия. Изясних, какво е уголемен атом. Значи има обратно.
Времето се появява с появяването на енергията. Даже "неуките" древни са го знаели. Някои му казват "Деня на Брама".

GTV

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #49 -: Декември 31, 2013, 02:34:59 pm »
Момчета, преди да натиснете минуса, и да ми слагате думи в устата, вземете и прочетете какво съм написал! Опитвам се да обясня на Главния Езотерик че има връзка между процес и време! Нищо повече! На самият Майстор доскоро в профила му пишеше че е езотерик. Нещо лошо? Лично аз намирам съответствия с постовете му и уикито което съм дал по-горе.
   Имам чувството че си играем на стражари и апаши както в детската градина и не оценяваме постовете по достойнство.
   Хайде сега искам много плюсчета+++++++++ ;D
     Весели празници!

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #50 -: Декември 31, 2013, 03:05:00 pm »
Зарежете това заяждане!
Предлагам следното:
Всеки да вземе по един лист и да слага по един "+" на всяка изпита чаша! Утре да пусне по една снимка на най-качествено омазаните плюсове!
Дайте да развеселим времето с няколко чаши материя! :)

***** ВЕСЕЛО  ПОСРЕЩАНЕ  НА  НОВАТА 2014  ГОДИНА ! *****

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #51 -: Декември 31, 2013, 03:36:14 pm »
Хора, няма заяждане. Не го приемайте така. Просто всеки излага своята гледна точка.

Весело посрещане на 2014г.!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #52 -: Декември 31, 2013, 05:58:43 pm »
Здравейте,
Гравитация и левитация (антигравитация) е едно цяло. Идеята за свободна енергия идва от алхимията. Идеята е била от тъмния (черния) хаос да се превърне в светлина, частен случай трансформация на основен метал (живак или олово) в злато. Символа е Кадуцея на Хермес (според римляните Меркурий) е крилат вестоносец на боговете, също е емблема на Енки - шумерски бог, познат като Господарят на Свещеното око (ок. 2 000г. пр.н.е.)  Имаме в средата бастун мъжко начало и две змии женско начало.
Двете змии са двуфазна система, в по широк смисъл трифазна или многофазна система. Най важното е баланса.
 Направих едно устройство, което не е балансирано има пагубен биологичен ефект. Сега разработвам ново балансирано, като двойната спирала на ДНК-то или българска мартеница.
 Ако всички магнитни полета се балансират се създава магнитен вакум. Това пространство е отвъд магнетизма, свързва електрони с противоположен спин и се отваря към друго измерение - енергията, която съществува извън нашите възприятия за  пространство и време, познато като свободно пространство, нулево пространство или скаларна енергия.
Тук се намества числова редица на Леонардо Фибоначи (р.1170г.) златно сечение 1,618 или сребърно т.е. друг вид геометрия.
« Последна редакция: Декември 31, 2013, 06:25:00 pm от mi68 »

broiko

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #53 -: Януари 04, 2014, 08:42:51 am »
КУБЧЕ  и  жироскопичен  ефект.

http://www.youtube.com/watch?v=n_6p-1J551Y


mentgele

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #54 -: Февруари 01, 2014, 08:28:00 pm »
Kакто стана ясно по-горе, аз също съм се насочил в експерименти по перпендикулярни магнитни полета , ще правя мое копие на "тортата" на Стан ДЕЙО. Закупих си бобинажни проводници, но имам трудности с намирането на тороидални ферити от материал с мю 1000-2000 и размери около 30х18х11 мм. или 33х20х12 мм. , после ще му мисля за феритни антени от същия материал за соленоидите.

  Направих запитване в samel90.com, но не ми отговориха,  в  zahranvane.com имат, но с по-малък размер - 26,9х14,5х11,1 мм. .Единствено в "Комет" още не съм ходил. Някои магазини в София пообиколих, но избора е твърде малък.

  Ако има желаещ да удари едно рамо по този проблем, ще съм му много благодарен!
« Последна редакция: Февруари 03, 2014, 07:15:18 am от Maistora52 »


Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #56 -: Февруари 02, 2014, 12:37:42 am »


  Ако има желаещ да удари едно рамо по този проблем, ще съм му много благодарен!

Здравейте,
На този телефон поръчвах на три пъти ферити от Самел.
Размери : Ф 40х25х12 u = 2000
Единственото неудобство е че нямат готови и се чака след поръчването.
Около 40 лв. за 20 броя с доставката в София.

тел. 0888 51 11 57
« Последна редакция: Февруари 02, 2014, 12:39:29 am от madsatbg »

mentgele

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #57 -: Февруари 04, 2014, 08:26:24 pm »
     Искам да добавя нещо, което е много важно!

"    Решетката в действителност представлява космическата константа, която вашата наука винаги е търсила. Някои от вас ще попитат: " Каква е действителната механична връзка между Космическата решетка и материята?"
    Нека просто да кажем, че характеристиката на тази константа е тази, която "настройва струните" на инструмента на материята. Установява честотите на най-малките части и тези честоти варират в зависимост от мястото, на което са разположени в Космоса.
   Бихме искали в последна сметка да разберете как да боравите с Решетката, за да можете да черпите от нейната енергия. Разберете, че това може да се прави на всяко място и по всяко време - на Земята или в Космоса. Прави се изцяло и напълно с помоща на магнетизма, на активния магнетизъм. Постига се със създаването на внимателно разположени модели на огромни магнитни полета, които трябва да бъдат активни  (създадени с енергия, която не съществува в естествено състояние). Когато откриете как работи този механизъм, ще откриете, също така, че този процес не е нещо ново за вашата планета и че вашите изследователи са го правили и преди.
   По времето, когато това е било вече правено, никой не е разбирал какво точно се е случило. Процесът е надхвърлял значително способността ви да го контролирате, а вие дори не сте били запознати с неговите принципи и въпреки това  сте продължили с опитите. В момента сте в състояние да контролирате експеримента и следователно да създадете  контролируема и устойчива енергия сякаш от нищото (от нулата). Когато разберете как да  "подбутнете" нулата , за да излезе от своето равновесно състояние, ще бъдете възнаградени  с устойчив поток от енергия , чието количество ще надвишава вложеното от вас . Това ще стане възможно, защото  ще създадете своя собствена малка  "клапа" . Разбалансираната клетка създава ситуация, при която клетките около нея ще се опитат  "попълнят" енергията на тази, която е изведена от равновесие. Това създава едно кранче, от което енергията на Решетката изтича до тогава, докато вашите действия съответстват на свойствата , при които Решетката функционира. Знам, че това звучи като научна фантастика , но в последна сметка това може да бъде енергийния източник за вашата планета. "
...
и добавено от x_name:
... "въпросът който си задавате вие земляните е как точно да се утилизира тази енергия, някои от вас ще възразят че това е глупаво или невъзможно, но то е поради това защото не сте си направили труда да проучите по подробно как стои въпроса отколкото е изяснен във вашата земна електродинамика. Когато говорим за резонанс ние с вас имаме различни виждания относно неговото приложение и точно там е нещото което позволява нашите технологии да се захранват с енергия неограничено дълго време от компактни и надеждни източници за разлика от вашите които са временни и несигурни. Ние използваме отворен тип система докато вие земляните използвате затворен тип система. Нека разгледаме какво се случва при вашата система на захранване, най-проста електрическа верига, източникът на захранване е свързан към консуматора двупроводно при което енергията се консумира от него поради общото съпротивление на консуматора. Ако приложим резонанс в една такава верига чрез необходимите условия и включим консуматор то той моментално ще наруши работата на обмена на енергия между капацитета и индуктивноста заради съпротивлението си, но даже и при индуктивен или капацитивен консуматор съществува ограниченост, която не позволява ефективност и надеждност, която да ни свърши необходимата работа.
Сега нека разгледаме процесите при отворена система при същите начални условия (източник на енергия и консуматор), източникът на енергия е свързан еднопроводно към консуматора, при такава верига съпротивлението на консуматора няма абсолютно никакво значение за източника, тъй като то е в сила само и единствено за двупроводните системи свързващи източника на енергия с консуматора. При използване на резонанс в една такава система той никога не би се разрушил заради съпротивлението на консуматора, така енергията хем циркулира между капацитета и индуктивността, хем захранва и консуматора. Именно такава е била идеята на вашият известен изобретател от миналото Никола Тесла, той е предвидил такава концепция, която вие може да разгледате в материала на руски "о токе или явлениях динамического электричество" и другият материал директно кореспондиращ с първия "второй закон термодинамики и безтопливный генератор Тесла". Когато осмислите тази концепция правилно вие ще разберете че съществува и една друга по разумна и добра алтернатива.
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 09:51:32 am от Maistora52 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #58 -: Февруари 04, 2014, 08:56:22 pm »
... Искам да добавя нещо, което е много важно допълнение - и което модераторът го премести в горния пост

...

X_name, надявам се да не се сърдиш, че свързах двата поста заедно, за да се чете цялостно изложеното "мнение" на "нашего брата И-Ти".
мод.
« Последна редакция: Февруари 05, 2014, 09:51:08 am от Maistora52 »

mentgele

  • Гост
Re: Антигравитация и Свободна Енергия
« Отговор #59 -: Февруари 25, 2015, 08:47:55 am »
Здравейте, с радост ви съобщавам, че имам свободно време да продължа подготовката на езотеричния експеримент с ПМП. Почти завършвам навиването на 36-те троида. Закупих си феритни пръчки за соленоидите. Трябва да ги нарежа на по-къси парчета и да направя някаква установка със един стар винтоверт за навиването им. В момента монтирам и едно захранване на 5 и 12 волта/ 500 мА, остана ми да направя шунтовете за амперметрите, че са за 50 микроампера. За захранване на драйверите ТС 4420 съм приготвил зарядното ми за акумулатори - филтрирано дава 19 волта / 10 ампера. За самите бобини имам едно захранване 30 волта / 16 ампера. Ако се наложи нещо повече ще пренавия един изгорял траф за електрожен. За изправител, имам и грец с диоди на 25 ампера и на 200 ампера.
  Та работи се по въпроса.