Автор Тема: Въображаемият двигател на Vector  (Прочетена 54981 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #15 -: Април 13, 2013, 10:38:43 pm »
Векторе, горещо ти препоръчвам да не ни тормозиш нас, ами да се пробваш тук: http://mazeto.net/index.php/topic,1476.0.html Още повече, че и цифрата е по-голяма от тази дето ни търсиш! ;D

Неактивен piton2012

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 274
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #16 -: Април 14, 2013, 12:43:24 am »
Чета, чета и медитирам. После пак отначало. След 5 часова Ом мани падме ом ме осени невероятна мисъл. Забравих я и пак започнах отначало. Освен това съм на работа. След нея още на 2 места на работа. Навсякъде пълно 8 часово работно време. За почивка, какво да ви кажа не остава почти нищо. От там дойде идеята. Не да забавя въртенето на Земята, за да се увеличи малко денонощието, а напротив, да го ускоря. Имам тука едни магнити, едни жици, може да успея. Ще зарежа двете работи и ще карам само на една, но месеца ще го скъся до 2 дни. И като започне едно въртене аванс, заплата, аванс, заплата. Освен това колата ми е почти на СЕ. Колкото повече боб ям, толкова повече газ произвеждам. А е полезен. Сваля лошия холестерол и има много витамин В. Майсторе, като поседи малко тази простотия тука, може спокойно да я изтриеш. Но заедно с нея ми се струва че трябва да отплуват още мноого други писания, които дори не са забавни. Може би онези дето следят сега отвсякъде, от космоса и от интернета / КГБ, ЦРУ, МИ...Цв.Цв., "Буда" народната полиция, ФБР........../, да имат повече чувство за хумор от мен.

Strashimir

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #17 -: Април 14, 2013, 09:58:16 am »
...
Разбираш ли ?Хората сме кофти пичове - Никой не иска да прави за другия нещо без да печели ,именно за това ще се тегли дълго време ..


И ето така, бавно и полека
    умря добрата идея във Вярата
         и във Човека...


                              ала Вапцаров

:-)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #18 -: Април 14, 2013, 08:54:06 pm »
Вектор, да си се замислял, че ако идеята ти е наистина работеща, то тези 10 000лв., няма да са ти нужни, защото финансовата система, ще колабира, банките и лихвите ще изчезнат, хората ще станат спокойни и дружелюбни, заради липсата на дистрес, планетата ще стане едно по-спокойно място за живот и ти и децата ти, ще имате само ползи?
Май никой, от т.нар. откриватели, не е мислил по този начин. И какво като имаш 10 000лв,? След година, ще си си същия неудачник, утрепващ се на две работи, ще дишаш мръсен въздух, ще изплащаш кредити с убийствени лихви, ще гледаш кървави новини и намусени хора по улиците, ще живееш в същия Ад, ако не и по-лош. Каквото посееш, това ще жънеш. Явно си от хората, живеещи за момента, пък какво ще стане след кефа, ич не му и мислиш.
Казвам тези неща с презумпция, че идеята ти е работеща, но не съм убеден в това.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #19 -: Април 14, 2013, 09:53:45 pm »
Вектор не пише! :( Явно все пак се е пробвал в темата дето пейстнах ;D

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #20 -: Април 15, 2013, 10:07:50 pm »
Я ,цяла тема сте отворили - Благодаря! 8)
Благодаря на колегата за сайта - непременно ще се възползвам :)


Няма да забравя как преди 5-6 месеца сънувах перпето-то  ,за съжаление 5 мин. след като се събудих вече не помних нищо ,а нещото беше толко реално,мамка му ...,цъкнах в тубата "free energy" и ми излязоха толко много клипове ,че чак си помислих че нещото е елементарно да се сглоби . Започна се едно поръчване на магнити ,ходене по майстори ,стругове ,3д фрези - едно малко с-ние похарчих ,но резултата си беше все така нулев .. Зарязах всичко в мазето ,и повече не исках и да чувам за само-захранващи мотори ...
Преди около седмица започнах да си чертая на компа (много зарибяващо хоби) и просто го начертах ,естествено преди това гледах няколко много интересни клипа, на които магнити извършваха работа ,която ме учуди до толко много ,че просто добавих в ума си ,нещо което да затвори цикъла ,няма нищо свръх естествено в това ,всъщност е толко просто ,че наистина се учудвам ,че капацитети като вас ,не могат да се сетят .
След 20 дена(засичайте) работата ми намалява и ще имам време да реализирам проекта ,и тогава темата няма да е " Въображаемият двигател на Vector" а ще е : "работещия мотор на Vector " с КПД много над 1 ...
 

« Последна редакция: Април 15, 2013, 10:11:09 pm от Vector »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #21 -: Април 15, 2013, 10:17:27 pm »
Молим Ви да обърнете внимание на масово допусканите правописни грешки:

1. Неправилно поставени интервали и препинателни знаци в изреченията:
Неправилно: Здравеите,днес се регистрирах,и бих искал да попитам ,коя вятърна турбина е поефективна хоризонталната или вертикалната ?Благодаря предварително
Правилно: Здравейте, днес се регистрирах и бих искал да попитам, коя вятърна турбина е по-ефективна? Хоризонталната или вертикалната? Благодаря предварително.

ПРАВИЛО: препинателният знак се долепя до думата, а след него се поставя интервал!

2. Неправилно написани думи в единствено или множествено число:
Неправилно: няколко батерий, някой хора.
Правилно: няколко батерии, някои хора.
Проверка за правилност: една батерия, няколко батерии, някой човек, някои хора.

The Phantom

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #22 -: Април 15, 2013, 10:41:28 pm »
Vector-чо, дръж се зряло "братле"! Моля те!!! Все пак сме Българи и пишем на Български език. И нека не се заяждяме. Щом имаш време и работеща идея, то сътвори машината си, и покажи на всички, че не си чешеш само езика.

 С дразги до никъде няма да стигнем. Разберете го всички, моля!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #23 -: Април 15, 2013, 10:46:02 pm »
Я ,цяла тема сте отворили - Благодаря! 8)


Якоооо!  ;D

Vector, радвам се, че те е осенило прочутото Тесла-видение. Дано си прав за твоята "еврика".
След като направиш двигателя, даже само за себе си да го ползваш, както прави Капанадзе, пак ще си допринесъл за развитието на света. Това означава, че един човек по-малко от 8 милиарда ще се трепе да си плаща за тока.

Но няма да е зле да споделиш с останалия свят. Тази мръсна дума "пари" не я споменавай повече тук. А пък 10 000 лв. си е направо псувня. Тук не е Техномаркет. Тук хората споделят безвъзмездно тех. информация.
Ако си "пич", ще постъпиш като такъв.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #24 -: Април 15, 2013, 11:12:12 pm »
Понеже съм пич,ще споделя идеята си безвъзмездно :)
Представете си тези мотори от постоянни магнити който завъртат ротора до 350 градуса ,следва мъртва точка - двигателя спира .Ок ,сега си представете че ротора е вързан към електромотор , който до развъртването на 350 градуса е събрал капацитет в кондезатор, който се отпушва чрез Хол датчик към бобина в подходящия момент- цикъла е затворен.

The Phantom

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #25 -: Април 15, 2013, 11:22:36 pm »
Браво, че мислиш! Сега ще допълня твоята идея, а от теб се иска да съобразиш дали ще се осъществи.

 Масата на ротора с магнитите + масата на ротора на ел.двигателя дали не е по-голяма от енергията, която ще вложиш, за да преодолееш твоята "мъртва точка" ? С други думи: енергията за преодоляване на загубите е малко по-голяма от енергията, която би получил при развъртането на ротора с магнитите до 350 градуса. Предполагам, че искаш да поставиш намотки по статора (тип Бедини), за да извличаш импулсите при преминаването на всеки един магнит.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #26 -: Април 15, 2013, 11:27:22 pm »
Не ,братле .
Всъщност имаме 2 мотора - 1вия е от постоянни магнити ,в който имаме задължителни 350 градуса движение (движението е енергия)
Улавяме енергията чрез 2 рия мотор ,който е генератор  и е вързан към ротора на 1вия
Използваме таз енергия за магнитен импулс , който подаваме точно в мъртвата точка , чрез бобина - ротора вече не спира на 350 градуса ,а се развърта .
Ако "нещото "сработи (а ,аз знам че ще сработи) не ми се мисли за 5 мин, работа ,до какви обороти ще достигне .. :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 09:51:38 pm от atos »

The Phantom

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #27 -: Април 15, 2013, 11:46:04 pm »
Ако се вгледаш в Природата, ще установиш, че:
- Всеки предмет с маса има ограничение - колкото по-малка е масата на предмета, толкова по-високи са оборотите;
- Всяко устройство даващо енергия в излишък (свободна енергия), се състои от две системи - погледни книжките с всички известни и работещи апарати. Затворен цикъл не дава свободна енергия. Затворена система само увеличава разходите за преодоляване на всички видове съпротивления. Един все още жив изобретател твърди: "Не унищожавайте дипола!"

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #28 -: Април 15, 2013, 11:50:17 pm »
Само още 20 дена ... ;)
"Vector, радвам се, че те е осенило прочутото Тесла-видение."
Много ми харесаха думите ти .И не защото в представите си за личност, се сравнявам с великия Тесла ,а просто като малък изпадах в много странни с-ния на ума ,които с времето потиснах ,скоро гледах филм за Никола ,в който се разбира че ,главния герой е бил ясновидец .....
Лека вечер и успех!
« Последна редакция: Април 16, 2013, 12:15:03 am от Vector »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #29 -: Април 16, 2013, 08:55:42 am »
Понеже съм пич,ще споделя идеята си безвъзмездно :)
Представете си тези мотори от постоянни магнити който завъртат ротора до 350 градуса ,следва мъртва точка - двигателя спира .Ок ,сега си представете че ротора е вързан към електромотор , който до развъртването на 350 градуса е събрал капацитет в кондезатор, който се отпушва чрез Хол датчик към бобина в подходящия момент- цикъла е затворен.

Vector, радвам се, че вече разговаряме с друг тон.
Какво мисля за идеята ти:
Ако за развъртането на ротора на 350 гр. използваш единица енергия, то за преодоляването на мъртвата точка от 10 гр. ще ти е необходима минимум същата енергия, ако онази първичната за развъртането все още си стои там и е константна. Т.е., за да преодолееш мъртвата точка ще ти е необходима повече енергия, тъй като първо има загуби във въртенето на ротора и второ при преобразуването на полезната енергия в електрическа. С други думи считам, че идеята ти е неработеща.
За да стане работеща е необходимо първичната вложена енергия /тази на статора/ да изчезне от там в момента на мъртвата точка и да се появи с малко закъснение, когато ротора я е задминал. А за постигане на висок въртящ момент и оптимална работа е необходима настройка именно на това закъснение. Впрочем тези неща освен, че са логични и дори не изискват експеримент, ги е казал и Майстора в съответната тема.

Ето, това е принципа на магнитния двигател. Остава да се направи механиката, която ще движи статорните магнити - което е крайъгълният камък, другото е настройка. Мисля по въпроса, дали това механично движение не би могло да се замени с електроника. Тогава нещата съвсем ще се опростят и шум няма да има.