Автор Тема: Въображаемият двигател на Vector  (Прочетена 55016 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #75 -: Май 01, 2013, 09:36:19 pm »
Супер!!!!
Още една причина да не се занимаваме с търсене на СЕ от магнити!
По-добре да измрем от глад, ГМО, химия, монополи и т.н. но без тромби!
"Боже, Боже, колко мъка има на този свят Боже!"
п.п. Предлагам да дадем д-р Ливаин на прокурор!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #76 -: Май 01, 2013, 09:52:15 pm »
Остроумието ти ми се вижда меко казано тъпо. Това "Боже, ГМО, монополи" - пълна простотия. Що за зевзек си?
Магнитните наколенки нямат нищо общо със силните неодимови магнити.
И не го казвам за да отказвам някого от работата с магнити, а да предупредя, защото има пострадал българин от това, който дълго време е конструирал магнитни двигатели.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #77 -: Май 01, 2013, 10:10:49 pm »
   И кой е този българин? Жив ли е? Какво точно е станало? Смятам, че травмите от прищипване са по опасни. И какво се намагнитва в кръвта - хемоглобина ли? Като усетиш, че се тромболизираш, веднага отиваш до антена с променлив ток за размагнитване. Добре е да сме предпазливи, но не и да вярваме на слухове.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #78 -: Май 01, 2013, 10:29:31 pm »
1вата част(по лесната) е осъществена -мотора с магнитите(неодимови-дано нямам пр. с тромбите :) ) вече имам почти 1 оборот :)(чак сега разбрах как става номера-до сега ми беше пълна загадка :D)
Следва по трудната част- самозахранването ,ще има мнооого експерименти в таз област ...
« Последна редакция: Май 01, 2013, 10:34:28 pm от Vector »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #79 -: Май 01, 2013, 10:35:10 pm »
Вече станах пишман, че реших да предупредя.
Човекът е жив. БГ експериментатор е, но не общува във форуми. Причината за проблема е открита от професор - това знам. Просто ме предупредиха. Това е.

Наясно съм какво е хемоглобина. Не е чисто желязо, като ръждата е. Въпреки това се намагнитвал.
Абе не ми се дълбае повече. Сега да развивм теории и да доказвам за кефа на някой......нямам такова намерение.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #80 -: Май 01, 2013, 11:16:16 pm »
Аз като заварвам с 200 ампера ток що съм жив още. Тези предупреждения да не са инициирани от жена ти или други твой близки с "благородната цел" да те предпазят от "глупостите" в този форум. 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #81 -: Май 01, 2013, 11:20:09 pm »
EDM,
професора, който е открил причината, физик ли е бил или доктор?
Убеден съм, че физиците разбират от медицина, колкото докторите от магнетизъм!
Само професор Вучков разбира от всичко! ;D Иначе причина винаги може да се намери, и колкото по-невероятна - толкова по-модерна!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #82 -: Май 22, 2013, 10:50:41 am »
Чудя се аз, къде било това място всред постовете и темите, с предупреждението за намагнитване на кръвта, и най-накрая го намерих. Че нещо ме глождеше мисълта до къде е стигнал Вектор с неговото изобретение?!
Значи, при мен в стаята където става всичко (дневна, спалня, кухня, работилница, ателие и пр.) вкупом и почти едновременно, има неодимови магнити навсякъде. Най-близо са около 40 броя х 137 Nuton-а - общо над 5000 нютона сила на отлепяне - на 50-60 см от леглото, където спя, почивам и поработвам някои работи - чертежи и пр. И това е повече от година време. Май трябваше вече да съм се превърнал в един цял ТРОМБ.
Имайте предвид че имам развити множество свръхсетивности и въпреки, че усещам магнитните полета когато ги предизвиквам, досега НИЩО НЕ МИ СЕ Е СЛУЧИЛО с кръвта, в която (за повече информация) имам много повече желязо от обикновената кръв - състоянието се нарича Tallasemia...
Е, жив и здрав съм, въпреки магнитите.
При колегата с тромбите, причината вероятно или е друга, или магнитите просто са били допълнителният фактор отпушил (или по-точно - запушил) някъде из тялото му някой и друг капиляр.
Разбира се, че трябва да се внимава с магнитите, и с мястото им около нас, но мисля, че голямата опасност не са самите магнити, а полетата създавани от тях по време на работата им.
Говоря за магнитните "въртопи", които се създават, и ако се стои в близост до тях или в тях, МНОГО продължително време, може и да се случат някои неприятности.
Въпрос на организъм, а мисля и до психична нагласа. Защото около всеки човек се "вихри" непрестанно негово собствено Аурично поле (може и Оргонно да го наречете), и то - ако е достатъчно силно - буквално "издухва" много по-примитивното магнитно такова.
Интересното е, и че всичко в стаята ми, което е способно да се намагнити се е намагнитило отдавна. Трябва да се знае още, и че електрониката и някои специални уреди са много чувствителни към магнитните полета и могат да се повредят. Например телевизорът ми, преживял вече два удара от мълния в съседни близки външни ел-захранващи проводници, още преди 4-5 години разслои цветовете си (червен, зелен, син и жълт) по височина на есрана, но преди година му направих едно "лечение" с магнити, които като стоят по определен начин в близост до екрана му и цветовете се нормализират на 100%. Сега тези магнити си стоят там непрекъснато и телевизорът си работи перфектно. Не ви съветвам обаче, да си правите експерименти с вашите телевизори, защото може да пострадат. И с компютрите може да стане беля. И със старите магнитни дискети, и с магнетофонни ленти...
...
Сещам се нещо извън тази тема, което разбрах преди два дни по време на последните ми експерименти с конструкциите ми - и то е ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!!! -
- Неръждавейката, която не се привлича от МАГНИТИ, може и създава екран за магнитните потоци.
Вероятно е нещо подобно на мю-метала. Преодоляват я само МНОГО силни магнити.
Така че, ако използвате такава неръждавейка, може да се случи тя да е на неподходящо място в конструкцията ви и тя да не тръгне. Точно това стана при мен. Махнах я и работата продължи.
Поздрави!
« Последна редакция: Май 22, 2013, 10:53:09 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #83 -: Май 22, 2013, 11:18:16 am »
Това дето имаш повече желязо в кръвта може и да е защото около теб е пълно с магнити, които го привличат и концентрират в тебе:) Шега разбира се:) Не вярвам, че магнитите причиняват тромби или каквито и да е вреди. Аз лично ползвам магнитна гривна а понякога колан с магнити и ефекта е изключително добър. Мисля, че част от положителното въздействие на магнитите върху здравето се дължи на въздействието им върху кислорода  ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #84 -: Май 22, 2013, 02:29:30 pm »
Майсторе, чудя се как така всичко в стаята ти се е намагнитило отдавна, защото било пълно с магнити?
Я сложи една НЕ намагнитена кърфица на 1 м от магнит, и да видим дали сега или по-насетне ще се намагнити? - естествено че не. Всичко зависи от разстоянието и силата на магнитната индукция. Та примера ти не е коректен.
За въртящите или променливите магнитни полета дали са вредни, не ще и коментар. Те представляват електромагнитна радиация и са си вредни, като степента им зависи от индукцията и честотата. Колкото двата параметъра са по-големи, толкова и радиацията по-голяма.

Ставаше въпрос за вредно постоянно магнитно поле. Вредно ли е въобще? - над определени дози и интензитет - ДА. Примери с магнитни гривни са също некоректни, тъй като са много слаби магнити.
Във физиотерапията се ползват много магнитни полета, постоянни и пулсиращи. Еее..., там има дози, не се прилагат гьотере и има защо.

Оргонът все още е "тера инкогнита", така че нека не го сравняваме с познатите ни енергии, за да не сбъркаме.

А ако има някой смелчага, който твърди, че силните постоянни магнитни полета не били вредни, му предлагам да си залепи на главата няколко големи неодимови магнита с огромна сила /над 30 кг/ и да ходи с тях така една седмица. Басирам се, че ще му се намагнити много здраво главата  :D, и тутакси ще открие СЕ  ;D.
« Последна редакция: Май 22, 2013, 04:28:47 pm от EDM electronics »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #85 -: Май 22, 2013, 06:09:43 pm »
Да допълня Майстора относно неръждавейките. Всяка неръждавейка се привлича от магнит. тези които магнита не ги лови са с много ниска точка на Кюри, под стайна темпера. Та като продължим разсъжденията, ако точката е примерно -10 градуса "има и такива неръждавейки" През зимата може да има неприятни изненади при евентуални експерименти.   

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #86 -: Май 22, 2013, 08:26:26 pm »
   Това с тромбите сигурно е станало след прищипване с магнити без външно кървене. Аз съм чувал за тромби след контактни боеве в бойните спортове. Иначе за субективни усещания - след дълго рязане с ъглошлайф съм усещал пръстите си като че ли "звънят", кънтят при почукване. Не знам дали е от вибрациите или и от електромагнитното поле. Друго интересно - забелязал съм, че изтръпнала ръка при сън много бързо се възстановява ако другата ръка се "здрависа" дълго със зраво долепени длани. Явно така става жизнен обмен и бодрата ръка предава сила на "умрялата". Така че не се плашете и нека Силата да бъде с нас!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #87 -: Октомври 18, 2015, 08:12:30 pm »
Здравейте,
В стандартната схемата на ве гейт не ми харесва това че в мъртвата точка требе да избутаме статора - това е енергия която мисля знам как да спестя ...
На схемата - 2 цилиндъра
1ви цилиндър /ротор/ представлява Ве гейт стрела с дължина 360 градуса
2ри цилиндър /статор/представлява магнит с широчина колкото е цилиндъра който е дълъг 350 градуса или там където е мъртвата точка на 1вия цилиндър -статорния магнит/цилиндър 2/ свършва и така цикъла може би ще се се повтаря - ако това не се случи може да се прикрепят още статорни цилиндри който да бъдат изместени така че да се получи ротация ...
Грешка в схемата е веригата-вместо нея е добре да са зъбни колелета зацепени по между си   
Проблем е също статорния магнит,но той си мисля че може да бъде заменен с много магнити ,Или конструкцията да е перпендикулярна ...
Схемата не е изпитана,така че ако решите да я сглобите е възможно да се разочаровате .. :D
Успех!

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #88 -: Март 13, 2016, 08:08:13 am »
Какво ще кажете за това. Не изглежда сложно мисля да се пробвам някои ден. :)

https://www.youtube.com/watch?v=FxReArGbE_s

Работи на този принцип.

https://www.youtube.com/watch?v=Ab1-qaHvLr4

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #89 -: Март 13, 2016, 09:54:07 am »
Не знам дали този е ефект е показван в сайта или дали тук е точното място да се покаже, но е интересен, а Bat_Vanko и EDM electronics споделяха мисли за манипулиране на магнитното поле.

Магнит който се активира/деактивира с еднократен правотоков импулс. По-точно двойка магнити:

https://www.youtube.com/watch?v=n4YD8Nvyfa4&list=PLbQqm4rNo626uIJJ79DKICgrAKBgR5wjn&index=2
 
Дори и да разрушава магнита, мисля че може да се "преглътне" евентуана подмяна през няколко месеца примерно

Разгледайте всичко от същия автор (доста е). Споделя това което е постигнал с графен и суперкондензатори. Неговите май трябва да се нарекат  мегакондензатори...
« Последна редакция: Март 13, 2016, 12:53:39 pm от tobo1 »