Автор Тема: Въображаемият двигател на Vector  (Прочетена 54986 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #60 -: Април 17, 2013, 11:09:14 pm »
Bat_Vanko,
Предложението ти е интересно. Аз много пъти съм си мислил, дали има някакъв начин, да се промени магнитния поток на постоянен магнит с по-малко енергия от енергията на промяна на самия магнитен поток. Има колеги във форума, които доста си играха и мислиха по въпроса, но за съжаление не постигнаха някакъв успех.
Не ми е хрумвало да се променя магнитния поток, чрез ток през самия магнит. Ами трябва да се пробва с експеримент, какво би се получило и да се изчисли-оцени електрическата енергията, която се влага и магнитната, която се променя.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #61 -: Април 17, 2013, 11:40:53 pm »
Здравейте,
Идеята на Bat Vanko ми прилича на динатронен ефект, с определен срещуположен ток може  да се получи отрицателно съпротивление, т.е. увеличаване на напрежението води до намаляване на тока. Това ще бъде в тесни граници за сметка на ЕДН източник. Токът се получава за сметка на свойството заряд, а магнитното поле е на свойство спин. При тези трансформации имаме загуби и нещата са отчайващи. Остава да се ползва свойство маса, но масата на електроните е нищожна и стойността на тока няма практична стойност, изключвам възможността за супер скорости в земни условия, електролити, полупроводници и газове (дъги и искри).
 Остава възможност за любимата ми стояща вълна, разбира нововъведенията ми в цикличен (тороидален) резонатор. В линейни резонатори се получава С, Ю и немога да догодя нещата.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 11:59:26 pm от mi68 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #62 -: Април 18, 2013, 07:00:06 am »
Теорията обясняваща магнитното поле със спина на електроните е интересна, но за съжаление пробита с огромна дупка. Всичко е наред докато рисуваш нещата с химикалка на лист хартия и електроните обикалят по кръгова геометрична орбита. Прекрасно обяснение за едни двумерни същества живеещо в техния си двумерен равнинен свят. но за съжаление на поддръжниците, нашият свят е поне тримерен и като си представим орбитите като кълбо а не като кръг нещата стават или много объркани или свръхподредени. Нулева ентропия. Има ли такова животно питам.   

The Phantom

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #63 -: Април 18, 2013, 07:31:13 am »
Предполагам, че сте запознати с работата на Floyd Sweet ! Идеята на Bat_Vanko е заложена в това устройство, наречено VTA - Vacuum Triode Amplifier.
Много малко се знае за това изобретение. От книгата "Практически наръчник на фрий-енерджи устройствата" се разбира, че : "...The device then only needs a few milliwatts of 60 Hz applied to the input coil to give up to 1.5 KW at 60 Hz at the output coil. The iutput coil can then supply the input coil indefinitely."

http://www.youtube.com/watch?v=UVhGQaESKEI - това е филмче от срещата на хора работили и работещи по VTA.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #64 -: Април 18, 2013, 08:53:02 am »
Bat_Vanko,
Предложението ти е интересно. Аз много пъти съм си мислил, дали има някакъв начин, да се промени магнитния поток на постоянен магнит с по-малко енергия от енергията на промяна на самия магнитен поток. Има колеги във форума, които доста си играха и мислиха по въпроса, но за съжаление не постигнаха някакъв успех.
Не ми е хрумвало да се променя магнитния поток, чрез ток през самия магнит. Ами трябва да се пробва с експеримент, какво би се получило и да се изчисли-оцени електрическата енергията, която се влага и магнитната, която се променя.

Успех има(ше) е това ще бъде в основата на новата серия експерименти в  тази насока. За да се постигне свръхефективност при комутация на ПМ поток чрез промяна на магнитното съротивление в част от веригата е нужно комутиращият елемент да има специфични  характеристики, подобно на електронните елементи. Може да се направи аналогия между кофициента на усилване на биполярен транзистор при даден колекторен ток и магнитния комутатор при даден поток на ПМ.
Принципът работи, доказано е! А прескачането на 1-та предстои да се види, защото е коректно да се мери спрямо магнитните потоци - упрвляван/управляващ, а не като отношение на изходна/входна ел.мощност. На изхода с пълна сила действа Ленц реакцията плюс други нежелани явления, които силно изкривяват измерването на реалната ефективност на комутацията.
« Последна редакция: Април 18, 2013, 09:02:38 am от getca »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #65 -: Април 18, 2013, 09:14:55 am »
Радико,
по принцип твоето обяснение съвпада с общо приетото, но помисли си следното нещо: ако електроните се въртят около атома във вид на сферичен облак, то тяхното сумарно магнитно поле би следвало да бъде 0. В този случай магнитния поток трябва да се формира само от спиновете на електроните. В случая би следвало да се има някаква несиметрия на въртенето на електроните за да се получи магнит.
Мога да се съгляся с mi68, че нещата са отчайващи, но всички други дълбоко грешат: не може да прави аналогия с движение на електронен поток в във вакуум и неговото управление с потенциал и прякото въздействие на електрическия ток върху причината на пораждане на магнитното поле.
Все пак надежда има!
Успех!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #66 -: Април 18, 2013, 09:35:36 am »
Предполагам, че сте запознати с работата на Floyd Sweet ! Идеята на Bat_Vanko е заложена в това устройство, наречено VTA - Vacuum Triode Amplifier.
Много малко се знае за това изобретение. От книгата "Практически наръчник на фрий-енерджи устройствата" се разбира, че : "...The device then only needs a few milliwatts of 60 Hz applied to the input coil to give up to 1.5 KW at 60 Hz at the output coil. The iutput coil can then supply the input coil indefinitely."

http://www.youtube.com/watch?v=UVhGQaESKEI - това е филмче от срещата на хора работили и работещи по VTA.

Преди време попаднах на инфо точно за Floyd "Sparky" Sweet, което ме запали по фрий енерджи устройствата и така открих и вашият форум. Всъщност му бях забравил името (на доста имена попаднах вече, ровейки се за подобни изобретения) и сега The Phantom ме подсети.
VTA имало възможност да произвежда един милион пъти повече енергия от вложената, наблюдавали се интересни ефекти като загуба на тегло на устройството и вместо да загрява се изстудява все повече с увеличаване на товара. Четейки описанието за принципа му на работа, ми напомни много на този на действие на лазерите, като в случая играе роля на стимулатор на кохерентно усилено електричество, вместо на фотони.
Ето и информацията: http://www.panacea-bocaf.org/floydsweet.htm
« Последна редакция: Април 18, 2013, 09:40:01 am от hyparh »

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #67 -: Април 18, 2013, 10:47:55 am »
Какво стана сега?
След моето твърдение, че не се знае как "работи" магнита и особено след обяснението на EDM electronics и последвалите постове на колегите аз лично все още не разбрах как "работи".
Зная че неправилно се изразявам. То е ясно как работи, но не е ясно как се поддържа постоянно енергията му във вид на магнитно поле.
Мисля, че се греши като се обяснява с електрони и електронни облаци. Вярно е че подвижното магнитно поле индуктира ток (движение на електрони) в проводника, но мисля че не електрони в магнитното поле задвижват електрони в проводника, а нещо друго ... може би?
« Последна редакция: Април 18, 2013, 03:18:29 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #68 -: Април 18, 2013, 12:33:19 pm »
Ми те станаха куп въпроси, за които не че няма отговор, ама тези неща може всеки сам да си ги чете и търси в съответната литература. Пък и не е важно кое как работи, по-важното е че работи или не работи.
Vector е централната фигура в тази тема, ама де го той. Сигурно вече прави свръхскоростния магнитен двигател.  :D

Предлагам да се съсредоточим към темата на дневния ред - Двигателите на Майстора. Толкова години форум - нищо по съществото му, и сега, когато някой иска да разчупи статуквото, веднага започваме с недоверие, провокации за доказване, хвърляне на "черни ръкавици". Предлагам да се прояви малко търпение, защото аз участвам тук поради вярата си в съществуването на СЕ /и в извънземните  ;D :D ;D/. Майстора каза, че ще представи на форума двигателя си, но още не е напълно готов. Ми дайте му време, защо пришпорвате. А който не вярва, не е длъжен да взима отношение по темите - нека счита "онези" за глупаци, а себе си за по-ерудиран.

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #69 -: Април 18, 2013, 01:02:57 pm »
Предлагам да се съсредоточим към темата на дневния ред - Двигателите на Майстора. Толкова години форум - нищо по съществото му, и сега, когато някой иска да разчупи статуквото, веднага започваме с недоверие, провокации за доказване, хвърляне на "черни ръкавици". Предлагам да се прояви малко търпение, защото аз участвам тук поради вярата си в съществуването на СЕ /и в извънземните  ;D :D ;D/. Майстора каза, че ще представи на форума двигателя си, но още не е напълно готов. Ми дайте му време, защо пришпорвате. А който не вярва, не е длъжен да взима отношение по темите - нека счита "онези" за глупаци, а себе си за по-ерудиран.


EDM electronics за мен не се притеснявай!
Аз вярвам на Майстора и стискам палци!!!
Щом е казал че мотора работи, значи е така. Защо да лъже? Но сам разбираш, че ми е страшно интересно, че магнитен мотор работи и то в България!
Просто докато чакам да го видя исках пак да поговорим за постоянните магнити и магнитното поле, защото те ми са слабост и болка. Даже бях писал веднъж да му издигаме паметник за възхвала на магнита или че умирам от яд, че не мога да разбера как се поддържа дълги години магнитното поле около постоянния магнит и други такива изхвърляния от моя страна. И че магнита за мен е перпетуум мобиле.
Смятам, че магнитното поле около постоянния магнит е свободна енергия.

Всичко това го пиша тука в тая тема, за да не "цапам" темата за магнитния двигател на Майстора.
Като му дойде времето, ще разискваме в неговата тема и то само по неговия двигател.

« Последна редакция: Април 18, 2013, 03:21:06 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #70 -: Април 18, 2013, 02:02:24 pm »
Смятам, че магнитното поле около постояния магнит е свободна енергия.
Разбира се. Щом има двигатели работещи само на магнити....
По-нагоре вече казахме, кое е най-важното условие за успешен магнитен двигател /с голям въртящ момент, а не работещ на "магия"/. Ако то не е спазено - йок.

Повтарям: Магнитните сили на взаимодействие между роторните и статорните магнити /било то на привиличане или на отблъскване/, трябва да са разположени перпендикулярно, а не успоредно. Защото при последното настъпва равновесие - баланс.

Давам образен пример:
Диск с магнити разположен хоризонтално. По периферията му множество по-малки дискове с магнити. Тези малки дискове трябва да са разположени перпендикулярно - вертикално, т.е. под прав ъгъл спрямо работния-хоризонтален диск. Следва синхронизация между основния и планетарните дискове и настройка на закъснението на магнитите, след ГМТ. Еднаква ъглова скорост на магнитите от планетарните и основния диск.

Предполагам така работи единият /първия/ двигател на Майстора, доколкото съм разбрал от първия пост в темата му.


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #71 -: Април 18, 2013, 02:05:55 pm »
Магнитното поле на отделен постоянен магнит си е енергия, но за съжаление в неизползваем вид (доколкото я познаваме). Ясно е, че за да произвежда електричество трябва да има някакво движене/трептене на това поле. Ако накараме полето на един магнит да осцилира незатихващо по някакъв начин, то ще може да се извлече свободна енергия. Изглежда точно това е постигнал Флойд с неговото устройство.
Аз наскоро си взех няколко неодимови магнита с различни размери да има за експерименти и определено са страшни зверчета, трябва много да се внимава с тях, че нараняват лесно и най-неочаквано. Един приятел ги взе да им пробва силата, хем му казах да внимава... е, изпробва я по трудния начин с разкъсна рана на пръста :D... Та тия магнити направо си пращят от енергия. Случайно доближих един от тях до трансформаторчето, захранващо колонките на PC-то и усетих значителни вибрации докато го държах в ръка. Явно електромагнитното поле на трафа индуцира трептения с честота 50Hz в магнита. Реших да опитам дали и колко волтаж ще успее да генерира като е поставен в намотка. Резултатите варираха между 1 и 3V променливо напрежение с набързо спретнат соленоид. Интересно в такъв случай дали се дърпа от мощността на трафа, че така и не направих точни замервания, а сигурно някой вече е опитвал такова нещо.
Възниква и друг въпрос - ако се постигне начин за извличане на енергията от самостоятелен магнит, дали той няма да се изтощи като батерия?
« Последна редакция: Април 18, 2013, 02:32:06 pm от hyparh »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #72 -: Април 18, 2013, 03:44:13 pm »
1. Повтарям: Магнитните сили на взаимодействие между роторните и статорните магнити /било то на привиличане или на отблъскване/, трябва да са разположени перпендикулярно, а не успоредно. Защото при последното настъпва равновесие - баланс.

Давам образен пример:
2. Диск с магнити разположен хоризонтално.
3. По периферията му множество по-малки дискове с магнити.
4. Тези малки дискове трябва да са разположени перпендикулярно - вертикално, т.е. под прав ъгъл спрямо работния-хоризонтален диск.
5. Следва синхронизация между основния и планетарните дискове и настройка на закъснението на магнитите, след ГМТ.
6. Еднаква ъглова скорост на магнитите от планетарните и основния диск.
7. Предполагам така работи единият /първия/ двигател на Майстора, доколкото съм разбрал от първия пост в темата му.
Цитирах те ЕДМ, като разделих изреченията на подточки, защото:
1. Да, съгласен съм, но 90о не са задължителни. Най-удачният ъгъл е 71о
Мерил съм го.
2. Примерно
3. Зависи. При мен дисковете са еднакви по диаметър, заради т.6. тук, не горе.
4. Това усложнява много конструкцията - имам такава разработка, ще дам схемата й. Освен това се губи възможността за увеличаване броя на работните дискове, и следва ограничение във мощността.
5. Да.
6. Не. Това не работи. Ъгловата скорост трябва да е различна!
7. Този модел - 135 - има 4 различаващи се подварианта.  В момента единият от тях е готов, но както и предполагах, веригите ми зацепват на зъб - защото големите венечни колела (от велосипед)  СА КРИВИ. Ще ви пусна снимки в първия пост на темата ми, да го видите, но за да не се ядосвате - не го правете с вериги и венци, а както е оригиналната ми идея - със зъбни колела. Това ще е следващата ми доразработка - веднага след тази (мод 137), на която показах снимки и схеми.
« Последна редакция: Април 18, 2013, 03:47:54 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #73 -: Април 18, 2013, 08:57:27 pm »
Цитат
Вярно е че подвижното магнитно поле индуктира ток (движение на електрони) в проводника, но мисля че не електрони в магнитното поле задвижват електрони в проводника, а нещо друго ... може би?
И аз това се опитвам да кажа от доста време.  ;D
Преди време прочетох в нета една статия която бързо се потули. Ставаше дума, че някои вещества имали свойствата да кристализират не само в триизмерен обем. Оттук до твърдението Фазов преход на кристалите от втори или трети род
създава мост за магнитните силови линии има само една стъпка. просто някой трябва да я направи.
И само още една малка добавка:
магнитното поле не е енергия сори.
магнитното поле се явява сила, от тези дето обикновенно се бележат с "F"
 А както знаем всяка сила може да се превърне в работа и енергия като я умножим по разстояние и по време.

И накрая благодаря че отделихте време да ми четете простотиите.   

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #74 -: Май 01, 2013, 09:04:34 pm »
Колеги, тази вечер ме предупредиха за опастност от неодимовите магнити!
Не бива да се държат в ръка повече от 3 мин. Нмагнитвали силно кръвта и се образували тромби. Има пострадал от тая работа, затова да се внимава!