Автор Тема: Въображаемият двигател на Vector  (Прочетена 55660 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #45 -: Април 16, 2013, 04:11:54 pm »
Явно не мога да се изразя правилно, за което се извинявам.
Долу-горе и аз зная как се произвежда електричество.
Имах предвид, след многото хитрини и трудности да се задвижи един магнитен двигател, нагласяне на ъгли на магнити и други подобни, ще има ли мощността да задвижи и друго нещо след като едва е успял да развърти сам себе си? Разчетено ли е магнитите освен да развъртят собствения си вал, да имат силата да въртят и генератор?
Скептичен съм, защото от всичко което съм видял и чел се получава така, че е много "тънък" момента един магнитен двигател да се самозавърти. Дето се вика една прашинка може да го спре. А камо ли да върти и генератор на една ос.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #46 -: Април 16, 2013, 05:43:25 pm »
Колега Velektra,
 Бъркаш понятията двигател и генератор.

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #47 -: Април 16, 2013, 06:23:03 pm »
Колега Velektra,
 Бъркаш понятията двигател и генератор.
"Може би, ама надали."
Страхувам се, че не ги бъркам!

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #48 -: Април 17, 2013, 10:33:03 am »
Velektra и аз мислех да задам същия въпрос като теб но ти ме изпревари ,напълно те подкрепям по отношение на въпроса ,което ме навежда на мисълта че когато се мисли логически се стига до едни и същи изводи,та така не мога да разбера колегите от форума какво го увъртат а не отговорят ясно и логически издържано ,а не емоционално,на твоя въпрос който е ясен и прост,и моля  prp не ми давай линкове от wikipedia ,
Отговора е лесен, основно е генератор на електричество. А от електричество в друго :), вярно че има загуби, ама като е без пари какво ти пука :)
тук няма отговор ,
В зависимост от постигнатия Въртящ момент, може и през редуктор (скоростна кутия) да мине, и да се използва директно механичното въртене.
тук няма логика, как като едва преодолява собствените си сили на триене ще го натовариш и с редукторна кутия
Има два начина:
1. На оста на магнитния двигател се закача генератор - класически вариант.
2. На самият магнитен двигател се слагат статорни бобини, които ползват роторните магнити на двигателя, т.е. 2 в 1

Но прави разлика между мотор генератор - той изисква външна енергия за производството на ел. ток, която се проявява в ленц-реакция и "магнитния двигател" за който говорим, който се върти сам от "нищото".
всички тези допълнения към магнитния двигател генерират допълнителни сили на съпротивление,били те магнитни или просто сили на триене ,така че и тук няма логика

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #49 -: Април 17, 2013, 12:26:45 pm »
Сашо, благодаря за подкрепата!
Само, че аз ще се радвам искрено, ако не съм прав. Затова писах, че разчитам Майстора да ме опровергае с неговия магнитен двигател.
Тъй като не успях да излъжа Природата и да направя магнитен двигател, сега правя магнитен генератор. Тук нещата уж изглеждат манипулируеми и по-лесни за нагласяне, но ще видим  :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #50 -: Април 17, 2013, 04:11:56 pm »
Колега, Сашо! - вероятно четеш бързо и не осмисляш всичко.
В това което съм казал има не логика, а желязна логика:

Цитат на: Maistora52 в Вчера в 15:45:52
    В зависимост от постигнатия Въртящ момент, може и през редуктор (скоростна кутия) да мине, и да се използва директно механичното въртене.
...
Цитат на Сашо днес в 10:33:03
тук няма логика, как като едва преодолява собствените си сили на триене ще го натовариш и с редукторна кутия
...
Освен това, може би не си наясно, но при магнитните двигатели (вече създадени) е постигнат много... МНОГО по-сериозен Въртящ момент от този, който се получава при изпълнението на някои любителски конструкции, край които като кихнеш и те спират.
Степенувай си критериите.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #51 -: Април 17, 2013, 04:53:12 pm »
 Освен това, може би не си наясно, но при магнитните двигатели (вече създадени) е постигнат много... МНОГО по-сериозен Въртящ момент от този, който се получава при изпълнението на някои любителски конструкции, край които като кихнеш и те спират.
Степенувай си критериите.
Къде мога да видя такъв работещ двигател с добър въртящ момент.Посочи координати някакви.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #52 -: Април 17, 2013, 04:55:36 pm »
Сашо, благодаря за подкрепата!
Само, че аз ще се радвам искрено, ако не съм прав. Затова писах, че разчитам Майстора да ме опровергае с неговия магнитен двигател.
Тъй като не успях да излъжа Природата и да направя магнитен двигател, сега правя магнитен генератор. Тук нещата уж изглеждат манипулируеми и по-лесни за нагласяне, но ще видим  :)
Затова сме тук всички и се надяваме някой да ни опровергае но с доказателства а не с празни приказки.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #53 -: Април 17, 2013, 05:34:37 pm »
Който търси - намира! Ти, Санде, явно не си търсил, или пък не си намерил.
Ще те оставим на спокойствие, не бързай... Ще намериш!
Като начало - просто си набери в интернетския браузър-търсачка: MAGNET MOTOR
... И МОЖЕШ ДА СИ РАЗГЛЕЖДАШ, И ... НАКРАЯ ДА ОТКРИЕШ!

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #54 -: Април 17, 2013, 06:34:58 pm »
Ами, работата е ясна. Както са казали братушките "ще поживеем - ще видим".
Майсторе не ми се вярва, че твоя магнитен мотор работи по начина описан от колегата Иван Димов в отговор #31. Там според мен само последното му изречение е вярно.

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #55 -: Април 17, 2013, 06:41:07 pm »
Който търси - намира! Ти, Санде, явно не си търсил, или пък не си намерил.
Ще те оставим на спокойствие, не бързай... Ще намериш!
Като начало - просто си набери в интернетския браузър-търсачка: MAGNET MOTOR
... И МОЖЕШ ДА СИ РАЗГЛЕЖДАШ, И ... НАКРАЯ ДА ОТКРИЕШ!
Нямах предвид филми ,нагледал съм се на всякакви филми и за двигатели работещи с нищо и за генератори генериращи енергия от нищото но все пак ми трябва доказателство има ли някъде на живо такова работещо чудо че да го видя и да го пипна.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #56 -: Април 17, 2013, 07:41:09 pm »
Здравейте,
Двигател е силова машина, която преобразува вид енергия, в случея магнитна във механична енергия (въртене).
Генератор - ген-инфорнация, ра-Слънце въртене в кръг(окръжност), тор-тороид магнитно поле. Генератор е въртене на магнитно поле и производство на електричество.
 Омичното съпротивление може да е положително или 0-свръхпроводимост. При определени състояния на електрическа верига говорим за отрицателно съпротивление.
Първо трябва да имаме електрическа верига, примерно двигател+генератор механично свързани и електрически. Ако имаме обратна връзка в електромагнитното поле, системата ще почне да се самоускорява, демек имаме отрицателно съпротивление от динамичен вид.
  С отрицателно съпротивление се обеснява тунелен ефект-тунелен диод, динатронен ефект-тетродна лампа, регенератевен приемник.   Явлението е доста обширно, веднъж имаме вторичен противоположен ток, втори път тунелен (коридорен) ефект, генераторен режим и т.н.
За да имаме допълнителна енергия в електрическа верига, трябва да дойде от външен източник, примерно то магнит, според мен това се изска да се разисква.
 Втори подход параметрично усилване, магнит се придвижва механично, напред назад, може и чрез стояща вълна.
Темата е голяма боза, гевори се за двигател, после за ел. верига с отрицателно димамично съпротивление, без да е упоменат кой метод се ползва.
 Уточнете понятията какво са разисква!
« Последна редакция: Април 17, 2013, 07:45:31 pm от mi68 »

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #57 -: Април 17, 2013, 08:50:30 pm »
....................
А колегата Велектра има право  - не ми вярвай, братко! Въпросът не опира до вяра!
..........................

Природата ни е дала наготово много неща и ни е подсказала как да направим много неща.
Магнита е един такъв дар на Природата, който за съжаление още никой не е разбрал как "работи".
За мен магнита е вълшебство.
А където има вълшебство, има и магия, има и вяра, има и още нещо ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #58 -: Април 17, 2013, 09:58:33 pm »
....................... за съжаление още никой не е разбрал как "работи".
За мен магнита е вълшебство.

Ааааа......, колега, това не е вярно!
Ще ти кажа как работи магнита.
Магнита е такъв магнитен метал, при който всички атоми са подредени с еднопосочно спиново въртене на електроните. Всички електрони от атомите на материала се въртят в една посока! Така се образуват двата полюса и то равномерно по конструкцията му. Преди да е станал метала на магнит, електроните в атомите се въртят хаотично-разнопосочно един спрямо друг и така магнитната енергия е уравновесена, метала не проявява тези свийства на постоянния магнит.
Магнита се прави, като се нагрее метала и се приложи мощно магнитно поле. Така атомите се разхлабват и се ориентират еднопосочно, с еднопосочни спинове на електронния облак.

От къде идва енергията на магнита? - от вечния двигател на електроните! Те, електроните се въртят от незнайна сила-енергия. Мога само да предполагам, че това е някаква малка елементарна частица, изпълваща огромното пространство между ядрото и електроните, придаваща им енергията. Движението на електроните наподобява слънчева система.

Има един вселенски /физичен/закон: "Каквото в макрокосмоса, такова и в микрокосмоса"

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #59 -: Април 17, 2013, 10:50:44 pm »
EDM electronics,
без да отричам казаното от теб има следния въпрос:
Ако през един пръчковиден магнит се пропусне ток с голяма сила какво би се получило (като се изключи загряването му). Електроните се въртят около атома така, че създаденото от тях магнитно поле да бъде съпосочно с общото поле на магнита. От друга страна приложения ток има същата посока както и магнитните силови линии (нали магнита е пръчковиден). Електроните би следвало да се движат по посока на този ток, макар и с много по-ниска скорост. При скока си от един атом на друг би следвало да загубят своя синхрон и вероятно създадения от тях магнитен поток да намалее. Това не би трябвало да размагнити магнита. Но пък от друга страна е вид параметрично управление на магнитния поток. Ако се получи този ефект, то с много ниско напрежение и много силен ток (отнася се основно за неодимовите магнити) би могло да се получи промяна на магнитен поток и индуцирано напрежение. Мисля, че никой досега не е разглеждал нещата от подобен ъгъл.
Успех!