Автор Тема: Въображаемият двигател на Vector  (Прочетена 54966 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #30 -: Април 16, 2013, 09:18:14 am »
Темата на Вектор ме заинтригува поради неговия хъс и обещанията, които ми прозвучаха като виц.
Нека го направи това, което е измислил, и ще видим. Не мога да кажа друго, защото в идеята му се включват освен магнитите и електро-консуматори. По тези тоци съм почти невеж. Но, ако сега трябва да коментирам, виждам, че се очертава някакъв магнито-електрически хибрид. Имам просто заключение за самия себе си - има вероятност да преоткрием електродвигателя или нещо от сорта на електро-управляемо динамо. Не виждам само откъде ще дойде инерциалният импулс, който сам по себе си означава всъщност "и-Енерция", т.е. склоност (или стремеж) към запазване на неподвижност или (ако е във вакуум) запазване, задържане, непроменливост на енергийният потенциал.
Давай Векторе! Разбий ни!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #31 -: Април 16, 2013, 10:19:30 am »
   За да се получи свободна енергия от взаимодействие на магнитите, трябва част от силите при това взаимодействие да се поемат от конструкцията. Това става, когато статорният магнит се доближава до траекторията на роторния перпендикулярно. При това роторният магнит се ускорява примерно надясно, докато статорният не се ускорява наляво, защото конструкцията го подпира. Силата, с която бутаме статорния магнит е по-малка от силата, която печели роторния. Всичко е въпрос на физика - имаме сили и преместване. Като умножим силата по преместването, получаваме енергията. За да получим енергия в повече, трябва с по-малка сила да получим по-голяма. На практика, ако на тяло действаме с определена сила, то и тялото ни действа със същата по големина сила, но насочена наобратно. Цаката е тази обратна сила да се раздели на два вектора като единият от тях да е насочен към конструкцията, а другият е за движението на статорния магнит. Последният е по-малък от вектора на роторния магнит. Механиката е голяма работа!
« Последна редакция: Април 16, 2013, 10:22:59 am от Иван Димов »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #32 -: Април 16, 2013, 10:33:31 am »
   За да се получи свободна енергия от взаимодействие на магнитите, трябва част от силите при това взаимодействие да се поемат от конструкцията. Това става, когато статорният магнит се доближава до траекторията на роторния перпендикулярно.

Абсолютно вярно, и това е най-важното условие!

Прост пример за това е, ако държим в двете си ръце по един магнит с едноименни полюси. При доближаване, двете ни ръце ще се отблъснат еднакво. Обаче, ако единият магнит е закрепен за някаква здрава основа и доближим магнитите, цялото усилие на изместване ще поеме другият магнит.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #33 -: Април 16, 2013, 11:04:25 am »
Просто ми става кеф, като прочета толкова правилни становища за магнитните взаимодействия като на Иван Д. и EDM - просто ми четете не само мислите, но и това дето съм направил.
В направата му обаче са включени някои от най-големите хитрини ВЕЧЕ измислени от човека (не от мен - аз само ги впрягам в действие по точно определен начин - седемте "Цаки")...
Браво, Момчета! Щастлив съм, да видя, че "мозъците" ви (с най-дълбоко уважение към тях - лично!) - вече подсказват своето Могъщество.
Ще ви цитирам в моята тема за "БГ магн. дв-ел A-Mag Tornado"

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #34 -: Април 16, 2013, 01:48:52 pm »
Преди две години ме осени идея, за магнитен двигател, но си остана само идея. Преди месец и нещо, пак ми влезе бръмбарът в главата.
Преодоляването на мъртвата точка, мислех да бъде с въртящ се екран с процепи, който е между ротора и статора. Въпросът е, кое екранира най-добре магнитното поле? Мисля екранът да се върти от отделен електромотор и така ще бъде воден роторът. Енергията за задвижване на екранът, ще е много по-малка, от енергията отделена от самия двигател.

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #35 -: Април 16, 2013, 01:52:54 pm »
А какво би станало ако се сложи маховик ? и първите обороти се направя с подаване на енергия от вън докато маховика събере енергия достатъчна да преодолее тези 10 гр.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #36 -: Април 16, 2013, 02:16:25 pm »
А какво би станало ако се сложи маховик ? и първите обороти се направя с подаване на енергия от вън докато маховика събере енергия достатъчна да преодолее тези 10 гр.

Колеги, мислете. Маховикът е кондензатор, а не усилвател.
Когато ускориш маховикът, той после постепенно ще спре. Нали казахме, че преодоляването на тези 10 гр. изисква повече енергия от енергията за развъртането на ония 350 гр. Маховика единствено ще изглади оборотите, защото е инертен, нищо повече. Той ще премахне вибрациите, сътресенията. Все едно да сложиш кондензатор на диоден изправител - ето това ще стане.

Вероятно има такава конструкция, при която с неподвижен статор се постига съществена разлика между създаването на ония 350 гр. и преодоляването на 10-те гр. Предполагам такава е конструкцията при турчина.

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #37 -: Април 16, 2013, 02:40:43 pm »
Здравейте!
Според мен трябва да се използва свойството на магнита да създава електричество (най-общо казано) вместо другото му качество да отблъсква или привлича други магнити.
Това е все едно да използваме нефта вместо вода и той да върти турбини, вместо да освобождаваме енергията му чрез горене.
Разчитам на Майстора да ме опровергае, но аз вярвам в магнитния генератор, а не в магнитния двигател. Когато се прави магнитен двигател с хилядите му хитринки, за да се преодолеят например последните градуси, какво става като се сложи товар. Това отчита ли се?
Когато един магнитен двигател започне да работи, след това какво правим? Каква е следващата стъпка? Как му се използва енергията?
Извинявайте, ако въпросите ми са глупави!

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #38 -: Април 16, 2013, 03:12:42 pm »
По-горе съм се изказал относно разсъжденията на И.Димов и ЕДМ, във връзка с моите конструкции.
Нищо повече.
Това за което ме питаш Велектра, не го разбрах - не намирам връзката между вода, нефт, магн. генератори и магн. двигатели.
За последните - нищо няма да те опровергавам - ти сам ще се опровергаеш като го видиш... но в моята тема, не тук.
И мисля, че смесваш тук два потока разсъждения на колегите - за Векторовата идея с 350+10 градуса, и за моите разработки, където е съвсем друго.

Velektra

  • Гост
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #39 -: Април 16, 2013, 03:27:00 pm »
Майсторе, въпросът ми беше глобален към всички колеги от форума, които се занимават с магнитни двигатели: Как се използва въртенето на магнитния двигател за производство на свободна енергия?
Под магнитен двигател имам предвид такъв, който използва силата на привличане и отблъскване на магнити.

Неактивен fever_wits

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 74
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #40 -: Април 16, 2013, 03:31:33 pm »
Как се използва въртенето на магнитния двигател за производство на свободна енергия?
Отговора е лесен, основно е генератор на електричество. А от електричество в друго :), вярно че има загуби, ама като е без пари какво ти пука :)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #41 -: Април 16, 2013, 03:45:52 pm »
В зависимост от постигнатия Въртящ момент, може и през редуктор (скоростна кутия) да мине, и да се използва директно механичното въртене.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #42 -: Април 16, 2013, 03:52:46 pm »
Как се използва въртенето на магнитния двигател за производство на свободна енергия?
Под магнитен двигател имам предвид такъв, който използва силата на привличане и отблъскване на магнити.

Има два начина:
1. На оста на магнитния двигател се закача генератор - класически вариант.
2. На самият магнитен двигател се слагат статорни бобини, които ползват роторните магнити на двигателя, т.е. 2 в 1

Но прави разлика между мотор генератор - той изисква външна енергия за производството на ел. ток, която се проявява в ленц-реакция и "магнитния двигател" за който говорим, който се върти сам от "нищото".

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #43 -: Април 16, 2013, 03:56:17 pm »
А в моята разработка - мод 137 - предвиждам Три в Едно (3 в 1) - движение, осветление и отопление заедно.

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Въображаемият двигател на Vector
« Отговор #44 -: Април 16, 2013, 03:56:55 pm »
Майсторе, въпросът ми беше глобален към всички колеги от форума, които се занимават с магнитни двигатели: Как се използва въртенето на магнитния двигател за производство на свободна енергия?
Под магнитен двигател имам предвид такъв, който използва силата на привличане и отблъскване на магнити.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB