Автор Тема: Прогнозиране на земетресения  (Прочетена 269837 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #105 -: Септември 09, 2017, 08:10:57 pm »
hyparh
Наистина, дай линк за форума, и на мен са ми интересни тези неща. Това от последния клип и на мен ми прилича на дискотека, но другите са си съвсем реални каквито и на мен ми се е случвало да забелязвам.

Радико, можеш ли да споделиш повече относно твоите наблюдения? В кой район са се появявали светлините, имаше ли гръмотевична буря преди това или някаква друга особеност?

Тези светлини нямат нищо общо с дискотечни, нито с експлодиращи тр-ри. Предизвиквам някой да ми покаже видео с такива дискотечни :) Авторът на видеото пише в описанието, че точките, от които са възниквали светлините, са се разпростирали на площ от над 6 километра.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #106 -: Септември 10, 2017, 07:51:16 pm »
Хубаво е, че са започнали изследвания за разгадаване на земните светлини.

Странни светлини придружават земетресението с магнитуд 8.2 в Мексико
http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Stranni-svetlini-pridruzhavat-zemetresenieto-s-magnitud-8-2-v-Meksiko_93315.html

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #107 -: Септември 10, 2017, 09:29:03 pm »
Нормално е да има натрупване на огромно количество електрическа енергия при такива размествания на земните маси. Всеки знае каква енергия може да даде елементарен пиезокристал в една запалка. Сега си представете такъв кристал с размера на 1/2 България ... натискан от милиарди тонове усилие на движещия се континент ...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #108 -: Септември 10, 2017, 10:26:25 pm »
Дрън-дрън...
Само предположения пак, нали? На базата на "подковаността" ти?
А рингуудитът, къде е?
А световният океан? Що не пробваш пиезо искра в кофа с вода?

Проблемът ти, Юлиане е, че всичко се опитваш да нагодиш към собствената си стъкмистика на разбиранията...

Неактивен ELPUNTO

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 507
    • balkanmysteries.com/bg
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #109 -: Септември 11, 2017, 12:12:36 am »
hyparh на този етап, на това ниво на човешко познание (или незнание) е невъзможно да се каже кое е причина
и кое следствие ? Имам предвид затъмнението и слънчевото изригване за което говориш, станало на 06.09.2017 г.

Възможно е затъмнението на 21.08. да е причина за изригването на 06.09., а изригването да е причина за земетресението.

hyparh може ли да се направи справка, мястото на изригването в/у слънчевата повърхност къде се е намирало по
време на затъмнението ? И още, как е ориентирано мястото на изригването в момента на изригване, спрямо региона на
земетресението в Мексико ?

hyparh ти говориш за потоци частици, които заливат Земята, но тези потоци предизвикват етерни вълни, които
също достигат Земята и предават своята енергия на Земята. Етерът е финна и рядка материя, но тя при определени
условия може да бъде сгъстявана и увличана. Възможно е, точно това да става при чудовищните слънчеви изригвания
за които говориш.

Относно изригванията и прогнозите за земетресения, може би има някаква зависимост но тя не е постоянна.
Моят опит и моите наблюдения в областта на прогнозите показва, че земетресенията МОЖЕ да бъдат прогнозирани.
Но не на основата САМО НА ЕДИН ФАКТОР (параметър). Има 10 - 15 фактора, по които може да се правят прогнози.
Ако 3,4 или 5 фактора независимо показват предстоящо земетресение, то вероятността то да стане клони към 100% . . .

Но докато се достигне тази 100% познаваемост има да се извърви дълъг . . . много дълъг път . . .    8)
А до тогава . . .  до тогава, както е казал поетът : Носете си новите дрехи момчета . . .

    Падаме както ходим
    умираме докато спим
   
    носете си новите дрехи момчета
    проблемите на тази планета
    ние (в мазето) едва ли ще разрешим . . .
   
     :)          :)           :)


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #110 -: Септември 11, 2017, 06:15:15 pm »
Точно така е, ELPUNTO. Много е лесно да бъдат сбъркани причината и следствието, особено за неща, които не можем да наблюдаваме пряко, като недрата на нашата планета. Всъщност много от причинно-следствените връзки се бъркат дори за ежедневно наблюдавани природни явления, пък какво остава за тези, до които нямаме пряк достъп.

Не съм сигурен дали може да се проследи къде се е намирало мястото на изригването тогава, понеже слънчевата повърхност е твърде динамична и всичко се променя за броени дни. Трябва да се има предвид, че на потоците изхвърлени частици им отнема известно време (1-2-3 дни) докато достигнат Земята, в зависимост от скоростта им на придвижване.

Ще се опитам да навляза по-дълбоко в процеса, който наричаш етерно сгъстяване.
Когато етерът бива възбуден от някакъв интензивен процес, както в случая от слънчевото изригване, той се динамизира - заедно с изхвърлените лъчения и частици от Слънцето, започват да се образуват нови фотони (вид етерни сгъстявания), които се комбинират и формират конгломерати или т.нар. меки частици, слабо взаимодействащи си с материята и имащи голяма проникваща способност. Тези меки частици могат да улавят в себе си все по-твърди с различен заряд, които по-късно да освободят, разпадайки се в материята. Такава дезинтеграция съответно се съпровожда от светлина, освобождаване на заряди и възникване на топлина. Тези заряди от своя страна могат да бъдат най-различни видове (като вибрация, размер и плътност на съставните токоносители). Например Луи Рота успява да регистрира над 300 вида земни токове.
По този начин меките частици играят ролята на троянски коне, които могат да вкарат огромни количества твърди заряди в земните недра или пък в някакъв предмет и да ги освободят при определени условия.

С две думи - при динамизиране възникват етерни сгъстявания, турбуленции и микрозавихряния, и се зараждат нови фотони и частици, които могат да си взаимодействат с материята.

Аз лично виждам връзката между слънчевите изригвания и земетресенията, но не мога да хвана такава между троицата проявления слънчево затъмнение-слънчево изригване-земетресение. За да има такава връзка, означава, че нещо трябва да повлияе на Слънцето по време на слънчево затъмнение, което да предизвика изригване. Основните лъчения идват от Слънцето и всякакви планетарни излъчвания струва ми се са твърде слаби, за да му повлияят по такъв начин, независимо как са подредени Земята и Луната.

Покрай последното пълно затъмнение над Щатите, баща ми ми разказа какво са си приказвали негови колеги по време на пълното затъмнение над България на 11.08.1999г. Някой казал, че е вредно да се стои навън по време на затъмнението, понеже лъчите ставали опасни. От къде го е знаел/чул това този негов колега - само той си знае.
Нека анализираме какво се случва със слънчевите лъчи по време на слънчево затъмнение. При бомбардирането на Луната от обратната й страна с лъчи и частици, ръбовете на лунния диск стават вторични източници на светлина, както при процепите на една дифракционна решетка. Пораждат се меки частици, които по пътя си към Земята могат да се делят, рекомбинират и да улавят в себе си по-твърди заряди. Възможно е меките частици да се разпаднат, прониквайки в организма, освобождавайки тези заряди, които може да не повлияят добре на по-чувствителни организми.

*******

А конкретно по темата: https://www.styleglassbg.com/wordpress/?p=2572
И тук: http://www.heliotaraxy.com/

Ново силно слънчево изригване от клас Х, насочено до голяма степен към Земята. Това означава, че севсем скоро (да речем в интервал от четири дни) може да възникне ново силно земетресение някъде по света.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #111 -: Септември 12, 2017, 09:28:15 am »
Хипарх, Елпунто
Проблемът момчета е, че не се разбира същността на динамизираното етерно взаимодействие. То не става между материя и етер /оргонно поле/, а между две динамични енергийни състояния с отделни източници - в случая излъчването, идващо от центъра на земята, породено от централното оргонно сгъстяване наречено Черно слънце, и излъчването от звездата, истинското Слънце.
Материята е на по-ниско ниво, тя само отнася резултантните ефекти като следствие  :)
Как се манипулира нещо, което не можеш да спреш? Със същото нещо. Така е и с динамизирания оргон /етер/. Там има няколко свойства, за които официално признатата наука идея си няма - натрупване с качване на нивото, насищане при проникване, енергийно отражение и резонанс, отслабване на междумолекулните връзки и т.н.
По повод триболуминисценцията, това може да се проследи и на домашно ниво със смачкване на кристална захар с лъжичка, в стъклена чаша и на тъмно след акомодация на очите. Вижда се синьо-зеленикаво пробляскване при счупване на кристалите - подобно на светлините при земетресение, предизвикани от скални породи със съдържание на кварц. А защо свети кварцът при счупване, е отделен въпрос - който няма нищо общо със пиезоелектрическия ефект  ;)
Поздрави!



Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #112 -: Септември 12, 2017, 09:40:14 am »
А защо свети кварцът при счупване, е отделен въпрос - който няма нищо общо със пиезоелектрическия ефект  ;)

Това ще ми е интересно да го видя на живо. В мазето си имам кварцови електроди Ф-3мм с 99,99% чистота. Чупил съм случайно доста от тях, но не излъчват никаква светлина. Какво да направя, за да видя как светят при счупване? Готов съм при указания да заснема и клип, как свети кварца при счупване и да го покажа.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #113 -: Септември 12, 2017, 09:56:54 am »
Това ще ми е интересно да го видя на живо. В мазето си имам кварцови електроди Ф-3мм с 99,99% чистота. Чупил съм случайно доста от тях, но не излъчват никаква светлина. Какво да направя, за да видя как светят при счупване? Готов съм при указания да заснема и клип, как свети кварца при счупване и да го покажа.
Това явление се нарича трибо-луминесценция. При кварца може да се наблюдава когато два кристала (монокристала) се втриват един в друг. Светлината е слаба затова трябва да се направи в напълно тъмно помещение.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #114 -: Септември 12, 2017, 10:04:43 am »
Това явление се нарича трибо-луминесценция. При кварца може да се наблюдава когато два кристала (монокристала) се втриват един в друг. Светлината е слаба затова трябва да се направи в напълно тъмно помещение.
Сега пък търкане, нали беше чупене? То при търкане много минерали излъчват светлина, даже хвърлят искри и палят огън. В Алиекспрес дори продават такива запалки за полеви условия в дъждовно време.

Тия дни ще направя клип. Ще търкам кварца. В мазето ми е 100% тъмнина.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #115 -: Септември 12, 2017, 10:07:08 am »
Светене на кварц при оказване на механичен стрес върху него: https://m.youtube.com/watch?v=FFukQowqGPg

Да, принципно излъчването е слабо, зависи как точно се нарушава кристалната структура на в-вото. Излъчваната светлина принципно е бяла, но е силно податлива на модулация и лесно може да смени цвета си заради допълнителни фактори. Например във видеото се променя до оранжева заради нажежаването на свредела до оранжево.
Захарта също проблясва в бяло или бяло-зеленикаво при разтрошаване, но пак цвета на светлината зависи от околната среда.

Подредената кристална решетка има свойството да помещава много голям брой меки частици в себе си (каквото свойство притежава и водата), като при нарушаване целостта на решетката, някои от тях се разпадат до светлина, което предизвиква проблясъците.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #116 -: Септември 13, 2017, 09:43:33 am »
Светене на кварц при оказване на механичен стрес върху него: https://m.youtube.com/watch?v=FFukQowqGPg
========
Подредената кристална решетка има свойството да помещава много голям брой меки частици в себе си (каквото свойство притежава и водата), като при нарушаване целостта на решетката, някои от тях се разпадат до светлина, което предизвиква проблясъците.

Ето колко е просто, малко усилие да се порови в тубата и готово. Щипка захар, в стъклена чаша, на тъмно + една лъжичка за стриването, както и желание.
Два бели или прозрачни кварцови камъка, с каквито сме си играли като деца като ги чукахме и светеха отвътре.

Относно меките частици /меки електрони по терминологията на Дж. Катър/, това си е оргонен заряд. И твърдението на Хипарх е напълно вярно, за което го поздравявам отново! Само да вметна, че при водата също се проявява преобразуването на оргонния заряд в светлина + енергийно излъчване, което се води сонолуминисценция при кавитация. Т.е. един вид разкъсване на водата под влияние на механичен импулс.

Успехи на работещите!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #117 -: Септември 13, 2017, 11:08:35 am »
Цитат на: caduceus
Само да вметна, че при водата също се проявява преобразуването на оргонния заряд в светлина + енергийно излъчване, което се води сонолуминисценция при кавитация. Т.е. един вид разкъсване на водата под влияние на механичен импулс.

Точно и аз това си помислих за водата след последния ми пост :)

Да драсна още нещо интересно за кристалите... според Катър (в тубата някои го произнасят "Кейтър", не съм сигурен кое от двете е вярно), капацитетът на един кристален куб 30х30см, е от порядъка на 10^7 (десет на седма степен) фарада, а ако се вземат предвид и меките електрони (оргона), помещаващи се в решетката, зарядът може да достигне 2х10^10 фарада! Т.е. тези заряди винаги са си налични в кристала и с прилагане на правилната технология, от него може да се черпи енергия. Ако да речем има само един волт напрежение между молекулните слоевe, то от гореспоменатия кристал може да се черпи 100 ампера ток непрекъснато в продължение на 10 години...

А ако направим само една малка стъпка напред, вземайки предвид излъчването от кристалите, то автоматично стигаме до опитите на Райхенбах в затъмнени помещения и наблюдаване на светлинните потоци, които струят от тях (а и от други предмети). За съжаление тази светлина е извънредно слаба и може да отнеме часове на човек да престои в 100% затъмнено помещение, за да успее да я различи.
Тази светлина възниква при отделяне на меки електрони с различна степен на стабилност от заострените крайща на кристала (или полюсите на магнит). Най-нестабилните дезинтегрират, сблъсквайки се с въздушните молекули и помежду си, и отделят бледа светлина с варираща честота, която формира "одическите пламъци"
Всичко се навързва идеално :)

Поздрави!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #118 -: Септември 13, 2017, 03:17:28 pm »
Т.е. тези заряди винаги са си налични в кристала и с прилагане на правилната технология, от него може да се черпи енергия. Ако да речем има само един волт напрежение между молекулните слоевe, то от гореспоменатия кристал може да се черпи 100 ампера ток непрекъснато в продължение на 10 години...
Да, а ако можем да го анихилираме, ще получим толкова енергия, че да разцепим земята... За съжаление никой не обелва и дума за това като какво представлява тази "правилна" технология - дори и теоретично.

А ако направим само една малка стъпка напред, вземайки предвид излъчването от кристалите, то автоматично стигаме до опитите на Райхенбах в затъмнени помещения и наблюдаване на светлинните потоци, които струят от тях (а и от други предмети). За съжаление тази светлина е извънредно слаба и може да отнеме часове на човек да престои в 100% затъмнено помещение, за да успее да я различи.
Защо трябва да престоява човек, като има достатъчно чувствителни камери които да го направят и визуализират? Има телескопи, които "виждат" светлината на звезда отдалечена на милиони светлинни години, има дори и не толкова скъпи камери за охрана способни да работят в абсолютен мрак... обаче снимки на светещи ей така от само себе си кристали ... абе честно казано не съм ровил много в нета, ма не съм попадал на такива (като изключим кристали с разни радиоактивни примеси). Обаче пък съм попадал на твърдения (а и съм усещал лично) че след час-два в абсолютна тъмнина човек почва да вижда странни неща, нямащи нищо общо с реалността...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Прогнозиране на земетресения
« Отговор #119 -: Септември 13, 2017, 04:16:20 pm »
Цитат на: juliang
За съжаление никой не обелва и дума за това като какво представлява тази "правилна" технология - дори и теоретично.

Обелва, само трябва малко сърч :) Напиши в гугъл "Joseph Cater free energy" и издърпай ПДФ файла от първия линк. Там са описани две устройства за свободна енергия и принципът им на работа.
Едно от тях работи с дестилирана вода като източник на меки електрони, които при възбуждане отделят използваеми твърди. Едно устройство, ползваща кристална енергия би могло да работи на същия принцип, но ще трябва възбуждане с доста по-висока честота (като при опита с кварцов кристал на Kowsky и Frost).
Другото устройство е подобрена версия генератора на СЕ на Alfred Hubbard, състоящ се от централна многослойна намотка и няколко сателитни.

Относно заснемането на светлините с камера... би трябвало да стане, нямам информация дали някой е опитвал. Трябва да бъде камера способна на много дълга експонация без да внася значителен шум, така че да може да се различи нещо.
Охранителните камери, които виждат и в тъмното, са IR, а на нас ни трябва видимия спектър.