Автор Тема: Чиптунинг Volo за автомобили  (Прочетена 14484 пъти)

toncho

  • Гост
Чиптунинг Volo за автомобили
« -: Март 28, 2013, 09:51:31 am »
Здравейте колеги,
Като ентусиаст в разлагането на водата се заинтересувах и съм дистрибутор на щатската фирма Volo - www.voloperformance.com
Разполагам с оригинален програматор за техните чипове и пълен достъп до базата им данни включваща софтуер за повечето съвременни автомобили. Повече от 6 месеца аз и мои приятели ползваме чиповете и смело мога да кажа, че работят. За всеки, който установи обратното съм готов да върна платената сума при връщане на чипа след приспадане на овехтяване - ако има такова.
По надолу ще дам повече инфо за продукта, но за колеги от форума цената е специална - 180 лв. за брой - до изчерпване на наличните бройки. По възможност цената ще бъде запазена за нови доставки. Цената е без монтаж.
Чипът работи в един от следните режими:
- FS2-ННО Edition - мощност и икономия на гориво с поставен Браун газ генератор /ННО, Оксиводород/
- FS3 - икономия на гориво - без "водородна" клетка;
- VP12 - допълнителна мощност;
Работи по следния начин -  всеки съвременен автомобил е оборудван с компютър /ECU/, който управлява двигателя и всички основни системи в автомобила. Производителите на автомобили са поставили във Вашия ECU абсолютно универсални програми, които го управляват. Те са с усреднени /орязани/ параметри с цел Вашия автомобил да работи при всички условия – температура, стил на шофиране, гориво, гуми, екологични изисквания и т.н. Всички тези параметри влияят на мощността и разхода на гориво – предимно в отрицателна за Вас посока. Volo чип се свързва с вашия ECU чрез OBD2 /On Board Diagnostic/ порт, който позволява освен диагностика също и корекция работата на ECU. След начално калибриране на Volo чип, което става в покой на автомобила, през следващите 200 км. той се обучава да работи с Вашия ECU и постига оптимални параметри.
Не може да навреди на ECU защото:
- чипа се монтира към OBD2 /On Board Diagnostic/ порт - нищо от Вашия ECU не се сваля или заменя – физически или софтуерно;
- след премахването на Volo чип оригиналната програма на Вашия ECU се възстановява напълно - точно както е била преди това.
Може да се постави на следните автомобили:
- които са произведени след 1995 г.
- имат OBD2 порт. Тук има реална възможност някои автомобили произведени след 1995 г. да са оборудвани със стар тип порт за диагностика. В този случай има вероятност чипа да може да се постави.
- има възможност да се постави на автомобили ползващи алтернативно гориво – Пропан-Бутан и Метан, но само ако уредбата е инжекционна.
Гаранция - Volo чип има 12 месечна гаранция за фабрични дефекти. Гаранцията отпада при монтиране на чипа на автомобил, за който не е програмиран, неспазване на инструкциите за монтаж, опит за извличане на програмния код и нарушение целостта на гаранционните маркировки.
Ползване на Volo чип заедно с Браун газ генератор /ННО, Оксиводород/:
При поставяне "водородна" клетка на  по-стари автомобили /преди 92-93 г./ системата работи безпроблемно. На всички по-нови автомобили с ламбда-сонда и множество датчици е необходима корекция работата на ECU за да се “научи” да работи с оксиводород.
Възможност за препрограмиране - след първоначалното програмиране за режим и модел автомобил чипа в произволен момент може да бъде препрограмиран - за тест или при продажба на автомобила - за новия закупен. За колеги от форума - 50% отстъпка от действащите цени към момента, които сега са:
- еднократно препрограмиране - 25 лв.
- ваучер за двукратно препрограмиране - 39 лв.
- ваучер за трикратно препрограмиране - 49 лв.
За връзка - ЛС, 0895906786 или 0878196315
« Последна редакция: Март 28, 2013, 10:48:19 am от toncho »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #1 -: Март 29, 2013, 06:10:14 pm »
Здравей toncho! Здравейте четящи този форум! Съвсем на време се появи тази тема, поне за мен! Убеден съм, че всички сте горди собственици на стари брички и се чудите как да им намалите разхода на гориво в тези скъпи времена! Имам въпрос към toncho, но първо да опиша какво ще питам!
До скоро имах Форд ескорт от 96г. на който беше монтиран VOLO FS1. Ще кажа, че бях доволен! Спестяваше ми поне 1лт. при 100 км. градско кормуване, т.е. вместо 10лт. гореше 9лт. при неагресивно каране! Аз не съм агресивен карач! Преди продажбата свалих  VOLO-то с намерение да го препрограмирам за по новия ми Ситроен от 2002г. Създадох перфектна суха клетка, която възнамерявам да монтирам на Ситроена. Понеже съм наясно, че без корекции на ECU модула на двигателя това по-скоро би влошило работата му, питам: Може ли да се препрограмира FS1 за работа с електролизер, където очаквам поне още 1лт. икономия! Е това вече си е прилично и ще остане за ракия ;D
И на края да кажа, че цената ми се вижда най-добра от всички на които съм попадал!  Ще се радвам да получа отговор!
« Последна редакция: Март 30, 2013, 06:33:02 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #2 -: Март 30, 2013, 12:08:43 am »
Темата наистина е навременна. Аз изчетох доста неща за това разлагане на водата с такива чипове и доста недоволни хора вдигат шумотевица! Това, че връщаш парите ако системата не сработи определено е в голям твой плюс! Въпросът ми е - може ли минибус на метан да използва водородната клетка която предлагаш, като се вземе под внимание, че на бензин е инжекцион, но на метан е с плочка (или нещо такова). Казаха ми, че метановият инжекцион е от 1 000 лева нагоре и за това се спрях на този вариант. И другият въпрос е за чипа разбира се - той дали би станал?
« Последна редакция: Март 30, 2013, 06:34:40 am от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #3 -: Март 30, 2013, 09:09:19 am »
Здр! Струва ми се че нещо грешиш или не съм те разбрал! Тези чипове не разлагат водата! Те се намесват в работата на ECU модула на двигателя и оптимизират параметрите му за  икономичност мощност или работа с водороден генератор! Дали става за твоя случай ще трябва да отговори toncho!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #4 -: Март 30, 2013, 01:06:27 pm »
"Чипът работи в един от следните режими:
- FS2-ННО Edition - мощност и икономия на гориво с поставен Браун газ генератор /ННО, Оксиводород/"

Аз доколкото разбирам от този цитат, става въпрос за браун газ- не разбрах само дали се монтира устройството с газа заедно с чипа или са отделно и тук се предлага само чипа!
« Последна редакция: Март 30, 2013, 01:09:51 pm от svetlio760 »

toncho

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #5 -: Март 30, 2013, 01:25:42 pm »
Здравейте,
Отговарям по ред на въпросите:
- Михаил Кузмов - VOLO FS1 е първата генерация чипове на Volo и за тях нямам програматор и не мога да ти помогна за съжаление. За новата ти кола мога да предложа чип ревизия 6.х които поддържат всички по-нови автомобили включително и от 2013 г.

- svetlio760 - предлагам само чиптунинг на автомобила. Генераторите на Браун газ /ННО/ не са тема на това предложение. Аз не предлагам такива. Режим FS2-ННО Edition е подходящ когато е предварително монтирана ННО система а другите 2 режима са за мощност и икономичност без ННО система.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #6 -: Март 30, 2013, 04:23:52 pm »
ОК Благодаря! Съвсем скоро ще завърша работата си за която написах по горе! Възнамерявам да я представя и във форума! Когато видя резултата ще се обадя на maila за по нататъшни действия! Жалко че FS1 за момента не става за експеримента но в крайна сметка имам роднини с коли на които ще стане поне за икономията която реализирах аз!

ceko26

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #7 -: Март 30, 2013, 10:32:20 pm »
Как така може да работи със водородна клетка, а за пропан-бутан задължително трябва да е инжекцион?

toncho

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #8 -: Март 31, 2013, 12:45:51 am »
Чипа е проектиран да работи с основното гориво на автомобила т.е. с ECU който командва това гориво. Трябва ли да обяснявам какво точно управлява ECU-to?!? E по тази точно причина не работи с алтернативното гориво ако е НЕ-инжекцион - няма кого да управлява .............. ако ме разбирате колега.
« Последна редакция: Март 31, 2013, 09:33:13 am от Maistora52 »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #9 -: Март 31, 2013, 01:20:10 am »
Ок, хипотетично, аз съм лаик- имаме метанова уредба с плочка като при мен- вероятно това означава, че метана не минава през инжекциона, който е за бензин. Имаме и водородна клетка за браунов газ- идеята е минибусчето да върви на метан и да спестява метан заради водородната клетка и брауновия газ! Въпросът ми е: в този случай чипът има ли режим на работа, при който да може да се приложи така, че да спестява метан за сметка на оксиводорода! Надявам се въпросът ми да е коректен, защото както писах по-горе, аз съм лаик!

toncho

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #10 -: Март 31, 2013, 10:31:18 am »
Въпроса ти е коректен svetlio760 и ще се опитам да ти отговоря най-пълно.
1. От чип /какъвто и да е/ в твоя случай нямаш никаква нужда. Чип-а коригира работата на компютъра на колата /ECU/ a при теб газовата у-ба /ПБ или Метан/ е обикновена и ECU почти не влияе на горивния процес.
2. От Браун газ /ННО/ ще имаш минимален или никакъв ефект за намаляване разхода на метан. Причината е следната - газообразните горива /ПБ или Метан/ се смесват перфектно с въздуха и изгарят напълно в ДВГ-то за разлика от течните горива. Точно по тази причина има ефект от ННО върху дизел - получава се по-пълно изгаряне -> мощност -> намаляване на разхода.
3. От Браун газ /ННО/ ще имаш друг положителен ефект - ще се избегне ефекта "прогаряне леглата на клапаните" или както бакшишите му казват "пропадане на клапаните". Защо се получава така сега не ми се обяснява, но ти си прецени дали си струва.
Надявам се, че бях изчерпателен. Всичко това е тествано многократно върху автомобили на близки и приятели.
В момента тествам нещо друго защото - и аз имам метанова кола с обикновена уредба. За сега резултатите са обнадеждаващи. Ако се запази така до 2-3 седмици ще ти го предложа и на теб, но ще пиша на ЛС защото не е предмет на тази тема.
« Последна редакция: Март 31, 2013, 10:53:55 am от Maistora52 »

ceko26

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #11 -: Март 31, 2013, 01:23:49 pm »
Tончо, винаги съм си мислил , че ЕКУ-то управлява не само горивото, а и други неща, които  е добре да се променят специално за алтернативни горива. Ако ме разбираш ,колега.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #12 -: Март 31, 2013, 02:39:24 pm »
Тончо, благодаря ти за пълния и изчерпателен отговор- разбрах всичко, включително и за леглата на клапаните и ще очаквам с нетърпение" другото нещо" и не се притеснявай да го пуснеш като тема- тук има всякакви теми! Аз и без това в момента все още нямам готовност, така че 2-3 седмици време са идеални за мен!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #13 -: Април 01, 2013, 07:00:48 pm »
И още един въпрос- отново хипотетично- дизелите могат да вървят с отработено готварско олио и отработено машинно масло, стига горивото да е много добре филтрирано(под един микрон) в това отношение и по форумите и мои познати казват че нищо никъде не се разваля и си карат колите и бусовете почти без пари! Работата е там, че от финансова гледна точка се получава все едно карат на метан. Въпросът ми е- тук чипът или водородната клетка ще променят ли нещата, или и тук заради ниската калоричност на горивата ще се получи пълно изгаряне и ефектът няма да е голям?

toncho

  • Гост
Re: Чиптунинг Volo за автомобили
« Отговор #14 -: Април 01, 2013, 10:06:16 pm »
Отговора на последния ти въпрос svetlio760 е "да" ще има ефект при горене на "отработено готварско олио и отработено машинно масло" в дизелов двигател от ННО и чип и заедно и всяко едно поотделно. Какъв и колко - когато поискаш да ти направя конкретен модел.
По отношение на "другото нещо" - нищо не ме притеснява - просто е съвсем различно от ННО и чиптунинг и освен това не е мое изделие и няма причина да го представям тук. Така че ако искаш да ти го предложа след като го тествам или ми прати координати за връзка на ЛС или си проверявай твоите ЛС.