Автор Тема: Хомеопатията - Наука, Религия или алтернативно Лечение  (Прочетена 54482 пъти)

angelmr

  • Гост
Преди около месец и половина прихванах някакъв сезонен грип. Мина ми бързо, за един ден, без вдигане на температура. Но ми остана една постоянна лека хрема, която продължи дълго. Тъй като съм предразположен към хрема - имах хронична преди години, проблемът не искаше да отшуми от само себе си.

Реших да пробвам с хомеопатично, отговарящо на моят тип, според класическата хомеопатия - Thuja 2M. След едноседмичен прием хремата тотално изчезна. Такава е моята практика, няма религия в нея.

И аз съм имал подобни трудно отшумяващи симптоми след лека вирусна инфекция. Обикновено ги лекувам с обикновена топла вода. 200cm3 топла, но не вряла, вода вършат чудеса, особено ако ги комбинирам със запарване в банята. Аз наистина вярвам, че топлата вода ме лекува (не чай, обикновена вода затоплена на котлон или дори от бойлер). Неведнъж съм се оправял по този начин. Но не мога да дам нито едно доказателство, или обяснение, как това става, защо става и дали не е просто мое самовнушение, което по някакъв  неизяснен механизъм въздейства на организма ми.

rpavlov

  • Гост
Без лечение класическа хрема отшумява след цяла седмица, при активно лечение хремата я няма само за 7 дни.
                                                                                                                     шегата на личния ни лекар

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Те това е ;D Не ви трябва хомеопатия- оставете хремата да си оздравее за 7 дни- в краен случай пиите топла вода! ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
И аз съм имал подобни трудно отшумяващи симптоми след лека вирусна инфекция. Обикновено ги лекувам с обикновена топла вода. 200cm3 топла, но не вряла, вода вършат чудеса, особено ако ги комбинирам със запарване в банята. Аз наистина вярвам, че топлата вода ме лекува (не чай, обикновена вода затоплена на котлон или дори от бойлер). Неведнъж съм се оправял по този начин. Но не мога да дам нито едно доказателство, или обяснение, как това става, защо става и дали не е просто мое самовнушение, което по някакъв  неизяснен механизъм въздейства на организма ми.

 :D колега angelmr,

Виждам, влизаш в духа на форума  :D - алтернативна медицина, енергия и т.н. Те това лечение с топла водичка от бойлера  :D и запарване на тялото в баня не бях чувал. Аз със хремата се запарвах в банята ката ден и не минаваше, поради простата причина, че тя е по-скоро алергична, отколкото инфекциозна. Хроничната хрема е преди всичко автоимунна реакция - алергия. При теб естеството на хремата е различно, щом с водичка от бойлера загряваш локално и точно там повишаваш кръвообръщението, т.е. имунитета.

А хомеопатията въздейства директно върху симптома. Не пита от какво е хремата.

Макар и да има разлика, твоето все пак е лечение, аз ти вярвам. Но в моя случай не помага. Аз само крилце от прилеп, сушено три нощи на лунна светлина, не съм си слагал за проба :D.


Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
С риск да ме набедите, че съм от онези доктори дето от кръста надолу церят с аспирин, а от кръста нагоре с аналгин, ще препоръчам на ЕДМ електроник ако следващият път има проблем с хремата и друга хомеопатия не му върши работа, да опита с tubercullinum30 -това е продукт, който ориентира имунитета, за това Боарон го предлага в цели 4 разновидности и върши чудесна работа за всичко респираторно. Ще се радвам и да сподели резултати, дори ако са отрицателни, макар да знам, че ще е доволен.

angelmr

  • Гост
:D колега angelmr,

Виждам, влизаш в духа на форума  :D - алтернативна медицина, енергия и т.н. Те това лечение с топла водичка от бойлера  :D и запарване на тялото в баня не бях чувал. Аз със хремата се запарвах в банята ката ден и не минаваше, поради простата причина, че тя е по-скоро алергична, отколкото инфекциозна. Хроничната хрема е преди всичко автоимунна реакция - алергия. При теб естеството на хремата е различно, щом с водичка от бойлера загряваш локално и точно там повишаваш кръвообръщението, т.е. имунитета.

А хомеопатията въздейства директно върху симптома. Не пита от какво е хремата.

Макар и да има разлика, твоето все пак е лечение, аз ти вярвам. Но в моя случай не помага. Аз само крилце от прилеп, сушено три нощи на лунна светлина, не съм си слагал за проба :D.

Е не, най-сигурното нещо си остава перото от прилеп. Техниката на обработка търпи вариации. ;)
Извън кръга на шегата, това което исках да кажа е, че много неща действат  върху болестите. Хомеопатия, енергетика и тнт. Но при всички тези случаи общото е, че говорим за ефект върху конкретния индивид, който никой не гарантира, че може да бъде повторен върху друг. Другото нещо в случая не интересува повечето хора, но мен лично ме интересува повече от самия ефект на лекуването. И това е обяснението на механизма. Трудно ми е да обясня какво имам предвид. Но моето лично виждане по въпроса е, че колкото по-малко схващаш и можеш да обясниш по какъв механизъм въздейства някакъв продукт, толкова по-малко е препоръчително да го приемаш.  Защото ако хомеопатията не въздейства на организма, защо ще я пия? А ако въздейства, аз много добре знам, че едно въздействие никога не е само в положителна посока. Тогава искам адекватно обяснение на механизма, за да съм сигурен, че няма повече да ми навреди от колкото да ми помогне. Ето за това съм скептик. До момента, въпреки спорадичните ми търсения, не съм намерил дори едно обяснение, за въздействието на хомеопатията, което да е разбираемо, смислено и да не е в противоречие с елементарните природни закони, които използвам в ежедневната си работа.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Ангеле, не ти трябва да разбираш- то на теб и да ти обясня, че 2+2=4 ти ще поискаш да знаеш механизма, по който се получава четворката от двете двойки. така ще пробваш първо с две двойки ябълки, после с две двойки моркови, сливи, круши и накрая ще кажеш "аз съм скептик, накрая се получава неправилна четворка, има разлика в грамажа на плодовете"
 Аз съм обяснил на няколко места механизма на хомеопатията, обяснен е в безброй книги също, но в твоята лаборатория и с твоите методи нещата не сработват и хомеопатията е шарлатанство. Е не мога да те мисля. Както казах и преди, всеки сам си избира матрицата- твоята е с бая яка конструкция! ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
...................... Другото нещо в случая не интересува повечето хора, но мен лично ме интересува повече от самия ефект на лекуването. И това е обяснението на механизма. Трудно ми е да обясня какво имам предвид...................

angelmr, и Айнщайн е искал само за миг да погледне света през очите на Господ, за да може да разбере как е устроен механизма му на действие. И като не е разбрал, какво сега, да отрече, че има милиарди слънца ли и планети около тях? Тепърва науката ще открива необяснимите неща.
Хомеопатията все пак има своето обяснение. Прочети тази книга и ще си отговориш на многото въпроси: http://www.anhira.bogatstvo.info/product/36/naukata-homeopatia.html
Аз не съм я чел, само по диагонал съм я нахвърлил. Все не ми остава време за нея.

............... Защото ако хомеопатията не въздейства на организма, защо ще я пия? А ако въздейства, аз много добре знам, че едно въздействие никога не е само в положителна посока. Тогава искам адекватно обяснение на механизма, за да съм сигурен, че няма повече да ми навреди от колкото да ми помогне. Ето за това съм скептик............
Няма как да знаеш дали хомеопатията действа, тъй като не си пробвал. Ти си само един теоретик. В горната книга има описана практика върху няколко милиона пациента от различни раси.

Забелязвам, че започваш да си противоречиш. Антибиотика, който така горещо ни препоръчваш също не действа само в положителна посока, напротив минусите са много повече, водещи преди всичко до хронифициране на проблема. Хомеопатията действа точно на обратно. Тя премахва хронифициралото състояние. За това е хомеопатията, за хронични болести. Аз настинките и грипа ги лекувам, като си повишавам температурата изкуствено-механично, черз горещи душове. Правя я примерно около 39 гр. и така за по-малко от ден няма помен. И имунитета се тренира така - без употребата на нищо.

Георгос Витулкас е доаен в хомеопатията, най-големия след Ханеман. А самият Ханеман споделя, че не той е открил първи ефекта от хомеопатията, просто на него първи му направило особено впечатление и тръгнал да описва някаква теория.

angelmr

  • Гост
Извинявай, в момента нямам финансовата възможност да купувам литература. Би ли резюмирал някои от идеите, обясняващи механизма в тази книга? Или ако
Иначе аз в нета съм търсил и освен шаманистката идея за миазмите (която още през 19-ти век не е адекватна), намирам единствено теорията за памет на водата, като опит за обяснение на  механизма на хомеопатията. А паметта на водата, е нещо, което сме го разнищили до най-дребните подробности и на този етап може да се каже, че памет на водата не съществува. Вярно във вселената няма абсолютно нищо сигурно. Но конкретно по тази тема, степента на сигурност е много висока.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
тук няма да ти обяснявам и да ти давам повече литература- само ще ти повторя, че 2+2=4 пък ти като искаш да човъркаш си хвани някой друг. С него си слагайте двойките под корен, степенувайте си ги, молете шаманите да ви обяснят как работят и пр. Великите истини са прости- колкото повече усложняваш даден модел, толкова си в по- голяма грешка! За това аз се имам за прост човек, който разчита на шамански теории, за да се лекува!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Извинявай, в момента нямам финансовата възможност да купувам литература. Би ли резюмирал някои от идеите, обясняващи механизма в тази книга?

 :D - резюме значи.............. :D
Колега, аз доброволно и безплатно /бъдева/ споделям информация във форума. Нямам, ама никакво намерение да правя научно доказване на аватар от Интернет, тъй като нито съм лекар, нито ще ставам такъв.
Посочил съм яка литература, и който има интерес ще научи онова, което го интересува. Има и друга литература по въпроса, вече която съм чел, но мисля, че това което съм казал по темата е достатъчно.
За повече, ако има настояване от твоя страна, бих се понапънал да ти отговоря задълбочено, но само срещу заплащане. За мен ще бъде чест, аз непроСсионалиста, да обяснявам на академичните среди:D
Но тъй като, както сам казваш, нямаш финансови възможности дори за една книга от 10-тина лв., считам въпроса за невъзможен и изчерпан.
« Последна редакция: Април 29, 2013, 03:40:52 pm от EDM electronics »

angelmr

  • Гост

Но тъй като, както сам казваш, нямаш финансови възможности дори за една книга от 10-тина лв., считам въпроса за невъзможен и изчерпан.

Ами да, за ТОВА 10 лева няма да дам, по-добре да идем на кино с жената. :)
А въпроса ми беше до някъде подвеждащ извинявай, не се сетих за тази възможност. Аз и без тази книга съм си правил проучвания в нета и до сега не съм открил дори най-елементарно обяснение на механизма на хомеопатията, което да не е достойно за детски приказки. Но аз съм с отворен разум и съм напълно способен да променя убежденията си, при наличие на достоверен аргумент. Така, че ако ти лично имаш обяснение, което да не е смехотворно, бих бил изключително радостен да го чуя. Но думите "работи защото работи (2+2=4)", или споменаване на миазми (остаряла медицинска хипотеза, от времето в което лекарите са лекували чрез кръвопускане), или обяснения как водата имала памет(нещо с което работя ежедневно и мога да ти кажа от личен опит, че няма такова нещо), не са нищо повече от детски приказки. Да, в тях може да вярваш, това го признавам веднага. Но едно е да вярваш, друго е да обясниш, трето е да докажеш.
« Последна редакция: Април 30, 2013, 11:15:26 am от angelmr »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Ангеле, ти май зе да буксуваш ми се чини- това май сме го чели вече и сме му отговаряли! Смяташ ли, че вече някой ше хаби ресурс, също да се повтаря?

angelmr

  • Гост
Хомеопатията се е зародила от дълбока древност, още от времето на Хипократ (бащата на медицината). През годините лекарите и официалната медицина са били на противоречиви мнения за нейното действие. Но да разгледаме примера с Маларията и кората от Хининовото дърво. През по-миналия век Маларията е вземала безброй жертви, като е нямало практически лек срещу нея. След откриването на кората от хининово дърво, като лекарство в борбата срещу маларията човечеството побеждава и взема преднина. Сега лечението е елементарно с хинин извлечен от кора на хининово дърво се лекува малария. По същество Хининът е хомеопатичен продукт науката хомеопатия в превод означава лекуване на подобното с подобно(Similia similibus curantur). Например хремата със сок от лук. Всички знаем, че когато здрав човек започне да бели лук очите му се зачервяват почва да плаче и му се появява хрема. Ако сте настинал и почнете да белите лук хремата изчезва симптомите и отшумяват. Всеки може да го пробва това да се излекува хрема със сок от лук не е голяма философия. Въпроса е, че сока от лук е доста концентриран и трябва да се приложи съответно многостепенно разреждане. До достигане на лечебна вода, която да има съвсем малка концентрация от сок от лук. Във водата водните клъстери, които се образуват от слепването на молекулата й, образуват нейната памет. И дори и в така изработените разредени разтвори, практически да няма нито капка сок от лук. Самата вода бъдейки в досег до сока от лук става лечебна и запаметява в клъстърната си структура свойствата на молекулите от сока от лук и действа по същия начин. това е чудото на водата, че има памет и може да запаметява с какви вещества е била в досег при формирането на клъстърната и структура.

Източници:
http://www.holisticabg.com/pages.php?page_id=22&lang
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=62.0
http://www.youtube.com/watch?v=Lz_4LiM8cuM Великата Тайна На Водата Част 1
http://slaveiko.blogspot.com/2008/07/blog-post_23.html ВЕЛИКАТА ТАЙНА НА ВОДАТА

Или ти или аз нещо не сме разбрали. :) Тук не става дума за лекуване на подобното с подобно, а за лекуване с липса на активно вещество. Иначе първи ще се съгклася, че  много биологично активни вещества предизвикват симптоми много подобни или дори идентични с тези, които евентуално биха лекували. Знам го, защото това е част от моята работа. И е напълно естествен елемент от биологичната саморегулация.
Проблема с хомеопатията е, че при нея активното вещество липсва. Разтвора е толкова разреден, че в дозата която вземаш най-вероятно няма дори една молекула от въпросното активно вещество. Ето това противоречи не само на здравия разум, но и на ежедневната експериментална работа, която се извършва. Потвърждение на хомеопатичния ефект можеш да намериш единствено в специализирани издания за хомеопатия, но не и от независими източници. Всичко това не мога да го оприлича на нищо друго освен на една продължила повече от два века заблуда източила милиарди от джобовете на отчаяни болни, към джобовете на шарлатани псевдолекари, които могат да продават само надежда, но които имат сериозен финансов гръб и политически лобита, които да не позволят на напредъка във медицинската наука да им спре приходите.

ПС. Предложих на колега във форума да измислим заедно експериментална постановка, която да потвърди, или отхвърли хомеопатичния ефект в едно напълно независимо изследване. Не се разбрахме кой какво предлага, за това официално тук във форума предлагам помощта си както в качеството на достъп до сериозна изследователска апаратура, така и по отношение на планиране на експеримента, с която тук, на независимо от световното финансиране ниво, да потвърдим или отхвърлим за нас лично хомеопатичния ефект. Без ангажименти към никой друг, освен към участниците във форума. Е запазвам си правото да публикувам резултатите в сериозно научно издание, стига да намеря начин (сериозните научни издания искат между 1000 и 5000 за да публикуват статия така че да е с отворен достъп).



Ангеле, ти май зе да буксуваш ми се чини- това май сме го чели вече и сме му отговаряли! Смяташ ли, че вече някой ше хаби ресурс, също да се повтаря?

Може да си го чел, но ако имаше отговор, нямаше пак да повтарям. :) Така че не, благодаря, повторения на хипотези, написани преди два века и отхвърлени в последствие, не търся. Някакси има напредък в науката за това време, така че бих оценил един отговор, адекватен за научното ниво от 21-ви век.
« Последна редакция: Май 07, 2013, 09:57:46 am от angelmr »

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Че к`во пък ти пречи да се повтаряш, имайки отговор?!