Автор Тема: Класически SG тр-р на Тесла  (Прочетена 49993 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #15 -: Август 21, 2013, 11:08:27 am »
Бариев титанат се получава много лесно чрез хидролиза на смес от Ba(CH3COO)2 и Ti(OC2H5) в присъствието на оцетна киселина като катализатор. Тоест смесваш бариев карбонат с титаниев двуокис и малко оцет. Загряваш с горелка до около 600 градуса и реакцията става. Не си спомням процентните съотношения на карбоната и двуокиса, но може да опиташ с 50/50. И двете съставки са изключително евтини. Например за по килограм от двете цената е общо не повече от 20 лева а получаваш 2 килограма потенциален бариев титанат. Купувал съм и съм си правил кондензатор по този начин, но за сега не съм определил точно за какво ще ми е нужен на първо време, въпреки определени идеи. В интернет има магазини за химикали и може да си доставите тези продукти и да получите бариев титанат за нула време в промишлени количество. Като готов продукт е прах с размери около 6 микрометра. За да се използва в кондензатор като диелектрик е нужно да се смеси с някаква смола или лак за да има изолационни качества при високо напрежение....
« Последна редакция: Август 21, 2013, 12:45:38 pm от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #16 -: Август 21, 2013, 12:16:12 pm »
Много благодаря за инфото! Това отваря врати към сериозни високоволтови експерименти, концентриране на стотици хиляди волта без изтичане на малка площ, гравитатори и др.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #17 -: Август 21, 2013, 10:08:18 pm »
Искам пак да попитам teofilius относно съединенията. Попаднах на фирмата "Валерус", имат доста богат каталог с различни вещества и видях, че имат (цитирам точно както са ги написали): БАРИЕВ КАРБОНАТ-BaCO3 - 5лв./кг. чист за анализ и ТИТАН(IV) ОКСИД-TiO2 - 12лв./кг. чист за анализ. Дали търсените съединения са тези, понеже гледам има разминаване с твоите химически формули и тези от каталога (не съм на "ти" с химията)?

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #18 -: Август 22, 2013, 12:00:44 am »
формулите ги взех от един ПДФ в който имаше малко инфо по темата и исках да съм сигурен за името на бариевия карбонат. Това да не те притеснява. Титаниев диоксид + бариев карбонат и малко оцет, разбъркваш в една консервена кутия и подгряваш на газов котлон. Нямам много подробни спомени от опита но има малко като врене а бариевия титанат е с жълтеникав цвят.
« Последна редакция: Август 22, 2013, 09:16:49 am от Maistora52 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #19 -: Август 22, 2013, 12:46:36 am »
Мерси, току що ги поръчах :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #20 -: Януари 24, 2019, 03:05:45 pm »
Има един опит на един Таусън ли беше, дето зарежда един кондензатор до 500 000 волта, и се появява тяга към положителният полюс. Има ли тема за това пусната тука? И ако няма, някой да пусне или да обясни какво е това явление? Конвенционалните физици смятат, че ефектът се дължи на йонен вятър, но някои казват че експериментът бил направен във вакуум и давал още по добри резултати. Съргойчев също има експерименти със статично електричество, даващи подобна тяга.
« Последна редакция: Януари 24, 2019, 03:16:02 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #21 -: Януари 24, 2019, 03:16:46 pm »
Оттук май само Хипарх работи с подобни огромни напрежения, той би могъл да каже?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #22 -: Януари 24, 2019, 05:48:45 pm »
Напрежения от над половин мегаволт съм постигал само с голямата ми VTTC. Върховете на тези висулкоподобни светкавици могат да се докосват с ръка за кратко.
По отношение на тяговите кондензатори по Thomas Townsend Brown, трябва да се използва HV DC, като там съм работил с не повече от 80-90kV за получаване на тяга.
Технократ, проследи постовете (и съответно видеоклиповете) на teofilius, той се занимава по-обстойно с тази технология. Според мен принципът разчита на лек дисбаланс между положителните и отрицателни заряди с превес на положителните. При асиметрична конструкция на кондензатора, поляритета губи значение.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #23 -: Януари 24, 2019, 06:34:20 pm »
Цитат
Технократ, проследи постовете (и съответно видеоклиповете) на teofilius, той се занимава по-обстойно с тази технология. Според мен принципът разчита на лек дисбаланс между положителните и отрицателни заряди с превес на положителните. При асиметрична конструкция на кондензатора, поляритета губи значение.

хипарх, не ми се занимава да ровя в форума за постовете на teofilius по темата за това явление. Ти щом си запознат с високоволтовите опити, значи че можеш да обясниш нещо, а и да направиш подобен опит. Конвенционалните физици твърдят че това е просто вятър от йони и нищо повече, да ама някои твърдят че опита е бил правен във вакуум и давал още по допри резултати. На кого да се вярва, най добре направи такъв опит да видим, таман ще отвориш очите на форумистите в мазето ;) и то ще е полезно за да се види кой път да хванат, този на заблудата или този на истината.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #24 -: Януари 24, 2019, 08:07:24 pm »
хипарх, не ми се занимава да ровя в форума за постовете на teofilius по темата за това явление.

Технократ, ако ти сам не се потрудиш да се сдобиеш с необходимата информация, няма кой да се занимава да го прави вместо теб, още повече, че тези неща отдавна сме ги разисквали. При желание да се научи или направи нещо "не ми се занимава" нали се сещаш, че не е оправдание :) Човек, ако е надъхан и иска да узнае нещо, което го интересува, той ще обърне библиотеките или интернета (или и двете), за да се сдобие с колкото се може повече информация. Във форума има достатъчно инфо по въпроса под формата на текст и видео (при това озвучено на български).

Когато проводниците са оголени и ги дели въздушна среда (като диелектрик) има йонен вятър, който според мен само спомага тяговия процес, а не го причинява. В няколко видеа teofilius обяснява подробно за явлението и разглежда най-различни установки (с различни диелектрици и конструкция), които сам е направил. След като човек ги изгледа и изслуша, може да си направи собствени изводи.
Аз съм правил лифтери, както и тягови кондензатори с различни диелектрици като епоксидна смола, пластмаса, бариев титанат (имам няколко видеа с демонстрации) - при всичките възниква тяга, така че като отговор на основния въпрос - да, ефектът го има. Само, че е доста слаб и не ми се мисли каква трябва да е конструкцията, за да може тя да носи собственото си тегло + захранването. Затова аз прекратих експериментите по Т. Браун и се пренасочих към други, където електричеството не е основно работно средство, а само подпомагащо.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #25 -: Януари 24, 2019, 11:26:44 pm »
Хипарх, дай му линк към канала си в Ю-туб, и на teofilius, може за гледането да не го мързи ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #26 -: Януари 24, 2019, 11:47:13 pm »
Моя го знае, но ето все пак: https://www.youtube.com/user/hyparh/videos

И на Сашо Николов (teofilius): https://www.youtube.com/user/teofiliuss/videos

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #27 -: Януари 25, 2019, 12:04:08 am »
Хипарх даи схемата на tesla driven by ZVS заинтересува ме. Писах ти в tesla hairpin. :-)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #28 -: Януари 25, 2019, 10:50:58 am »
И на Сашо Николов (teofilius): https://www.youtube.com/user/teofiliuss/videos
Видеата от последните 3 месеца са изключително показателни... :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Класически SG тр-р на Тесла
« Отговор #29 -: Януари 25, 2019, 12:45:19 pm »
Видеата от последните 3 месеца са изключително показателни... :)
АЛЕЛУЯ!!!