Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 126988 пъти)

Неактивен HristoDimovHristov

• Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 467
  • Рейтинг: 136
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #255 -: Декември 23, 2014, 05:33:25 pm »
Как Maistora52 да направи генератора?
Имаме
- 60 кръгли магнита със сила минимум 10 килограма 1Т ;
- 30 плоски бобини без сърцевина (окото на бобините колкото диаметъра на магнитите) - Магнитите ги нареждаме на два метални въртящи се роторни дискове
На единия диск само северен полюс ориентация на магнитите, а на другия диск само южен полюс ориентация на магнитите.
Бобините ги слагаме в един диск от немагнитен материал по средата между двата диска с магнити.
Магнитите се разполагат на равни разстояния един от друг - точно колкото е и между бобините, така че едновременно срещу всички бобини магнитите да са им по средата.

Всички бобини са свързани последователно и на изхода си имат Изправител схема Грец (в греца имаме 1,4волта загуби)
След това се слага схемата на Ismael Aviso http://mazeto.net/index.php?topic=5616.0 един мощен MOSFET ключ, който да дава накъсо за момент изводите на греца - постоянното напрежение точно в момента, когато магнитите са по средата на бобините

Схема :

И зареждаме кондензатора на изхода. Така  този СЕ-генератор можем да го въртим със СЕ-двигател, както го замисля Майстора.
Или с обикновен електродвигател също можем да въртим. Естествено ще имаме в този случай повече загуби.
« Последна редакция: Декември 23, 2014, 06:24:23 pm от Maistora52 »

Неактивен dymelsoft

• Administrator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 424
  • Рейтинг: 218
  • специалист , не носи на пиене
« Отговор #256 -: Декември 23, 2014, 05:34:06 pm »
Ето по този начин трябва да вържеш бобините, за да получиш сумиране на променливото напрежение.

Неактивен Maistora52

• I'm first Omnologist in World
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 570
  • Рейтинг: 322
  • И последният "мохикан" си отиде
« Отговор #257 -: Юли 03, 2015, 08:40:04 am »
Всичко измислено и направено от мен е тук   - http://amazing-magnet.blogspot.com/

Създадох този блог от сайтове, в който съм вместил всичко важно от моите разработки. Споменал съм и работещите и НЕработещите конструкции. Важното е, че с прегледни схеми съм показал, на този етап от развитие на разработките ми, всички идеи вкарани в конструкции, които успях да реализирам с ПОДРЪЧНИ средства и материали... НЕ всички споходили ме идеи изобщо. Оказа се, че възможностите за варианти на магнитни конструкции са огромно множество и!
И също както в Космоса, всред безброя от Звезди и планетни системи е възможно да съществува Разум, така и тук, твърдо съм уверен, че съществува конструкция с магнити способна на Самозахранване - в процеса на своето действие, на базата на вече налична енергия в самите магнити.
Целта ни е просто да я накараме тази енергия да работи.
Дали може да се постигне свръх единичност само с магнити, за мен не е спорен въпрос - МОЖЕ! - но тук има една уловка - само в процеса на действие на магнитите ДОКАТО СЪЩИТЕ СЕ ИЗТОЩЯТ... естествено, после можем да ги презаредим, да ги намагнитим отново, и така отначало, и така да не попадаме в "здравата хватка" на Закона за Запазване на Енергията, като му противоречим, че с магнитите създаваме енергия от "нищото". Няма такова "нищо". И с магнитите не черпим енергия ОТВЪН конструкцията в която те са вградени. Просто - според мен - магнитите се явяват едни много особени по характер енергийни акумулатори (или кондензатори), които обаче много по малко отдават своята енергия извън себе си, и то по уникално специфичен начин.
В моите приказки, аз наричам този начин - "гъделичкане" на магнитите (за любителите на секса - мога да използвам и думи като "галене", "любовна игра", ако щете и вариант на "поза 69"). Защото установих, че въпреки огромната сила която могат да отдадат съответни магнити, същата тази Сила, всъщност непрестанно се отделя от тях непрестанно, в много малки количества и за много дълъг период от време, в зависимост основно от начина по който сме "засрещнали" магнитите едни спрямо други...
Това е, много е просто.
Идеята ми е, че всеки който започва своята борба с магнитите, трябва първо много да си поиграе с тях, точно както едно дете с Пумпал в ръцете, за да усети кога, как и по кой начин може да накара "пумпала" с магнити да се върти по-дълго време.
Именно - ПО-ДЪЛГО ВРЕМЕ. По начин който предлагат самите магнити - не ние. Ние, с нашите конструкции сме само "зрителите".
Пак така междувременно - Четете Лийдскалнин. Всичко е обяснил човека, а никой не му признава, гениалността - наред с Фарадей, Тесла и Айнщайн, без да забравяме и останалите хиляди други Гении покрай тях, част от които са в този Форум.
...
Не отварям дискусия. Просто разсъждавам на всеослушание... и не влизам в събеседвания под никаква форма с Тролове и Зомбита.
Казах!
« Последна редакция: Февруари 06, 2017, 05:52:48 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #258 -: Февруари 06, 2017, 06:00:02 pm »
...На по-късен етап ще бъдат показани снимки, схеми и пояснения към тях...
Нека времето се оправи, за да може да се снима.

Неактивен Maistora52

• Много Напреднал
« Отговор #259 -: Август 12, 2017, 04:18:35 pm »
Налице е първи вариант на УПРАВЛЕНИЕ на т.нар. "развъртач" интегриран към Модела "Терра".
Управление по този начин не е ефективно.