Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 231925 пъти)

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #30 -: Април 09, 2013, 02:55:16 pm »
   Ето един пример как би могло магнитите да вършат работа. Прилагам две снимки от този сайт: http://www.youtube.com/watch?v=rnRbF6eMSPU&feature=related

"Би могло" но не работи.

Има триене в лагери, оси, въздух, ремък.
Като се развърти системата се внася кинетична енергия от вън и тя ще се върти докато тази енергия се преобразува в топлина от триенето и край.
Няма от къде да дойде още енергия която да компенсира триенето.
Освен това, като се закачи после една намотка и протече ток през нея има обратна тяга която съвсем бързо ще отнеме кинетичната енергия.

Типичен пример на махане на части от уравнението защото е удобно а не защото така работи.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #31 -: Април 09, 2013, 03:18:27 pm »
Тук пише как:
http://www.cheniere.org/techpapers/Asymmetric%20Mag%20Motor.htm
http://www.cheniere.org/correspondence/031808.htm

Разходете из целия саит за повече информация:
http://www.cheniere.org/correspondence/index.html

Мисля, че Tom Bearden не е невежа, въпреки че не казва всичко, тъй като  работи по правителствени проекти (май).

По въпроса със слънцето: колко енергия е абсорбирало толкова и ще излъчи, но не и повече - прост закон.
Тука някои искат да каже че слънцето произвежда повече от колкото съдържа в себе си или извлича от околното пространство.

Голям майтап ще падне ако Ви кажа:  Докажете че сте прав, без да използвате мантри от рода на - "Така казва другаря Нютон", но считайте че не съм го казал.  Просто говорим на различни езици- Вие вярвате в наученото, а аз, че това на което ни учат е обект на манипулация (не съм го измислил аз, а цитирам грандиозни учени, за съжаление не разполагам с препратки сега).

Майсторе, последните ми постове са доста встани от темата, изтрий което решиш.
« Последна редакция: Април 09, 2013, 03:52:31 pm от tobo1 »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #32 -: Април 09, 2013, 04:14:09 pm »
Тук пише как:
http://www.cheniere.org/techpapers/Asymmetric%20Mag%20Motor.htm
http://www.cheniere.org/correspondence/031808.htm

Разходете из целия саит за повече информация:
http://www.cheniere.org/correspondence/index.html

Мисля, че Tom Bearden не е невежа, въпреки че не казва всичко, тъй като  работи по правителствени проекти (май).

Голям майтап ще падне ако Ви кажа:  Докажете че сте прав, без да използвате мантри от рода на - "Така казва другаря Нютон", но считайте че не съм го казал.  Просто говорим на различни езици- Вие вярвате в наученото, а аз, че това на което ни учат е обект на манипулация (не съм го измислил аз, а цитирам грандиозни учени, за съжаление не разполагам с препратки сега).

Майсторе, последните ми постове са доста встани от темата, изтрий което решиш.

Чел съм го този Бърдън. Малко като Кеше ми се струва измамна работа.
Иска да е велик но не е направил нищо запомнящо се и винаги всичко е "секретно" за да не задаваш въпроси.
Все си мисля, че пак ще има хипотези какво евентуално можа да стане. Заглавието е "A Possible Approach to a Permanent Magnet Self-Powering Motor" - което значи "Вероятен подход" а не конкретен подход. Но все пак ще прегледам какво пише.

Разликата между "твоята" наука и "моята" наука е че "моята" работи винаги, а "твоята" работи само когато няма някой който да задава въпроси.

ПП. Обещавам да изуча езика не езотериката за да можем да си говорим.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #33 -: Април 09, 2013, 04:22:57 pm »
Не господин Филев,
разликата е, че аз се надявам модела на Майстора да е работещ, а Вие не.
Вие вярвате безпрекусловно в наученото досега (ето това е езотерика), а науката винаги се е развивала и допълвала с нови знания, дори се е отказвала от общоприети схващания (какво ли им е било на "знаещите" тогава) . Науката никога не е била и няма да бъде завършен модел. По простата причина, че ние сме продукт на вселената, а продуктът не може да надхвърли създателя си, ще откриваме нови и нови неща, но никога всичко.

И като казах че се надявам, искам да попитам Майстора  - колко време е работил евентуален прототип.
Какво показват тестовете. Ускорява ли, доколко и докога, и всякакви такива данни. Всяко съмнение е полезно все пак. Само с факти се оборва.
« Последна редакция: Април 09, 2013, 04:41:16 pm от tobo1 »

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #34 -: Април 09, 2013, 04:47:44 pm »
Г-н Филев, следете тази страничка, следващите 5 дена.
Това е най-вероятният образец на работещ магнитен механизъм. Не произвежда електричество, а механична енергия, въртейки пропелер.
Следя темата повече от година, и смятам, че нещата изглеждат сериозно. Ако това е измама механизмът няма да се върти, 5 дена без прекъсване. Ще се опитат да направят непрекъсваем канал в И-нет по който хората ще могат да наблюдават 24 часа как работи машината.
Предстои и научен експеримент в който се декларира, че моторът трябва да работи поне 30 дена без прекъсване. 
Дори и да не създава тези 2 к.с. както твърди създателят му, дори само да преодолява триенето в лагерите... това пак е в противоречие със съществуващото статукво за магнетизма, не мислите ли? Създателят не разрешава отварянето на долните две секции където явно е актюаторът. Не съм сигурен, че в момента съществува на света батерия която се побере в малките обеми които остават неразкрити от Илдъз и да издържи този тест 5 дена нонстоп!
Стърлинг Алън (създателят на peswiki) е там за да потвърди или отрече измамата и ще наблюдaва процесът и машината съвсем отблизо!
Ако Ви е интересно просто поразгледайте директориите за Момер Илдъз!

Поздрави

П.П. Между другото безжелезният генератор който проектирахме и за който си писахме с Вас на лични, е с ефективност 0.94... мисля, че е добре ;)
Проблемът обаче е, че са доста скъпи тия 10% дето изстискахме в сравнение с обикновен железен генератор

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #35 -: Април 09, 2013, 07:05:24 pm »
 Здравейте!!!
 За да успокоя духовете мога да кажа " Отидох, видях и се уверих, че работи!" или по скоро - ще заработи. Адмирации към труда на "Майстора", сигурен съм, че с малко наша помощ нещата могат да тръгнат скоро.
Дерзай майсторе ние сме с теб!!!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #36 -: Април 09, 2013, 08:12:11 pm »
Ще се намеся и аз с риск да се разводни темата. Накратко - tsvetan.filev, ще се откажеш ли публично от твърденията си, ако ти демонстрирам комутация на потока на постоянен магнит без никаква механика и без коментар на ефективността на процеса ?.. Ако беше поразровил форума нямаше да задаваш тъпи въпроси и да го пълниш излишно. Вземи прегледай съответните теми, има богат материал с данни, снимки, и анимации, да не се напъваме излишно за вече доказани неща.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #37 -: Април 09, 2013, 09:49:48 pm »
Здравейте и от мен!
Реакция на Ленц винаги съществува. Има я и в електротехниката като реакция на товара. Има я и в механиката - нарича се инерционност на системата. И винаги е насочена срещу източника, който я поражда: в електротехниката - към източника на енергия, в механиката - срещу силата, която задвижва. Начина за премахване на тази реакция е управление чрез промяна на параметрите на средата която я предава. В електротехниката това става чрез промяна на съпротивлението на транзисторите, при магнитните вериги, чрез промяна на магнитното съпротивление - естествено и двата случая, това става чрез влагане на определено количество енергия. До тук нищо ново, и материята е добре изследвана и позната дори за съвременната наука!
Тънкия момент се състои в това, че ние се опитваме да извлечем енергия от източници, които не са добре изучени от науката, или може би нарочно пренебрегнати, като постоянни магнити, ефир и др. Това, че не познаваме нещо не означава, че то не съществува!
Енергията на магнита е безгранична ако не създаваме предпоставка за размагнитването му (работна точка под 10% от енергията на магнита).
Успех!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #38 -: Април 09, 2013, 10:06:58 pm »
tsvetan.filev
Искаш прост и повтаряем експеримент, Добре ето в тази тема го има:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html
Там има разгледани доказуеми и повтаряеми примери, че магнитното поле извършва работа в разрез с всички цитирани от теб закони. Вярно подхода там е малко по друг, но това е подробност въпрос на извличане. Щом има един начин, значи има и други. Топлоенергиините машини да не са само един вид. Освен това всички тези формули приложени спрямо магнетизма са просто теория, даже бих казал хипотеза. Никой не знае какво е това магнетизъм както и какво е гравитация. Всички знаем следствията но не и причините. Ти можеш ли да гарантираш, че това са единствените следствия и няма други. Защото аз съм сигурен в обратното.         

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #39 -: Април 09, 2013, 10:17:22 pm »
Г-н Филев, следете тази страничка, следващите 5 дена.
Това е най-вероятният образец на работещ магнитен механизъм. Не произвежда електричество, а механична енергия, въртейки пропелер.
Следя темата повече от година, и смятам, че нещата изглеждат сериозно. Ако това е измама механизмът няма да се върти, 5 дена без прекъсване. Ще се опитат да направят непрекъсваем канал в И-нет по който хората ще могат да наблюдават 24 часа как работи машината.
Предстои и научен експеримент в който се декларира, че моторът трябва да работи поне 30 дена без прекъсване. 
Дори и да не създава тези 2 к.с. както твърди създателят му, дори само да преодолява триенето в лагерите... това пак е в противоречие със съществуващото статукво за магнетизма, не мислите ли? Създателят не разрешава отварянето на долните две секции където явно е актюаторът. Не съм сигурен, че в момента съществува на света батерия която се побере в малките обеми които остават неразкрити от Илдъз и да издържи този тест 5 дена нонстоп!
Стърлинг Алън (създателят на peswiki) е там за да потвърди или отрече измамата и ще наблюдaва процесът и машината съвсем отблизо!
Ако Ви е интересно просто поразгледайте директориите за Момер Илдъз!

Поздрави

П.П. Между другото безжелезният генератор който проектирахме и за който си писахме с Вас на лични, е с ефективност 0.94... мисля, че е добре ;)
Проблемът обаче е, че са доста скъпи тия 10% дето изстискахме в сравнение с обикновен железен генератор

Здрасти.

Радвам се на ентусиазма и на инициативата. Съгласен съм че това е нещото, което движи света. Но изказвания от типа: ми те тия формули са пълен боклук и не значат за мен нищи или ми те са тъпи аз знам всичко слушайте мен не говорят добре за човека. Не може да зачеркнеш труда на хората преди теб които в пордължение на 100-ци години са трупали знание.

Този Момер е измамник. Гледах му презентацията в Германия и резултатите после са че потенциалната разлика бавно деградира с времето. Това значи че или има батерия, някакъв маховик който съхранява доста енергия или някакъв кондензатор.

Какво се оказа добавянето на стружки между намотките влияе ли по някакъв начин и как ?

КПД 1 е максимума такава е дефиницията му.
Ако се получи КПД над 1 това е коефиницент на усилване.
Много е лесно да се получи взима се един транзистор подава се напрежение на един от изводите и ето: имаме перпетуум мобиле :-)
Изхода е повече от входа :-)

Между другото генераторите който произвеждат най много енергия имат най - малко КПД и обратното.
Наприемер ядрените генератори които произвеждат мегавати (хиляди пъри повече от фосилни горива, вятър и т.н.) не надвишават 50%.


Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #40 -: Април 09, 2013, 10:20:42 pm »
Не господин Филев,
разликата е, че аз се надявам модела на Майстора да е работещ, а Вие не.
Вие вярвате безпрекусловно в наученото досега (ето това е езотерика), а науката винаги се е развивала и допълвала с нови знания, дори се е отказвала от общоприети схващания (какво ли им е било на "знаещите" тогава) . Науката никога не е била и няма да бъде завършен модел. По простата причина, че ние сме продукт на вселената, а продуктът не може да надхвърли създателя си, ще откриваме нови и нови неща, но никога всичко.

И като казах че се надявам, искам да попитам Майстора  - колко време е работил евентуален прототип.
Какво показват тестовете. Ускорява ли, доколко и докога, и всякакви такива данни. Всяко съмнение е полезно все пак. Само с факти се оборва.

Аз си мислех че тук хората се интересуват от наука, а не от секти.
Първата и най - важна заповед на Исус е: не си създавайте кумири аз съм единствен ваш бог

Тва малко като политиците: след 600 дена ще ви дам пенсии и заплати и всички иуруууш айде новия кумир дойде в града.
« Последна редакция: Април 09, 2013, 10:44:43 pm от tsvetan.filev »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #41 -: Април 09, 2013, 10:30:24 pm »
Браво! Дискусията набира скорост, и има опасност "малките камъчета да обърнат колата"...
За щастие, на "волана" е "професионален шофьор", на който са му се случвали какви ли не изненади, и опасност за "пътниците" НЯМА.
Цветане, забрави за формулите, докато държиш магнити в ръцете си! Надявам се да си държал, иначе не би задавал толкова дълбокомислени въпроси. Вероятно е обаче и като си ги държал, нищо да не си усетил - не с ръцете, не, а с мисълта си... най-малкото поне това, че някои неща не могат да се изразят с формули...
Как практиката опровергава НЯКОИ научни постулати, ще се види съвсем скоро на снимки и видео-клип... тук в тази тема. Няма да обяснявам и как се преодолява Ленц-ефекта, или как трябва да се "чете" Максуел, защото не само, че не обичам формулите, ами смятам, че те често служат дори и за измами - например абсолютно научното "2 + 2 = 5", и не на последно място прочутите апории на Зенон...  Няма да го закачам и Айнщайн, защото повече от десет години ми беше абсолютен кумир... докато изневиделица започнаха да ми се прокрадват сериозни съмнения във верността на някои негови твърдения...

Иначе, всичко което ме питате, съм го казал или подсказал в предните си постове.
Мога да го обобщя тук по пореден нов начин:
Подчиних магнитите с чисто механични конструкции - основани на чисто механични "закони" и принципи... от сорта на "различна ъглова скорост", "лостове от първи и втори род", "децентрализиране чрез ексцентрик", а за триенето, което е вездесъщ проблем за всички механични конструкции си има не само обикновени лагери, масла и греси, но и съвсем нови материали... Триенето обаче (в моите конструкции) е проблем само дотолкова, доколкото само леко намалява т.нар. КПД на изхода... но то е минимално...
Още повече, че в модела 137 ("бутален бекспейс") - така съм конфигурирал магнитите, че те да се "разреждат" най-малкото два пъти по-бавно... Знаем, че магнити, които стоят непрекъснато с едноименни полюси един срещу друг с времето губят силата си, т.е. спира процесът на магнитно емитиране... силовите линии закърняват и накрая изчезват...  Правя опити, как и в другите си разработки да преодолея този проблем.
В конструкциите ми,  в участие след много опити "на живо" се изяви една единствена цифра - ъгълът между осите на два контактиращи магнита - 109о - но няма да обяснявам тук за този ъгъл.

Не искам никой тук да ми вярва, докато не ви покажа "на живо" кое как работи.
Медитирайте!

Бат майсторе малко ми прличате на Баш майстора дето слагаше шапки на хората в кумините :-))

В историята на магнетизма има само 2 събития: древните гърци, които са открили свойството магнетизъм и Ханс Кристия Оерстед който е открил че магнитното поле се образува от насочено движение на електрически заряди. Това е. Друг никой не е открил нищо повече. Останалото е само леки козметики.
Не мисля че градуса 109 е по - различен от 110 или всеки друг.

Триенето не може да се махне. То може и такива системи има, но тогава няма как да се излвича енергия от тях.
За да се извлече енергия от една система трябва да има взаимодействие с нея.
В момента, в който натоварите генератора той почва да изпитва обратна тяга.
КПД на генераторите се мери когато е натоварен. Всеки генератор има вътрешно съпротивление.
Кажете какви стойности получавате вие ? Колко вата генерира вашият двигател ? Какви параметри има ?

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #42 -: Април 09, 2013, 10:42:11 pm »
Ще се намеся и аз с риск да се разводни темата. Накратко - tsvetan.filev, ще се откажеш ли публично от твърденията си, ако ти демонстрирам комутация на потока на постоянен магнит без никаква механика и без коментар на ефективността на процеса ?.. Ако беше поразровил форума нямаше да задаваш тъпи въпроси и да го пълниш излишно. Вземи прегледай съответните теми, има богат материал с данни, снимки, и анимации, да не се напъваме излишно за вече доказани неща.

Добре приятел какво, като комутираш магнитен поток с малка енергия ?
Как точно ще извлечеш енергия от комутация ?
Енергия се получава само при изменение на магнитния поток - т.е. относително движение на един обект спрямо друг или както е при трансформаторите изменение на амплитудата и фазата на тока. При комутация не.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #43 -: Април 09, 2013, 11:07:02 pm »
Здравейте и от мен!
Реакция на Ленц винаги съществува. Има я и в електротехниката като реакция на товара. Има я и в механиката - нарича се инерционност на системата. И винаги е насочена срещу източника, който я поражда: в електротехниката - към източника на енергия, в механиката - срещу силата, която задвижва. Начина за премахване на тази реакция е управление чрез промяна на параметрите на средата която я предава. В електротехниката това става чрез промяна на съпротивлението на транзисторите, при магнитните вериги, чрез промяна на магнитното съпротивление - естествено и двата случая, това става чрез влагане на определено количество енергия. До тук нищо ново, и материята е добре изследвана и позната дори за съвременната наука!
Тънкия момент се състои в това, че ние се опитваме да извлечем енергия от източници, които не са добре изучени от науката, или може би нарочно пренебрегнати, като постоянни магнити, ефир и др. Това, че не познаваме нещо не означава, че то не съществува!
Енергията на магнита е безгранична ако не създаваме предпоставка за размагнитването му (работна точка под 10% от енергията на магнита).
Успех!

Уфф най - накрая едно адекватно изказване без да ме зарибява.
Обичам заемните хора.

Да съгласен съм, но пак казвам постоянни магнит е уравновесена система. Ако счупите един магнит на две пак се получава магнит. Ако пордължите да делите ще стигнете до един атом в който електрона се върти вечно (и да отбележа не може да се изтегли енергия от движението му). Този електрон има магнитен спин и движейки се създава съвсем малко магнитно поле. Като се натрупат много електрони със спинове подредени по определен начин се образува постоянен магнит това е.

Относно етера: да и аз интуитивно мисля че го има. Даже последните изследвания над Хигс бозона са в тази насока. Малко известен факт е че Хигс бозона всъщност се намира в едно Хигс поле което най - вероятно е Етера. Така че "мейнстриим" науката също копае натам.

Разлика между магнит и немагнит няма. Просто в немагнитните материали спиновете са подредени произволно и се подтискат един друг.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #44 -: Април 09, 2013, 11:16:10 pm »
tsvetan.filev
Искаш прост и повтаряем експеримент, Добре ето в тази тема го има:
http://mazeto.net/index.php/topic,6745.0.html
Там има разгледани доказуеми и повтаряеми примери, че магнитното поле извършва работа в разрез с всички цитирани от теб закони. Вярно подхода там е малко по друг, но това е подробност въпрос на извличане. Щом има един начин, значи има и други. Топлоенергиините машини да не са само един вид. Освен това всички тези формули приложени спрямо магнетизма са просто теория, даже бих казал хипотеза. Никой не знае какво е това магнетизъм както и какво е гравитация. Всички знаем следствията но не и причините. Ти можеш ли да гарантираш, че това са единствените следствия и няма други. Защото аз съм сигурен в обратното.       

Писна ми да повтарям едно и също.
Да например климатиците са машини, които произвеждат повече топлина от колкото гълтат ток обаче ако някой се опита да извлече тази топлина от изхода и да я върне под формата на ток на входа няма да стане брат ще загасне веднага.

Стига сте се сравнявали с Тесла. Той е бил уникална личност с холографска памет и ни е дал много. Не се сравнявайте с него не сте като него.
Няма скрити разработки повярвайте ми. Ако имаше щяхме да ги имаме работещи.
Принципа "аз знам едни тайни обаче ФБР, ЦРУ и КГБ ще ме светнат" не върши работа никому.

Формулите работят и цялата ни цивилизация се крепи на тях. Никой не твърди че знае причината за електричеството и гравитацията но познаваме много от ефектите им. Не бива да се отричат просто защото са гадни, сложни и изглеждат страшно.
Да науката не знае какви са причините но и ти също не знаеш :-)