Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 231947 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #15 -: Март 16, 2013, 07:41:10 pm »
Майсторе! Мисля че нещата са казани аз какво повече!? А парите че са проблем, проблем са! Някъде бях чел че патент с разпространение по цял свят излиза 150000 евро ! А дали е такааа кой кой ще ми каже аз вървя по света и подсвирквам си даже........!

Неактивен Toshe

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 27
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #16 -: Март 17, 2013, 02:41:48 am »
И турчина Ялдъз най-вероятно има и двигател и патента му е от преди три години готов, но едва ли някой ще може и след 5 години да си стопли една стая на село от цялата работа. Та затова съм малко скептик за всички сценарии за развитие на нещата освен един. Майстора използва думата БОГ. Сещам се за един цитат от Библията
Матей 18:20 Защото, гдето двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях.
Та така, все ми се струва Майстора, като сам борещ се в момента с цялата система, която е един много голям егрегор няма да успее без нужната помощ и на други. Аз нито искам чертежи, нито се намирам в България вече, но му пожелавам скоро да намери хората, с които да образува общата синергия, която да даде плод. Все ми се вижда, че начина е след време, не утре или в други ден да се съберат повече хора от форума и това устройство да започне да се репликира. Според мен е най-добре да има повече хора, които могат да направят дадено работещо устройство и да го подобряват по свое му.
Иначе за парите, мога да кажа че ще се намерят след като има работещи модели. В това начинание и набирането на голяма група от хора и средства бих участвал активно без да търся каквато и да е полза, но мога да се включа на по-късен етап. Днес помислих по въпросът с парите и смятам, че когато има вече работещи модели и убедени хора от форума , то парите и нужните хора ще се появят и то може би по-бързо от очакваното, защото все пак някои неща в колективното съзнание вече са доста различни дори от преди 4-5 години.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #17 -: Март 17, 2013, 05:36:02 am »
 Точно от появата на "Нужните" хора най-много ме е страх!!! Те даже не се появяват, а пращат "посланици" да преговарят (последния пример е от Златоград). Мисля, че не свободна, а безплатна енергия е нужна на народа, защото колкото и свободна енергия да впрегнем в ползу роду, щом я обложат с акцизи и данъци и става неизползваема (като РАКИЯТА и петрола). Затова преди всичко трябва да променим "Статуквото". Аз няма да чакам чертежи и готови проекти да се появят, а още днес ще посетя Майстора, за да го подкрепя както мога. Що се отнася до "Оня горе", той всеки божи ден ни залива с енергия, но ние просто не я използваме рационално и "търсим под Вола Теле".
« Последна редакция: Март 17, 2013, 07:23:39 pm от Maistora52 »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #18 -: Март 17, 2013, 10:55:19 am »
пламгаз
Кажи по-подробно за Златоград, може и на лични!

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #19 -: Март 17, 2013, 11:42:13 am »
Ха! Имал чертеж -то чертежи има хиляди в мрежата ... експериментиране му е майката !
Бас ловя ,че няма да излезе и 1 ват свободна енергия от чертежите ,ами то не е баница :)
До тук съм дал 1500 лв. за магнити ,за разкрояване и 3Д фрезоване на детайли и всичкото това за нищо .. Следвал съм 3 чертежа ,един от които си е лично мой -резултата е "0"



Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #20 -: Март 17, 2013, 01:29:17 pm »
Успех Майсторе,
Иска ми се хората тук да мислят по-малко за патенти, защото с патентите влизате в "тяхната" система.
Благодарение на патентната система всички неортодоксални открития са "изчезнали".

Публикуването в интернет също не е гаранция, че на следващия ден интернет няма да бъде почистен.
Вече давах за пример патента за производство на магнити с несиметрично привличане, който лично съм чел, но и той "изчезна".

Може би правилния начин на разпространение е от човек на човек и всеки следващ да се ангажира с размножаване и множество публикации в различни форуми по различно време за да се постигне постоянен лавинен ефект ?? (нещо подобно на финансовите пирамиди)
« Последна редакция: Март 17, 2013, 01:49:32 pm от tobo1 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #21 -: Март 17, 2013, 03:11:48 pm »
Ами аз"кво" писах в#13 за луната и космоса!? Дали ме разбрахте? Отприщи ли се бента няма спиране! А патента да си виси! Хората, хората ще решат и дано БОГ рече!

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #22 -: Март 17, 2013, 09:02:25 pm »
Хора това за несиметричните магнити е интересно- ако има такова животно трябва да се изнамери!!!! Пуснете тема!

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #23 -: Март 17, 2013, 09:08:50 pm »
Майсторе знаеш, че можеш да разчиташ на мен безвъзмездно за 3D моделиране, изпълнение на чертежи с технически изисквания и организация на машинна обработка а също и ко-финансиране на машининга. Цените на машининга са силно зависими от сложността на техническото решение и изискваната точност и прецизност. Мога да те консултирам за тези работи и както ти обещах ще ударя едно рамо за тези неща когато прецениш че е дошъл момента! Можеш сам да провериш как съм гласувал в анкетата.
Искрено ти пожелавам успех!

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #24 -: Март 18, 2013, 09:37:14 am »
Нека да си спомним за един от 100% работещи двигатели на Свободна енергия. Това е "Тестатика". Майсторе, според мене трябва да постъпиш като Бауман и това, което си решил да направиш с откритието си е правилно. Предполагам. че си в състояние да отсееш житото от плявата. Добрите и честни хора в света не са се свършили. Имам сведения за поне 3 - 4 места в Южна Африка, където хората са се отделили от света и си живеят по техни правила. Не умират от глад, но все още нито едно от тези места не разполага с енергиен източник от рода на Тестатика.
Готов съм да участвам в подобен проект с пари, ръце и ум, както беше казал И.Вазов.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #25 -: Март 20, 2013, 11:09:56 am »
Майсторе,
четох някъде, че определени матнитни мотори работят в някои зони на земята, а в други не.
Стеорн са имали подобен проблем май, при тях конфигурацията работи, а когато са я преместили в друг град за презентация - не.
Правил ли си подобни тестове ?

(Възможно е това което съм чел, да е част от преднамерена дезинформация, контра и реконтра дезинформацията, с която се засипват форумите, с цел пълно объркване на потребителите.)
« Последна редакция: Март 20, 2013, 11:14:35 am от tobo1 »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #26 -: Април 09, 2013, 10:59:25 am »
Здравейте.

Извинявам се за поста си и се надявам да не засегна някой, но се опитвам да си обясня нещата понеже не вярвам в магии, а мисля че всичко е закономерно в природата.
До сега поне 10 пъти питам разни "майстори" 2 прости въпроса и се оказа не само, че не могат да ми отговорят, а даже не разбират какво ги питам.
Надявам се да ми отговорите ако не директно поне с намек как точно са решени тези два казуса във вашите разработки.

В уравненията на Максуел (http://en.wikipedia.org/wiki/Maxwell%27s_equations) е казано просто и ясно:
- В природата съществуват електрически монополи (+ и -) и те движейки се независимо от пътя, който изминават (консервативни сили) могат да вършат работа. Това значи че електрическия ток върши работа под формата на светлина, топлина, движение и т.н. Сумата от входящите и изходящите електрически заряди през една произволна повърхност може да е различна от 0. Иначе казано ако се раздалечат два електрически заряда те се опитват да се свържат отново и докато се движат вършат работа.
- В природата до сега не е открит магнитен монопол (N или S) и магнитното поле не може да върши работа. Сумата от входящите и изходящите магнитни потоци е 0 през една произволна повърхност. Иначе казано от магнит не може да се извлича енергия.
- Електрическото поле в затворен контур (примерно една намотка) е равно на изменението на магнитното поле с обратен знак (Фарадей, Ленц, закон за запазване на енергията)
- Магнитното поле в един затворен контур е равно на протичащия електрически ток. Т.е. ако през един проводник протече ток винаги около него се образува магнитно поле.

Въпрос 1) Как точно реализирате магнитен монопол т.е. симулирате магнитен ток (два магнитни заряда опитващи се да се съберат) и кой точно върши работа по раздалечаването им. Как точно ще опишете аномалия във второто уравнение на Максуел

Въпрос 2) Как точно се справяте със закона за запазване на енергията в електромагнитните вериги (Закон на Ленц). Всяко изменение на магнитното поле води до ток който създава магнитно поле противопоставящо се на пораждащото го.

Поздрави.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #27 -: Април 09, 2013, 01:41:08 pm »

...Как точно се справяте със закона за запазване на енергията....

Доколкото ми е известно самият Нютон е споделял с колеги, че законите му НЕ са общовалидни.

Чудно ми е, как Слънцето се справя и трябва ли да съществува няколко стотици милиарда години според вашата осведоменост (заяждам се малко)?
Какво се случва с всичката енергия изпратена към Земята само от Слънцето? Колко остава, колко отлита - измерено ли е ?

Ако имате точни отговори на това, какво представляват електричеството и магнетизма, то Вие не сте за този форум господине, а за други по-сериозни организации и институции.

Този форум е за хора, които поставят под съмнение дори и собствените си познания, Вие изглежда не сте от този сорт хора - Вие просто "знаете" !

В този ред на мисли е редно да се запитате човешкото познание константа ли е, какво е било познанието преди 10, 100, 1000 години; какво е било възможно или не според науката тогава и сега...
кое би било "вяра в магии" тогава и сега,
или вече знаем всичко за природата и космоса ?? ??
« Последна редакция: Април 09, 2013, 02:36:03 pm от tobo1 »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #28 -: Април 09, 2013, 02:38:40 pm »
Доколкото ми е известно самият Нютон е споделял с колеги, че законите му НЕ са общовалидни.

Чудно ми е, как Слънцето се справя и трябва ли да съществува няколко стотици милиарда години според вашата осведоменост (заяждам се малко)?
Какво се случва с всичката енергия изпратена към Земята само от Слънцето? Колко остава, колко отлита - измерено ли е ?

Ако имате точни отговори на това, какво представляват електричеството и магнетизма, то Вие не сте за този форум господине, а за други по-сериозни организации и институции.

Този форум е за хора, които поставят под съмнение дори и собствените си познания, Вие изглежда не сте от този сорт хора - Вие просто "знаете" !

В този ред на мисли е редно да се запитате човешкото познание константа ли е, какво е било познанието преди 10, 100, 1000 години; какво е било възможно или не според науката тогава и сега... или вече знаем всичко за природата и космоса ????

Питам конкретен въпрос а не развивам хипотези.
Искам конкретни отговори и експеримент.

По въпроса със слънцето: колко енергия е абсорбирало толкова и ще излъчи, но не и повече - прост закон.
Тука някои искат да каже че слънцето произвежда повече от колкото съдържа в себе си или извлича от околното пространство.
Освен това вече сме овладели ядрения взрив и знаем как работи. Остава да се овладее синтеза - по това се работи.

Ако някой знае как да извади енергия от магнит да го покаже с прост експеримент.
В продължение на 100-ци години никой не е успял. Имам предвид с конкретен, ясен и повтаряем експеримент, а не да пише че е тайна и няма да ни каже.

Пример за правилен експеримент: взима се батерия от 1,5 V свързва се крушка и крушката свети. Този експеримент работи на всякъде.
Пример за неправилен експеримент: взимат се два магнита пускат се да се въртят закача се една намотка и се пренебрегва закона на Ленц просо защото ни пречи. Но реално той си е там. Колелото спира да се върти след малко.
Някой да ми каже как маха тази обратна тяга и ще млъкна :-)

Това че не може да ми се обясни на прост език не е заяждане а невежество.

Поздрави.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #29 -: Април 09, 2013, 02:50:24 pm »
   Ето един пример как би могло магнитите да вършат работа. Прилагам две снимки от този сайт: http://www.youtube.com/watch?v=rnRbF6eMSPU&feature=related