Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"

<< < (2/51) > >>

Vetap:
Няма го вече ВМЗ Сопот. Затриха го. Сега е трудно да намериш кой да ти направи даже отвес в България. И аз съм стигнал донякъде с магнитните двигатели, но докато не завъртя нещо си, па макар и от дърво не смея и да мисля за чертежи. Камо ли да вкарвам "големи пари" в изработка. Вероятно ти си по - напред. Успехи!

svetlio760:
 Майсторе, вече сме 2013 година март! Не те обвинявам, ама ако питаш мен нещата около магнитите ти логично залиняват както всичко от този род! Вярвам ти, че си създал нещо гениално, но с официалното представяне нищо няма да излезе както винаги, а и да излезе нещо, то няма да е кой- знае какво! Тук в Стара Загора има един изобретател(изобретил е велосипед с абсолютно нова концепция на придвижване), на когото въпросният велосипед обира праха в един склад вече повече от 10 години! Нека да не става същото и с теб! Аз много се радвам на пост като оня с GEET на вартбург- човека е описал всичко толкова подробно че повече няма накъде! Аз, лично, ако започна да се занимавам на практика с тези неща и направя откритие, първата ми работа ще е да го публикувам на възможно повече места, за да си го направят всички, които могат. Какъв е смисъла да го крия, представям на презентации и да ставам мишена на ония изроди дето прецизно си гледат работата и правят разни кофти случайности в живота на великите хора- те са там, зависими сме от тях и не можем да им избягаме.
 Отвратени сме от властта, а когато става въпрос за нещо такова търсим пак нея за признание! Това е мое мнение, разбира се, не е нужно да се водиш по него, но когато играеш карти и имаш силни ръце, каква полза от това, като опонента ти не спазва правилата на играта?!

Toshe:
И аз подкрепям последното мнение на 100%. Ако някой открие нещо наистина ефективно и работещо и не извънредно сложно за направа и иска да промени нещо в наложеното енергийно статукво, то единствения шанс е да го сподели по братски и да се откаже от всякаква своя известност, уникалност и намерение за героизъм, пари и признания от обществото и т.н. , В този капан са попаднали най-малкото десетки откриватели. Не, по нормалния начин не става. Без да говоря за конспирации, лошите чичковци и прочие, то аз не вярвам, че с патенти
Свободната енергия може да излезе наяве, само ако някой свободно я сподели с хората, а в тоя форум има достатъчно грамотни хора, които да задвижат нещата нататък. Спомням си че този форум го отворих за първи път 2003, може би 2004, но мисля че не бъркам. Та какво да каже, освен че за десет години не видях абсолютно никакъв резултат. Даже бих казал, че за десет години в света не се получи никакъв резултат за десет години. Имам предвид това, че никой от нас не може да си купи или направи нещо от което да изкара и 50 вата ток или топлина. Ако има такъв нека ме опровергае. Чудя се защо ли пък не и след още десет години да не сме на същото дередже.
Не вярвам по никакъв начин, че някое изобретение от типа магнитен двигател ще стигне до пазара и ще може да се купи. Вярвам, че ако Maistora52 или някой друг е открил нещо, което не е толкова сложно , сподели го и няколко човека го повторят, то чак тогава имаме някакъв шанс за промяна.
Надявам се съвсем скоро да има работещ модел и Maistora52 да може да го демонстрира пред хора от форума най-напред. Мисля, че те са го заслужили най-вече. Хората са важни, а не БАН, Бойко, Европейския съюз или който и е да е друг егрегор.

пламгаз:
  Извинявай "Toshe", но не мога да се съглася с теб. Втози форум съм видял доста добри попадения на наши колеги, като "emm"; "Holandeca"; "Dido112" и ред други. Няма да ги изброявам всичките, за да не пропусна някой. На мен лично този форум ми е помогнал много в професионалното израстване, за което съм страшно БЛАГОДАРЕН!!! Що се отнася до СЕ тя е навсякйде около нас, но все още не сме се научили да я познаваме, защото се опитваме постоянно да правим реплики на разни съмнителни изобретения, пуснати ни от хората на които трябва да "служим до живот". И понеже всички сме оплетени в мрежата на зависимостта (енергийна, финансова и т.н.) трудно ще  успеем семостоятелно да финишираме какъвто и да е проект, затова предлагам да се обединим до колкото е възможно. Готов съм в подкрепа на горенаписаното да помогна финансово (до 100лв.) на "Майстора" веднага и да му пожелая Много Успех  в начинанието.

svetlio760:
Браво момчета, очаквах опровержения и спорове от ваша страна, а получих одобрение и то доколкото виждам от модераторите! Това че 10 години не се е публикувало нещо работещо и самозахранващо се, мисля, че не е съвсем така- GEET работи, двигателя на Стефан Стоянов- също, Бедини с някой резерви- също работи, а и колко от идеите, които се споделят тук биват изпробвани на практика? Имат ли поне 30%? Ако отговорът е "да", имаме три работещи репликации от 30% може би тези тройки имат някаква символика ;) освен това тези 30% са нещата които можем да сътворим от вехториите в мазето!!! Аз смятам, че това е един добър резултат за бедни хорица като нас, макар че нито едно от трите неща не се самозахранва!
Майсторе едно голямо БЛАГОДАРЯ за разбирането!!! Всички вие по-добре от мен знаете колко изобретателя могат да кажат това, което майстора казва тук и да споделят изобретенията си така свободно! Аз не съм изобретил нищо и съм просто гост във форума и може би моралното право не беше на моя страна да казвам това, което казах в предният пост, защото ще съм един от хората, които ще се облагодетелстват съвсем free от тези чертежи и схеми, а трудът и блъсканицата ще си останат за Майстора, така че още веднъж благодаря за разбирането! 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия