Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 231945 пъти)

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #45 -: Април 09, 2013, 11:34:48 pm »
Здрасти.

....

Този Момер е измамник. Гледах му презентацията в Германия и резултатите после са че потенциалната разлика бавно деградира с времето. Това значи че или има батерия, някакъв маховик който съхранява доста енергия или някакъв кондензатор.

Мисля, че нещо не разбрах, коя потенциална разлика? :)
Значи по предварителни изчисления мощността необходима да движи въздуха през тръбата е 10W
Приблизителното тегло на машината е 24 кг. Ако неодимовите магнити употребени за машината са половината от това тегло, това означава че цялата магнитна енергия която е в тях е 0.25Wh т.е. 15 Wmin Значи с наличната магнитна енергия трябва да се върти не повече от 2мин.
Ако имаш предвид, че вътре има акумулатор... ами тоя акумулатор трябва да е 5*24=120h 120h * 10W =1200Wh... значи, това е най-сериозният акумулатор за който съм чувал с най-голямото енергийно насищане на единица тегло и обем ;) Всъщност всичко ще си проличи следващите, 5 дена, аз всъщност не изкл. възможността да е измама разбира се.


Какво се оказа добавянето на стружки между намотките влияе ли по някакъв начин и как ?
Ами то не бяха стружки а девелопър от копирна машина изкл фин феромагни, но направо ни стъжни живота при навиването на пробата, и се отказахме. CNC навивачката която направихме свърши перфектна работа, бобините станаха изкл подредени и стегнати  Коефициента на запълване беше по мои изчисления около 0.7 т.е. много близо до максимума за кръгъл проводник. Щеше ми се да пробвам и с правоъгълен, но не се намира по нашите ширини. :)

Между другото генераторите който произвеждат най много енергия имат най - малко КПД и обратното.
Наприемер ядрените генератори които произвеждат мегавати (хиляди пъри повече от фосилни горива, вятър и т.н.) не надвишават 50%.
Абе всъщност винаги съм се чудил енергията която е вкарана за флотацията и обогатяването на урана дали е по малко от това което произвежда един реактор за едно, зареждане. Ако е по малко... ми всичко е ясно! Един ядрен реактор всъщност е истинското перпетум мобиле  ;D

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #46 -: Април 09, 2013, 11:48:02 pm »
Цветане, ако имаш магнит само от един атом, то логично е да извлечеш прекалено малко енергия от него.
Представи си сега, че имаш един голям магнит и една бобина. Ако по някакъв начин прекараш полето на магнита през бобината, то ти ще получиш един електрически импулс само по време на промяната на това поле и след това - нищо. Ако след това с помощта на някаква механична система ти завъртиш само полето на магнита на 180 градуса през бобината то ще получиш нов импулс, и т.н. Това не ти ли прилича на трансформатор или механичен генератор?
Така добре познатите и изучавани в училищата генератори работят точно на този принцип и съответно изпитват пълната реакция на Ленц. Ако чрез промяната на параметрите на средата, ти насочваш потока от магнита по същия начин както и при трансформаторите. То реакцията на бобината ще бъде насочена към магнита, но ти ще трябва да вложиш енергия за промяна на параметрите на тази среда и няма да изпиташ директно тази реакция. Безусловно източника трябва да бъде достатъчно мощен за да се противопоставя на тази реакция. Нашата цел е управлението да става с малко енергия.
Успех!

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #47 -: Април 09, 2013, 11:49:27 pm »
...
Да съгласен съм, но пак казвам постоянни магнит е уравновесена система. Ако счупите един магнит на две пак се получава магнит. Ако пордължите да делите ще стигнете до един атом в който електрона се върти вечно (и да отбележа не може да се изтегли енергия от движението му). Този електрон има магнитен спин и движейки се създава съвсем малко магнитно поле. Като се натрупат много електрони със спинове подредени по определен начин се образува постоянен магнит това е.

...

Не съм много съгласен, правени са опити с монокристал желязо, и не се е получил магнит при намагнитването!
Има една мноо сложна теория за едрината на домените, и дефектите в структурата които се внасят от включения като Бор, Неодим, Кобалт, Алумин... обаче понеже не ми е на дневен ред и не съм копал много дълбоко в тази посока.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #48 -: Април 10, 2013, 06:59:25 am »
Цитат
Писна ми да повтарям едно и също.
Да например климатиците са машини, които произвеждат повече топлина от колкото гълтат ток обаче ако някой се опита да извлече тази топлина от изхода и да я върне под формата на ток на входа няма да стане брат ще загасне веднага.

Не господин Филев.
Не ви е писнало, защото после продължавате с коментарите. Просто не можете да го обясните. Целия класически модел не може, и когото и да попитам от поддръжниците му, всеки вика писна ми. Защото при прилагане на класическите ви формули се получава ТЕРМОДИНАМИЧЕН ПАРАДОКС.
Ако знаете уравнението или можете да го намерите отнякъде, моля напишете го ако ли не, просто спрете с оплюването.     

Неактивен fade

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #49 -: Април 10, 2013, 07:08:29 am »
Не господин Филев.
Не ви е писнало, защото после продължавате с коментарите. Просто не можете да го обясните. Целия класически модел не може, и когото и да попитам от поддръжниците му, всеки вика писна ми. Защото при прилагане на класическите ви формули се получава ТЕРМОДИНАМИЧЕН ПАРАДОКС.
Ако знаете уравнението или можете да го намерите отнякъде, моля напишете го ако ли не, просто спрете с оплюването.     

Колегата се е изразил неправилно ... климатиците не произвеждат топлина!!!
Един климатик само пренася топлина от едно място на друго!
Няма никакъв термодинамичен парадокс!  ;D

Неактивен Toshe

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 27
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #50 -: Април 14, 2013, 07:04:43 am »
Аз пък вярвам, че ако има тайна организация, то тя не е толкова опасна и всемогъща. Проблемът е, че хората изобретатели винаги допускат една и съща елементарна грешка. За да бъде съборена системата, то един създател трябва да информира максимално много грамотни хора, за даденото устройство без да скрие нищо.
Който каквото и да прави сам, веднъж види ли заплаха за живота и здравето на близките си хора със сигурност ще прекрати борбата. Всеки има близки хора, чийто живот цени повече от своя. Не е нужно никой да се убива. Програмата за любов, страх и привързаност към най-близките хора - съпруга, деца  и т.н.  са неща, които ТЕ знаят много добре как да използват, така че всеки изобретател, може да стане тяхна кукла на конци, когато и както поискат.
Има едно условие, обаче. Това става, когато изобретателят е сам. Сам всеки е безсилен, а ако си мисли, че някоя фирма ще започне да произвежда негово устройство масово, се лъже. Само ако се прави по домашному в началото, както се прави кисело мляко или кисело зеле - първо от 10 после от 20, после от 100 човека и информацията е навсякъде в интернет, то тогава е възможно. Интернет е голямата слабост и уязвимост на Матрицата. Форумите, и сайтовете са безкрайно много. Масовото съзнание на хората и жаждата за свобода са доста силни. Всеки иска смяна на статуквото, затова много хора ще подадат ръка в това - инфото да не може, и да няма как да бъде премахнато от интернет.
Няколко неща са важни: максимално добри чертежи и обяснения и видео материали. Поне десет грамотни човека, които знаят всичко за даденото устройство, и устройството не бива да е максимално сложно и скъпо.
Моята идея за разбиване на това статукво винаги е била елементарна. Когато има дадено не толкова сложно устройство или механизъм за свободна енергия, то за това нещо трябва да научат възможно най-много хора и то така, че да могат и те да го възпроизведат. Трябва да има работещ модел, направен по точни чертежи и чертежите да са така направени, че след това, всеки да може за определена сума да може да създаде устройството. Трябват 10-20 човека, които да напускат видео материали, чертежи и т.н. във възможно най-много форуми и сайтове в интернет. Иначе докато информацията за дадено работещо устройство е в главата и ръцете само на един или 2-3-ма, нищо няма да стане и те ще бъдат спрени, ако мислят да пазят някаква тайна.
« Последна редакция: Април 16, 2013, 08:55:35 am от Maistora52 »

sheki

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #51 -: Април 14, 2013, 07:56:49 pm »
Мда нали знаете, че природата не търпи индивидуалистите, оцеляват само групите, трябва ли да напомням за пръчките на Хан Кубрат, или за някои български изобретатели споминали се или все още живи на кой хал са, само защото не се съобразяват с този закон. Трябва да се работи в група която да разчита на всеки от членовете си, и всеки член да поема толкова тежест колкото и останалите, така че, групата (проекта) трябва да може да съществува въпреки евентуална липса на някои от членовете й. Освен това всяко нещо, което се публикува трябва да излиза от "анонимните", а не от личния ви профил.
Но си мисля, като познавам човешкия егоизъм,  да не кажа че няма да стане, просто това ще е адски трудно.

П.с. в подкрепа на мисленето ми   Големите загадки по Бтв гледайте всичките части.
« Последна редакция: Април 16, 2013, 11:49:17 am от Maistora52 »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #52 -: Април 15, 2013, 06:14:18 am »
   Момчета спокойно! Дявола не е толкова черен, повярвайте ми, минал съм по този път.
Мисля че е време да пренебрегнем егоизма си и както казват sheki и много други съмишленици да започнем работа в екип, защото само така можем да преборим статуквото. МАЙСТОРЕ СЪБИРАЙ ДРУЖИНАТА, ВРЕМЕ Е !!!

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #53 -: Април 15, 2013, 12:24:17 pm »
Ако кажеш, ще помоля един унгарец с когото държа връзка по интернет, да действа и там по подходящ начин (и не само там).
Обсъди с всички как да се действа и казвай какво очакваш от нас.
(Ама "да не се изложим пред чужденците" ей !?? Досега не си споменал може ли да се задвижи генератор за ток за еди-колко-си киловата примерно...)
« Последна редакция: Април 15, 2013, 12:35:56 pm от tobo1 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #54 -: Април 15, 2013, 12:33:11 pm »
Почна се  :D

Майсторе, Поздравления!
Това да видиш двигател, който се движи без захранване е равносилно на среща с  извънземни. Убеден съм в хуманните ти намерения и всеки съвестен ще те подкрепи.
Няма нищо лошо да публикуваш чертеж на "хипотетично работещ" магнитен двигател, който е много близко до работещ такъв при наличие на малка но съществена техническа подробност, или какхто ти я наричаш "цака". А пък, който има желание и възможности, може и сам да открие тази подробност.

Във връзка със секретното общуване, аз бих предложил следното:
От години ползвам един хакерски чат GAGIM /програмата е FREE/. Той прави директна криптирана връзка между двама или няколко потребителя в избран от тях сървър, в който може и да не се запазва информацията. Зная, че това е най-сигурната и вероятно непроследима връзка в интернет. Но за това могат да се изкажат спациалистите по компютри, аз не съм такъв.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #55 -: Април 15, 2013, 12:44:26 pm »
@EDM
...От години ползвам един хакерски чат GAGIM...
EDM, имаш ли линк, че само глупости ми изкарва гугъгла ?

Майсторе, не се хаби да разбираш кои са ОНЕЗИ, защото "името им е Легион" - отдавна е казано,
Мисля си, дали не трябва да разпратиш материали до избрани от теб хора, за да обезсмислиш евентуален удар срещу теб (ако не си го направил вече де).
« Последна редакция: Април 15, 2013, 01:09:32 pm от tobo1 »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #56 -: Април 15, 2013, 03:22:24 pm »
Майсторе,
не знам защо пазиш "цаките", аз мисля, че на хората трябва да се предложи готов проект - направете "точно еди-как-си" и ще получите "точно еди-какво-си".
В противен случай ще се навържат обичайните дезинформатори, контра и реконтра дезинформатори, които ще обясняват как точно аджеба трябва и защо не е както оня другия казал, ами по-скоро като оня дето коригира изказването на третия, ама не точно така ами иначе, щото първия нищо не разбира, а втория май нарочно лъже, тъй че слушайте мен, от седмия вземете третото изречение, от петнадесетия пост вземете 45-тото изречение... и т.н. и т.н.  (нали всички четем какво се случва по подобни сайтове)...

Всичко ще се размие в догадки и загуба на средства и най-вече ентусиазъм, а "ония" разчитат именно на това - истината да се потопи в море от дезинформация - иди че я търси тогава.

Не всеки е техничар, но всеки който го направи е хилядократен популяризатор.

Никой от нас не би си купил полуготов телевизор или мотор - нали, особено при вероятността да не успее изобщо да го сглоби ?

Може и да греша или да пропускам нещо важно, но не разбирам логиката на частичното споделяне на ноу-хауто.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 05:20:35 pm от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #57 -: Април 15, 2013, 05:29:49 pm »
Maistora52,
Интересува ме задвижването-механиката на актуаторните рейки.
Тези актуаторни дискове с ексцетрици-гърбици ли задвижват рейките?

Иначе, аз виждам основната насока е дадена, препъни камъните /цаките  :D/ също, остава само всеки да си направи едно макетче и да му търси цаките...... :D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #58 -: Април 15, 2013, 05:34:50 pm »
А това, че можело да се "размие" идеята" е почти невъзможно.
Най-пресният пример е Фернандо Рамос(? полуслепия перуанец) - идеята му беше затрупана от несъстоятелни обяснения. Бъди сигурен, че не е случайност или неграмотност, а точно обратното.

.....защото все още "няма безплатен обяд".....
Твоето решение е точно "безплатен обяд" и точно в това е смисълът.

Не искам да спорим, разсъждавам на глас, не знам прав ли съм, помисли и ти, но се опитай да напипаш и слабите страни на всяко решение, които ОНИЯ биха използвали.

Кажи нещо за очаквана/вероятна мощност на двигателя.
« Последна редакция: Април 15, 2013, 06:49:17 pm от Maistora52 »

sheki

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #59 -: Април 15, 2013, 10:56:20 pm »
Едно процедурно предложение: Майсторе не е ли по - добре да отделиш мненията за твоя проект в отделна тема? Стана голям офтопик.

п.с. относно предложението на един колега по - горе специално за програмката за смяна  на мак адреси и ип адреси мога да обясня защо ще е безсмислено (работя в тази област), просто ако търсещите ви намерят начин да изнудят вашия доставчик на интернет за съдействие ще цъфнете отвсякъде.
« Последна редакция: Септември 14, 2013, 02:42:10 pm от Maistora52 »