Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"

<< < (51/51)

nizo:
Съжалявам, че влизам в ролята на неверника, но какво в крайна сметка очакваме от тази конструкция. Започна като магнитен двигател, а ще завърши като електродвигател с много ниско КПД и възможности.  :o
Имаше един човек в youtube, който показваше добре направен електромагнит. Питах го, колко килограма вдига магнита му и с колко ватове. Той отговори с 50W мога да вдигна около 100кг. Ето как се заформя една формула, че за производството на 50W, трябват 100kgf (kilogram force).
Ако помня правилно тук имаме 2 актюаторни магнита с 23кг. прилепяща сила. Т.е. общо имаме 46kgf. Дори да приемем, че имаме перфектна конверсия в електричество, то тази постановка не може да даде повече от 23W. Тъй като актюаторните магнити действат от някакво разстояние на диска, то най-вероятно силата е поне 2 пъти по-малка от максималната. Т.е. това свежда очакваните ватове до около 12W. Ако имаме и загуби от генераторната група, която се заформя без сърцевини, то ще получим да речем 6W.
6W * 24h * 30 дена = 4,3кв/ч * 0,25ст = 1лв. за месец
Да, ако успеем да движим цялата работа с под 5W, ще получим този магически 1W. Въпроса е струва ли си цялата работа за един потенциален 1W?

Сега, това не го казвам за да отказвам някой от каквото и да е било. Просто разни размисли около потенциала на постановката.

Аtos:
Низо, идеята е, че дори и да е 0,1W си струва, стига ДА ГО ИМА!
Останалото е въпрос на мащаб, както казваме. Обаче засега още го нямааа...ха дано някой ни изненада,де:)

Михаил Кузмов:
Хъм ! Да, приятелю ! Гледните ни точки, наближават припокриване на 100% ! С алегория или не, обясненията за мен са ясни ! Кратко резюме на двата клипа ! Първият: всички постановки съвпадат с моето виждане относно задвижването в периферията (двигателя)! Вторият: харесва ми диаметъра, там с лекота двигателят ще върти разположеният по навътре генератор ! Само едно пояснение ще направя за моята "работа" ! "Работя", когато ме "целуне музата" по магнитните "въпроси" ! Които ми четат постовете, знаят на какво съм отдаден ! Там съм на финална права ! Финиширам ли, се прехвърлям на "магнитите" ! Всичко показано до тук е накъсано, и несвързано ! Когато се "избистри" конструкция ще започна сглобка ! Тази конструкция, не трябва да има никакви проблеми, в никакви идейни моменти ! Казано най-просто, пускам-тръгва ! Хе ! Хе ! Как добре звучи !
Споделям днешната "целувка на музата" ! Хрумна ми, да направя едно-полярна конструкция на магнит (кръглият) ! 7те плоски магнита в каскадата, залепена за желязото са поляризирани към плоските страни ! С ръката завъртам  шпилката(респективно магнита) на 90 градуса ! След което настъпва тригерен ефект и магнита сам светкавично се завърта на още 90 и заспива ! Твърде прясно впечатление, за да имам идея как да го използвам ! Мислете ! Може да влезе в работа на някоя конструкция ! Ако успея бобинно да управлявам ефекта, подобно на стъпков двигател ще ми влезе в работа !
Да дерзаем !!

Михаил Кузмов:
Е ! Добре го измисли "механичен тригер" ! След кратък размисъл, установих че единствен вариант за въздействие, е механичен ! Поради факта че, всички полета са едноименни ! При промяна на кое да е поле, ефекта изчезва ! Освен това, ако се замени поддържащият магнит с кръгъл, ефекта пак изчезва,  независимо едноименните полета !  За това, не може да бъде заменен кой да е магнит с бобина ! Остава си единствен факт ! Колкото по дълго рамо на лоста, толкова по малко усилие за осъществяване на механичният тригер ! Май не е лошо ! Може да замени стъпков двигател, с управление на 90 градуса ??

dymelsoft:
Ето по този начин трябва да вържеш бобините, за да получиш сумиране на променливото напрежение.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия