Автор Тема: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"  (Прочетена 233117 пъти)

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #210 -: Ноември 15, 2014, 05:23:50 pm »
Здравейте,
г-н lda_has, доколкото разбирам ние имаме различия по 4 точка. Аз само исках да помогна как може да се премахне помощта на ръката. Всяко намесване на ръката е грешка и води до заблуждение. Понякога може да загубиш години. Ръката трябва да бъде заменена с нещо което можеш да го пресметнеш, да го поправиш било то електро-магнит, механика но не и с ръка. При този вид  началния тласък е външен, било то с ръка, с манивела с удар няма значение. Набирането става бавно може да се получи от 550 до 1200 об/мин. Всяко вграждане на генераторче в конструкцията е грешка, която и аз направих в темата "Направи си сам", но там направих и друга грешка, но нямах време да я поправя. За да се знае с каква мощност генераторче трябва да прикачиш, трябва да знаеш ъгловият момент в оста, броя на оборотите за секунда с една дума смяташ колко Нютона има устройството, след това следва да се изчисли мощността. И в зависимост от нея поставяш генераторчето. Аз обикновено деля на три, за да си вържа гащите.
Бъдете!
Иван



Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #211 -: Ноември 15, 2014, 06:25:41 pm »
Здравейте,

Иван БГ, когато писах първо направих уговорка,че нямам опит с магнити и мотори, може и да греша.

От видяното на клипа останах с впечатление, че при различна честота на развъртане на ротора се променя и отклонението на "Клатещите се магнити". При малки обороти отклонението е по-голямо, а при максимални по думите на Майстора и от видяното на клипа отклонението е минимално "само поддържащо ако може да се каже така". При електромагнитите това може да се постигне много трудно според мен. Примерно при 10 оборота в минута отклонение от 15 мм. , при 1000 оборота - 10 мм., при 2000 оборота - 5 мм., при 2840 оборота - 1.5 мм. Значи обратно пропорционално на оборотите, малки обороти - голямо отклонение и обратно с плавното намаляване на оборотите се увеличава плавно отклонението.
С механичния вариант може да се предвиди една компенсация нещо като изпреварване на затихването на оборотите и мотора да се връща автоматично до оптималните обороти.
Честно, аз не мога да си представя това как може да стане с бобини и начина на промяна на разстоянието на избутване/издърпване на точно необходимите mm. в даден момент в зависимост от оборотите на ротора.

Бъди здрав и ако греша ме поправи, и аз съм човек и правя грешки най вече в материи с които не съм се занимавал.

LDA_HAS
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 01:56:07 am от atos »

G-ka1

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #212 -: Ноември 16, 2014, 07:42:05 am »
Здравейте и от мен,
нека първо Ви припомня, че това тук е форум а не подуим! Казвам го за да забравите писаниците за лъжа и за грандиозните представяния - те само отнемат нужната енергия за споделяне и подкрепяне. Майстора има нужда от идеи, а не от това кой за какво го смята и колко му се възхищава! Толкова по темата за кой - кой е! Целта е да се намери решение така, че устройството на Майстора след като е приведено в движение поне да не спира или не дай боже и да отдава енергия. На този свят само една система за сега не спира и това е "Земята", която притежава собствено гравитационно и магнитно поле. Целта е да се намери такова решение при което нужната енергия за движение, трептене или друго действие на апарата или на отделна система да е по-малко от енергията за гравитация или от тази на магнитното поле на планетата. Някъде четох за стрелката на компаса- тя се връща и винаги заема една позиция. Ако тази магнитна енергия която връща стрелката е по-голяма от енергията нужна за захранване на системата е по-голяма от нужната енергия за поддържане на системата устройството на Майстора няма да спре никога! Или с други думи, магнитното поле на земята ще поддържа въртенето. Въпроса другият е какво ще стане ако тя се натовари?  Товариш нещо , само тогава, ако имаш нужда то да свърши някаква работа и когато то е свърши ти си длъжен да възстановиш загубата, така, че не да спираш а да поддържаш дали с ръчичка или с манивелка или с електроника - ти си получил и сега трябва да дадеш или другият вариант е животът
 сам да си възстанови равновесието. Извода е безкрайно и безгранична е енергията на магнитното поле на земята и целта е то да възстановява равновесието в апарата на Майстора.
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 10:23:16 am от atos »

Неактивен Иван БГ

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 404
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #213 -: Ноември 16, 2014, 10:56:30 am »
Здравейте,
lda_has не сте прав. Защо? Имаме 10 броя ''постоянни"магнити в ротора и 2 броя "постоянни" магнити в статора и една конструкция с "постоянна" маса, да се появи равноускорително движение е абсурд. Вярно е че има и такова явление при магнитите, но това е една аномалия при магнитите по която работя от години, но в тази конструкция ТЯ не съществува. Аз писах, оборотите се увеличават до онзи момент до който се уравновеси въртящата се маса със силата на бутане или привличане на магнитите. Предложения от мен метод е само за синхронизиране на въртенето с люлеенето нищо повече.
Бъдете!
Иван
ПП. Преустановявам участието си в тази тема. Появи се "природозащитник" който желае да запази равновесието в природата, а може би и чистотата на темата. Затова ако имам да кажа нещо, ще го правя в темата "Направи си сам" Майсторе, извини ме за намесата и те моля, махни опцията да получавам съобщения по пощата. Благодаря ти предварително.
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 11:04:14 am от Иван БГ »

CPU

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #214 -: Ноември 16, 2014, 04:49:43 pm »
Подкрепям казаното от Михаил Кузмов.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #215 -: Ноември 16, 2014, 09:21:42 pm »
майстор ,тук ли си бре?Ще сложиш ли релета и задвижваща механика на мотора ? след което да го замерим та да видим ще има ли файда ... ?!
За Иван мн. сбъркахте ,отново ... човека тамън почна да пише и вие го нагрубихте,а без него никои тук няма да направи магнитен мотор :o човека има опит!
Ще се радвам/e/ на всяко мнение ot Иван в темата му "Направи си сам Магнита турбина"


G-ka1,може ли да опишете функцията на вашето у-во - не мога да разбера  дали е :предавка/редуктор/Се-генератор или някаква спирачка .. ?! Моля, внесете пoвече яснота по проекта Ви ...
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 09:40:46 pm от Vector »

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #216 -: Ноември 16, 2014, 10:04:51 pm »
Vector при определени условия двигателя ще работи, а именно при строго определени обороти. Всяко допълнително  натоварване ще доведе до тяхното намаляване тъй като в електронната схема и работата на релетата (бобините) които клатят магнитите нямат предвиден механизъм или опция за компенсация на тяхното изместване по-малко или по-голямо в зависимост от оборотите на двигателя ще се получи бавно но сигурно спиране на мотора. Причината е излизане от настроения режим на подаване на сигнали. Такива устройства има заложени от водни бензинови/дизелови помпи за вода, автомобилите, генераторите за производство на ток, корабите и много други устройства. Целта е възстановяване на заложения режим на работа.

Това е мое лично мнение видяно от моя ъгъл и не ангажирам никой с него.

Атанасов_Хасково
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 10:11:51 pm от lda_has »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #217 -: Ноември 16, 2014, 10:22:41 pm »
Евентуален магнитен мотор ще "губи тяга" при по-високи обороти!
Това е така, защото при високи обороти управляващите магнити ще превърнат клатенето си във вибрация - Т.Е -няма да се усвои пълния ход на амплитудата им, при която могат най-ефикасно да взаимодействат! За тези, които не са ме разбрали-вижте какво имам в предвид:
https://www.youtube.com/watch?v=GBaI1XKsY74
« Последна редакция: Ноември 16, 2014, 10:25:53 pm от atos »

G-ka1

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #218 -: Ноември 17, 2014, 06:33:34 am »
Здравейте,
нащият апарат има всички тези функции и предава въртяш момент и го спира и го управлява. Това става или с еднопосочни лагери, или с дискови съединители, или с разделечаване и доближаване на колелетата/по двете посоки/, или с храпов механизъм, или с преградна стена между колелетата, или по силов път със спираен механизъм/така че да приплъзват магнитите... Целта е внесената работа да се спредава на други консуматори и те да връщат част от нея в системата. Другата цел е да се усвои "празният ход"- или казано по друг начин- тяло което има инерция , достигайки предала на движение и при товар който влиае на системата то започва или да намалява или да увеличава инертната сила. Това може да е много кратък момент или да е предвидено управляем процес. Целта е празният ход да бъде усвоен. Силата на една двойца колела се предава на втора, при което инерцията на тази двойца вече зависи и от инерцията на другата двойца колела, при което те се саморегулират при свободно движение, а при включване на консуматори поемат натоварването. Но това е за механичната част на апарата. В него има и електроника която чрез магнитен мост управлява, компенсира или съхранява излишната енергия. Функции и възможности - много! В следващ пост ще обясня и за магнитният мост, но ако сте прочели патента сте разбрали за общата му функционалност, пък дано се сетите и за нещо което ние не сме се сетили! Този пост го нахвърлих в отговор на Vector, но ще го копна и поставя и в другата тема. Разработка на мотор-генератор
« Последна редакция: Ноември 17, 2014, 06:44:23 am от G-ka1 »

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #219 -: Ноември 18, 2014, 04:39:15 pm »
Джи ка -1.очакваме клип.Относно магнитния мотор на Майстора,преди да се създаде конструкция трябва да изчисли конфигурацията магнити ,където в всеки градус да има избутване на ротора от статора в определена посока ,т.е. преди всичко трябва да имаме изчислено че нещото ще се върти - не може по случаен път да се получат нещата!Според мен най лесно би се направил мотор ако се ползва генерирания ток създаден от магнитите при завъртане - и използван в момента в който трябва да се преодолее "залегналия полицаи" ,мисля че ще трябва да има и маховик за да станат нещата по лесно  ... възможно е да начертая нещо,но в момента нямам време и желание ... 
« Последна редакция: Ноември 21, 2014, 12:25:59 pm от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #220 -: Ноември 19, 2014, 12:29:16 am »
Майсторе, ако ти трябва компютър мога да ти подаря един, който само събира прах. В него има:

- дъно Gigabyte 8pe800 - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1619#ov
- Celeron 2Ghz s.478 (доста слаб), но може да си купиш от някъде Pentium 4 с Hyper Threading
- отзад има 2 USB Порта
- 640Mb ram
- 60Gb хард диск
- видео Nvidia FX5200 (обаче само VGA, няма DVI)
- отделна LAN карта
- вградена звукова
- floppy disk
- LG записвачка за дискове
- инсталиран XP service pack 3
... тъкмо го проверих дали работи. Работи доста бавно, но иначе е читав. Ако смяташ, че може да ти е от полза, ти го пращам.  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #221 -: Ноември 19, 2014, 12:15:04 pm »
Майсторе, преди да пристъпиш към монтиране на генераторна група, все си мисля, че трябва първо да постигнеш ефект на самоподдържане на въртенето!
 Разгледай принципа на идеята, която ти изложих за управление на клатенето, всяко по-нататъшно усложнение на управляващата част ще е по-енергоемко. Освен това няма по-ефективен начин за самонагаждане на оборотите, защото при прекомерно увеличение ще намалее ефекта и те сами ще паднат до оптималното работно ниво.

Тук, за клатенето, единственото ефективно решение (според мен и група съветски учени) е механично махало, като тези на метрономите. Изпълнено е с опростен часовников механизъм и нищожна енергия за задвижване. Знаем, че отдавна има вече и ел.стенни часовници с махала, които се захранват с 1 или 2 батерии по 1.5 волта и изкарват по месеци!
"Тайната" е в обратно разположение - точката на въртене на махалния лост е ПОД основната му тежест, както при метронома.
« Последна редакция: Ноември 19, 2014, 12:25:37 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #222 -: Ноември 21, 2014, 04:40:37 pm »
Майсторе, явно не си ме разбрал...
Ако спирачният момент на подобни магнити, движещи управляващата рейка не е по-малък от въртящия момент на ротора, че да не може да ги преодолява, за какво говорим изобщо?
Всеки друг вариант ще е или по-голяма спирачка, или по-голям разход на добавена енергия от получената!
 Този ротор ще бъде крайно неефективен при обороти над 5-6 в секунда, не знам дали си обърнал внимание на това, което писах и постнах по въпроса?
За какви 50 херца, за какво чудо говориш? Когато честотата на клатене на управляващите магнити надмине 5 херца (5 пъти в секунда), ще се превърне във вибрация и няма да има усвояване на полезния ход именно поради инертността на масата им!
Ако продължим и изкуствено вдигнем още оборотите на системата, до 50 херца, например - вибрацията няма даже да е забележима с просто око!
То ще е все едно да включиш правотоков двигател в променлив източник на напрежение!

Може би има хляб в идеята да замениш клатещите магнити с електромагнити, насочени под определен ъгъл и без движение- само включват и изключват на импулси с контролер, но дали енергията похарчена за тях ще е по-малка от добитата?
Ако се ползват кратки и добре разчетени импулси - може и да стане!
« Последна редакция: Ноември 22, 2014, 10:58:50 am от atos »

CPU

  • Гост
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #223 -: Ноември 21, 2014, 10:04:05 pm »
50 Hz означава въртене на ротора с 3 000 об/мин което не е чак толкова безумно, но с такава скорост трябва да се клатят и актуаторните магнити около оста си. Само това клатене ( дори и магнитите да са свободни) ще яде доста мощност ако не е измислено така, че да се рекуперира енергията по време забавяне на движението им.
Ако не сте решили твърдо за актуаторите, вижте и такъв от хард диск, особено от по-стари дискове.
Намира се лесно и за без пари.
www.youtube.com/watch?v=C6O8PoNSOlg


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Българският Магнитен Двигател "AMAG - Tornado"
« Отговор #224 -: Ноември 22, 2014, 04:05:24 am »
3000 оборота точно за този тип задвижване е не безумно, а  просто невъзможно!