Автор Тема: Общ проект за автомобил - от началото до края...  (Прочетена 52128 пъти)

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #45 -: Януари 31, 2017, 07:44:30 am »
      Юлианее ,защо ми отнемаш ролята на форумен скептик? Не мислех да пиша защото тая публикация ми се стори като проба за интелигентност на форума. 100% съм съгласен с теб. Глупости на търкалета.
      За Чоби - какво да кажа поредния индивид живеещ в собствена измислена реалност,представящ желаното за постигнато и желаещ да издои някой. Работело ма и той не знаел как и защо? Нагледали сме се на такива чудесий- то не беше Галан очаг, то те бяха кавитачни ли турболентни ли..За  плазмата на Тренчев няма да се спирам.
    Това с изработката на електроавтомобил е умно. Въпроса е да се реши какво и колко ще се произвежда.Всичко останало е следствие на това.Мисля че изработката на еди автомобил в по спартанско изпълнение и не претендиращ за изящност и детайлно завършване ще излезе около 30-40000 лева. Това без да броим вложения труд.
    А как се узаконява такава самоделка?
    Ако искаш да организираш производство - и 10 000 000 няма да ти стигнат...

Неактивен nikvandrum

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 21
  • Скайп: nikvandrum
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2017, 06:03:17 pm »
Здравейте отново на всички,

Първо искам да помоля администратор да изтрие поста, където са сложени снимките шедьовър, на изобретеният от Симеон от Плевен идеен модел на електромобил, понеже ми омръзна да ми праща заплашителни писма.

Притеснявам се, че ако продължаваме в този дух, търпението ми ще се изчерпи...
Приключваме тази тема...
Сега ще ви споделя част от визията и конструкцията на електромобила ми, както и искам да се похваля, че вече имам два други варианта, които засега ще запазя в тайна, ако ми разрешите....
Ето и визията:

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2017, 06:45:56 pm »
Николай, не е ли по разумно да се вземе готов подходящ автомобил и да се конвертира в електромобил?, а между другото по отношение на дизайна, този на Симеон по ми допадна въпреки някои неща по него. Личното ми мнение по отношение на дизайна на българина като цяло е негативен, тъй-като визията смятам че е изкривена до неузнаваемост, особенно що се отнася до дизайн на автомобили, толкова ли не можа никой да съумее да направи дизайн на един скромен семеен електромобил със 5 врати седан или хечбек се питам, по подобие на BMW318 примерно?, всички залитат към някакви криви такива неугледни неща които могат да се харесат само на кривите акъли на индийците и на българите, та това по отношение на дизайна.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2017, 06:52:10 pm »
Да, и аз мисля така.
Показаният от Николай "дизайн" е за пистов състезателен автомобил, това ли е целта?

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2017, 07:08:28 pm »
        Хубава ниша имаш в предвид. Бутикови електромобили.. Браво.  Интересното  тук е какъв е пазара им и ще може ли тая дейност да се самоиздържа с 5-6 продажби на година поне в началото? Мисля че е логично да предвидиш и някакъв  снемаем таван за извън летните сезони. Хареса ми ретро визията и мисля че може още мъъничко да се усили. Въпрос на вкус. Иначе вписвай ме в списъка на доставчиците-спирачните тръбички са от мен.
       x_name41 тука става въпрос за избор на концепция . Това са различни пазарни ниши с това което искаш. Като искаш да конвертираш автомобил купи си една дачия от завода без двигател и скорости и започвай.

Неактивен nikvandrum

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 21
  • Скайп: nikvandrum
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2017, 07:15:06 pm »
Целта е ниско тегло колеги, не толкова спортния дизайн...
Ниско тегло, обаче и без спортен дизайн, трябва да са само тръби...
Ето и малко технически данни в прикрепеният файл!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2017, 10:03:04 pm »
нещо по темата като идея ), първия принтиран автомобил , друга възможност за олекотена конструкция е шаси от въглеродни нанотръби, карбон но цената вероятно ще е космическа, а и дали въобще в България правят такива неща мога само да гадая.
« Последна редакция: Март 14, 2017, 11:02:17 pm от atos »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #52 -: Март 14, 2017, 07:57:50 pm »
Стояли сте покрай автомобилен път, нали? Когато кола минава покрай вас, усещате полъха на въздуха при всяко преминаване. Е точно това движение на въздуха е енергията която вие губите и която просто НЯМА КАК да я върнете обратно. Направете купе, което при движение не мести въздуха, и тогава може да мислите за връщане на макс. 60% от енергията... но няма как да стане, просто няма как.

Разновиден подход към проблема може да даде подобаващо решение.
Предполагаемо тази загуба може да се намали с модифициране на конструкцията и промяна на моторният двигател. Представете си широк елипсовиден отвор (там където е радиаторът) , който преминава в цилиндрична тръба, с определен диаметър, която преминава на дължина през автомобила. По средата на този флуиден канал има ревърсната Турбина на Тесла (Помпа на Тесла) задвижвана от Турбина на Тесла.  Тази система има идеалните характеристики за създаване на зона на понижено налягане пред колата, на база на всмукване на флуида и компресия отзад на автомобила, посредством динамиката при помпата на Тесла. Движещата сила на колелата идва от самата Турбина на Тесла а динамиката на въдиха преминаващ през тръбата и Помпата на Тесла спомага за това движение. Така системата има идеалните характеристики за предвижване във флуидна среда. Така посочената конструкция не е мое виждане ( новостта на виждането при приложението му към автомобил се е закотвило в мозъка ми от доста време ) а на Тесла, и неговото решение за оптималната конструкция на апарат предвижващ се във флуидна среда.


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #53 -: Март 14, 2017, 09:37:23 pm »
... По средата на този флуиден канал има ревърсната Турбина на Тесла (Помпа на Тесла) задвижвана от Турбина на Тесла.  ...
И кой ще върти турбината на Тесла? Или си мислиш че като напишеш "Тесла" пред името и всичко ще се задвижи от само себе си?
Идеята да смучеш въздух пред колата и да го изхвърляш назад ... няма да ти донесе нищо. Описваш ми реактивен двигател:

Има редица причини поради които такъв тип двигатели не се ползват в автомобилите. Най-съществения е огромния обем въздух който е необходимо да се "преточи" в мотора за да се постигне тяга. Тягата ще разхвърля хората зад колата като кегли за боулинг... Също така жироскопичния "ефект на пумпала" ще затрудни изключително управлението на колата.
Да не говорим за размера на това съоръжение ... не е гот 70% от обема и теглото на колата да е двигател... все пак трябва място за пътници и багаж.
Още - реактивния двигател е много далеч от думата "икономия"... "екология" също не му е синоним.

И като цяло - идеята да влагаш енергия за да преместиш едно количество въздух от пред колата и да го сложиш зад колата ... енергията на изхвърления зад колата въздух ще ти е чиста загуба. Нали през цялото време обяснявам че колкото по-малко движиш въздуха, толкова по-малки са ти загубите.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #54 -: Март 14, 2017, 10:59:53 pm »
И кой ще върти турбината на Тесла? Или си мислиш че като напишеш "Тесла" пред името и всичко ще се задвижи от само себе си?
Идеята да смучеш въздух пред колата и да го изхвърляш назад ... няма да ти донесе нищо.

Разбира се че не, даже не мога да си представа как така обрисувано би работила една движеща система. За повече, информация относно Турбината на Тесла, която в крайна сметка е високо ефективен термодинамичен трансформатор на топлинна в двигателна енергия, моля погледнете тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,369.0.html
Реактивния двигател е високо неефективен имайки в предвид топлината която се разсейва/губи в атмосферата при работата му. По друг начин казано използва само силата на разширение на флуида (въздуха), което се получава от горивното запалване, силата на свиване на тази разширена маса въздух, която е обратният термодинамичен процес на разширението, е изцяло загубена като двигателна сила. За разлика от това Турбината на Тесла която е и първичният двигател в системата (работеща на пара под налягане ) през няколко степени може да извлече, както силата на флуидното температурно разширение така и, във висока степен, силата на това обрано (температурно) флуидно свиване  и да го приведе в двигателна сила.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #55 -: Март 15, 2017, 04:10:13 pm »
...За разлика от това Турбината на Тесла която е и първичният двигател в системата (работеща на пара под налягане ) през няколко степени може да извлече, както силата на флуидното температурно разширение така и, във висока степен, силата на това обрано (температурно) флуидно свиване  и да го приведе в двигателна сила.
Няма пауър тая турбина... Представяш ли си какво чудо ще е такова устройство, което може да извади 100 конски сили? В момента един ДВГ на масова кола който вади 100 коня тежи 100 килограма. Един ДВГ във Формула 1 който вади 800 коня тежи пак 100 килограма и то защото така е записано в правилника, могат да го направят и по-лек... Ти смятай колко ще тежи такава турбина, която да вади 100 коня. Ама с включено всичко, не само дисковете :) И колко място ще заема.
Още - от един двигател се изисква да може да работи в голям диапазон от обороти, като преминаването от минималните до максималните да е в рамките на секунда. Такава турбина ще ускорява поне 1 минута, а ако е натоварена и повече...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #56 -: Март 16, 2017, 04:48:03 am »
Няма пауър тая турбина...Представяш ли си какво чудо ще е такова устройство, което може да извади 100 конски сили?
 В момента един ДВГ на масова кола който вади 100 коня тежи 100 килограма. Един ДВГ във Формула 1 който вади 800 коня тежи пак 100 килограма и то защото така е записано в правилника, могат да го направят и по-лек... Ти смятай колко ще тежи такава турбина, която да вади 100 коня. Ама с включено всичко, не само дисковете :) И колко място ще заема.

Според прототипите на Тесла, такъв тип турбина развива 20 коня на 1 килограм тегло при ротор с диаметър 25 см ( забележете това не е теоретично, той никога не е бил теоретик. На страница 31 от документ "A New Dimention for Power" може да се види 110 коня турбина сравнена с човек, на стр. 34 се вижда 200 коня турбина ). Вижте какво е правил човека, как е замервал отпитите си, опитайте се да вникнете в мислите му, това е най-малкото което човек може да направи ако има желание да осъзнава природата и какво е осъзнал и правил този велик изобретател. Още повече когато Тесла сам казва, че неговата турбина е най-великото му изобретение.  В крайна сметка, цялото човечество му дължи поклон, и било в негова чест ако хора като нас, в някаква степен претендиращи че осъзнават законите на природата, на страниците не този форум, наистина могат да кажат че разбират, в голяма степен, посоката на инженерно развитие в която, този интелект-великан е напътвал човечеството.
Някак си ми се струва странно,  че на този форум това има нужда да бъде напомняно.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #57 -: Март 16, 2017, 09:21:26 am »
...... Като искаш да конвертираш автомобил купи си една дачия от завода без двигател и скорости и започвай.
ДедоПоп имаш ли някаква информация за цените на Дачиите в този вариант.
Или на други заводски купета.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #58 -: Март 16, 2017, 01:46:49 pm »
Стига с тоя Тесла де ... кат е толкоз яко - вземете направете един макет, закачете му един ел. генератор и измерете каква енергия ще имате на изхода на вала на тая турбина.
А тук ми обясняват, че Тесла щял да влети през прозореца, яхнал едно такова аеропланче задвижвано с бензинов котлон ... Що за дивотии изобщо приказвате?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Общ проект за автомобил - от началото до края...
« Отговор #59 -: Март 16, 2017, 02:26:24 pm »
Името на Тесла прави магии. Там където има името на Тесла, има и оргон. А има ли оргон вече всичко е възможно, включително и Тесла да ти маха от прозорчето на летящата си чиния.